Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sesja Rady Miasta (24.10.2012) - Majstrowanie przy okręgach wyborczych!

Utworzony przez Bartol, 29 października 2012 o 09:16
Za nami kolejna sesja rady miasta (24.10.2012). Chciałoby się napisać coś nowego/dobrego o tym wątpliwej jakości zgromadzeniu, mającemu służyć przede wszystkim dobru mieszkańców, niestety nie da się. Festiwal chamstwa i buty trwa w najlepsze (vide wystąpienie Burmistrza Kosiarskiego i Przewodniczącej Borkowskiej – nie da się już tego słuchać), a wszystkie sprawy mieszkańców (np. kwestia nagrobków na Armii Krajowej) zamiatane są pod dywan. Podczas sesji pojawiła się kolejna, bardzo kontrowersyjna decyzja/propozycja naszego włodarza. Czy burmistrz celowo "majstruje" przy okręgach wyborczych? Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą w czym rzecz, wyjaśniam, że mieszkańcy bloków Górnicza 3 i 5 nie głosują już z pozostałą częścią os. Samsonowicza. Będą teraz głosować wspólnie z mieszkańcami ul. np. Perłowej. Pozostaje pytanie, jakie "wspólne interesy" łączą mieszkańców tych wymienionych przeze mnie ulic? Czy „dobry gospodarz” konsultował tą sprawę z kimkolwiek? Komu zależy na takim ustawieniu okręgów wyborczych?. Kto mieszka w "przeniesionych" blokach? Niestety nie doczekaliśmy się odpowiedzi na te pytania podczas minionej sesji. Nie wiem czy wszyscy widzieli relację z wczorajszych wyborów na Ukrainie. W każdym lokalu wyborczym były zamontowane (czasem prowizorycznie "na taśmę") kamery, z których obraz można było oglądać w sieci. Koszt przygotowania takiej infrastruktury to nawet nie piętnasta część nagrody pana Kulikowskiego czy Misiewicza. Ile można apelować do "betonowych głów" z postulatem o relację z obrad rady w sieci? To nie jest żaden wydatek, biorąc pod uwagę wysokość nagród jakie przydziela burmistrz! Odchodząc tylko troszeczkę od tematyki sesji, na stronie urzędu miejskiego www.leczna.pl pojawiła się informacja "Ciemność na alei Jana Pawła to awaria". Przecież prościej jest napisać informację, niż skutecznie naprawić usterkę (wczoraj w nocy latarnie również się nie świeciły - sytuacja powtarza się notorycznie). O całej sprawie aż huczy na forum prowadzonym przez urzędnika urzędu miejskiego (leczna24.pl). Ci sami urzędnicy proszą jednak aby takie sprawy zgłaszać przez specjalnie stworzoną urzędową skrzynkę mailową pt. "usterka". (Czyżby gra na czas?) Swojego czasu furrorę robił "mem" ze zdjęciem kartki w witrynie sklepowej z napisem "Nieczynne z powodu, że zamknięte". Dostrzegacie analogię? Bareja (gdyby żył), obserwując pracę urzędasów w naszym ratuszu, z pewnością mógłby nakręcić film, który pobiłby na głowę kultowego misia. Kolejna sesja RM już 9 listopada - będzie o budżecie (będzie się działo)
0
wąsaty znów knuje
0
boją się pewnie żeby ludzie nie zobaczyli co wyprawiają na tych sesjach
0
Na łęczyńskiej sali sesyjnej prędzej zobaczycie stajenne żłoby i siano, niż kamery. Poczynania dobrego gospodarza to czysta farsa.
0
Więcej o jednomandatowych okręgach wyborczych w naszym mieście, o ich szczegółowym podziale, przeczytacie na blogu radnego Fijałkowskiego: http://www.fijalkows...kregi-wyborcze/
0
Cuda po łęczyńsku. Dziwne, z tą 3 i 5 na Górniczej, jeden radny obiecał walkę o pozostanie tam parkingu to "wyjęli" te bloki ,a wlepili innemu radnemu (czyżby funkcyjny ?) do okręgu gdzie on teraz mieszka... a wcześniej mieszkał w jednym z tych bloków. Jaka koalicja (jak nigdize indziej w Polsce - choć mogę się tu mylić)
0
Czy teo pakuje już walizeczki?
0
antyTeo napisał:
Czy teo pakuje już walizeczki?
TEO wybierają wszyscy mieszkańcy,radnych imiennie w poszczególnych okręgach,niektórym dupki drżą bo już nie ma na listę tylko nazwisko i z osągnięciem 68 głosów marne szanse.
0
antyTeo napisał:
Czy teo pakuje już walizeczki?
TEO wybierają wszyscy mieszkańcy,radnych imiennie w poszczególnych okręgach,niektórym dupki drżą bo już nie ma na listę tylko nazwisko i z osągnięciem 68 głosów marne szanse.
