Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kolejne 200% podwyżki? - tym razem śmieci!

Utworzony przez Bartol., 26 listopada 2012 o 12:59
Ledwie opadł kurz po podwyżce podatków na poprzedniej sesji rady miasta, a mamy już nową sensacyjną wiadomość. Portal www.leczna.pl informuje o "rewolucji śmieciowej w gminach". Pośród całej tej urzędowej papaplaniny, jak zwykle nie znajdujemy nawet odrobiny informacji o tym, że opłata miesięczna "za śmieci" która dzisiaj wynoisi ok. 7,30 PLN (w spółdzielniach), w przyszłym roku może wynieść aż 24 PLN!!!! Szczegółowe wyliczenia znajdziecie na blogu radnego Pawlaka: http://pawlak.nets.pl/?milion-zlotych-ekstra-z-naszych-kieszeni,213 Dalej w urzędowej notce czytamy: "Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 lipca 2013 roku we wszystkich gminach w całej Polsce. Do tego czasu nowe rozwiązania konsultowane będą z mieszkańcami, spółdzielniami, organizacjami pozarządowymi. " Czyżby asekuracyjnie nie napisano kto będzie te konsultacje przeprowadzał, żeby później niczego nie zarzucić urzędasom? "Wszystko wskazuje na to, że przetargiem zainteresowanych będzie co najmniej kilka firm, które złożą konkurencyjne oferty. " Informację o tym jak bardzo konkurencyjne oferty mają być złożone, możemy miedzy słowami wyczytać z informacji zamieszczonej przez radnego Pawlaka: "Dlaczego więc ma być tak drogo? Podczas szkolenia usłyszeliśmy, że to na wszelki wypadek, PGKIM prowadzi modernizację składowiska, trzeba zatrudnić urzędników, praca przy taśmie segregacji odpadów jest bardzo ciężka (a co to ma do rzeczy?!), a poza tym zawsze łatwiej z ceny "zejść" niż potem podnieść ją w górę." Wygląda więc na to, iż nie zważając na konieczność ogłoszenia przetargu i tak finalnie jego zwycięzcą okaże się nasz niezastąpiony miejscowy PGKiM, który dotąd ostro "golił" mieszkańców Łęcznej za wodę. Teraz będzie miał doskonałą szansę "golić" nas za śmieci. Przejrzysta gmina, nieprawdaż? PS. Tymczasem "miejski niedorzecznik/skryba" zabawnie "informuje" nas, że " Mieszkańcy będą uiszczać opłatę określoną przez Radę Miejską ". Drogi Panie, czy to ta sama zła rada, która podnosi podatki? Czy napisanie, kto wychodzi z "propozycją" stawki do zatwierdzenia przerastało Pana możliwości intelektualne??
0
Nie skupiając się na całości to właśnie Rada Miejska w gminach ma funkcję uchwałodawczą, a Burmistrz wykonawczą.
0
Brawo panie urzędniku!! zawsze na posterunku
0
Nie, po prostu wiem jaka jest funcja rady
0
pod warunkiem, że radni nie wykonują wszytskich poleceń zgodnie z wolą władzy wykonawczej
0
Panie "Marku" proszę nie stosować definicji encyklopedycznych odnosząc się do działalności urzędu miejskiego w Łęcznej, ponieważ te definicje są w zderzeniu z "Łęczyńską rzeczywistością" zupełnie odwrotnie w stosunku do zapisanych pierwotnie np. w encyklopediach.
0
Tutaj się z panem Bartolem zdzadzam. Koalicje często robią to co chce ich lider, tam samo w samorządzie jak i rządzie.
0
Informacja od urzędu miejskiego, w odpowiedzi na artykuł radnego Pawlaka w nieoficjalnym serwisie urzędu miasta: "Szanowny panie radny, Podana przez pana informacja zawiera przekłamania wprowadzające w błąd mieszkańców. 12 złotych o których pan wspomina nie jest propozycją burmistrza tylko firmy Europrojekt. Kwota przedstawiona na spotkaniu będzie podlegała weryfikacji i dopiero wtedy zostanie przedstawiona radnym. W swojej informacji nie zwrócił pan również uwagi na to czego dotyczyło spotkanie w sprawie „ustawy śmieciowej” czyli uzmysłowienie decydentom nowych wymogów wynikających z narzuconych gminie przepisów. To nie Burmistrz Łęcznej wymyślił zmiany i dodatkowe koszty tylko ustawodawca czyli posłowie. Przepisy muszą wprowadzić wszystkie gminy w Polsce. Ważną informacją jest to że cały system musi się całkowicie samofinansować, co było podkreślane na spotkaniu. Ustawodawca nie przewidział możliwości dopłacania przez gminy do śmieci, obsługi systemu czy do zakupu kontenerów. Gmina nie może do systemu dokładać, ale też nie może pieniędzy które do niego wpłynęły przeznaczyć na żaden inny cel. Nie ma więc mowy o zabieraniu dodatkowego miliona złotych mieszkańcom. Ostateczna kwota opłaty będzie wynikała z rozstrzygnięcia przetargu, do którego mam nadzieję zgłoszą się również firmy z miejscowości o których pan napisał, przedstawiając konkurencyjne oferty. Więcej informacji o nowych przepisach znajduje się na stronie Ministerstwa Środowiska http://naszesmieci.mos.gov.pl oraz na stronie urzędu http://www.leczna.pl...ci/art2170.html Dariusz Kowalski Zastępca Burmistrza Łęcznej" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Podsumowanie: (dla osób które ze zrozumiałych przyczyn nie chcą czytać tego urzędowego bełkotu) Żeby była jasność, wpspomniane "przekłamanie" wcale niedotyczy kwot. Po prosu teraz "nasz" dobry gospodarz ma swojego rodzaju "dupokryjkę" i będzie mógł powiedzieć, że to wcale nie jego propozycją zajmowała się rada (to propozycja jakiejś niedobrej firmy)... Do cholery! kto w tym mieście rządzi??
