Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Posadzą dęby żeby upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej

Utworzony przez lucypher, 7 kwietnia 2011 r. o 20:07 Powrót do artykułu
TrustMe napisał:
Boże widzisz i nie grzmisz... Ludzie w Kraśniku nie mają pracy szczególnie Ci młodzi. Jakby nie było na co pieniędzy wydawać. Rozumiem postawić jakiś symboliczną tabliczkę ale żeby odrazu 96 drzew? I po co to komu potrzebne. Jeśli ktoś bedzie chciał złożyć im hołd zrobi to w domu modląc sie za nich. Bez sensu. Pieniądze można by przeznaczyć na lepsze cele...
Nie rozumiesz-MORDO TY MOJA ze wlasnie mlodzi w Krasniku dostali prace przy sadzeniu tych debow,wiec nie odbieraj im tego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szkoda działki, wszyscy pieją że miasto zadłuzone, więc trzeba tę działkę sprzedać za kilka milonów a nie sadzić drzewa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stokrotka napisał:
Nie rozumiesz-MORDO TY MOJA ze wlasnie mlodzi w Krasniku dostali prace przy sadzeniu tych debow,wiec nie odbieraj im tego.
Przeciez to będzie tylko nielegalne zatrudnienie młodocianych .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie zauważyłem pewną zależność: najgłośniej o wolności słowa, poszanowaniu demokracji i marnowaniu pieniędzy na cele mające kultywowanie patriotyzmu, krzyczą potomkowie tych, którzy donosili na malkontentów, którym nie bardzo podobały się hasła, że cały naród buduje swoją stolicę, 1000 szkół na tysiąclecie, czynem i pracą społeczną walczymy o dobro naszej ludowej ojczyzny i inne. Wyznają oni zasadę, że jak oni mówią i dzieje się po ich myśli, to jest demokracja. Jak ktoś odważy sie mieć swoje zdanie, inne, i jeszcze odwołać sie tu do wartości historycznych, patriotycznych, religijnych to trzeba takiego ogłosić oszołomem, moherem i patologią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Właśnie zauważyłem pewną zależność: najgłośniej o wolności słowa, poszanowaniu demokracji i marnowaniu pieniędzy na cele mające kultywowanie patriotyzmu, krzyczą potomkowie tych, którzy donosili na malkontentów, którym nie bardzo podobały się hasła, że cały naród buduje swoją stolicę, 1000 szkół na tysiąclecie, czynem i pracą społeczną walczymy o dobro naszej ludowej ojczyzny i inne. Wyznają oni zasadę, że jak oni mówią i dzieje się po ich myśli, to jest demokracja. Jak ktoś odważy sie mieć swoje zdanie, inne, i jeszcze odwołać sie tu do wartości historycznych, patriotycznych, religijnych to trzeba takiego ogłosić oszołomem, moherem i patologią.
Ja tam zauważyłam inną zaleznosć, a mianowicie, ze najwięcej do zarzucenia innym maja przwaznie tacy z przywdzianą przyłbicą, żeby trudniej było rozpoznać, czy przypadkiem ich przodkowie nie mają swojego udziału w czynach, które na siłę innym próbują przypisac. I trudno w upamiętnianiu ofiar katastrofy smolenskiej poprzez sadzenie drzew w takim miasteczku dopatrzec sie wartosci historycznych, patriotycznych czy tez religijnych. Ma jedynie wydzwięk polityczny, który na siłę chce sie ludziom wcisnąć, żeby za niego płacili.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiem, że dyskusja z Tobą, to jak kopanie się z koniem, ale zwrócę uwagę tylko na dwa aspekty: 1/ najwygodniej by było pozbawić ludzi pamięci i tożsamości narodowej, traktować ich jak roboty i utylizować kiedy przestaną być wydajni w darmowej pracy; 2/ a ileż Ty dopłacasz do tych drzew? Ja się cieszę, że będą i jeszcze powinno się przekopać tunele pod Urzędowską, żeby wiewiórki tam nie ginęły. Bez odbioru.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najwięcej do powiedzenia mają chwasty POczubkowe. Przypomnijcie sobie czy dyskutowaliście jak wam Piotr Czubiński palmy sadził, gdzie wówczas byliście dyskutanci!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo cenna inicjatywa. To była największa tragedia we współczesnej historii Polski od czasu stanu wojennego. Bezdyskusyjna. Dlatego deliberowanie, czy warto, czy nie warto, jest po prostu nie na miejscu. Pomysł z włączeniem uczniów w tę inicjatywę, z jakim wystąpił burmistrz Włodarczyk, jest świetny. Ja też w młodości sadziłem drzewka w Kraśniku w czynie społecznym. Tylko to była iluzja i propaganda. A to jest poważne, szczere i godne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać przy okazji na co stać było poprzednika. On proponował nam sadzenie plam nad Bajorem Kraśnickim, upokarzanie mieszkańców darmowym bigosem i pomidorówką, a każda impreza organizowana z publicznych pieniędzy musiała być pod jego patronatem. Gdy na plakacie było jego nazwisko za małą czcionką napisane, to od razu awantura, bo najjaśniejszy pan obrażony. A Włodarczyk to skromny, poważny człowiek. Pewnie, że popełnia błędy i będzie nie raz żałował swoich decyzji. Ale przynajmniej nie traktuje funkcji burmistrza jako okazji do dobrej zabawy. I zażywania rozkoszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezesunio Konrad Węcławski przy pomocy byłych doradców i zauszników Czubińskiego niszczy KPM, kiedy to się przerwie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Wiem, że dyskusja z Tobą, to jak kopanie się z koniem, ale zwrócę uwagę tylko na dwa aspekty: 1/ najwygodniej by było pozbawić ludzi pamięci i tożsamości narodowej, traktować ich jak roboty i utylizować kiedy przestaną być wydajni w darmowej pracy; 2/ a ileż Ty dopłacasz do tych drzew? Ja się cieszę, że będą i jeszcze powinno się przekopać tunele pod Urzędowską, żeby wiewiórki tam nie ginęły. Bez odbioru.
