Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Kopalnia wybudowana na bagnach, a teraz są problemy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo kopalnie buduje się tam gdzie jest węgiel a nie tam gdzie wygodnie. No ale myślałem że to oczywiste.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Taraz panieZuk a szczgolnie panie MINISTRZE GRAD i gdzie szukac tego bogatego CZecha z siedziba Holandi W> Brytanii czy Luksenburgu ktory chce kupic kopalnie bez zabezpieczen dla mieszkancow 4 wiski zgina zpowierzchni zostaja tylko dziury i chaldy ,kto stanie w obronie zycia i zdrowia Gornikow ,kto stanie w obronie ewentualnych poszkodowanych gornikow szukac ich bedo w HONOLULU.dlatego ,kopalnie izarzadzanie powinno byc wlasnoscia miasta regionu a nie HO HI.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak powstawała Bogdanka ponad 30 lat temu nikt nie myślał o "szkodach"!!! Były zachwyty, pieniądze i praca, do której okoliczni "chłopki" lgneli widząc dla siebie przyszłość !!! Niejeden z nich, pozbywał się gospodarstw rolnych i "przywoził świnie w bagażniku", aby pracować na kopalni i osiedlić sie w Łęcznej. Teraz większość z nich ma emerytury górnicze. Gmina Puchaczów była jedną z najbogatszych w Polsce !!! No ale demokracja ma swoje prawa i przywileje tak jak wiadmo było, że kiedyś nastąpią szkody górnicze spowodowane wydobyciem węgla na tzw. zawał!!!Co niby teraz kopalnia ma odbudować....????Kilka "zrujnowanych" gospodarstw bez przyszłości...??? Może lepiej zainwestowac w turystykę....A kopalnia....już w latach 80-tych, było wiadomo, że wybudowana w niecce "ściągnie" wodę z okolic i zacznie się zapadać grunt. Tylko "pieniądze" przesłoniły niektórym Włodarzom oczy, a otworzyli je teraz gdy brakuje "grosza"!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie lubię napisał:
Bo kopalnie buduje się tam gdzie jest węgiel a nie tam gdzie wygodnie. No ale myślałem że to oczywiste.
Nie lubię jak ktoś w tej sprawie mało ma wiedzy.W województwie lubelskim pokłady węgla obejmują znacznie szeroki pas począwszy od Parczewa aź do Hrubieszowa.Tam poszły ogromne pieniądze na tzw.kurzwkę i są miejsca gdzie bagien nie ma i bliźej do węgla.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie lubię jak ktoś w tej sprawie mało ma wiedzy.W województwie lubelskim pokłady węgla obejmują znacznie szeroki pas począwszy od Parczewa aź do Hrubieszowa.Tam poszły ogromne pieniądze na tzw.kurzwkę i są miejsca gdzie bagien nie ma i bliźej do węgla.
W 1975r. podjęto decyzję o budowie kopalni LZW w lipcu rozpoczął się proces tworzenia województw wszystkie planowane kopalnie wypadły w woj.Chełmskim,Lublin po rozbiorach tego nie przeżył i załatwili w Warszawie ,że będzie Bogdanka jako pierwsza kopalnia,stąd to całe zamieszanie.W Stefanowie wszystko szło w/g planu więc zamknięto bo trzeba byłoby zamknąć tych co podjęli decyzję o Bogdance.Historia jest ciekawa, archiwa bogate w fakty,ktoś dociekliwy kiedyś to opisze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1,2,3 napisał:
Jak powstawała Bogdanka ponad 30 lat temu nikt nie myślał o "szkodach"!!! Były zachwyty, pieniądze i praca, do której okoliczni "chłopki" lgneli widząc dla siebie przyszłość !!! Niejeden z nich, pozbywał się gospodarstw rolnych i "przywoził świnie w bagażniku", aby pracować na kopalni i osiedlić sie w Łęcznej. Teraz większość z nich ma emerytury górnicze. Gmina Puchaczów była jedną z najbogatszych w Polsce !!! No ale demokracja ma swoje prawa i przywileje tak jak wiadmo było, że kiedyś nastąpią szkody górnicze spowodowane wydobyciem węgla na tzw. zawał!!!Co niby teraz kopalnia ma odbudować....????Kilka "zrujnowanych" gospodarstw bez przyszłości...??? Może lepiej zainwestowac w turystykę....A kopalnia....już w latach 80-tych, było wiadomo, że wybudowana w niecce "ściągnie" wodę z okolic i zacznie się zapadać grunt. Tylko "pieniądze" przesłoniły niektórym Włodarzom oczy, a otworzyli je teraz gdy brakuje "grosza"!!!!
