Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Podwyżka w przedszkolu w Kraśniku?

Utworzony przez rodzic, 23 lutego 2012 r. o 09:08 Powrót do artykułu
Tak,na kościółek dał 100 tyś zł ,a teraz szuka ten cały włodarczyk oszczędności!!!! To bedzie miał protest rodziców dzieci z przedszkoli!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Wiem o czym mówię,bo jako że nie pracowałam zawodowo, moje dzieci siedziały ze mną w domu, a potem chodziły do przymusowej zerówki, tej co jest za darmo, a po skonczonych lekcjach były zabierane do domu, a nie oczekiwałam , żeby ktoś mi opłacał dalszy pobyt dziecka w szkole, bo ja chciałam wiecej czasu dla siebie. I to chyba Ty cos źle rozumujesz, bo w szkole, tak jak i w przedszkolu przepisowe 5 godzin jest za darmo, a podwyzka dotyczy godzin ponad ten darmowy limit.
a WIDZISZ SIEDZIAŁAŚ W DOMU GRZAŁAŚ D... I CO TY MOZESZ WIEDZIEĆ O PRACY ,JA PRACUJE DO 15 TO CO PANI MĄDRALIŃSKA MAM ZROBIC Z DZIEĆMI OD 12 DO 15 I TAKI LEŃ MA CZELNOŚC GŁOŚ ZABIERAĆ, GDZIE LUDZIE PRACUJĄCY MARTWIĄ SIĘ ZAPLANOWANYMI PODWYŻAKMI NAS NIKT NIE UTRZUMUJE PRÓŻNIAKU JAK CIEBIE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po dobrym panie jescze lepszy nastanie. święta prawda, uzdrowiciel od siedmiu boleści, tylko swojej kieszeni jakos nie moga uzdrowić a niedługo będa pekać szwy, banda oszołomów jeszcze większych niż do tej pory
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PiSiory argumentują to brakiem pieniędzy na inwestycje, a o jakich inwestycjach oni mówią - może o finansowaniu remontu kośicoła, może budowie nowych kościołów??? Na to PiS zbiera??? PiS i ta wasza polityka prorodzinna - dobre sobie!!! Zajmujecie się jakąś TV TRWAM - żenada!!!! A 2,10 zł takie stawki są w Krakowie gdzie pracy jest więcej i ludzie troszkę lepiej zarabiają, a w Kraśniku jak nie na czarno to na pół etatu i do minimalnej nawet człowiek nie dochodzi, a pracuje więcej niż 40godz.!!! Ale co to stawiarskiego i wlodarczyka obchodzi??? Przyznają sobie premie w urzędzie za oszczędności i rachunek wyjdzie na zero!!! PiSiaki mówią o opiekunkach po 5 zł, a idąc tokiem myślenia stawiarskiego - koszt na jedno dziecko na godzinę 2,47 tak? Czyli liczę już 4 godziny płatne (a nie pięć) * 25 dzieci w grupie * 21 dni w miesiącu i z tą grupą jest tylko jedna opiekunka czyli / 1= 5187zł koszt utrzymania jednej grupy tak??? To 2,5tys brutto koszt opiekunki a gdzie reszta - pani dyrektor kasuje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Porównuje się opiekunkę za 5 zł za godzinę do przedszkola ale to żadne porównanie!!! Opiekunka jeśli dziecko mi zachoruje będzie siedziała z dzieckiem a przedszkole nie i pieniędzy za nieobecność w przedszkolu też mi nie oddadzą! Poza tym ile czasu jest w stanie poświęcić przedszkolanka mojemu dziecku w grupie 25 dzieci??? przy ośmiu godzinach wychodzi jakieś 20 minut:) Dlatego nie wiem dlaczego władze wypierają się że przedszkole to nie przechowalnia - z doświadczenia wiem że po 12 tej gdzie zaczynają się godziny płatne to i tak dzieci pozostawione są samym sobie, albo się bawią, albo rysują a kompetencje przedszkolanek wielkich pani magister z pedagogiki (buahaha) pozostawia wiele do życzenia, chociażby dla przykładu brak umiejętności rozwiązywania konfliktów między dziećmi - idą po bandzie po poprostu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I to jest kolejny dobry argument do opuszczenia umierającego Kraśnika!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak jest napisał:
Marysieńka - woda w czajniku się już gotuje dla pana burmistrza na kawę - idź zrób bo ci premii nie da!! Jesteś kimś z rodziny czy jak, albo nie masz problemów finansowych, ale jesteś na pewno strasznym filozofem. Nie wiem czy żyjesz w tym samym Kraśniku co ja, ale często jest tak że tutaj kobiety idą do pracy do prywaciarzy i albo pracują na czarno albo na jakieś pół etatu i to za pensje mniejszą niż minimalna krajowa a godzin zazwyczaj więcej niż 40tygodniowo, więc nie chrzań głupot!!! Nie dziw się tym ludziom że się burzą o 100zł miesięcznie!
