Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Niepewna przyszłość Fabryki Łożysk Tocznych w Kraśniku

Utworzony przez żal, 25 października 2009 r. o 21:03 Powrót do artykułu
Jest kilka opcji. Po pierwsze: "Cegielski" robi manifestacje w Poznaniu a WY siedzicie zastraszeni i boicie się wyjść na ulice chociaż cala władza ma was daleko gdzieś! Po drugie: druga opcja jest taka ze przed wyborami na Burmistrza Kraśnika P. Czubiński "wyciągnie " FŁT na prosta a wszyscy pójdą oddać glosy na Wodza bo on taki dobry i uchronił fabrykę prze bankructwem:) Trzecia opcja to Wodz wykupi parę hal za grosze z kumplami i tyle będziecie widzieć. I jeszcze jedno mamy dwóch posłów w parlamencie którzy tylko pierdzą w stołki i biorą za to kasę!! Dziękuje skończyłem mogę zgasić światło w tym mieście:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żal napisał:
Jest kilka opcji. Po pierwsze: "Cegielski" robi manifestacje w Poznaniu a WY siedzicie zastraszeni i boicie się wyjść na ulice chociaż cala władza ma was daleko gdzieś! Po drugie: druga opcja jest taka ze przed wyborami na Burmistrza Kraśnika P. Czubiński "wyciągnie " FŁT na prosta a wszyscy pójdą oddać glosy na Wodza bo on taki dobry i uchronił fabrykę prze bankructwem:) Trzecia opcja to Wodz wykupi parę hal za grosze z kumplami i tyle będziecie widzieć. I jeszcze jedno mamy dwóch posłów w parlamencie którzy tylko pierdzą w stołki i biorą za to kasę!! Dziękuje skończyłem mogę zgasić światło w tym mieście:)
Poseł opozycji ma drogi internauto ograniczone możliwości. Takim parlamentarzystą jest Jarosław Stawiarski. Ktoś może zadać pytanie, po nam poseł opozycji? Idąc do urn wyborczych nie wiemy jednak do końca, która partia wygra? Jarosław Stawiarski jako poseł V kadencji Sejmu, w trakcie której PiS rządził, pomógł rozwiązać wiele problemów w powiecie kraśnickim. Wówczas do planu GDDKiA na rok 2009 została wpisana obwodnica Kraśnika, o czym stale określona grupa polityków raczy zapominać i to przemilcza. Jarosław Stawiarski stale korzysta z jednej form powiadamiania przedstawicieli rządu, a taką są interpelacje poselskie, o sprawach na terenie jego okręgu wyborczego, którymi pilnie należy zająć się i podjąć działania. Poniżej zamieszczam treść interpelacji, skierowanej do premiera w sprawie FŁT. Jarosław Stawiarski Warszawa, dn. 21 października 2009r. Poseł na Sejm RP Pan Donald Tusk Prezes Rady Ministrów Interpelacja w sprawie przyszłości FŁT - Kraśnik S.A. Z informacji, jakie dotarły do mojego biura wynika, że rada nadzorcza FŁT - Kraśnik S.A., na nadzwyczajnym posiedzeniu, które odbędzie się w najbliższych dniach, będzie rozważała podjęcie decyzji w sprawie ogłoszenia upadłości przedsiębiorstwa. Jest to konsekwencja kolejnej, nieudanej próby zbycia składnika majątku firmy, spółki córki - Zakładów Łożysk Wielkogabarytowych. FŁT chciała pozyskać z tego tytułu kwotę 15, w kolejnym przetargu zaś 10 milionów złotych. Pieniądze te są niezbędne przedsiębiorstwu, umożliwiłyby dalsze egzystowanie. W swoich licznych interpelacjach dotyczących FŁT podkreślałem, że przedsiębiorstwo jest głównym żywicielem Kraśnika oraz ma wpływ na sytuację ekonomiczną wielu firm w stutysięcznym powiecie kraśnickim. Zamknięcie zakładu oznacza katastrofę dla tej społeczności. Niedopuszczalne jest więc ciągłe bagatelizowanie, płynących z różnych stron postulatów ratowania spółki skarbu państwa. O problemach FŁT oraz potrzebach finansowych tego przedsiębiorstwa mówiłem z mównicy sejmowej, na posiedzeniu Sejmu odbywającym się w dniach 26-28 sierpnia br.. Pan Premier, zapowiedział przeznaczenie ponad dwóch miliardów złotych na pomoc dla zakładów Opla w Gliwicach. Decyzja ta jest oceniana przez ekonomistów z Centrum im. Adam Smitha jako dyskryminacja ekonomiczna polskich przedsiębiorców i pracowników we własnej ojczyźnie. Do grona tak potraktowanych należy również FŁT - Kraśnik S.A.. Dotychczasowa pomoc udzielana temu przedsiębiorstwu była pozorna i niewystarczająca. Rząd chce wesprzeć gigantyczną kwotą 450 milionów EUR konsorcjum, które przejmie OPLA. Ma to uratować 437 miejsc pracy w Gliwicach. W bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej, od wielu miesięcy, znajduje się FŁT - Kraśnik S.A., która, po ostatnich zwolnieniach będzie zatrudniała ok. 2000 osób. Zdaniem osób reprezentujących załogę FŁT, dla ratowania fabryki potrzebna jest kwota około 20 milionów złotych, a więc zaledwie jeden procent kwoty, jaką uzyska zagraniczne konsorcjum. W związku z powyższym pragnę zapytać Pana Premiera: 1. Czy Pana rząd przejawia wolę ratowania FŁT - Kraśnik S.A. i 2000 miejsc pracy w Kraśniku? 2. Czy zdaniem Pana Premiera wykorzystane zostały wszystkie możliwe formy wsparcia i pomocy dla FŁT? Jarosław Stawiarski Poseł na Sejm RP
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...