Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Biuletyn informacyjny" czy "Tuba Propagandowa" ?

Utworzony przez Bartol., 19 grudnia 2012 o 19:33
Właśnie to pytanie przyszło mi do głowy, po otworzeniu dzisiejszego poranka, skrzynki na listy. Władza cyklicznie obdarowuje mnie (Was też?) najprawdziwszym "biuletynem informacyjnym". Do rzeczy - szybki rzut okiem na stronę główną... i nie wierzę: http://zapodaj.net/images/63d3c105f7024.jpg Czy nie jest to wyraźny dowód na to, że za publiczne pieniądze można w naszym mieście wydrukować opinie naszego dobrego gospodarza na temat tego co się dzieje na sesjach rady?. Panie Burmistrzu, z bardzo wysokim prawdopodobieństwem (graniczącym niemal z pewnością) mogę Pana zapewnić, że mieszkańcy naszego miasta od kilku miesięcy wiedzą w najdrobniejszych szczegółach co dzieje się na placu Kościuszki. Bez wątpienia potrafią też wyciągać wnioski. Dosyć! W "top newsach" czytamy także o tym, że podatki w naszym mieście w 2013 roku "wzrosną tylko o stopień inflacji". Dla niedowiarków jak zwykle zdjęcie: http://zapodaj.net/images/d41d48f66881a.jpg Zgodnie z informacjami ekspertów (http://######.com/inflacja) w przyszłym (2013) roku, inflacja ma wynieść ok 2,5%. Łęczyńska rzeczywistość: (posłużę się wyliczeniami z bloga radnego Pawlaka http://######.com/c643uue) Podatki od: -budynków lub ich części mieszkalnych: w 2012 roku 0,50 zł od 1 mkw., w 2013 r. – 0,52 zł od 1 mkw., (wzrost o 4 proc.) -budynków zajętych pod działalność gospodarczą: w 2012 roku – 20 zł/ 1mkw., w 2013 r. – 21 zł/1 mkw., (wzrost o 5 proc.) -budynków lub ich części, związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych: w 2012 roku – 4,45 zł za 1 mkw., w 2013 r. – 4,63 zł za 1 mkw., (wzrost o 4 proc.) -gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej: 2012 rok – 0,80 zł, 2013 r. - 0,84 zł, (wzrost o 5 proc). -od pozostałych gruntów, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego: 2012 r. – 0,30 zł, 2013 r. – 0,32 zł, (wzrost o 6,67 proc.) -od budynków zajętych na taką działalność: w 2012 r. – 7,20 zł za 1 mkw., w 2013 r. – 7,56 zł za 1 mkw., (wzrost o 5 proc.) Kto zajmuje się liczeniem w urzędzie? Redaktor naczelny biuletynu? Może chodziło o średnią? Sądzę, że kalkulatory pod choinkę byłyby tu bardzo wskazane. Punkt trzeci - Śmieci! http://zapodaj.net/images/c43f970cd015b.jpg Czytając artykuł możemy odnieść wrażenie, że stawka 12/24 jest najwidoczniej wyłącznie "wymysłem fantazji" opozycyjnych radnych. Okazuje się bowiem, że ciężka praca firmy "Europrojekt" za którą urząd zapłacił z publicznych pieniędzy (czy dowiemy się ile?) została sprytnie pominięta w tym artykule. Dlaczego? Pozwolicie, że nie będę streszczał pozostałych artykułów, nie miałem dość odwagi aby czytać dalej, jakież to wspaniałości czekają na mieszkańców Łęcznej w najbliższym czasie. Tyle moich subiektywnych opinii, a co Wy o tym sądzicie?
0
cały aktualny biuletyn jest mocno "udany"
0
Bartol, Pan Burmistrz powiedział to o czym ja już pisałem wiele razy. Rada Miasta nie po to została wybrana przez mieszkańców aby teraz sama nie mogła podejmować decyzji. Radni są od tego aby podejmować decyzje w imieniu mieszkańców wszystkich i nie może być tak, że jakaś jedna osoba, której coś się nie podoba będzie decyzję zmieniać. Bardzo dobrze Pan Burmistrz powiedział, a pod względem władzy jest to osoba najbardziej doświadczona w Łęcznej, bo już wiele lat jest Panem Burmistrzem. A podatki mogą być duże i opłaty też, i też się zgadzam z Panem Burmistrzem i Radą w tej sprawie. W Łęcznej jest dużo górników co zarabiają dobrze i taki wzrost podatków i opłat to dla nich jest nic. A przynajmniej będą dodatkowe wpływy do kasy miasta, za które będzie można coś zrobić. Na pewno Pan Burmistrz coś wymyśli dobrego.