0
Jaka koalicja, to się nazwywa USTAWKA!
0
Czy to prawda, że syn radnego Skibińskiego pracuje (wykonuje pracę) w urzędzie miejskim?
0
Panie Bartolu proszę nauczyć się USTAWY ŚMIECIOWEJ ,która nakazuje bardzo nieciekawe rozwiazania dla gmin-naucz się człowieku i dopiero wywołuj burzę.
0
Z Łęczną jestem związany emocjonalnie i rodzinnie,nie idzie was bartole i inni czytać,dlaczego ludzie was nie wyrzucą za psucie powietrza,przecież jesteście gorsi jak szarańcza dla upraw.
0
Panie "jehudi" wydaje mi się, że pomyliły się Panu role. Proszę wybaczyć ale nie Pan będzie mi mówił co mam robić. Co do burzy to wywołam ją po sesji na której rozpatrywana będzie sprawa stawek. To co przeczytałeś powyżej, to jedynie informacja na temat stanu obecnego. P.S. Zostaliście po godzinach???? Ehh... przecież dzisiaj urząd do 16tej
0
Pan Bartol może i "ustawę śmieciową" przeczyta, obawiam się jednak czy zrobi to "najwierniejszy z wiernych". Może nie znaleźć czasu poszukując skarbów w ekologicznych pudełkach... od 2:42 do 3:12 [media]http://www.youtube.com/watch?v=KkI2F0-zPpA&feature=player_embedded[/media]
0
Jak zwykle niektórzy robią ludziom wodę z mózgu i rzucają jadem wokoło. No niestetety nie da się o wszystko oskarżyć Burmistrza, bo rewolucja śmieciowa dotyczy całej Polski. Ale co tam "ciemny łęczyński lud" wszystko kupi. Jak się czyta te rewelacje na blogu to, aż się prosi o komentarz, ale prawda musi być jedna objawiona i nie skażona komentarzami. Takie to otwarte i obywatelskie O śmieciach Dziennik pisał niedawno: http://www.dziennikw...UBLIN/121119751 i to wygląda nieco inczaj niż u pana radengo
0
Bartol. napisał:
Panie "jehudi" wydaje mi się, że pomyliły się Panu role. Proszę wybaczyć ale nie Pan będzie mi mówił co mam robić. Co do burzy to wywołam ją po sesji na której rozpatrywana będzie sprawa stawek. To co przeczytałeś powyżej, to jedynie informacja na temat stanu obecnego. P.S. Zostaliście po godzinach???? Ehh... przecież dzisiaj urząd do 16tej
Używaj pan głowy jak pan ją jeszcze ma,fakt głowa może jest ale w głowie???????????????????????
0
Po ostatnich opracowanich prawników prawdopodobnie można będzie organizować przetargi ograniczone do granicy gminy,wowczas szanse na wygraną będą miały miejscowe firmy,pożyjemy zobaczymy.Panie bartol odnieś pan pieniądze do szkoły,tak dużo straciliśmy z podatków na subwencję,żeby pana coś nauczyli,a tu patrzta pustka.Nie siej pan wiatru bo zbierzesz pan trąbę powietrzną.
0
jehudi napisał:
.. prawdopodobnie można będzie organizować przetargi ograniczone do granicy gminy,wowczas szanse na wygraną będą miały miejscowe firmy,.....
nie jestem pewien czy takiego ograniczenie konkurencji będzie korzystne. Chociaż z drugiej strony obce firmy po wygraniu przetargu mogą chcieć wydusić z terenu ostanie soki, bo oni tu nie mieszkają. I tak źle i tak nie najlepiej, ale generalnie jestem za wolnym rynkiem.
0
jehudi napisał:
Po ostatnich opracowanich prawników prawdopodobnie można będzie organizować przetargi ograniczone do granicy gminy,
Jeśli to urzędowi prawnicy, radziłbym tymi opracowaniami podcierać 4 litery. Ostatnio wielokrotnie potwierdzili ile ich praca jest warta.
0
kik napisał:
"ciemny łęczyński lud" wszystko kupi.[/quote] Rozumiem, że jest to dewiza twojego "zakładu pracy"? [quote name='kik' timestamp='1353949829' post='700132'] O śmieciach Dziennik pisał niedawno: http://www.dziennikw...UBLIN/121119751 i to wygląda nieco inczaj niż u pana radengo
Zastanawiam się po co ten link? Czy przyjmując cię do pracy urząd sprawdził zdolność czytania ze zrozumieniem? Przecież artykuł pokazuje dokładnie, że nigdzie na Lubelszczyźnie nie ma tak wysokich stawek za wywóz śmieci. Więcej! "W Trzebieszowie segregujący mogą zapłacić miesięcznie tylko 3 zł od osoby, a pozostali 9 zł." okazuje się że ta gmina posiada własny zakład sortujący.... Zaraz, zaraz... gmina Łęczna też taki zakład posiada (wybudowany również za nasze pieniądze w Starej Wsi)... Możemy zobaczyć ją tutaj: http://www.abmsolid....k_leczna1bn.jpg Czy "przedstawiciele urzędu" mają jeszcze coś do powiedzenia? Czy może doszli już do wniosku, że każdym następnym wpisem kompromitują i tak już zszarganą opinię swojego pracodawcy.
0
Strona 1 z 9

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.