Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nie ma cię w pracy, bo honorowo oddajesz krew? Premii nie będzie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 14 marca 2019 r. o 13:45 Powrót do artykułu
Nie podobają się zasady premii w tej firmie? To się zatrudnij gdzie indziej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest to prywatna firma więc ma prawo wymyślać zasady premii jakie chce. W wielu firmach w ogóle żadnych premii nie ma. Sami możecie sobie firmy pootwierać i płacić po 4 netto i premie po 1000 zł, a krwiodawcom nawet 2000.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widocznie dyrektor firmy ani jego członek rodziny nigdy nie potrzebowali krwi... Sytuacja się odmieni gdy taki pacan będzie jej kiedyś potrzebował. Wtedy będzie hojny na maxa i honorowym krwiodawcom będzie płacił dodatkowe pieniądze za jej oddawanie. KREW DAREM ŻYCIA DRODZY BRACIA POLACY !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panowie ze związków to niech zatroszczą się, żeby firma się nie spakowała i nie wyprowadziła z Kraśnika.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Całe związki solidarności. Papa 50 zł :) Niby 50 zł, ale po odjęciu wszystkich opłat to nieraz by oznaczało podwyżkę miesięcznych oszczędności na poziomie 10%.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie w pracy tez jest kuoa chloporobotnikow cwaniakow, co krew odsaja cala zmiana, a pozniej wypoczywaja w polu. Jak chcą oddawać krew honorowo to niech to czynia faktycznie honorowo, a oni jeszcze pieniedzy sie za to domagaja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tania sensacja. Firma przecież nie potrąca z pensji za karę jak Cię nie ma, tylko premiuje obecności, żeby plany produkcyjne im się spinały. Co w tym takiego,m że trzeba artykuł napisać? Wiele firm w ogóle żadnej premii nie daje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to macie Przewodniczącego Związków Zawodowych który zamiast Bronić Pracowników broni Pracodawcy ludzie to widać ewidentnie po Tym artykule. Ludzie którzy oddają Krew nie powinni być Karani bo to ewidentnie jest Kara -50 zł to też widać gołym okiem, Brawo jednak że ktoś był wstanie upublicznić do czego dochodzi w tym Zakładzie. Swego czasu jeden z Przełożonych (Mistrz) zrobił zebranie z pracownikami i oznajmił im że Poniedziałek i Piątek dzień tygodnia to nie jest Honorowe Oddawanie Krwi notabene było to w takim kontekście Zabronienia w Te dni oddawania Krwi po czym Poinformował że to zarządzenie takie wydał Ktoś z Góry z Biura. Widać gołym okiem że to walka z Osobami Które Oddają Honorowo Krew i ta Premia Miedzy innymi miała na Celu to właśnie. Jak dobrze że odszedłem z tej firmy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie krew oddają honorowo w całej Polsce. Nigdzie nie są za to karani. Tylko w Kraśniku. Jeśli pójdę oddać krew żeby komuś ratować życie to powinni mi za to jeszcze nie tylko zabrać ale dać dodatkową premię. Ci którym to się nie podoba nigdy nie oddawali krwi a tylko zazdroszczą krwiodawcom. Ale psy szczekają a karawana jedzie dalej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bosz... Ja też oddaje krew. Oddałem już blisko 10 litrów i jakoś ani razu nie szedłem z tego powodu na zwolnienie. Po prostu chodzę oddać krew po pracy ewentualnie w sobotę. Także to takie trochę szukanie problemu. Chyba że ktoś właśnie dla tego wolnego dnia oddaje krew, a nie z potrzeby serca...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Zdaniem związkowca zamiarem pracodawcy nie było jednak „karanie” ani honorowych krwiodawców ani rodziców. – Zapisy te zapewne wynikły z pewnego niedomówienia szczegółów – przypuszcza Szczygielski" Frędzlu o jakich niedomówieniach wspominasz? Kolejny raz pokazałeś środkowy palec załodze a teraz jeszcze bronisz zarządu.  Jesteś jedną, wielką związkową porażką i nieporozumieniem!!! Ty w ogóle jeszcze możesz patrzeć na swoje odbicie w lustrze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te wszystkie związki i ich działacze pierdzący w stolek to jedno wielkie dziadostwo. Przyklaskują co daje góra do podpisu, a potem zarzyganie ośrodków w Muszynie i Unieściu. Ludzi mają w dup*e, aby kasa że składek się liczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie krew oddają honorowo w całej Polsce. Nigdzie nie są za to karani. Tylko w Kraśniku. Jeśli pójdę oddać krew żeby komuś ratować życie to powinni mi za to jeszcze nie tylko zabrać ale dać dodatkową premię. Ci którym to się nie podoba nigdy nie oddawali krwi a tylko zazdroszczą krwiodawcom. Ale psy szczekają a karawana jedzie dalej.
