Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
To nasza zaściankowość daje głos. Wszyscy na forach i w mediach chcą dobrych i szybkich dróg, na drogowcach wieszają psy a gdy przychodzi do realizacji zapotrzbowania społecznego to nagle okazuje sie że pojawiają się tłumy przeciwników. Tak się dziej z większością inwestycji i nie ważne czy chodzi o drogę, zbiornik retencyjny m maszt elektrowni wiatrowej czy telefonii komórkowej. Zawsze znajdzie się grupa przeciwników która nie chce aby budowa była w ich sąsiedztwie. Jeszcze nie do końca uporanao się ze skutkami awarii energetycznych na Śląsku a tam doprowadziły do nich nie tylko pogoda ale stałe protesty w przypadku prób wycinania drzew rosnących przy liniach bo "to moje", podobnie rzecz się ma z budową zbiorników przeciwpowodziwych i wałów budujcie ale na ziemi sąsiada. Do tych często zmanipulowanych ludzi nie docierają żadne argumenty. Budowa obwodnicy Piask opóźniła się o dwa lata przez upór trzech właścicieli działek a dziś chwlą że to był dobry pomysł bo jest bezpieczniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak jest. Wymyślają jakieś alternatywne warianty obwodnicy czy ekspresówki zygzakiem pomiędzy stodołami, byleby "mojego nie ruszyli". Każdy chciałby mieć dobry dojazd do swojej posesji, ale na ekspresówkę się nie zgadzają - z tym to jak najdalej od mojej chałupy! Niech ludzie dalej giną pod kołami samochodów, które przeciskają się przez środek wsi - to i tak "mniejsze zło" niż oddanie kawałka pola... Szkoda słów!! A tak btw. to krajówka nr 74 nie prowadzi z Białegostoku do Rzeszowa tylko z Hrubieszowa (Zosina) do Piotrkowa Tryb. przez Zamość - Annopol - Kielce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co Wy pierniczycie? Wyraznie napisane ze ludzie proponuja wariant korzystniejszy i tanszy. Jakbyscie sami tam mieszkali to bylaby inna rozmowa. Ja mieszkam w Lublinie, jestem bezstronny jakby co i wisi mi ktoredy bede jechal, byleby ekspresowka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej gdyby mieszkańcy protestujący zamurowali się i zrobili własne getto są aspołeczni jak ten na zdjęciu wizualna postawa jest aspołeczna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prowadząc drogę przez pola za stodołami trzeba będzie chłopkom zapłacić za wykup ziemi, nieżle sobie to wykombinowali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
..ostatnio jechałem przez kraśnik w kierunku spław i widziałem dość ciekawy obrazek jak ubrany na pomarańczowo przodownik pracy zajmujący się właśnie "robieniem" a raczej lepieniem dróg trzymał w reku worek z kamyczkami i wsypywał jego zawartość dokładnie po garstce w każda napotkana wyrwe w asfalcie...następnie panowie "mobilki" ubijali te kamyczki swoimi kołami...p.s. jeśli tak mają budować te ekspresówke to lepiej niech nawet nie zaczynaja bo wstyd na cały świat
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
omega napisał:
Prowadząc drogę przez pola za stodołami trzeba będzie chłopkom zapłacić za wykup ziemi, nieżle sobie to wykombinowali.
A za wyburzanie domów to nie trzeba płacić ? Rety co za baran !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym kraju wybudowac metr drogi to katastrofa bo zawsze znajdzie się jakiś pajac któremu trzeba będzie zaorać grządkę truskawek i zablokuje inwestycję. Ludzie nie miejcie pretensji do rządzących za brak dróg i autostrad bo one nie powstają przez was i wasz tępy upór
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZEKA JUŻ 2 LATA NA ODPOWIEDZ DOT. EKRANÓW AKUSTYCZNYCH PRZY DRODZE KARAJOWEJ OD Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie, WSPÓŁCZUJĘ MIESZKAŃCOM, POZOSTAJE IM TYLKO SĄD!! ICH NIE DOTYCZĄ PRZEPISY I TERMINY...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TIR napisał:
Tak jest. Wymyślają jakieś alternatywne warianty obwodnicy czy ekspresówki zygzakiem pomiędzy stodołami, byleby "mojego nie ruszyli". Każdy chciałby mieć dobry dojazd do swojej posesji, ale na ekspresówkę się nie zgadzają - z tym to jak najdalej od mojej chałupy! Niech ludzie dalej giną pod kołami samochodów, które przeciskają się przez środek wsi - to i tak "mniejsze zło" niż oddanie kawałka pola... Szkoda słów!! A tak btw. to krajówka nr 74 nie prowadzi z Białegostoku do Rzeszowa tylko z Hrubieszowa (Zosina) do Piotrkowa Tryb. przez Zamość - Annopol - Kielce
Nie bardzo rozumiem toku rozumowania osób wypowiadających , a nie znających tematu. Z artykułu jasno wynika , że mieszkańcy Spław nie blokują budowy drogi, tylko proszą Generalną Dyrekcję Dróg o możliwie korzystny dla wszystkich wariant , zarówno w przyszłości korzystających z drogi ekspresowej jak i mieszkańców Spław . Nikt z mieszkańców nie jest przeciwny budowie dobrych dróg, tylko niech będą one przebiegały w możliwie najlepszej lokalizacji .Czy wyburzenie kilunastu ( ? ) budynków to optymalny wariant ( ile za wyburzone nieruchomości będzie trzeba zapłacić odszkodowania ) przecież na to idą pieniądze wszystkich podatników . Uważam , że o wiele taniej jest wykupić puste , niezabudowane grunty orne niż nieruchomości zbudowane budynkami mieszkalnymi lub całe siedliska. A wogóle to nie korzystnej jeśli droga szybkiego ruchu przebiega przez pola a nie przy samych zabudowaniach , pod oknem innego podatnika. Proszę spojrzeć obiektywnie na całość sprawy , a nie patrzeć tylko na własny czubek nosa. Życzę pozytywnego załatwienia sprawy , dość tych kłótni i waśni w naszym kraju .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzywda napisał:
Najlepiej gdyby mieszkańcy protestujący zamurowali się i zrobili własne getto są aspołeczni jak ten na zdjęciu wizualna postawa jest aspołeczna.