zrujnowane gospodarstwa!!!! moj dom jest dobry wyposarzony na ful nowy nie odzywaj sie jak nie wiesz mieszkam w bogdance od urodzenia i serce mi pęknie jak mi mój dom zaczną burzyc a ty piszesz tak jakby wszystkie domy były ruderami których nie żal zburzyć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
qwerty napisał:
zrujnowane gospodarstwa!!!! moj dom jest dobry wyposarzony na ful nowy nie odzywaj sie jak nie wiesz mieszkam w bogdance od urodzenia i serce mi pęknie jak mi mój dom zaczną burzyc a ty piszesz tak jakby wszystkie domy były ruderami których nie żal zburzyć
A czy przypadkiem ten twój "full" nie powstał z wiedzy, że kiedyś sie zapadnie i wiecej "kasy" zbijesz ??? Znam takich....mają mieszkania w Łecznej, Chełmie itd.....bo o ile wiem w latach 80-tych kopalnia wykupywała grunty !!! Ale "cwaniaków" jak zwykle nie brakowało !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1,2,3 napisał:
A czy przypadkiem ten twój "full" nie powstał z wiedzy, że kiedyś sie zapadnie i wiecej "kasy" zbijesz ??? Znam takich....mają mieszkania w Łecznej, Chełmie itd.....bo o ile wiem w latach 80-tych kopalnia wykupywała grunty !!! Ale "cwaniaków" jak zwykle nie brakowało !!!!
co ty pier***isz???? mieszkam od urodzenia na bogdance znam wszystkich nikt nie ma domów w łecznej ana w chełmie ty wiesz człowieku jakie marne kase dają za wysiedlenie ja mam dom wybudowany w latach 80 jest wyposażony duży odnowiony 3 lata temu i za niego daja tyle że starczy na postawienie domu w surowym stanie i co dalej mam kupic jakąś rudere
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żeby odzyskać należną rekompensatę za wyrządzone przez kopalnię szkody, potrzebny jest wam dobry adwokat.Chyba mało was tam mieszka by zmobilizować się i dochodzić swoich praw, a może jesteście pracownikami kopalni i boicie się o zwolnienie z pracy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do zniknięcia pięciu wiosek przylegających do kopalni, uważam ze to są ogromne zaniedbania ze strony Bogdanki, nie wysilili się aby współpracować z gminą i nie dopuścić do budowy nowych domów na terenach zagrożonych. Wrecz przeciwnie gmina nie otrzymywala zastrzezen ze strony Bogdanik i wydawala pozwolznia na budowy nowych domow, na szamym Albertowie jest ze 30 nowych domow ktore maja od 8 do 3 lat,nowa szkola. Albertów jest naprawdę ładną wioską dobrze rozbudowaną i wszyscy w niej żyją jak jedna rodzina. Bogdanka nawet chciała aby ludzie osiedlali się i budowli nowe domu dlatego dofinansowywała budowy poprzez dodatkowe wzmocnienie fundamentów i stropów, gdzie tu była mądrość i rozum? jak wszystko okaże się marnością żadne wzmocnienia nie ocala domów i zagrożonych wiosek. Wcześniejsze gospodarstwa to nie byle co!, to nie rudery! rolnicy naprawdę dobrze dbali o swoje gospodarstwa i rozbudowywali nie jednemu pęknie serce jak przyjdzie opuścić swoja posiadłość. Bogdanka musi odbudować wszystko to co zniszczyła bo tu chodzi o ludzkie zdrowie i jego godny byt na tej ziemi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aby otrzymać rekompensatę w wysokości adekwatnej do poniesionych szkód należy działać dużo wcześniej niż te szkody się pojawią.Tak jak robi to kopalnia( oczywiście w swoim interesie).Przysyła do zagrożonych szkodami gospodarstw dwa "aniołki" dwie panie ładne, przemiłe, budzące zaufanie, przekonywujace,że działają w interesie właścicieli.Ludzie oprowadzają je po każdym zakamarku swoich gospodarstw,panie bacznie ogladają ściany,stropy, piwnice budynków,usiłują wyłapać i fotografować nawet najmniejsze rysy na tynkach( notują,że to pęknięcia murów). Faktycznym zadaniem zwiadowców jest obniżenie wartości budynków a co za tym idzie zaniżenie wypłacanych rekompensat za ewentualne szkody.