Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Osiągnięcia nowego Burmistrza

Utworzony przez Gość, 21 maja 2011 o 09:55
Myślę że już czas najwyższy zastanowić się nad „osiągnięciami” nowych władz. Proponuję by wpisywać w tym temacie wszystkie porażki i osiągnięcia „uzdrowiciela” z Kraśnika.
0
Gość napisał:
Myślę że już czas najwyższy zastanowić się nad „osiągnięciami” nowych władz. Proponuję by wpisywać w tym temacie wszystkie porażki i osiągnięcia „uzdrowiciela” z Kraśnika.
Głównym osiągnięciem jest to, że jeszcze ich nie mają. I to, że zatrudnili speca w Empewiku
0
Witam wszystkich, Wydaje mi się, że osiągnięciami powinien chwalić się rzecznik prasowy urzędu miasta. Z tego co pamiętam z prasy i rozmów ze znajomymi także związanymi z UM, to przede wszystkim w ostatnich miesiącach miała miejsce analiza dokumentacji i wypowiedziano lub zerwano kontrakty, które były niekorzystne dla miasta (zalew, obsługa bankowa) co dało od razu realne oszczędności. Z tego co wiem to np. krytykowany szef KPWiK ma znacznie mniejszą pensję niż poprzednik. Nie dotyczy to tylko jego. Ta tendencja jest słuszna, biorąc pod uwagę stan budżetu miasta. Znajomy powiedział mi, żeby nie spodziewać się spektakularnych inwestycji, bo przy obecnym zadłużeniu jest to nierealne. Łatwo jest inwestować na kredyt ale takie inwestycje mają zawsze swój kres w postaci dziury budżetowej, którą trzeba będzie teraz łatać. Sądzę, że powinno się starać pozyskać inwestorów do ,,strefy ekonomicznej'' Kraśnika i próbować inwestować w partnerstwie publiczno-prywatnym. Środki z UE są już praktycznie na wyczerpaniu. Pytanie ile zrobione żeby je wykorzystać w maksymalnym stopniu? Natomiast jeśli chodzi o przepychanki związane z byłą ekipą, to mnie one nie interesują. Niech zajmą się tym organy ściganie a sądy rozstrzygną. Te wymiany obelg są prowadzone na forum przez samych zainteresowanych i tak na prawdę przeciętny mieszkaniec Kraśnika ma to gdzieś. Uważam, że na ocenę jest za wcześnie. Ale do plusów - szybkie zbadanie dokumentacji, zerwanie wątpliwych kontraktów.Działalność CKiP (fajna nowa strona www). Do minusów - cisza na temat działań, które by zmierzały do pozyskania inwestorów. Na razie administrowanie a nie dynamiczne rządzenie. Rozmawiajmy rzeczowo bez zajadłości. Chodzi przecież o dobro Kraśnika. Pozdrawiam,
0
No i cisza- włodarz nie ma się czym pochwalić. Aktywność poddanych PIS też niewielka. Czyżby zaczynali ponosić porażki? Króciutko więc tryumfowali.
0
Niejaki Kolanko też milczy. To nie w jego stylu. Chyba naprade im się nie wiedzie.
0
Jak przeciętnemu mieszkancowi, nie związanego z zadnym układem, nie mającym wsród byłych i obecnych pracowników urzędu jak i jednostek podległych znajomosci, jak na razie trudno mi sie dopatrzec osiągnięc nowego pana burmistrza. Analizę dokumentów po przejęciu władzy trudno nazwać jakimkolwiek osiągnieciem. A i tak jakchs większych nieprawidłowosci , które by pozwoliły kogokolwiek postawić w stan oskarzenia nie wykryto. Tak samo trudno dopatrzec sie pozytywnych osiągnięc w uniewaznieniu kontraktów, gdyz tak naprawde jeszcze nie wiemy jaki będzie ich finał i czy w ostateczności nie stracimy na tym. I pocieszeniem nie mogą być nizsze pensje nowo wybranych szefów, o których tak naprawdę nie wiemy jak sie sprawdzą na tych stanowiskach. Ale za to ich wybranie odbyło sie na zasadach, które w niczym nie odbiegały od stosowanych przez poprzednika. I tutaj najlepszymi przykładami jest powołanie prezesa KPM i dyrektora CKiP i w tym przypadku nawet najlepsza strona www nie usprawiedliwia identycznego wsadzenie na stanowisko, tak jak kiedyś zrobił to Czubinski z panią Opokową, a o co było wiele krzyku. Z uniewaznienia kontraktów wynikłych z przetargow na usługi dla miasta można miec najmniej zastrzezeń. ale tez nie wiadomo czy oszczędnosci poczynione na nich nie odbęda sie ze szkoda dla miasta i przez to nie spadnie jakośc świadczenie tych usług. A w przypadku na obsługę bankową dobrze , ze BS poszedł nam jeszcze na rękę . Bo jak wczesniej było tyle krzyku, ze zrezygnowany z tak korzystnych usług BS, to dlaczego ten BS nie chce dłuzej prowadzic dla nas tak korzystnych usług tylko zgodził sie na pół roku i to nie wiadomo czy tak do konca bezinteresownie. I mozna było by sie nie dziwic robionym oszczędnosciom, gdyby w ten sposób zaoszczędzone pieniądze zostały przeznaczone na jakiś konkretny cel. Ale na to sie nie zapowiada. W inwestycjach posucha, ze nawet nowo zatrudnione specjalistki nie beda miały okazji wykazac sie w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych dla miasta i pana burmistrza, a których przed wyborami w zapowiedziach była cała masa. A przeciez sa to juz ostatnie okazje, z których mozna było by skorzystac, nawet za cenę dalszego zadluzenia miasta. Na przyciagniecie inwestorów raczej nie ma co liczyc. Duzo lepsze warunki proponują inne strefy, a my na razie nie mamy do czego ich przyciagać, bo nawet jakos cicho sie zrobiło o dofinansowaniu na jej uzbrojenie.
