Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Park wyładnieje

Utworzony przez kraśniczanin, 6 lutego 2008 r. o 06:25 Powrót do artykułu
Znów bla, bla, bla i artykuł o niczym. Zero ambicji!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielkie słowo Park 1000 lecia, a to tylko skwerek koło smolucha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przez 2 lata renontowano park jordanowski. Remont polegał na wycięciu kilkudziesięciu drzew. Czy dobrze rozumiem? Teraz przez następne 2 lata bedzie remontowany park na Fabrycznym. Znowu pod topór pójdą dziesiątki drzew? To się nazywa remont? Po co płacić za takie prace ćwierć miliona, skoro wystarczy zaprosić ludzi z siekierami i wytną za darmo? Aaaaa, już wiem.... trzeba jakoś nazwać wydanie ćwierci miliona....? Ten, kto to wymyślił i tak ładnie nazwał to geniusz! Ćwierć miliona!!! No, no....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Urodziłem się w Kraśniku, ukończyłem Szkołę Podstawówkę nr. 2- od 15 r. życia wyemigrowałem w celu dalszej edukacji z Kraśnika. Obecnie nie mieszkam w Kraśniku( wcale tego nie żałuje) ale mam wciąż rodzinę w tym mieście. Gdy widzę jak mało zmieniło się od tamtego czasu, jak wiele młodych ludzi wyjechało, jaki jest brak pespektyw dla młodych, zastanawiam się nad nieudolnościami władz w Urzędzie Miasta! Więcej Kraśnik rozwijał się za czasów PRL! Choć nie jestem zwolennikiem tamtego ustroju ale taka prawda jest! Zbudowano wiele bloków, powstały osiedla, szkoły, przedszkola infrastruktura zagospodarowanie terenów- parki,Kluby osiedlowe itp. Dziś prawie się nic nie buduje oprócz prywatnych domków- bo dla kogo? Nie modernizuje się Szkół- szkoła nr. 2 zaczyna straszyć wyglądem- gdyby nie nowe skrzydło za PRL wybudowane!. Dlaczego rynek główny nie tętni życiem? dlazcego tak duży obiekt jak AMFITEATR niszczeje? dlaczego Dworzec główny PKS straszy wyglądem i brudem w centrum miasta , pytań można by tak mnożyć!! Przez tyle lat wykonano 1. Rynek główny w starej dzielnicy 2. Zalew ( zbiornik retencyjny) 3. Nowe nawierzchnie dróg asfaltowych- w tym ul. Przemysłowa- jako większa inwestycja. 4. Pare metrów ścieżki rowerowej 5. Kilka SUPERMARKETÓW- choć MIASTO zapewne zarobiło na sprzedaży gruntów! 4. Kilka drobnych rzeczy- typu przebudowa skrzyżowań, wprowadzenie sygnalizacji świetlnej, wymiana chodników z płytek betonowych na kostkę brukową. 5. Wkrótce moderniazcja skrzyżowań, ronda w dzielnicy Fabrycznej na wylotówce do Urzędowa Ad1.2 są w większości u mieszkańców złe opinie- sądze że większośc każdy wie o co chodzi- wyrzucenie bardzo DUŻO pieniędzy a efekt nie współmierny do nałożonej inwestycji! Nie będę rozpisywał się dokładniej o wadach Rynku czy Zalewu, ponieważ otworzyłbym puszkę pandory wypisując błędy poszczególne w inwestycjach! Nasuwają się PYTANIA?? DLACZEGO zrobiono tak mało inwestycji w dodatku nieudolnie dla Miasta Kraśnika czy okolic?? Dzisiaj są wielkie możliwości uzyskania z dotacji unijnych tylko potrzeba do tego fachowców potrafiących sporządzić plany i odpowiednio wykorzystać dany kapitał! Przykłady są blisko- nie trzeba daleko szukać- wystarczy popatrzeć na inne miasteczka w naszym województwie takie jak JANÓW lubelski, PUŁAWY gdzie doskonale Miasto potrafi wykorzystywać dotacje unijne w celu rewitalizacji czy modernizacji obiektów w mieście. JANÓW LUBELSKI- mniejsze miasteczko od Kraśnika- rynek, park i wiele innych rzeczy przepięknie wykonane- większość bezstronnych osób chwali PUŁAWY- miasto czyste, wiele nowych chodników, ścieżek rowerowych, przepięknie zadbane parki i odremontowane zabytki, miasto chce zrewitalizować całą starą zabudowę w centrum! W tym roku ma zostać oddany NOWY MOST na Wiśle- chociaz ta inwestycja to zupełnie inna sprawa! Podsumowując mam nadzieje, że i w Kraśniku ruszy coś wkońcu na pozytywnego, że Kraśnik doczeka po tylu latach obwodnicy- skoro w Ożarowie udało sie- więc jest to realne w Polsce:)że Rynek następnie przejdzie kolejną prawidłową modernizację- zostawiając juz bruk jaki jest ale likwidując całkowity ruch drogowy i doprowadzając obiekty w rynku do jakiegoś wygladu aby blok z usługami nie musiał straszyć kolejnymi latami szarością bez elewacji i wyglądem brudnego bloczka silkatowego! etc. Parki odzyskają świetlana przyszłość gdzie rodzice licznie z potomstwami zechcą odwiedzać te miejsca, a w Zalewie będzie można kąpać się bez problemu że sinice nie zagoszczą sie tam zamiast ludzi! Nastąpi modernizacja obiektów i miasto zechce bardziej stawiać na KULTURĄ- majać taki AMFITEATR!!!- choć tutaj remont też się prosi!! tego życze wszystkim mieszkańcom KRAŚNIKA- a w wolnych wyborach do URZĘDU MIASTA nie bójcie się rozliczać dotychczasowych urzędników majac zawsze nadzieje, że można coś zawsze zmienić na lepsze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...