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oprócz Bogdanki, Albertowa znikną także miejscowosci Wesołówka, Brzeziny narazie wójt ludzi nie straszy. Działki w Brzezinach, Turowoli są wysokie cenią za ar 5000- 10000,00zł kto siedzi przy korycie to wie że za 5 lat te same działki będą w cenie 200,00-500,00 za ar i nikt nie będzie chciał je kupić będą dawać zadarmo. Wioski Turowola Brzeziny, wesołówka, Albertów znigną z map będzie wielkie jęziora, zostaną tylko wspomnienia.Każdy wie że są w tych miejscowosciach bardzo duże szkody górnicze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Faktyczne wioski Brzeziny, Wesołówka są zagrożone szkodami górniczymi ale nikt z mieszkanców niewie lub im o tym niemówią miały na tych terenach powstać Wiatraki Holenderski czyli faktycznie mieszkancy będą wysiedleni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słyszałem,że zagrożone mają być także: Głębokie, Malinówka, Podgłębokie i Stefanów.Kopalnia rozwija się w tą stronę.W myśl zasady "nic o nas bez nas" władze Puchaczowa, Cycowa i kopalni powinni zorganizować zebranie z zainteresowanymi mieszkańcami tych miejscowości- mamy przecież prawo wyrażania swojej opinii oraz do rzetelnej informacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ppp napisał:
Słyszałem,że zagrożone mają być także: Głębokie, Malinówka, Podgłębokie i Stefanów.Kopalnia rozwija się w tą stronę.W myśl zasady "nic o nas bez nas" władze Puchaczowa, Cycowa i kopalni powinni zorganizować zebranie z zainteresowanymi mieszkańcami tych miejscowości- mamy przecież prawo wyrażania swojej opinii oraz do rzetelnej informacji.
liczy sie węgiel i pensje zarzadu a ludzie są za malutcy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Esqrwison napisał:
liczy sie węgiel i pensje zarzadu a ludzie są za malutcy
GDYBY NIE KOPALNIA TO BYŁYBY,PIASKI,LASKI I KARASKI,A GĘSI BY CHODZIŁY W OKULARACH ABY PIASEK NIE POWYBIJAŁ IM OCZU,A TAK BOGDANKA I PUCHACZEW ZASŁYĘŁY W CAŁYM ŚWIECIE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Kopalnia wybudowana na bagnach, a teraz są problemy.
a gdzie mieli wybudować, nad morzem ty laiku? Walnij sobie baranka głupim łbem o twardy korzeń a potem wypisuj deb***ne teksty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja czegoś nie potrafię zrozumieć?,przecież są osoby które maja wiedzę, władze i dostęp do dokumentów a jednak pozwalają ludziom na terenach zagrożonych wkladac serce i sie budować,(pomieszkają 5 lat albo i nie!) -tak tylko Polak potrafi.Ktoś jak się budował to wie jakie zdrowie odbiera budowa?, a w uczciwa rekompensatę Bogdanki niewierze.(przeciętny kowalski nie ma pojęcia gdzie są tereny zagrożone,możne się tylko domyślać i żyć w niepewności) Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idioto, niektórzy już tam długo mieszkają,zanim Bogdanka się pod nimi podkopała.Skoro jest taka bogata to niech odda im za poniesione straty. Wogóle nie wiem co to za prawo,że pod moją ziemią może sobie kopać kto chce i bez mojej zgody.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...