WIELKI PANIE SPOŁECZNIKU ZRÓB SWOJE ZDJĘCIE ,TO ZOBACZYMY TWOJĄ SPOŁECZNĄ POSTAWĘ . NAJPIERW ZASTANÓWMY SIĘ CO CHCEMY NAPISAĆ I JAKI TO MA SENS I PO CO , A POTEM TO RÓBMY . NAJŁATWIEJ INNYCH OCENIAĆ , NIE BARDZO ROZUMIEM JAK MOŻNA NA ZDJĘCIU DOŁĄCZONYM DO ARTYKUŁU WYCZYTAĆ ASPOŁECZNĄ POSTAWĘ . JA WIDZĘ NORMALNEGO CZŁOWIEKA , A SPOŁECZNOŚĆ WYNIKA Z CZYNÓW NIE ZE ZDJĘCIA .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krasniczanka napisał:
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ
Czy Pani wie o czym Pani pisze , czy Pani wie co się buduje , a w czym tkwi problem budowy drogi ekspresowej . to dwie rózne sprawy . Proszę się bliżej zapoznać z tematem .Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krasniczanka napisał:
Budowa trwa juz jakis czas a ci ludzie nagle zauwazyli, ze ktos buduje im droge pod nosem. Brawo!!! takie rzeczy to tylko w Polsce. Nie buduje sie: Źle!, buduje sie: JESZCZE GORZEJ
Chodzi o budowe odcinka drogi ekspresowej, która by omijaała wsie min: Olbięcin, Gościeradów Spławy a nie o budowaną obwodnicę Kraśnika ! Wy chyba nie wiecie o co się rozchodzi !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krew mnie zalewa jak czytam posty tych postępowych obywateli, którym wszystko jedno czy ludzion wybudują autostrade pod okanmi czy w polu. Problem jest taki, że gdyby sytuacja ich bezposrednio dotyczyła to płakaliby tu jak bobry jaka im sie krzywda dzieje. Głupota urzedników zaskakuje wszędzie. Łatwiej wybudować droge przez pola i nie trzeba ludzi pozbawiac ich domów, a jeżeli nawet trzeba za to zapłacić więcej niz za domy, to przecież chodzi o dobro tych ludzi, by mieszkali w godnych warunkach. Ekrany akustyczne sa przeciez takie cacy, jak stoja pół metra od okna domu. Tym postepowym proponuje sobie pod oknem ustawic taki ekran i tak mieszkać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te warianty z Generalnej Dyrekcji i tak są jakieś przestarzałe, bo na osiedle Piaski w Kraśniku mieszkam 15 lat, a żaden blok nie jest narysowany na tej mapie. http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/...ddde26cbef27e4d . Może się okazać, że na trasie jest już zbudowany domek, albo szkoła...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uciekam z tej nędzy napisał:
W tym kraju wybudowac metr drogi to katastrofa bo zawsze znajdzie się jakiś pajac któremu trzeba będzie zaorać grządkę truskawek i zablokuje inwestycję. Ludzie nie miejcie pretensji do rządzących za brak dróg i autostrad bo one nie powstają przez was i wasz tępy upór
Bo w tym kraju jedyne co im dobrze wychodzi , to budowa krzyży i kapliczek, jedynie słusznej wiary. Musi minąć jeszcze ileś tam lat zanim społeczeństwo dorośnie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
driver napisał:
To nasza zaściankowość daje głos. Wszyscy na forach i w mediach chcą dobrych i szybkich dróg, na drogowcach wieszają psy a gdy przychodzi do realizacji zapotrzbowania społecznego to nagle okazuje sie że pojawiają się tłumy przeciwników. Tak się dziej z większością inwestycji i nie ważne czy chodzi o drogę, zbiornik retencyjny m maszt elektrowni wiatrowej czy telefonii komórkowej. Zawsze znajdzie się grupa przeciwników która nie chce aby budowa była w ich sąsiedztwie. Jeszcze nie do końca uporanao się ze skutkami awarii energetycznych na Śląsku a tam doprowadziły do nich nie tylko pogoda ale stałe protesty w przypadku prób wycinania drzew rosnących przy liniach bo "to moje", podobnie rzecz się ma z budową zbiorników przeciwpowodziwych i wałów budujcie ale na ziemi sąsiada. Do tych często zmanipulowanych ludzi nie docierają żadne argumenty. Budowa obwodnicy Piask opóźniła się o dwa lata przez upór trzech właścicieli działek a dziś chwlą że to był dobry pomysł bo jest bezpieczniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...