Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sesja rady miejskiej w Łęcznej 31.08.2012 - streszczenie!

Utworzony przez Bartol, 31 sierpnia 2012 r. o 18:16
Tradycyjnie po sesji rady miasta, przesyłam Wam garść informacji, których na próżno możecie szukać w urzędowych serwisach (oficjalnych i nieoficjalnych). Nasi radni zajmowali się dzisiaj kilkoma sprawami, spośród których warto omówić trzy: 1. - Głosowanie w sprawie zmian w budżecie (chodziło o zdejmowanie środków z inwestycji o których w tym tygodniu, pisał radny Pawlak na swoim blogu - LINK: http://pawlak.nets.p...-nie-bedzie,171 ) Wyniki Głosowania: Przeciw zaproponowanym przez Burmistrza zmianom w budżecie byli: (Fijałkowski, Łagodziński i Pawlak) Wstrzymał się: Lendzion (Czyżby nie był pewny o czym jest to głosowanie?) Za: (Co ciekawe, cała komisja sportu (Góral, Kubicki, Pogonowski, Florek, Matczuk) zagłosowała za przesunięciem pieniędzy z np. boiska, które miało powstać na os. Samsonowicza - Gratuluję!) Borkowska Krystyna Matczuk Krzysztof Matysek Janusz Florek Marzena Góral Bogusław Kubicki Jacek Lekan Zuzanna Mężyński Krzysztof Misiewicz Roman Nowak Piotr Olech Małgorzata Pelica Grzegorz Pogonowski Sławomir Skibiński Jan Tor Lech Warszawska Katarzyna Wnuk Teresa Już wiecie gdzie wysyłać pytania z cyklu "Kiedy boisko będzie gotowe". 2. - Wnioski mieszkańców o zmianę nazwy ulicy Na sesji pojawili się mieszkańcy os. Słoneczna, z inicjatywą ustalenia nazwy dla nowej ulicy przy której przyjdzie im mieszkać. Ich propozycje to Jagiellońska i Piastowska. Burmistrz nie był tym pomysłem zachwycony, stwierdzając jednocześnie w swoim "stylu", że komisja nazewnictwa już wybrała nazwy i nie ma potrzeby ich zmieniać, biorąc pod uwagę zdanie mieszkańców. W końcu "to mieszkańcy są dla urzędu a nie na odwrót!" Finalnie nowe ulice będą nazywały się "przechodnia" i "cicha"... Radni z komisji nazewnictwa z pewnością wspięli się na intelektualne wyżyny "wyrzygując" nowe i jakże ambitne nazwy. oraz 3. - Głosowanie odwołania radnego Fijałkowskiego z funkcji przewodniczącego k. Etyki Wisienka na torcie chciałoby się rzec! Lecz nie było tu nic z tortu jak i z wspomnianej wisienki - to raczej chiński kapiszon w urzędowym szambie. Niespodzianki nie było, radny został odwołany. Ciekawi jednak fakt iż zabroniono mu udziału w tym głosowaniu. To dziwne ponieważ w czasie powoływania głos zabierali wszyscy bez wyjątku. Tak wygląda "Białoruś po Łęczyńsku"! Wyniki głosowania: Przeciwko odwołaniu radnego byli (Łagodziński i Pawlak) ZA oraz wstrzymujący się(aż 5 osób!!) od głosu: Borkowska Krystyna Matczuk Krzysztof Matysek Janusz Florek Marzena Góral Bogusław Kubicki Jacek Lekan Zuzanna Lendzion Grzegorz Mężyński Krzysztof Misiewicz Roman Nowak Piotr Olech Małgorzata Pelica Grzegorz Pogonowski Sławomir Skibiński Jan Tor Lech Warszawska Katarzyna Wnuk Teresa Nie głosował Fijałkowski Mariusz Nowiutkie ok. 70 złotych miesięcznie otrzyma nowy przewodniczący Lech Tor. (p. burmistrz już pewnie gratulował, będę zatem drugi Gratulacje!) Na koniec pozwolę sobie na drobną elektroniczną polemikę. Pani przewodnicząca na dzisiejszej sesji wzięła w obronę "ciemiężonych" i "niesłusznie obrażanych" pracowników urzędu. Odpowiadam więc Pani zdecydowanie i z całą stanowczością, że obraziłbym, gdybym powiedział, że np. "urzędasy to wyjątkowo pracowite osoby" - takim stwierdzeniem z pewnością obraziłbym osoby, które rzeczywiście ciężko pracują. Korzystając także z modnej ostatnio formy oświadczenia - oświadczam również i ja, że nie jestem radnym Fijałkowskim.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to ładnie się dzieje na tych sesjach. Panie Fijałkowski i Pawlak - gratuluję odwagi i niezłomności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czy jaśnie panujący burmistrz nie boi się wywiezienia z urzędu na taczce?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Menela na pewno nie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
