Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Z chaszczy wyjrzały zabytkowe macewy. Kto będzie się zajmował kirkutem?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 1 kwietnia 2018 r. o 15:48 Powrót do artykułu
Wystarczy poinformowac o sprawie ktoras z organizacji Zydowskich ktore staraja sie o zwrot odrestaurowanych kamienic. Skoro tak walcza o to zeby nie popadaly one w ruine to i cmentazem z pewnoscia sie zajmą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze powiedziane, odrestaurownanych. Najpierw polak ładnie odnowi a później ładny cmentarzyk gmina żydowska bedzie mogła przejąć. Natychmiast przerwać jakiekolwiek prace, dać znać żydom że jest coś takiego i brac grubą kasę za choćby wyniesienie jednej gałęzi. Tak wszystko co się tam znajduje jest żydowskie i polak nie ma prawa cokolwiek z tamtąd wynosić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja ma tylko jedno pytanie, czy widział ktoś kiedyś żyda sprzątającego bezinteresownie cmentarz żydowski ??? A jest ich na lubelszczyźnie mnustwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maariv 21.07.1971. Polacy pamiętają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co wiem, to religia zabrania Żydom sprzątania własnych cmentarzy. Byłem w szoku gdy kilka lata temu byłem na uroczystościach na cmentarzu żydowskim gdzie w ciągu kilku dni przewinęło się około 4000 Żydów z całego świata. Pytałem miejscowych dlaczego tam jest taki brud i bałagan, stare liście, gałęzie i śmiecie i usłyszałem, że oni nie sprzątają cmentarzy bo religia im zabrania. To chyba dobra wymówka...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak religia zabrania sprzątania żydom własnych cmentarzy to według mnie jest to tragedia narodowa. Ja jako Polak i patriota posprzątam każdy cmentarz i każdy nagrobek osób które walczyły o nasz Kraj i dla mnie nie jest ważne jakiej był narodowości, dla mnie się liczy że walczył za ojczyznę i tyle w temacie. A tak na poważnie najbardziej zaniedbane to są cmentarze żydowskie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie od dziś wiadomo że Żydzi to naród brudasów wystarczy było zobaczyć hotelowe pokoje pozostawione po wycieczkach lub wygląd autokarów którymi jeżdżą. Oni się wtedy upominają o swoje gdy jest to wyremontowane, posprzątane, zadbane. Na tym bazują na całym świecie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a to żydy nie umieją zadbać o nie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Z tego co wiem, to religia zabrania Żydom sprzątania własnych cmentarzy. Byłem w szoku gdy kilka lata temu byłem na uroczystościach na cmentarzu żydowskim gdzie w ciągu kilku dni przewinęło się około 4000 Żydów z całego świata. Pytałem miejscowych dlaczego tam jest taki brud i bałagan, stare liście, gałęzie i śmiecie i usłyszałem, że oni nie sprzątają cmentarzy bo religia im zabrania. To chyba dobra wymówka...
 to niech zapłacą porządne pieniadze i inni im posprzątają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zaprzestać natychmiast jakiegokolwiek sprzątania za Bóg zapłać i jeszcze wykorzystywać do tego więźniów i młodzież szkolną
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakaś paranoja. Ja od kilkunastu lat szukam kogoś a pisałem wszędzie aby wykopać mogiły żydowskie z ulicy na której zrobione są krawężniki. Masakra 0 zainteresowania. Gdy ok 6 lat temu robiłem na własny koszt kanalizacje wykopała koparka ok 20 mogił owszem zabrali na cmentarz - Kalinowszczyzna ale reszty dużo dużo więcej nie są zainteresowani bo trzeba wykopać i zapłacić. Typowa mentalność żydowska. Dla ciekawych chodzi o ul. Nektarową.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może to prima aprilisowy żart. Natomiast ciekawe że gminy wyznaniowe w Polsce nie płacą podatków, tak mówią w internetach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odesłać gruz do Izraela na ich koszt. PS. 1 kwietnia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do pieniedzy to Zydzi pierwsi i szukaja gdzie by tu cos skubnac ile sie da.Zapominajac o swoich bliskich bo tam nie ma gieszewt to i nie ma interesu????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Srebrzyszczach jest skrawek ziemi ze starymi nagrobkami. Niedługo zniknie i piękna willa tam powstanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A zaorać się nie da... Filosemici od siedmiu bileści
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam jednego szlachcica ze wsi Mocarze nie daleko Jedwabnego...Ten szlachcic mino rodowitego pochodzenia to zwykły człowiek jak ja ,czy ty...ale nie o tym.O Jedwabnym chciałem napisać.Szlachcic mi opowiadał że 3 dni po spaleniu stodoły w Jedwabnym całe miasteczko było obstawione przez Niemców i nikt nie mógł wjechać ,ani wyjechać z niego! Mówił mi też że ten Gros to widział ze stodoły tylko dym .Ale w świat poszła fama że to Polacy ich spalili tych żydów.Niemiec mu mówił ze wy Polacy jeszcze będziecie tego żałować żeście chronili tych żydów.I miał racje.Teraz jak Polska staje na nogi to wasze ulice nasze (żydowskie) kamienice.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mnóstwo polski abalfabeto 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja ma tylko jedno pytanie, czy widział ktoś kiedyś żyda sprzątającego bezinteresownie cmentarz żydowski ??? A jest ich na lubelszczyźnie mnustwo. Hahahahaha kto Cię pisać uczył  ??? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobra inicjatywa !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...