Staram sie na sprawy miasta patrzeć obiektywnie, a nie kierowac politycznym nastawieniem. A prowadzona przeze mnie krytyka władz, jakiej tu nie brakuje, jest raczej zaprzeczeniem jakichkolwiek moich związków z władzami. I mówimy o tym samym miescie, o jego realiach, i w takich samych realiach, a nawet gorszych, bo były to lata 90te wychowywałam swoje dzieci. Róźnie sie kombinowało, żeby zapracowac i zaoszczędzic, a jednocześnie zapewnić dzieciom opiekę. Ale nikt nie oczekiwał, że pośle dzieci do przedszkola, a miasto będzie opłacało za pobyt jego dzieci w przedszkolu, tylko dlatego, że on musi pracowac i mało zarabia.I sytuacje o jakich piszesz nie dotyczą wszystkich rodziców dzieci chodzących do przedszkola. I często pracując u prywaciarzy nawet za tą najmniejszą stawkę praca odbywa sie na zmiany. Powiedzmy sobie szczerze. Obowiązkiem miasta jest stworzenie warunków do zapewnienia opieki, żeby pracujący rodzice mogli z niej skorzystać. Ale obowiązkiem miasta nie jest ponoszenie kosztów tej opieki, tak żeby rodzice jej nie odczuwali.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MARYSIA napisał:
a WIDZISZ SIEDZIAŁAŚ W DOMU GRZAŁAŚ D... I CO TY MOZESZ WIEDZIEĆ O PRACY ,JA PRACUJE DO 15 TO CO PANI MĄDRALIŃSKA MAM ZROBIC Z DZIEĆMI OD 12 DO 15 I TAKI LEŃ MA CZELNOŚC GŁOŚ ZABIERAĆ, GDZIE LUDZIE PRACUJĄCY MARTWIĄ SIĘ ZAPLANOWANYMI PODWYŻAKMI NAS NIKT NIE UTRZUMUJE PRÓŻNIAKU JAK CIEBIE.
I co takiego chcesz udowodnić swoim naskakiwaniem na mnie, swoimi oszczerstwami i obrażaniem mnie? Żebys ty przez rok natyrała sie tyle, co ja potrafiłam przez miesiąc, to może miałybysmy o czym rozmawiac. I nie tylko dupę grzałam na słoncu, ale także i inne czesci ciała , a potem nawet chłodzic w deszczu i zlewach. Ale tez byłam na tyle zajęta pracą, i pomimo, że sama sobie wyznaczałam czas i zadania do wykonania,to nie było mnie stac, żeby w tym czasie siedziec przed kompem i pisać na forum. A ty jeżeli masz takie warunki w pracy, to i z płaca za nie pewnie nie jest tak najgorzej, zebyś musiała az do tego stopnia dziadować na swoje dziecko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale ty marysieńka jesteś walnienta w łep. Jak nie pracujesz to nie płacisz podatków to nie sie wypowiadaj ty głupolu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Krakowie stawka nie schodzi niżej niż 3 zł.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rodzic napisał:
To prawie 200% - nie za dużo jak na ubogi Kraśnik???? Obecna stawka za dodatkowe godziny w przedszkolu to kwota 0,73zł (0,69zł obowiązywała do 31.12.2011r.). Przeważnie jest 22 dni "pracujące" więc opłata wzrosła by o 93zł. A kwoty te nie zawierają przygotowania posiłków bo rodzice przecież płacą za wyżywienie dzieci.