normalnie cyrk, rozgonić to towarzystwo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wspaniale, że po tylu latach możemy zobaczyć nazwiska naszych wybrańców w zestawieniu z podejmowanymi decyzjami. Przez wiele lat ja i moi najbliźsi oddawaliśmy głosy solidarnie na Panią Krystynę B. ale po tym co widzę uważam że były to zmarnowane głosy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ostatnio prawdziwą twarz i kompetencje jakie Pani Borkowska prezentuje będąc przewodniczącą rady doskonale obnażyła sytuacja z odwołaniem radnego Fijałkowskiego. Po sesji na stronie radnego MF pojawił się kolejny wpis pokazujący jaki cyrk robi Pani Krystyna w radzie. Podrzucam linka: http://www.fijalkows...esyjna-komedia/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłeś na sesji i słyszałeś czy tylko sugerujesz się wpisem osoby która jest stroną ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sugeruję się protokołem z sesji. Jest dostępny w bipie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja byłem na sesji i widziałem ten cyrk. Pani Borkowska nie dość, że sugerowała, że radny F. obraża radnych i pracowników urzędu to nie przedstawiła żadnych dowodów. No bo po co. Ale już jest powód do odwołania radnego. A potem ten cyrk z głosowaniem. Radny powinien w ogóle wyjść i nie uczestniczyć w tym czymś. Prawniczka która była na sesji powinna się od radnego uczyć bo, aż to śmieszne było jak jej rzucał paragrafami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie podniecajcie się tak, oni wszyscy są siebie warci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam! Proszę o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej województwa Lubelskiego. Ankieta jest anonimowa i służy celom badawczym. Z góry dziękuję za poświęcony przez Państwa czas https://s-static.ak.facebook.com/images/blank.gif http://www.surveymonkey.com/s/lubelskie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wrzucajcie takie informacje w jakieś jedno ustalone miejsce. One interesują sporą część mieszkańców miasta. Ciężko jest przeszukiwać cały internet aby odnaleźć takie informacje z sesji. Eleczna nie pozwala?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W bipie masz protokoły. Tutam masz opis okiem interesu radnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marku, protokoły pojawiają się w BIPie dopiero po następnej sesji od tej, która naprawdę mnie interesuje. Wiele wniosłoby rejestrowanie sesji na video.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hahaha wpisy na forum pochodzą od tego samego niefortunnego jegomościa, zwykłego pieniacza łęczyńskiego. biedny nie dostał koryta to teraz pieni się na wszystkich. Ludzie oszczajcie durnia, ktory pieni sie na każdego kto uważa,że łęćzna to normalne miasto. Młodych pieniaczy łęćzna ma kilku, ale najaktywniejszy potrafi napisać kilkanaście postów zmieniajac niki. Tak się dziejie in tutaj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krzysiek napisał:
Ja byłem na sesji i widziałem ten cyrk.
Akurat byłęś. słyszałeś z opowieści bartola a może jesteś na tyle inteligentny,że podważysz uprawnienia radnych? Może ustalisz, ze mają glosowac jak fijłkowski i pawlak zechcą. Biedni radni, tacy olewani przez innych, jaka to niedola być takim radnym,ze reszta radnych na nich się wypina...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Urzędowi obrońcy skończcie ten cyrk, jakość waszych wypowiedzi jest taka sama jak jakość waszej pracy. Wszyscy to widzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A coż to za wielkie poparcie na 1000 głosujących około 100 głosów .Poparcie jak jasna Anielka ,a mundry panie jak jasny gwint.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wkurżony napisał:
A coż to za wielkie poparcie na 1000 głosujących około 100 głosów .Poparcie jak jasna Anielka ,a mundry panie jak jasny gwint.
oj zdałoby się ukończyć jakąś klasę gdzie uczą ortografii mundry 'wkurżony'
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...