Zachowywanie pamięci i tozsamosci narodowej nie zalezy od zamykania ich w symbolach, gdyz one najczesciej sa działaniem na pokaz i na nic sie zdają, jesli tej pamięci i poczucia tozsamosci narodowej nie będzie w samych ludziach. Ogrom tamtej tragedii wywołał taki wstrząs w narodzie, że bez sadzenia drzew bedzie sie ją pamiętac, tym bardziej, że większego tragizmu dodał jej fakt, że zginęła w niej głowa panstwa. A obok niej jedni z wielu takich samych. Ale niczym szczególnym nie zasłuzyli sie dla tego kraju, tyle że zginęli w czasie, gdy pełnili swoje funkcje w panstwie. Widocznie takie było ich przeznaczenie. Zadecydowało o tym zrządzenie losu, wola boska. Ale oprócz tego nie ma nic wiecej do pamiętania. Nie ma czego czcić. A pamieć ofiar niech zachowują w sercach ich rodziny i Ci co tego chcą, ale nie kosztem całego społeczenstwa. Ofiary katastrofy zostały z naleztytą im godnością pożegnani przez naród. A oprócz tego ten sam naród poniósł przeolbrzymie koszty ich smierci. Tylko dla politycznych ideologów, to wciąz mało i szuka nowych form oddzaiaływania na społeczenstwo dla prowadzenia swojej walki politycznej. Odwołując sie do ich uczuc narodowych szukają poparcia dla siebie.A zwykłych ludzi nie zaangazowanych w polityczne spory najmniej obchodzi partyjna rywalizacja o wpływy. A w wykorzystywaniu katastrofy do celow politycznych dostrzegają miernotę i bezwzglednosć ludzi polityki, którzy dosłownie po trupach dążą do władzy, a to zwolenników im nie przysparza. Dla pozostałych życie toczy sie dalej, i nie muszą życ wieczną pamięcią o tamtej tragedii, którą przesłaniają im własne troski, problemy i osobiste tragedie, z którymi pozostawieni są sami sobie. I nawet jak nie dopłacamy do samych drzew, to w związku z ich posadzeniem ponosimy inne koszty. Budowanie tuneli dla obrony wiewiórek tez mnie nie zdziwi. Przeciez o kazdej władzy wiadomo, że jesli nie chodziło by tylko o głosy do wyboru, to wszystkich ludzi oprócz swojego kolesiostwa miałaby w głebokim swoim powazaniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POmPOn napisał:
Widać przy okazji na co stać było poprzednika. On proponował nam sadzenie plam nad Bajorem Kraśnickim, upokarzanie mieszkańców darmowym bigosem i pomidorówką, a każda impreza organizowana z publicznych pieniędzy musiała być pod jego patronatem. Gdy na plakacie było jego nazwisko za małą czcionką napisane, to od razu awantura, bo najjaśniejszy pan obrażony. A Włodarczyk to skromny, poważny człowiek. Pewnie, że popełnia błędy i będzie nie raz żałował swoich decyzji. Ale przynajmniej nie traktuje funkcji burmistrza jako okazji do dobrej zabawy. I zażywania rozkoszy. [/quote] Widac tylko tyle, ze o ile jakies decyzje nowego włodarza wzbudzają kontrowersje, to natychmiast zaslepieni w nim jego sprzymierzency mając na względzie koneksje polityczne odwołują sie do działań jego poprzednika i szukają w nich usprawiedliwienia do obecnych działań. Zapominając przy tym, ze miało byc całkowicie inaczej i tym bardziej w takim przypadku przeszłosc powinna byc pozostawiona daleko, a nie ciągłe powoływanie sie na nią. Na popełnianie swoich błedów Czu miał kilkanascie lat, na powielanie niektórych panu Włodarczykowi wystarczyło juz zaledwie kilku miesiecy. [quote name='POmPOn' timestamp='1302463640' post='462323'] Bardzo cenna inicjatywa. To była największa tragedia we współczesnej historii Polski od czasu stanu wojennego. Bezdyskusyjna. Dlatego deliberowanie, czy warto, czy nie warto, jest po prostu nie na miejscu. Pomysł z włączeniem uczniów w tę inicjatywę, z jakim wystąpił burmistrz Włodarczyk, jest świetny. Ja też w młodości sadziłem drzewka w Kraśniku w czynie społecznym. Tylko to była iluzja i propaganda. A to jest poważne, szczere i godne.
