Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czy kopalnia Bogdanka przetrwa?

Utworzony przez THE END, 14 stycznia 2015 r. o 11:44
Obserwując konferencję prasową związków zawodowych dziś w TV zauważam, że na naszej kopalni Bogdanka,  wzorem Śląska dzieją się podobne rzeczy. Na razie u nas jeszcze to nie zatoczyło tak dużego kręgu jak tam. Tam już jest źle. Prawdopodobnie w zadłużonych kopalniach wymyśla się stanowiska dyrektorskie, czy prezesowskie o których, by się nam nawet nie śniło. Wyciągają pieniądze z Kompani Węglowych, przez zatrudnianie nie fachowców tylko kolesi i ich rodzin np.  w radach nadzorczych, czy w samych już kompaniach, by dać  ciepłą wysokopłatną posadę z możliwością wysokiej odprawy. Setki spółek tworzonych przy kopalniach przez byłych prezesów, kierowników, sztygarów, nadsztygarów. Taka jest prawda, każdy chce zarobić kosztem górników nie robiąc samemu nic. Co się dzieje w tym kraju? Akcje Kopalni Bogdanka już spadają, czy nas spotka podobny los? A teraz najważniejsze pytanie? Ile tak naprawdę jest przy naszej kopalni spółek? Wiecie? Czy naprawdę trzeba utrzymywać armię niepotrzebnych urzędników, w większości byłych już pracowników kopalni, a obecnie emerytów nie potrafiących żyć  z wysokiej emerytury z ZUS?  Czy Kopalnia nie potrafi się bez nich obejść? W moim przekonaniu  sytuacja  jaką widzimy  obecnie, nie wróży nic dobrego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy  Bogdanka poprze Śląsk?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
THE END niestety masz racje. Bogdanka jest żyłowana zbędnymi stanowiskami, spółkami wyciągającymi kasę poza firmę. Ogólna dekoniunktura jest pretekstem do cięć finansowych względem załogi. A jej upadek możliwy za 6 do 8 lat przy takim układzie rzeczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.