0
No ja to słyszałam, że największym osiagnięciem pana burmistrza jest powołanie rady sportu, gdyz jak wiadomo zajmowanie siesportem jest wazniejsze niż praca i dlatego tez na niego nalezy postawić największy nacisk w miescie, oraz powołanie drugiego organu - rady biznesu, co by pracodawcy mogli sie dogadywac co do zasad zatrudnienia, a przede wszystkim płac, tak żeby zaden z nich sie nie wyrózniał i nie odstawał od pozostałych. A jeszcze za jakies ulgi udzielą większego poparcia panu burmistrzowi.
0
Prawdopodobnie mają byc kolejne zwolnienia w urzędzie miasta, a pan burmistrz jakos nie chwali sie kolejnymi swoimi osiągnięciami. Czyżby doszedł do wniosku, ze tyle juz ich było, że powinny nam spowszedniec i nie ma co z nich robic sensacji? Ciekawe czy tym razem będą ogłaszane konkursy na stanowiska urzędnicze czy tez dalej będzie odbywało sie upychanie na nich swoich?
0
To tak w ramach oszczędnosci pustek w kasie miejskiej będziemy w Krasniku obchodzic tygodniowy Dzień Dziecka? Niezła okazja, zeby władza za dostarczenie radosci i zabawy nałapała punktów u młodych mieszkanców miasta i ich rodziców. Jak widać darmowe kiełbaski nie tylko Czubinski fundował.
0
Oki. Porównajmy osiągnięcia byłego burmistrza w ciągu pierwszych 6 miesięcy urzędowania i pierwsze 6 miesięcy urzędowania obecnego burmistrza. Wtedy to porównanie będzie uczciwe.
0
pinokio napisał:
Oki. Porównajmy osiągnięcia byłego burmistrza w ciągu pierwszych 6 miesięcy urzędowania i pierwsze 6 miesięcy urzędowania obecnego burmistrza. Wtedy to porównanie będzie uczciwe.
To najpierw wrzuc wszystkie dane z dtamtego okresu do internetu, zebysmy mięli z czym porównywac.
0
Dopiero dziś rzuciło mi sie to w oczy
1 czerwca, stawy w Stróży, godz. 9:00 Zawody Wędkarskie dla najmłodszych organizowane przez Kraśnickie Towarzystwo Wędkarskie; oprócz łowienia ryb przewidziano grilla, napoje i słodycze, nagrody dla uczestników.
Czy to na pewno jest impreza dla kraśnickich dzieci, że krasnicki Urząd Miasta tak namiętnie reklamujeja na swojej stronie? Czy moze obcna władza musi sie za cos wypłacać ludziom ze Strózy i im dzieciom organizuje Dzien Dziecka. W koncu moze nie bez przyczyny kilka osób ze Strózy załapało sie po wyborach do pracy w naszym magistracie.
0
Marysieńka napisał:
Czy to na pewno jest impreza dla kraśnickich dzieci, [/quote] 1 czerwca, stawy w Stróży, godz. 9:00 Zawody Wędkarskie dla najmłodszych organizowane przez Kraśnickie Towarzystwo Wędkarskie; oprócz łowienia ryb przewidziano grilla, napoje i słodycze, nagrody dla uczestników. Dzieci ze Stróży i okolic przepędzano. [quote name='Marysieńka' timestamp='1306951135' post='484671'] że krasnicki Urząd Miasta tak namiętnie reklamujeja na swojej stronie?