0
Zgadza się, pozostaje pytanie : komu szykuje to miejsce na Górniczej (Torowi?). Co ciekawe, nasz włodarz łudzi się jeszcze, że Borkowska po tym co prezentuje na sesjach rady, zdobędzie jeszcze jakąś znaczącą liczbę głosów. Wszystko wskazuje na to, że po następnych wyborach układ rządzący w naszym mieście czeka gwałtowne "przeczyszczenie".
0
kartezjusz napisał:
Zgadza się, pozostaje pytanie : komu szykuje to miejsce na Górniczej (Torowi?). Co ciekawe, nasz włodarz łudzi się jeszcze, że Borkowska po tym co prezentuje na sesjach rady, zdobędzie jeszcze jakąś znaczącą liczbę głosów. Wszystko wskazuje na to, że po następnych wyborach układ rządzący w naszym mieście czeka gwałtowne "przeczyszczenie".
Ja myślę, że dla Tora to właśnie te dwa bloki zabrano z Górniczej, mieszkał tam
0
A co z fontanną panie Kosiarski? Znalazłeś pan już w dokumentach to tajne nazwisko?
0
Rzygać się chce jak się czyta takie rzeczy i ma się świadomość, że to się dzieje naprawdę. Dodatkowo wszystko na nasz koszt.
0
No i stało się - podział okręgów zaproponowany przez Burmistrza nie jest zgodny z prawem. Link do strony radnego Pawlaka (niestety jak zwykle, nie dowiecie się tego z Leczna24) : http://pawlak.nets.p...ny-z-prawem,209 Przecież w urzędzie pracują ludzie, którzy biorą co miesiąc pieniądze za obsługę prawną czy przygotowywanie takich... właśnie czego? śmieci? Ale spokojnie... jak ktoś kiedyś powiedział "wszystko na mój koszt, wszystko na mój koszt!". Czy "Dobry Gospodarz" podaruje mieszkańcom Łęcznej choć jeden tydzień bez takich kwiatków?
0
Na "nieoficjalnej stronie urzędu miasta" pojawiła się odpowiedź urzędnika w sprawie nieprawidłowości przy tworzeniu okręgów wyborczych. Pozwolę zacytować ją sobie w całości: "Odnosząc się do uwag Pana radnego S.Pawlaka dotyczących podziału Łęcznej na okręgi przyjmuję pełną odpowiedzialność za zaproponowany Radzie podział. Podział ten opracowałem według jednolitej normy przedstawicielstwa obliczonej przez podzielenie liczby mieszkańców gminy przez liczbę wybieranych radnych, przy czym jako priorytetową przyjęto zasadę tworzenia okręgów z liczbą mieszkańców jak najbardziej zbliżoną do wyliczonej normy. Taki podział uważałem za najbardziej sprawiedliwy. Chcę zwrócić również uwagę, że w dotychczasowym systemie wyborczym przy tworzeniu okręgów wielomandatowych, w zależności od sytuacji demograficznej, nieparzysta część ulicy Górniczej łączona była z Osiedlami Stare Miasto i Słoneczne i nie budziło to żadnych kontrowersji, ani mieszkańców ani organów Osiedli. Projekt podziału wraz z projektem uchwały zostały przekazane w drodze konsultacji do Komisarza Wyborczego w Lublinie i uzyskały akceptację Delegatury Krajowego Biura wyborczego w Lublinie w dniu 10.10.2012 r. Do dnia sesji w dniu 24.10.2012 r. nikt z radnych nie zgłaszał żadnych uwag do przekazanego projektu. Jerzy Małek Sekretarz Miasta" - - - - - - - - - - - - Bardzo ujęło mnie stwierdzenie: "Chcę zwrócić również uwagę, że w dotychczasowym systemie wyborczym przy tworzeniu okręgów wielomandatowych, w zależności od sytuacji demograficznej, nieparzysta część ulicy Górniczej łączona była z Osiedlami Stare Miasto i Słoneczne i nie budziło to żadnych kontrowersji, ani mieszkańców ani organów Osiedli." Czyli wolnym tłumaczeniu, kiedyś nie mogli / nie umieli narzekać i było "dobrze". No tak, kiedyś to było naprawdę dobrze... Radni nie przyczepiali się do "byle czego", urząd mógł "pracować" swoim rytmem... ehh sielanka. Stwierdzenie "Do dnia sesji w dniu 24.10.2012 r. nikt z radnych nie zgłaszał żadnych uwag do przekazanego projektu." jest czystą bezczelnością ze strony tego urzędnika. A co wy sądzicie na temat odpowiedzi UM w tej sprawie? Polecam odpuścić sobie komentarze na L24 (i tak się nie pojawią).
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.