Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sesja Rady Miasta (24.10.2012) - Majstrowanie przy okręgach wyborczych!

Utworzony przez Bartol, 29 października 2012 r. o 09:16
Za nami kolejna sesja rady miasta (24.10.2012). Chciałoby się napisać coś nowego/dobrego o tym wątpliwej jakości zgromadzeniu, mającemu służyć przede wszystkim dobru mieszkańców, niestety nie da się. Festiwal chamstwa i buty trwa w najlepsze (vide wystąpienie Burmistrza Kosiarskiego i Przewodniczącej Borkowskiej – nie da się już tego słuchać), a wszystkie sprawy mieszkańców (np. kwestia nagrobków na Armii Krajowej) zamiatane są pod dywan. Podczas sesji pojawiła się kolejna, bardzo kontrowersyjna decyzja/propozycja naszego włodarza. Czy burmistrz celowo "majstruje" przy okręgach wyborczych? Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą w czym rzecz, wyjaśniam, że mieszkańcy bloków Górnicza 3 i 5 nie głosują już z pozostałą częścią os. Samsonowicza. Będą teraz głosować wspólnie z mieszkańcami ul. np. Perłowej. Pozostaje pytanie, jakie "wspólne interesy" łączą mieszkańców tych wymienionych przeze mnie ulic? Czy „dobry gospodarz” konsultował tą sprawę z kimkolwiek? Komu zależy na takim ustawieniu okręgów wyborczych?. Kto mieszka w "przeniesionych" blokach? Niestety nie doczekaliśmy się odpowiedzi na te pytania podczas minionej sesji. Nie wiem czy wszyscy widzieli relację z wczorajszych wyborów na Ukrainie. W każdym lokalu wyborczym były zamontowane (czasem prowizorycznie "na taśmę") kamery, z których obraz można było oglądać w sieci. Koszt przygotowania takiej infrastruktury to nawet nie piętnasta część nagrody pana Kulikowskiego czy Misiewicza. Ile można apelować do "betonowych głów" z postulatem o relację z obrad rady w sieci? To nie jest żaden wydatek, biorąc pod uwagę wysokość nagród jakie przydziela burmistrz! Odchodząc tylko troszeczkę od tematyki sesji, na stronie urzędu miejskiego www.leczna.pl pojawiła się informacja "Ciemność na alei Jana Pawła to awaria". Przecież prościej jest napisać informację, niż skutecznie naprawić usterkę (wczoraj w nocy latarnie również się nie świeciły - sytuacja powtarza się notorycznie). O całej sprawie aż huczy na forum prowadzonym przez urzędnika urzędu miejskiego (leczna24.pl). Ci sami urzędnicy proszą jednak aby takie sprawy zgłaszać przez specjalnie stworzoną urzędową skrzynkę mailową pt. "usterka". (Czyżby gra na czas?) Swojego czasu furrorę robił "mem" ze zdjęciem kartki w witrynie sklepowej z napisem "Nieczynne z powodu, że zamknięte". Dostrzegacie analogię? Bareja (gdyby żył), obserwując pracę urzędasów w naszym ratuszu, z pewnością mógłby nakręcić film, który pobiłby na głowę kultowego misia. Kolejna sesja RM już 9 listopada - będzie o budżecie (będzie się działo)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wąsaty znów knuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
boją się pewnie żeby ludzie nie zobaczyli co wyprawiają na tych sesjach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na łęczyńskiej sali sesyjnej prędzej zobaczycie stajenne żłoby i siano, niż kamery. Poczynania dobrego gospodarza to czysta farsa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Więcej o jednomandatowych okręgach wyborczych w naszym mieście, o ich szczegółowym podziale, przeczytacie na blogu radnego Fijałkowskiego: http://www.fijalkows...kregi-wyborcze/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cuda po łęczyńsku. Dziwne, z tą 3 i 5 na Górniczej, jeden radny obiecał walkę o pozostanie tam parkingu to "wyjęli" te bloki ,a wlepili innemu radnemu (czyżby funkcyjny ?) do okręgu gdzie on teraz mieszka... a wcześniej mieszkał w jednym z tych bloków. Jaka koalicja (jak nigdize indziej w Polsce - choć mogę się tu mylić)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy teo pakuje już walizeczki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antyTeo napisał:
Czy teo pakuje już walizeczki?
TEO wybierają wszyscy mieszkańcy,radnych imiennie w poszczególnych okręgach,niektórym dupki drżą bo już nie ma na listę tylko nazwisko i z osągnięciem 68 głosów marne szanse.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antyTeo napisał:
Czy teo pakuje już walizeczki?
