Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kolejne 200% podwyżki? - tym razem śmieci!

Utworzony przez Bartol., 26 listopada 2012 r. o 12:59
Ledwie opadł kurz po podwyżce podatków na poprzedniej sesji rady miasta, a mamy już nową sensacyjną wiadomość. Portal www.leczna.pl informuje o "rewolucji śmieciowej w gminach". Pośród całej tej urzędowej papaplaniny, jak zwykle nie znajdujemy nawet odrobiny informacji o tym, że opłata miesięczna "za śmieci" która dzisiaj wynoisi ok. 7,30 PLN (w spółdzielniach), w przyszłym roku może wynieść aż 24 PLN!!!! Szczegółowe wyliczenia znajdziecie na blogu radnego Pawlaka: http://pawlak.nets.pl/?milion-zlotych-ekstra-z-naszych-kieszeni,213 Dalej w urzędowej notce czytamy: "Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 lipca 2013 roku we wszystkich gminach w całej Polsce. Do tego czasu nowe rozwiązania konsultowane będą z mieszkańcami, spółdzielniami, organizacjami pozarządowymi. " Czyżby asekuracyjnie nie napisano kto będzie te konsultacje przeprowadzał, żeby później niczego nie zarzucić urzędasom? "Wszystko wskazuje na to, że przetargiem zainteresowanych będzie co najmniej kilka firm, które złożą konkurencyjne oferty. " Informację o tym jak bardzo konkurencyjne oferty mają być złożone, możemy miedzy słowami wyczytać z informacji zamieszczonej przez radnego Pawlaka: "Dlaczego więc ma być tak drogo? Podczas szkolenia usłyszeliśmy, że to na wszelki wypadek, PGKIM prowadzi modernizację składowiska, trzeba zatrudnić urzędników, praca przy taśmie segregacji odpadów jest bardzo ciężka (a co to ma do rzeczy?!), a poza tym zawsze łatwiej z ceny "zejść" niż potem podnieść ją w górę." Wygląda więc na to, iż nie zważając na konieczność ogłoszenia przetargu i tak finalnie jego zwycięzcą okaże się nasz niezastąpiony miejscowy PGKiM, który dotąd ostro "golił" mieszkańców Łęcznej za wodę. Teraz będzie miał doskonałą szansę "golić" nas za śmieci. Przejrzysta gmina, nieprawdaż? PS. Tymczasem "miejski niedorzecznik/skryba" zabawnie "informuje" nas, że " Mieszkańcy będą uiszczać opłatę określoną przez Radę Miejską ". Drogi Panie, czy to ta sama zła rada, która podnosi podatki? Czy napisanie, kto wychodzi z "propozycją" stawki do zatwierdzenia przerastało Pana możliwości intelektualne??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie skupiając się na całości to właśnie Rada Miejska w gminach ma funkcję uchwałodawczą, a Burmistrz wykonawczą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo panie urzędniku!! zawsze na posterunku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie, po prostu wiem jaka jest funcja rady
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pod warunkiem, że radni nie wykonują wszytskich poleceń zgodnie z wolą władzy wykonawczej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie "Marku" proszę nie stosować definicji encyklopedycznych odnosząc się do działalności urzędu miejskiego w Łęcznej, ponieważ te definicje są w zderzeniu z "Łęczyńską rzeczywistością" zupełnie odwrotnie w stosunku do zapisanych pierwotnie np. w encyklopediach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tutaj się z panem Bartolem zdzadzam. Koalicje często robią to co chce ich lider, tam samo w samorządzie jak i rządzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Informacja od urzędu miejskiego, w odpowiedzi na artykuł radnego Pawlaka w nieoficjalnym serwisie urzędu miasta: "Szanowny panie radny, Podana przez pana informacja zawiera przekłamania wprowadzające w błąd mieszkańców. 12 złotych o których pan wspomina nie jest propozycją burmistrza tylko firmy Europrojekt. Kwota przedstawiona na spotkaniu będzie podlegała weryfikacji i dopiero wtedy zostanie przedstawiona radnym. W swojej informacji nie zwrócił pan również uwagi na to czego dotyczyło spotkanie w sprawie „ustawy śmieciowej” czyli uzmysłowienie decydentom nowych wymogów wynikających z narzuconych gminie przepisów. To nie Burmistrz Łęcznej wymyślił zmiany i dodatkowe koszty tylko ustawodawca czyli posłowie. Przepisy muszą wprowadzić wszystkie gminy w Polsce. Ważną informacją jest to że cały system musi się całkowicie samofinansować, co było podkreślane na spotkaniu. Ustawodawca nie przewidział możliwości dopłacania przez gminy do śmieci, obsługi systemu czy do zakupu kontenerów. Gmina nie może do systemu dokładać, ale też nie może pieniędzy które do niego wpłynęły przeznaczyć na żaden inny cel. Nie ma więc mowy o zabieraniu dodatkowego miliona złotych mieszkańcom. Ostateczna kwota opłaty będzie wynikała z rozstrzygnięcia przetargu, do którego mam nadzieję zgłoszą się również firmy z miejscowości o których pan napisał, przedstawiając konkurencyjne oferty. Więcej informacji o nowych przepisach znajduje się na stronie Ministerstwa Środowiska http://naszesmieci.mos.gov.pl oraz na stronie urzędu http://www.leczna.pl...ci/art2170.html Dariusz Kowalski Zastępca Burmistrza Łęcznej" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Podsumowanie: (dla osób które ze zrozumiałych przyczyn nie chcą czytać tego urzędowego bełkotu) Żeby była jasność, wpspomniane "przekłamanie" wcale niedotyczy kwot. Po prosu teraz "nasz" dobry gospodarz ma swojego rodzaju "dupokryjkę" i będzie mógł powiedzieć, że to wcale nie jego propozycją zajmowała się rada (to propozycja jakiejś niedobrej firmy)... Do cholery! kto w tym mieście rządzi??