zgodnie z uchwałą Rady Miasta stawka to 0,69 zł - nie może być więcej, bo nie było to uchwalane, jeśli gdzies płaciliście więcej to zgłoście do do Dyrekcji, potem Burmistrza a jak będzie Was więcej to do prokuratury!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rodzic napisał:
To prawie 200% - nie za dużo jak na ubogi Kraśnik???? Obecna stawka za dodatkowe godziny w przedszkolu to kwota 0,73zł (0,69zł obowiązywała do 31.12.2011r.). Przeważnie jest 22 dni "pracujące" więc opłata wzrosła by o 93zł. A kwoty te nie zawierają przygotowania posiłków bo rodzice przecież płacą za wyżywienie dzieci.
zgodnie z uchwałą Rady Miasta stawka to 0,69 zł - nie może być więcej, bo nie było to uchwalane, jeśli gdzies płaciliście więcej to zgłoście do do Dyrekcji, potem Burmistrza a jak będzie Was więcej to do prokuratury!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mama napisał:
Tak,na kościółek dał 100 tyś zł ,a teraz szuka ten cały włodarczyk oszczędności!!!! To bedzie miał protest rodziców dzieci z przedszkoli!!!!
akurat na to Radni PO zabrali z podwyżek dla urzędasów :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antymarysienka napisał:
Ale ty marysieńka jesteś walnienta w łep. Jak nie pracujesz to nie płacisz podatków to nie sie wypowiadaj ty głupolu
Nie zauwazyłam, zeby miasto zaniechało dostarczania mi nakazów płatniczych i zwalniało mnie z obowiązku uiszczania opłaty naliczanej w nich. Tak samo nie zauwazyłam, żebym co roku nie musiała składać PITu w Urzedzie Skarbowym, czy tez od zakupowanych rzeczy odliczany był mi podatek vat i akcyza. Ale co do pokrywania dodatkowych kosztów za przedszkla ma płacenie podatków przeze mnie, skoro miasto nie jest w stanie zagwarantowac takich dopłat wszystkim , którzy płacą te podatki, a służą jedynie wybranym i to wcale nie najbiedniejszym. Chyba najwiekszy krzyk o podwyzki podnoszą ci, którzy w nizszych opłatach za przedszkola widzą okazję do zaoszczędzenia na wczasy.
Ostatnio edytowany 23 lutego 2012 r. o 22:04
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Porównaj zarobki i rzeczywistość Krakowa z Kraśnikiem. Na palcach jednej ręki można policzyć ludzi w Kraśniku którzy zarabiają tyle co burmistrz i zastępcy, tych co zarabiają powyżej 2 tys jest niewiele więcej. Burmistrza to może stać na przedszkole i inne gadżety, ale nie nas co zarabiamy na umowie śmieciowej 1 5oo. A są nas setki w kraśniku. Niezłe 4 lata zafundowaliśmy sobie zmianą burmistrza, za tamtego przedszkola były tanie, a teraz same podwyżki nam serwują. jak tu żyć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie 200% a ponad 300% łatwo policzyć 0,69 i podwyżka na 2,10. A z tego co wiem to 75 gr do godziny dopłacają rodzice we wszystkich przedszkolach w mieście. To chyba nie jest zgodne z prawem. Coś tu śmierdzi. Kto jest winny panie dyrektorki czy burmistrz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
burmistrz wwcofał wczoraj podwyżkę opłat przedszkoli, wiadomo było, że temat nie przejdzie, za to cały dzień z 8 dyrektorek przesiedziało plackiem na sesji zamiast być w przedszkolu, też ciekawe podejście do tematu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CIEKAWA BYŁa dyskusja o tv trwam, całej nie słyszałem, ale istny kabaret. Ci co chcieli cioś powiedzieć z sensem byli zaatakowani o osądzeni że bezbożniki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, to jest bardzo ciekawy temat...kto,pomimo wyraźnego zapisu w uchwale dot.opłaty 0,69 zł za godzine zarzadził pobieranie od rodziców kwoty 0,75zł ? jako rodzic jestem oburzony!!!! Wolna amerykanka! po co dyrektori mają przestrzegać prawa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mike napisał:
zgodnie z uchwałą Rady Miasta stawka to 0,69 zł - nie może być więcej, bo nie było to uchwalane, jeśli gdzies płaciliście więcej to zgłoście do do Dyrekcji, potem Burmistrza a jak będzie Was więcej to do prokuratury!!!
No nawet do tej pory kartka na drzwiach wejściowych przedszkola wisi że od 01.01.2012 wzrasta opłata za ponadprogramowe godziny w przedszkolu i co tu robić? pójść się kłócić w pojedynkę??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...