Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pracownicy postawili się Japończykom. Grożą strajkiem

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 15 lutego 2018 r. o 07:27 Powrót do artykułu
To niestety jest zakała polskiego społeczeństwa..... związki... i strajki... daj bo nie bedę robić... wolę nie mieć pracy niż pracować... cała polskość.... daj 3200 brutto gdzie inni w krasniku mają po 2100.... to chcą mieć jeszcze więcej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech nie przesadzają bo i tak źle nie maja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo. Widać że po 8 latach wreszcie wstaliśmy z kolan !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gyr napisał:
Niech nie przesadzają bo i tak źle nie maja
 Skąd wiesz, że nie mają źle? Przyśniło ci się czy przy piwie w kanjpie usłyszałeś? Jeżeli jest tak dobrze to zapraszamy do naszej załogi, do pracy. Związki, strajki - jako zakała? Polskość itd. 2100 brutto to najniższa krajowa, którą każdy pracodawca zatrudniający legalnie musi zapłacić pracownikowi. Takie porównanie to możesz sobie w buty włożyć. W TN wszyscy są legalnie zatrudnieni i jeżeli chcesz jakiś porównań to zorientuj się ile zarabiają w innych zakładach o podobnym profili produkcji lub jaka jest średnia krajowa. Byś nie musiał zbytnio się nadwyrężać - średnia krajowa w sektorze przedsiębiorstw - 4600 brutto, średnia w lubelskim w tym samym sektorze to blisko 4000 brutto. Pomyśl i nie pisz głupot.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie karamon... Krótka lekcja'nie sra się do swojego gniazda'kitajcy kiedyś może nie być ale krasnik  zostanie....milego dnia 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I dobrze koniec wyzysku i głodowych pensji. Fabryki zarabiają jak na zachodzie a płacą grosze Koniec z niewolnikami. Czas zacząć płacić normalne pieniądze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W końcu może dotarło do tych tępych ludzi, że praca za 2500 netto to wyzysk ! Brawo, nie upominasz się o podwyżkę to nigdy jej nie dostaniesz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W d.upach sie przewraca. 24C to ja nawet w domu w łaience nie mam. Jak im się nie podoba to wywalić na zbity pysk i zatrudnić takich co im się chce pracować!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na wstępie - jestem szeregowym pracownikiem, bez żadnych "pleców" czy innych dziwnych układów, z ponad dwudziestoletnim stażem pracy w thp. Odnosząc się do artykułu o referendum strajkowym, negocjacjach, sporze zbiorowym itd. - panowie związkowcy wasza krótkowzroczność i ułomność działań jest porażająca i zatrważająca. Bijecie pianę o różnych działaniach, mimo zarząd was a co za tym idzie, załogę, lekceważy. Nie robicie i nie robiliście nic a teraz strajk. Żądacie w imieniu załogi tego, tamtego i innych rzeczy - oczywiście dobrze - wykonujemy swoją pracę i godne warunki pracy oraz płacy nam się należą. Jednak nie przyszła wam do tych zatroskanych główek jedna zasadnicza myśl, że nawet najlepszy, najbardziej ludzki i sympatyczny pracodawca nie spełniłby wszystkich postulatów, że rzeczywiście firma może finansowo tego nie utrzymać, że wreszcie nawet gdy dostaniemy po 400 brutto na osobę, później tak nas docisną, że odechcę się nam każdej złotówki??? Dlaczego beton myślowy i komuna, mimo prawie 30-tu lat demokracji, nadal w was tkwi. Co mi z tej podwyżki jeżeli wyląduje na chorobowym bo temperatura zarówno w szatni, jak i w samej hali produkcyjnej jest drastycznie za niska, co mi z tych złotówek skoro moi przełożeni traktują mnie jak śmiecia i w głębokim poważaniu mają m.in. wnioski urlopowe itd. Ruszcie szarą substancją w głowach. Jeżeli nie chcą dać nam podwyżki to zacznijcie walczyć o lepsze warunki pracy, o szacunek do nas, o to byśmy o rzeczy, które są niezbędne do wykonywania naszej pracy (narzędzia, materiały, środki ochrony osobistej) nie musieli prosić czy wręcz żebrać, właśnie o urlopy (ludzie mają po 30-40, zaległych, dni urlopowych z poprzednich lat), o rzeczowy dialog na placówkach pracy, że to pracownik a nie technolog, księgowy czy kadrowy, wie jak wykonać najlepszy produkt i właśnie jego warto posłuchać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