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaka koalicja, to się nazwywa USTAWKA!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy to prawda, że syn radnego Skibińskiego pracuje (wykonuje pracę) w urzędzie miejskim?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Bartolu proszę nauczyć się USTAWY ŚMIECIOWEJ ,która nakazuje bardzo nieciekawe rozwiazania dla gmin-naucz się człowieku i dopiero wywołuj burzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z Łęczną jestem związany emocjonalnie i rodzinnie,nie idzie was bartole i inni czytać,dlaczego ludzie was nie wyrzucą za psucie powietrza,przecież jesteście gorsi jak szarańcza dla upraw.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie "jehudi" wydaje mi się, że pomyliły się Panu role. Proszę wybaczyć ale nie Pan będzie mi mówił co mam robić. Co do burzy to wywołam ją po sesji na której rozpatrywana będzie sprawa stawek. To co przeczytałeś powyżej, to jedynie informacja na temat stanu obecnego. P.S. Zostaliście po godzinach???? Ehh... przecież dzisiaj urząd do 16tej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Bartol może i "ustawę śmieciową" przeczyta, obawiam się jednak czy zrobi to "najwierniejszy z wiernych". Może nie znaleźć czasu poszukując skarbów w ekologicznych pudełkach... od 2:42 do 3:12 [media]http://www.youtube.com/watch?v=KkI2F0-zPpA&feature=player_embedded[/media]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle niektórzy robią ludziom wodę z mózgu i rzucają jadem wokoło. No niestetety nie da się o wszystko oskarżyć Burmistrza, bo rewolucja śmieciowa dotyczy całej Polski. Ale co tam "ciemny łęczyński lud" wszystko kupi. Jak się czyta te rewelacje na blogu to, aż się prosi o komentarz, ale prawda musi być jedna objawiona i nie skażona komentarzami. Takie to otwarte i obywatelskie O śmieciach Dziennik pisał niedawno: http://www.dziennikw...UBLIN/121119751 i to wygląda nieco inczaj niż u pana radengo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bartol. napisał:
Panie "jehudi" wydaje mi się, że pomyliły się Panu role. Proszę wybaczyć ale nie Pan będzie mi mówił co mam robić. Co do burzy to wywołam ją po sesji na której rozpatrywana będzie sprawa stawek. To co przeczytałeś powyżej, to jedynie informacja na temat stanu obecnego. P.S. Zostaliście po godzinach???? Ehh... przecież dzisiaj urząd do 16tej
Używaj pan głowy jak pan ją jeszcze ma,fakt głowa może jest ale w głowie???????????????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po ostatnich opracowanich prawników prawdopodobnie można będzie organizować przetargi ograniczone do granicy gminy,wowczas szanse na wygraną będą miały miejscowe firmy,pożyjemy zobaczymy.Panie bartol odnieś pan pieniądze do szkoły,tak dużo straciliśmy z podatków na subwencję,żeby pana coś nauczyli,a tu patrzta pustka.Nie siej pan wiatru bo zbierzesz pan trąbę powietrzną.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jehudi napisał:
.. prawdopodobnie można będzie organizować przetargi ograniczone do granicy gminy,wowczas szanse na wygraną będą miały miejscowe firmy,.....
nie jestem pewien czy takiego ograniczenie konkurencji będzie korzystne. Chociaż z drugiej strony obce firmy po wygraniu przetargu mogą chcieć wydusić z terenu ostanie soki, bo oni tu nie mieszkają. I tak źle i tak nie najlepiej, ale generalnie jestem za wolnym rynkiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jehudi napisał:
Po ostatnich opracowanich prawników prawdopodobnie można będzie organizować przetargi ograniczone do granicy gminy,
Jeśli to urzędowi prawnicy, radziłbym tymi opracowaniami podcierać 4 litery. Ostatnio wielokrotnie potwierdzili ile ich praca jest warta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kik napisał:
"ciemny łęczyński lud" wszystko kupi.[/quote] Rozumiem, że jest to dewiza twojego "zakładu pracy"? [quote name='kik' timestamp='1353949829' post='700132'] O śmieciach Dziennik pisał niedawno: http://www.dziennikw...UBLIN/121119751 i to wygląda nieco inczaj niż u pana radengo
Zastanawiam się po co ten link? Czy przyjmując cię do pracy urząd sprawdził zdolność czytania ze zrozumieniem? Przecież artykuł pokazuje dokładnie, że nigdzie na Lubelszczyźnie nie ma tak wysokich stawek za wywóz śmieci. Więcej! "W Trzebieszowie segregujący mogą zapłacić miesięcznie tylko 3 zł od osoby, a pozostali 9 zł." okazuje się że ta gmina posiada własny zakład sortujący.... Zaraz, zaraz... gmina Łęczna też taki zakład posiada (wybudowany również za nasze pieniądze w Starej Wsi)... Możemy zobaczyć ją tutaj: http://www.abmsolid....k_leczna1bn.jpg Czy "przedstawiciele urzędu" mają jeszcze coś do powiedzenia? Czy może doszli już do wniosku, że każdym następnym wpisem kompromitują i tak już zszarganą opinię swojego pracodawcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 9

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...