Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Gdzie powinny spoczywać szczątki hrabiego? Dwie parafie toczą spór

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 stycznia 2017 r. o 12:49 Powrót do artykułu
Szanowni Państwo ! Od lat walczymy o stan i przyszłość pałacu w Orłowie niestety złe sprzedanego przez samorząd gminy Izbic z pominięciem społecznego głosu . To wójt wyśmiewał wówczas testament Hrabiego. Zgodzę się Sobieszyn zrobił to samo sprzedany zastawiony hipotecznie pałac za chwilę runie a społeczeństwo uaktywniło sie aż nadto w sprawę przeniesienia szczątków człowieka ,który oddał im wszystko co miał z tą jedna mała prośba związana z pochówkiem w swoim testamencie . Jestem posłem pierwszy raz wiele razy upominałem sie o ratunek dla Narodowego Dziedzictwa Doprowadziłam do wielu spotkań w tym temacie . W końcu zgłosiłam sprawę dorokuratury . Kto zgadnie jak to zostało roztrzygnięcia ?....No oczywiście nic nowego ... sprawa umożona bez słowa uzasadnienia . Jak to wszystko działa sami Państwo widzicie ale błagam władze samorządowe też powinni sie uderzyć w pierś i wspólnie ze strona społeczna i rządowa znaleźć rozwiązanie . Nie moze na naszych oczach dogorywać Narodowy Skarb na , który pracowali pokolenia - chłopi w majątkach ktorzy przekładali pańskie skiby też ( moi dziadkowie i mama tam właśnie pracowali ). Pragnę podziękować młodym cudownym ludziom. Orłowa , którzy przez swój sentyment i wzgląd na odpowiedzialność za wspólne sprawy podjęli sie tej trudnej jak sie okazuje inicjatywy . Byliśmy wspólnie w Sobieszynie. byliśmy wspólnie w majątku hrabiego w Rzyczkach na Ukrainie ,przeszliśmy przez jego szlak życiowej drogi i mieliśmy taka nadzieję na wspólne wypełnienie Orłowa i Sobieszyna jego ostatniej Woli . Przykre ze Sobieszyn wycofał sie .mam nadzieję. ze zmieni swoje stanowisko wszak to nie my powinniśmy o tym dyskutować przykro sie o tym pisze jeszcze bardziej przykro czyta ! Teresa Halas
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Testament Hrabiego. Dwa czworaki, hektar ego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mogę - o chłopów którzy orali u hrabiego upomniał się sam hrabia, dając na rzecz chłopów w większości wszystko co miał, nie dał swojej rodzinie bo wiedział że i tak mają dużo, inni dostali pałace, kościoły i duży majątek, poczytaj testament Kickiego to zobaczysz co myślał o chłopach i czy ich nie uszanował, upominanie się o realizację testamentu to upominanie się o zwykłych ludzi!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Człowiek Pokory który dał wszystko co miał ludziom, a co w zamian dostał? nie spoczywa tam gdzie chciał, i jeszcze nie wiadomo w której trumnie, ot dbałość Sobieszyniaków....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie ludziom oddał wszystko a ludzie ..... dyskutują dzisiaj nie znając Jego oddania i prześmiewaja nawet wykonanie Jego Osttniej Woli - na całe szczęście nie WSZYSCY ! th.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzymam kciuki za Orłów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Duzo Halasu o nic. O pardon o Nic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do sprawy podejdźmy obiektywnie. Jak podają wszelkie źródła, Hrabina Kicka z wielką determinacją przez kilka lat życia, które jej zostały po śmierci męża, realizowała jego wszelkie rozporządzenia. I to właśnie ona pochowała go w krypcie rodowej w Sobieszynie i nie są znane żadne wiadomości, aby nie chciała sama równiez spocząć tam obok Hrabiego. Jak wiadomo, to ona obudowała kryptę na Modrzejowej Górze dwiema nawami, z czego powstała obecna świątynia- według zamiaru Hrabiego. .Prawdą jest , że w pierwszych zapisach testamentu Kajetan Kicki mówi o wybudowaniu kościoła w Orłowie wraz z kryptą grobową, gdzie mogłyby spocząć Jego szczątli. jednak były to bardziej marzenia niż rzeczywistość. Kościół wybudowano tam wszak aż kilkadziesiat lat po jego śmierci... I wcale nie krypty grobowe były głównym celem i ideą zapisów testamentowych. Majatek Kickiego miał być przeznaczony na działalność dobroczynną, na rozwój lokalnej społeczności, na kulturę , cywilizację, podnoszenie świadomości,,,itd. I co z tego dziś się realizuje? Po obu dramatycznie zniszczonych pałacach w Sobieszynie i w Orłowie- hula wiatr...a wrony porobiły sobie gniazda.To o to dziedzictwo Hrabiego w swoim czasie powinni zawalczyć ludzie i kontynuować jego pracę. A nie wyrywać sobie Jego szczątki doczesne ... Panie Hrabio, nie tego Pan oczekiwał od tych, których tak ukochał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Barbaro P. - nie ma żadnego obiektywizmu w Pani komentarzu, a wręcz odwrotnie za dużo subiektywizmu... bowiem hrabina Kicka realizowała testament męża, nie budzi to wątpliwości dopóki żyła, później o tym co miało powstać w Orłowie, a nie w Sobieszynie zdecydowali inni, mając np. na względzie bliskość Sobieszyna do Warszawy. O tym że mąż spoczywa obok żony nie dyskutuje się, tak jak z faktem że żona hrabiego była Orłowianką, o czym w Sobieszynie mało kto wie. Co do testamentu to sprawa jest jasna i do wykonania! z tym się nie dyskutuje, polecam jego lekturę ,,zwłoki moje mają być ostatecznie przeniesione do kościoła w Orłowie" a wcześniej pisze o tym jak ten kościół ma wyglądać, o wyborze projektanta, nawet o księdzu jaki ma być, więc skąd Pani stwierdzenie że zapisy testamentu to tylko jego marzenia...? czy nie obraża Pani wielkiego filantropa? a o Pałac w Orłowie walka mieszkańców była, nie zawsze jednak da się przekonać władze do tego by wysłuchała ludzi i tak było w tym przypadku. Na koniec co by nie mówić i nawet wobec zastrzeżeń co do stanu technicznego pałacu w Orłowie, to konserwator pilnuje właściciela i wydaje zalecenia, ale gniazd wron jeszcze tam nie ma... Zgadzam się również, że nie tego hrabia oczekiwał, był człowiekiem który zadbał o każdy szczegół by jego testament wszedł w życie i obronił się przed zachłanną rodziną, więc warto pochylić się nad jego realizacją w zakresie pochówku a nie dyskutować z faktami!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z ,,nie jestem robotem", dużo hałasu, a sprawa jest prosta, wykonać ostatnią wolę zmarłego i finito!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
P. Barbara jakie źródła proszę o podanie materiałów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyjechali w pseudo odwiedziny a tylko z jednym zamiarem. Wyborcy wam podziekuja i się skład rady gminy zmieni bo wstyd!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstyd to mieć w nosie testament człowieka,który Was przez lata karmił a wy żyliście za jego pieniądze!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...