0
Bernardo napisał:
Na pewno Pan Burmistrz coś wymyśli dobrego.
Akurat w to nikt nie ma najmniejszych wątpliwości
0
No czyżby Pan Grzegorz redagował? Szkoda, że nie rozrzucałeś Pan tego kawałka papieru z samolotu. Jak za najlepszych czasów propagandy. Panie tylko Pan mogłeś w tym palce maczać razem ze swoim władcą. Dyżurny kabaret w Łęcznej chyba się zawiązał.
0
hahahaha dobra akcja kolejny raz
0
Niestety podane przeze mnie linki nie działają. Wklejam je jeszcze raz. Informacja o inflacji 2013: http://www.money.pl/...,0,1122723.html Blog radnego Pawlaka: http://pawlak.nets.p...inwestycje-,207 Dodatkowo do całej sprawy odniósł się także radny Fijałkowski. Poniżej link: http://www.fijalkows...-z-komentarzem/
0
koniec swiata w piątek, a tu taka heca
0
Bartol. napisał:
Niestety podane przeze mnie linki nie działają. Wklejam je jeszcze raz. Informacja o inflacji 2013: http://www.money.pl/...,0,1122723.html Blog radnego Pawlaka: http://pawlak.nets.p...inwestycje-,207 Dodatkowo do całej sprawy odniósł się także radny Fijałkowski. Poniżej link: http://www.fijalkows...-z-komentarzem/
Witam pana rzecznika ww , czy tez samego autora bo się zgubiłam
0
Prośbę ma mam do Pana Bernardo, czy mógłby Pan numerować swoje posty, czyta się to jak piękną powieść więc chronologia jest bardzo ważna , a jeszcze Pan Misiewicz CK będzie ułatwione zadanie do wydania kolejnego, specjalnego tomu Łęcznian - poświęconemu Pańskim Bohaterom
0
Gość napisał:
a jeszcze Pan Misiewicz CK będzie ułatwione zadanie do wydania kolejnego, specjalnego tomu Łęcznian - poświęconemu Pańskim Bohaterom
proszę nawet tak nie żartować, miejski budżet mógłby tego nie wytrzymać
0
http://przystanekpolskapl.net/wp-content/uploads/2012/07/kasia-rogala1.jpeg
0
Bardzo narzekacie na ten biuletyn, a Pan Burmistrz bardzo chciał, żeby wszystko dobrze było w nim napisane. Mi on bardzo się podoba, bo robił go człowiek z doświadczeniem dziennikarskim czyli Pan Rzecznik. Bardzo mi się podoba, że Pan Burmistrz informuje o tym, że chce zatrudnić nowe osoby do urzędu. Wszyscy tylko krytykujecie, a nikt z Was nie zauważył, że Pan Burmistrz poszukuje do pracy specjalisty ds inwestycji komunalnych. Jestem przekonany, że praca tej osoby miałaby związek z segregacją śmieci. Dlatego uważam, że dobrym pomysłem było to aby stawki były wyższe, bo np z wpływów można byłoby zapewnić wypłaty dla tej osoby. Pan Burmistrz jest jednak tak doświadczony, że z pewnością wiedziałby co zrobić z pieniędzmi za śmieci. Poza tym jestem pewny, że Pan Burmistrz wie jakiej osoby poszukuje na to stanowisko, aby być zadowolony z pracy takiego urzędnika. Wymagania są dość duże, ale dzięki temu zostanie tam zatrudniona osoba bardzo kompetentna. Zresztą Pan Burmistrz tylko takimi osobami się otacza.
0
Bernardo napisał:
Mi on bardzo się podoba, bo robił go człowiek z doświadczeniem dziennikarskim czyli Pan Rzecznik.
Mówimy tu o twarzy play i poszukiwaczu ekologicznych pudełek?
0
i właśnie taki tytuł powinna mieć ta urzędowa produkcja
0
to raczej http://www.jezuicka13.pl/wp-content/gallery/trybuna_141281/1.jpg
0
Bardzo adekwatna nazwa
0
Poruszone w biuletynie tematy powrócą z pewnością niedługo na "tapetę". Chwilę przed sylwestrem 28.12.2012 zaplanowana została ostatnia w tym roku sesja rady miejskiej. Głównym tematem będzie budżet, a co za tym idzie z pewnością będzie gorąco.
0
Z ostatniego zdania w "komentarzu" to powinien (Te)odor sie wytłumaczyć.
0
chyba że nie autoryzował radosnej twórczości "rzecznika" naczelnego
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.