Namiętnie to ty masz nasrane we łbie.
0
Marysieńka napisał:
Dopiero dziś rzuciło mi sie to w oczy Czy to na pewno jest impreza dla kraśnickich dzieci, że krasnicki Urząd Miasta tak namiętnie reklamujeja na swojej stronie? Czy moze obcna władza musi sie za cos wypłacać ludziom ze Strózy i im dzieciom organizuje Dzien Dziecka. W koncu moze nie bez przyczyny kilka osób ze Strózy załapało sie po wyborach do pracy w naszym magistracie.
UM reklamuje, bo dał kasę na nagrody. Swoją drogą powinien być przedstawiciel władz miasta na tej imprezie, szkoda że nikogo nie było. Pomyliło się urzędnikom/burmistrzowi, przyznali dofinansowanie nagród dla KTW, które zrzesza ok. 100 osób i było właśnie organizatorem dzisiejszej imprezy w Stróży, a nie przyznali 3 kołom kraśnickim, które zawody dla dzieci organizowali na zalewie w ubiegłą niedzielę (tam sponsorami nagród dla dzieciaków było Starostwo i wójt gminy Dzierzkowice). Konkretnie - w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka w dniu dzisiejszym w Stróży uczestniczyło 41 dzieci ze Stróży, Kraśnika i okolic. Impreza udana, dzieci zadowolone, fajne nagrody, grill i poczęstunek. Sponsorzy: Starostwo, UM Kraśnik i UG Kraśnik, przy czym z UG był pan wójt Chapski, ze Starostwa - G. Marcinkowski, a z Miasta... nikogo.
0
Marysieńka napisał:
Dopiero dziś rzuciło mi sie to w oczy Czy to na pewno jest impreza dla kraśnickich dzieci, że krasnicki Urząd Miasta tak namiętnie reklamujeja na swojej stronie? Czy moze obcna władza musi sie za cos wypłacać ludziom ze Strózy i im dzieciom organizuje Dzien Dziecka. W koncu moze nie bez przyczyny kilka osób ze Strózy załapało sie po wyborach do pracy w naszym magistracie.
UM reklamuje, bo dał kasę na nagrody. Swoją drogą powinien być przedstawiciel władz miasta na tej imprezie, szkoda że nikogo nie było. Pomyliło się urzędnikom/burmistrzowi, przyznali dofinansowanie nagród dla KTW, które zrzesza ok. 100 osób i było właśnie organizatorem dzisiejszej imprezy w Stróży, a nie przyznali 3 kołom kraśnickim, które zawody dla dzieci organizowali na zalewie w ubiegłą niedzielę (tam sponsorami nagród dla dzieciaków było Starostwo i wójt gminy Dzierzkowice). Konkretnie - w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka w dniu dzisiejszym w Stróży uczestniczyło 41 dzieci ze Stróży, Kraśnika i okolic. Impreza udana, dzieci zadowolone, fajne nagrody, grill i poczęstunek. Sponsorzy: Starostwo, UM Kraśnik i UG Kraśnik, przy czym z UG był pan wójt Chapski, ze Starostwa - G. Marcinkowski, a z Miasta... nikogo.
0
Gość napisał:
1 czerwca, stawy w Stróży, godz. 9:00 Zawody Wędkarskie dla najmłodszych organizowane przez Kraśnickie Towarzystwo Wędkarskie; oprócz łowienia ryb przewidziano grilla, napoje i słodycze, nagrody dla uczestników. Dzieci ze Stróży i okolic przepędzano. Namiętnie to ty masz nasrane we łbie. [/quote] To niechby organizowali imprezę na miejscu, tam gdzie dzieciom krasnickim najłatwiej dotrzec. A im widocznie chodziło, zeby z dostanego dofinansowania zrobić imprezkę dla swoich własnych dzieci, i dzieci koleżenstwa ze Strózy i okolic. Z dala od krasnika, zeby inne miejscowe przez przypadek sie nie załapały. A dzieci ze Strózy i okolic przepędzono w twojej wyobraźni, a jako dowód mamy następny wpis, który podajekonkretna liczbę dzieci , które z tego skorzystały. A jakby przepędzono, to jakim to trzeba by było byc skonczonym chamem, zeby dzieci przepędzac, w dodatku w dniu ich święta. A o nasraniu we łbie mozna mówic, gdy sie krzyczy o ograniczeniach spowodowanych potrzebą oszczędzania , a tym czasem wydaje sie pieniądze na mało potrzebne rzeczy, w tym na imprezy, a tym bardziej w sasiednich wsiach. [quote name='Gość' timestamp='1306957926' post='484714'] UM reklamuje, bo dał kasę na nagrody.