 Strasznie prymitywna próba wywołania problemu: brak premii to nie kara tylko stwierdzenie faktu, że nie pracujesz "na maxa". Oddaję krew po pracy, bo chcę pomagać: jeśli szukam powodu by nie pójść do pracy biorę urlop. Proste? Premia jest za solidną pracę nie inne aktywności!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W MPK Lublin jest tak samo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krew oddawana honorowo powinna być nie odrabiana na koniec pracy jak człowiek chce odejść na emeryturę musi wszystkie zwolnienia lekarskie szkolenia krew odpracować to jest żałosne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy którzy walczą z honorowymi krwiodawcami powinni mieć wpisane we wszystkich dokumentach ze w razie potrzeby nie otrzymają krwi i ich rodziny. Chcą krwi niech sobie ja kupią A nie za free .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Firma ma prawo ustalać sobie rozporządzenia wewnętrzne które nie łamią przepisów prawa pracy. Tak zrobiła w tym przypadku. Jeżeli zarząd moralnie uważa że jest to w porządku to już zostawmy to do ich sumienia. Sam jestem honorowym krwiodawcą od kilkunastu lat i takie zarządzenia nie wpłyną napewno na moją decyzję o oddawaniu krwi- będę to robił nadal. Przypominam co niektórym że krew oddajemy nieodpłatnie i przysługuje nam za to dzień wolny i nie ma powodu żebym nie korzystał z tego przywileju. Tak samo jak WY lub wasi bliscy którzy to krytykujecie możecie potrzebować tej krwi. I wówczas skoro tak wam przeszkadza że ją oddajemy i mamy za to przywileje (dzień wolny), też nie korzystajcie z przywileju korzystania z NASZEJ krwi za darmo i PŁACIE za nią. Do oddawania "krwi w sobotę" - nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz pojęcia bo się ośmieszasz. Krwiodawstwo pracuje tylko od poniedziałku do piątku. A akcje weekendowe są tak sporadyczne w Kraśniku (autobusowe) że praktycznie ich nie ma. I nie zapominajcie że kiedyś możecie też potrzebować krwi, i może się okazać że jej nie będzie bo pracodawcy skutecznie zniechęcą pracowników do jej oddawania. Jeżeli ma ktoś ochotę to skomentować negatywnie to proszę mieć odwagę zrobić to podpisując się pod komentarzem. Bo anonimowe tekst pajaców typu nie podoba się to się zwolnij są na poziomie rozmowy z pijanym bezmózgim chamem z pod budki z piwem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy którzy walczą z honorowymi krwiodawcami powinni mieć wpisane we wszystkich dokumentach ze w razie potrzeby nie otrzymają krwi i ich rodziny. Chcą krwi niech sobie ja kupią A nie za free .
 TAk się kiedys złozyło, że oddawałam krew w wieku 53 lat. A dlaczego? Moja mama trfiła do szpitala, potrzebowała krwi, a rodzina została zobowiązana do oddania krwi. I tak jest w każdym przypadku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ponadto mam tą najcenniejszą 0Rh-
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dostanie / nie dostaje czy nie dostał premii, bo lepiej byłoby mówić o faktach a nie o przypuszczeniach. To raz, a dwa, ze moze za oddanie krwi do ratowania czyjegoś życia (być moze samego oddającego bądź jego bliskiego w przyszłości) jeszcze byście chcieli zrobic kupę na złotym sedesie, co? Premia jest za prace na 100% czego tu mozna nie rozumieć? Nie sądzę żeby wasz zarząd był negatywnie nastawiony do krwiodawców ale przyznam, ze nie rozumiem dlaczego miałby wam za to dawać premie. Juz macie premie w postaci dnia wolnego od pracy, a są i inne przywileje. W głowach wam sie zatem nie pomieszalo? Aby daj daj DAJ!!! Zasuwać na premie, a jak nie to ponoć pracy dla chętnych nie brakuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...