Tragedia jest sprawa bezdyskusjną, ale w samej tragedii nie ma czego czcic, tak jak i nie ma zasług osób , które w niej zginęły, by miec powód do ich wiecznego czczenia, a jest jedynie zwykłym narzucaniem ludziom ze względów politycznych. I nie jest powiedziane czy ta piękna inicjatywa z wykorzystaniem dzieci do sadzenia drzew nie jest wysługiwaniem się nimi w pracach, za które ktos inny bierze pieniądze. Tym bardziej, że w marcu został ogłoszony i roztrzygniety przetarg na nasadzenia drzew i krzewów na terenie miasta za prawie 50tys. I przy okazji chciało by sie wiedziec, gdzie w miescie jest potrzeba takiej ilosci nasadzen za tak ogromną kwotę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drzewka miały byc sadzone dopiero 11 listopada, a tu sie okazuje, że juz dzisiaj zapędzono dzieciaki do pracy. I tą kaitułę reprezentuje Rudnik Tumay, że to ich bus na podpiętej do niego przyczepki dostaczył sadzonki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Drzewka miały byc sadzone dopiero 11 listopada, a tu sie okazuje, że juz dzisiaj zapędzono dzieciaki do pracy. I tą kaitułę reprezentuje Rudnik Tumay, że to ich bus na podpiętej do niego przyczepki dostaczył sadzonki?
Tu masz kretynie telefon. Jak Cię z żera ciekawość zadzwoń upośledzona osobo. Urząd Miasta Kraśnik :tel. (81) 825 15 72
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marysieńka napisał:
Tu masz kretynie telefon. Jak Cię z żera ciekawość zadzwoń upośledzona osobo. Urząd Miasta Kraśnik :tel. (81) 825 15 72
W kancelarii/informacji, rzeczywiscie mam okazje zdobyć niebywałe informacje. A tak poza tym wyjątkowo inteligentna , mądra osobo, ktora musi sie dowartościowac obrzucajac innych epitetami UM występuje jako rzecznik kapituły?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam wszystkich ja to bym posadził palmy kokosowe to może by innym palma nie odbijała w kryzysie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego więc wprowadzono mieszkańców w błąd, informując że uroczystość odbędzie się dopiero 11 listopada? Kto jest za to odpowiedzialny? To skandal! Najpierw zapowiada się uczczenie ofiar katastrofy tą cenną inicjatywą (na pewno wielu mieszkańców chciałoby w tym uczestniczyć), a potem cichaczem, w tajemnicy, robi to w zupełnie innym terminie. O co tu chodzi? Czy to dziennikarka pomyliła daty, czy rzecznik prasowy pana burmistrza? To jest ośmieszanie władz miasta, kraśniczan i przede wszystkim ludzi, których miano upamiętnić!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Domagam się wyjaśnienia tej sprawy. Artykuł o sadzeniu pamiątkowych dębów wisi na stronie DZW od kilku dni. Dlaczego rzecznik prasowy burmistrza nie sprostował informacji o terminie uroczystości? Przecież decyzja w tej sprawie nie zapadła 11 kwietnia o 6.00 rano. Był cały weekend na to. Dlaczego najpierw wmawia się nam że to będzie 11 listopada, a potem - bez stosownej informacji - zmienia w ostatniej chwili decyzję? Kto w ogóle podejmuje takie decyzje? Czy burmistrz Włodarczyk o tym wiedział? To jest działanie wymierzone wprost w patriotyczny elektorat naszego burmistrza. Nazwijmy rzecz po imieniu: SABOTAŻ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale chyba żadnej uroczystosci nie było. Z tego co widziałam przejezdzając odchodziła sama fizyczna robota.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stachu sprawdz jutro. Może nie skonczyli sadzic, to sie jeszcze załapiesz. Kiedy samochód rudnika tumay wracał z roboty widziałam, ze na przyczepce oprócz narzędzi były jeszcze sadzonki drzewek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...