TEO wybierają wszyscy mieszkańcy,radnych imiennie w poszczególnych okręgach,niektórym dupki drżą bo już nie ma na listę tylko nazwisko i z osągnięciem 68 głosów marne szanse.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadza się, pozostaje pytanie : komu szykuje to miejsce na Górniczej (Torowi?). Co ciekawe, nasz włodarz łudzi się jeszcze, że Borkowska po tym co prezentuje na sesjach rady, zdobędzie jeszcze jakąś znaczącą liczbę głosów. Wszystko wskazuje na to, że po następnych wyborach układ rządzący w naszym mieście czeka gwałtowne "przeczyszczenie".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kartezjusz napisał:
Zgadza się, pozostaje pytanie : komu szykuje to miejsce na Górniczej (Torowi?). Co ciekawe, nasz włodarz łudzi się jeszcze, że Borkowska po tym co prezentuje na sesjach rady, zdobędzie jeszcze jakąś znaczącą liczbę głosów. Wszystko wskazuje na to, że po następnych wyborach układ rządzący w naszym mieście czeka gwałtowne "przeczyszczenie".
Ja myślę, że dla Tora to właśnie te dwa bloki zabrano z Górniczej, mieszkał tam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z fontanną panie Kosiarski? Znalazłeś pan już w dokumentach to tajne nazwisko?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzygać się chce jak się czyta takie rzeczy i ma się świadomość, że to się dzieje naprawdę. Dodatkowo wszystko na nasz koszt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i stało się - podział okręgów zaproponowany przez Burmistrza nie jest zgodny z prawem. Link do strony radnego Pawlaka (niestety jak zwykle, nie dowiecie się tego z Leczna24) : http://pawlak.nets.p...ny-z-prawem,209 Przecież w urzędzie pracują ludzie, którzy biorą co miesiąc pieniądze za obsługę prawną czy przygotowywanie takich... właśnie czego? śmieci? Ale spokojnie... jak ktoś kiedyś powiedział "wszystko na mój koszt, wszystko na mój koszt!". Czy "Dobry Gospodarz" podaruje mieszkańcom Łęcznej choć jeden tydzień bez takich kwiatków?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na "nieoficjalnej stronie urzędu miasta" pojawiła się odpowiedź urzędnika w sprawie nieprawidłowości przy tworzeniu okręgów wyborczych. Pozwolę zacytować ją sobie w całości: "Odnosząc się do uwag Pana radnego S.Pawlaka dotyczących podziału Łęcznej na okręgi przyjmuję pełną odpowiedzialność za zaproponowany Radzie podział. Podział ten opracowałem według jednolitej normy przedstawicielstwa obliczonej przez podzielenie liczby mieszkańców gminy przez liczbę wybieranych radnych, przy czym jako priorytetową przyjęto zasadę tworzenia okręgów z liczbą mieszkańców jak najbardziej zbliżoną do wyliczonej normy. Taki podział uważałem za najbardziej sprawiedliwy. Chcę zwrócić również uwagę, że w dotychczasowym systemie wyborczym przy tworzeniu okręgów wielomandatowych, w zależności od sytuacji demograficznej, nieparzysta część ulicy Górniczej łączona była z Osiedlami Stare Miasto i Słoneczne i nie budziło to żadnych kontrowersji, ani mieszkańców ani organów Osiedli. Projekt podziału wraz z projektem uchwały zostały przekazane w drodze konsultacji do Komisarza Wyborczego w Lublinie i uzyskały akceptację Delegatury Krajowego Biura wyborczego w Lublinie w dniu 10.10.2012 r. Do dnia sesji w dniu 24.10.2012 r. nikt z radnych nie zgłaszał żadnych uwag do przekazanego projektu. Jerzy Małek Sekretarz Miasta" - - - - - - - - - - - - Bardzo ujęło mnie stwierdzenie: "Chcę zwrócić również uwagę, że w dotychczasowym systemie wyborczym przy tworzeniu okręgów wielomandatowych, w zależności od sytuacji demograficznej, nieparzysta część ulicy Górniczej łączona była z Osiedlami Stare Miasto i Słoneczne i nie budziło to żadnych kontrowersji, ani mieszkańców ani organów Osiedli." Czyli wolnym tłumaczeniu, kiedyś nie mogli / nie umieli narzekać i było "dobrze". No tak, kiedyś to było naprawdę dobrze... Radni nie przyczepiali się do "byle czego", urząd mógł "pracować" swoim rytmem... ehh sielanka. Stwierdzenie "Do dnia sesji w dniu 24.10.2012 r. nikt z radnych nie zgłaszał żadnych uwag do przekazanego projektu." jest czystą bezczelnością ze strony tego urzędnika. A co wy sądzicie na temat odpowiedzi UM w tej sprawie? Polecam odpuścić sobie komentarze na L24 (i tak się nie pojawią).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...