Dzien Dziecka nie upowaznia miasta do dawania pieniędzy z naszych podatków na nagrody dla obcych dzieci, tym bardziej, ze nasze miejscowe ze względu na zorganiziowanie imprezy w innej miejscowosci nie miały za bardzo szansy w niej uczestniczyc . Pan burmistrz pieniędzmi z naszych podatków będzie sponsorował innych, gdy tym czasem,z naszych podatków, które płacimy robi nam i naszym dzieciom oszczędnosci w postaci zgaszonych świateł ulicznych, że musimy chodzic ciemnymi ulicami. Teraz to juz sie nie zdziwię jak z inwestycjami za nasze pieniądze przeniesie sie do Strózy, a my ciągle będziemy słuchac o potrzebie oszczędzania i obchodzic sie niczym.
0
Wszystkie dzieci nasze są...zapomnieliście?!
0
Marysieńko czepiasz się niepotrzebnie. Bardzo dobrze, że w Kraśniku są jeszcze organizacje, które chcą cokolwiek robić dla dzieciaków, przecież cała organizacja zawodów należała do Kół Wędkarskich, a to że szukają sponsorów nagród, to chyba nic dziwnego. Naprawdę, nie szafujmy niepotrzebnie słowem "oszczędności", bo po pierwsze w grę nie wchodzą wielkie pieniądze (są to kwoty paruset zł, może 500-600, nie wiem dokładnie), a po drugie wymiar wychowawczy i radocha dzieciaków bezcenne i nie ma co robić z Dnia Dziecka politycznych przepychanek.
0
a pominik za 45 tys lub wiecej to nic? wycinka drzew w lasku przy "marzeniu" i posadzenie 96 debow w pamiatce ofiarom lotniczej glupoty cichaczem bez zgody na wydanie miejskiej kasy na pomnik dla kaczynskiego i jego partii to sukces . robienie z krasniczan idiotow co nie wiedza i nie znaja sie abolutnie na niczym bo sa cwiokami z pobliskich wiosek wychodzi spektakularnie nowemu burmistrzowi, ktory lubi fotografowac sie ze szlachta a nie z burakami. ile kosztowalo "porzadkowanie" lasku mozna przeczytac na oficjalnej stronie miasta krasnika.
0
Maja napisał:
Wszystkie dzieci nasze są...zapomnieliście?! [/quote] Nie ma to jak zasłaniać sie wyświechtanym sloganem , który w niczym nie znajduje potwierdzenia w życiowych realiach. Ale jakby co moge przesłac Tobie i panu burmistrzowi listę potrzeb moich dzieci to bedziecie miec okazje je spełnić, tak jak swoich własnych. [quote name='Gość' timestamp='1306994725' post='484821'] Marysieńko czepiasz się niepotrzebnie. Bardzo dobrze, że w Kraśniku są jeszcze organizacje, które chcą cokolwiek robić dla dzieciaków, przecież cała organizacja zawodów należała do Kół Wędkarskich, a to że szukają sponsorów nagród, to chyba nic dziwnego. Naprawdę, nie szafujmy niepotrzebnie słowem "oszczędności", bo po pierwsze w grę nie wchodzą wielkie pieniądze (są to kwoty paruset zł, może 500-600, nie wiem dokładnie), a po drugie wymiar wychowawczy i radocha dzieciaków bezcenne i nie ma co robić z Dnia Dziecka politycznych przepychanek.
Jak organizacje chcą cos robić dla dzieci, to niech robią to w takiej formie i miejscu, żeby wszystkie dzieci mogły skorzystac, a nie pod pretekstem Dnia Dziecka znajdują okazję do zaspakajania przyjemnosci garstki swoich własnych, a pan burmistrz jeszcze przyklaskuje temu i wykłada publiczne pieniądze. I ciągle mówimy o wymiarze wychowawczym i radosze bardzo zawężonego kręgu dzieci, do tego z naszych podatków, gdy tym czasem naszym pozostało oblizac się smakiem. I moze to nie jest duza kwota, ale to takie kwoty składają sie na jedną większą. Niewielka kwota, ale juz takich samych niwewielkich kwot poskąpiono na takie same atrakcje dla wszystkich pozostałych dzieci. A jak tak niewielka kwota, to pan burmistrz dzien dziecka w sąsiedniej wsi mógł zasponsorować ze swoich własnych pieniedzy, bo niestety sa przesłanki ku temu, zeby podejrzewac, ze posłuzenie sie naszymi pieniędzmi miało wymiar polityczny, jak wypłacanie sie za uzyskane poparcie w trakcie wyborów, a także zasponsorowanie dzieci z silnego koła PiS w Strózy.
0
Strona 1 z 8

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.