panie Szczygielski a czy za poprzedniej w władzy w spółce temperatura w szatni wynosiła 24* i za Japończyków obniżyła się do 12* czy było tak zawsze a teraz ten argument staje się zarzewiem sporu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W d.upach sie przewraca. 24C to ja nawet w domu w łaience nie mam. Jak im się nie podoba to wywalić na zbity pysk i zatrudnić takich co im się chce pracować! Kogo obchodzi co masz w domu!!! Masz pretensję o wysokość temperatury to zgłoś do prawodawstwa - tak stanowi przepis. Zanim coś napiszesz - pomyśl - nie bądź tępą dzidą!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo wkoncu coś się dzieje!! Zniescie umowy smieciowe i tam wracam ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAK SIE NIE PODOBA TO ZWOLNIĆ I ZATRUDNIĆ U PRZEDSIĘBIORCY PRYWATNEGO.DOPIERO WTEDY ZOBACZYCIE CO TO SĄ WARUNKI PRACY I WYNAGRODZENIA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
3200 ? Pocztowy mają po 2600 i muszą żyć.... to że prywaciarz robi ludzi w h... to norma ale że własne państwo nie szanuje pracownika to już kosmos.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No debil idz spróbuj tam popracowac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kodeks pracy wymaga 24. Nas interesuje tylko temperatura w której możemy się wykąpać po ciężkiej pracy i spokojnie wyjść z pod prysznica nie marznąć. Niech to będzie nawet to 18 stopni. A nie 12 a czasem i mniej po mroźnych nocach. Może i nam w dupach ale tobie  we łbie napewno. Zapraszam do nas do pracy. Przyjmą Cię od ręki i wtedy zobaczymy jak długo popracujesz. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz najważniejsze będą decyzję załogi. Związki nie załatwią za Nas wszystkiego. Jeżeli dojdzie do strajku to zgodnie i wspólnie będziemy musieli wszyscy nie tylko go poprzeć ale najważniejsze PRZYSTĄPIĆ DO NIEGO. Nie można liczyć na to że "ja nie będę ryzykował -przeciez jak im się uda to ja też dostanę podwyżkę". Jeżeli teraz nie pokażemy że możemy wspólnie walczyć o podwyżkę płac i warunki pracy chociażby zbliżone do wymaganych kodeksem pracy to możemy zapomnieć w najbliższym czasie że coś się zmieni na lepsze. Najbardziej mnie bawi to że tej którzy są zazwyczaj najbardziej roszczeniowi i mają o wszystko do wszystkich pretensje - do związków, do służb BHP, do przełożonych - gdy mogą sami wreszcie coś zrobić to teraz będą siedzieli cicho i zapewne nie będą mieli odwagi wspomóc jeżeli będzie musiało dojść do strajku. Nie można mieć podejścia że "niech strajkują chronieni". Bo strajk kilkunastu osób nic nie zmieni. Musimy wszyscy tym razem pokazać że zależy nam na lepszym wynagrodzeniu i na przyzwoitych warunkach pracy. I żeby to nie była następna anonimowa wypowiedź ... Kosiński P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
thp napisał:
Gyr napisał:
Niech nie przesadzają bo i tak źle nie maja
Skąd wiesz, że nie mają źle? Przyśniło ci się czy przy piwie w kanjpie usłyszałeś? Jeżeli jest tak dobrze to zapraszamy do naszej załogi, do pracy. Związki, strajki - jako zakała? Polskość itd. 2100 brutto to najniższa krajowa, którą każdy pracodawca zatrudniający legalnie musi zapłacić pracownikowi. Takie porównanie to możesz sobie w buty włożyć. W TN wszyscy są legalnie zatrudnieni i jeżeli chcesz jakiś porównań to zorientuj się ile zarabiają w innych zakładach o podobnym profili produkcji lub jaka jest średnia krajowa. Byś nie musiał zbytnio się nadwyrężać - średnia krajowa w sektorze przedsiębiorstw - 4600 brutto, średnia w lubelskim w tym samym sektorze to blisko 4000 brutto. Pomyśl i nie pisz głupot.
 Świetne podejście... niech zamkną fabrykę na cztery spusty, żebyś Ty i Twoi koledzy tak jak tego chcecie zamiast 3200 mieli po 600 zł zasiłku przez 6 miesięcy a później Mopry sropry... BRAWO... Widać że związkowiec od siedmiu boleści Może jeszcze się porównajcie do Niemieckiej fabryki w Niemczech od razu? Tam średnia płaca wyniesie z 15 tys.... i do tego trzeba dążyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko kto bierze te średnią krajową
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Związki zawodowe są w stanie rozwalić dobrą fabrykę. Nie po raz pierwszy zresztą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 30

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...