Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Tak Panie" PORZĄDEK MUSI BYĆ."
Ale ten pożadek to dziala w jedna stronę i ogranicza się tylko do karania ludzi któży dajaim pracę urzednikom.I wlasnie ustawa nakazała urzednikom odbior śmieci i jest ogromny problem ktory ogranicza sie tylko do karania .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karanie jest następstwem działanie wbrew przepisom lub przyjętym normom,nikt nikomu nie nadajhe kary czy mandatu za zapisany przepis tylko i wyłącznie za jego łamanie,chyba to logiczne.Artykuł w gazecie nadał formę drastyczności aby spowodaować zainteresowanie.Można było zacząć od "słów zbierajmy śmieci do worków zawązujmy je i stosujmy tylko najlepsze worki z firmy XXX."Jak chcemy aby ktoś jeszcze w przyszłości skorzystał z tych jezior,nie wylewjmy do nich szmb i nie rzucajmy śmieci byle gdzie.Ty decydujesz czu za" N" lat TWOJE DZIECKO,TWOI WNUKOWIE skorzystają z twojej krwawicy ulokowanej nad jeziorem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze sie nie zdarzyło zeby mozna bylo w tej gminie z tym wojtem coś po ludzku załatwić. Kiedy dzwoni sie do gminy za kazdym razem ktoras z Pań właśnie wyszła, pojechała na pogrzeb, jest na urlopie lub ma szkolenie. Pomijając fakt iż na tych stanowiskach nie są to kompetentne osoby.
co do kompetencji...Urząd Gminy w Ludwinie to towarzystwo wzajemnej adoracji: syn b. wójta, synowa, sąsiedzi, przyjaciele, kuzyni, a jak dobrze się rozejrzeć to do kompletu tej rodzince dochodzi podstawówka i gimnazjum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zaciekawił mnie tytuł i pierwsza reakcja niejakiej Pani Joli. Ja z chwilą otrzymania powiadomienia z Gminy o podatku i o firmie, która bedzie odbirerała śmiecie od letników zadałem sobie trudu ( z zawodu jest nauczycielem moze to skzrywienie zawodowe)i zadzwoniłem do tej firmy, zajrzałem sobie na ich stronę intermetową, zadzwoniłem do Urzędu Miasta w Lublinie i na koniec pogadałęm sobie z moim sąsiadem miejscowym gospodarzem Panem Ignacym (ja jestem letnikiem od 1998 roku pamietam czasy świetności Amigo np.). Jest ustawa o odpadach, która nakłada na nas wszystkich pewne obowiązki ( w tej chwili w sejmie jest juz gotowa nowelizacja autorstwa PO), która zakłada kontrolę realizowania Państwa obowiazku śmieciowego przez Urząd Skarbowy - serio. Zgodnie z prawem nie mozna po pierwsze smieci przwozić chyba że do punktu odbioru, po drugie nie wolno skłądować w moim przypadku w Lublinie innych śmieci niż te które zadeklarowlaismy w deklaracji bo za nie tylko płacimy, po trzecie śmiecie z Piaseczna musilibysmy wozic do Włodawy do jakiegoś RIBOGA podobno jest jakąs rejonizacja czy coś takiego. Pan Ignacy mówi, że to dobrze że letnicy będą płącili wreszcie za siebie bo wtedy oni miejscowi będą mieli mniejsze podatki. Mówi tez że do śmietnika przy oczyszcalni w Ludwinie i w Kaniwoli wzrucali smiecie letniy z Sosonowicy, Uścimowa i praktycznie każdy kto chciał bo nikt tego nie kotrolował gmina płąciła za wywóz a im gospodarzom podnosiła podatki - on ma rodzinę 4 oosbową i płaci co miesiąc 16 zł a za śmiecie posegregowane , a za nieposegregowane 48 zł a więc wcale nie tak mało. Chwała Wójtowi ze znalazł wreszcie firmę która chce odbiera smiecie wiadomo, że nie charytatywnie ustala pewne zasady i regulaminy i jak któoś ich nie przestzrega podlega karze. No raczej to proste jak przejadę na czerwonym - kara, jak przekroczę szybkość  - kara, jak cos komus ukradnę - kara. To dobrze tez że Gmina zacznie ludzi kontrolować ja nie mam się czego bać- szambo mam szczelne i je wybieram smieice będę odstawiał. Chcę tu nadal przyejżąc , odpocząć, wypic wódeczkę rozpalic grila. Chcę żeby tu przejeżdżały moje dzieci ze swoim dziecmi. Info dla wtajemniczonych otwarcie sezonu 5 kwietnia u "Wuja". Szkoda że Dziennik Wschodni idzie tą drogą, kiedys mieli taką fakjną wkładkę o ekologii, a teraz ? Ech, łza sie w oku kręci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zamiast porządku jest nieporządek, ustawa ustawą a życie swoje, i co teraz robić, trzeba jasno określić reguły a następnie konsekwentnie wymagać, śmieci u nas to trudny problem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zamiast porządku jest nieporządek, ustawa ustawą a życie swoje, i co teraz robić, trzeba jasno określić reguły a następnie konsekwentnie wymagać, śmieci u nas to trudny problem
Jak ze służbą zdrowia, tusk musi odejść,nie radzi sobie już z niczym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W końcu jakaś nadzieja na porzadek, a że trzeba zapłacić? Normalna rzecz, myśle, że my prawdziwi działkowicze zapłacimy bez problemu a te bicie piany i komentarze to pewnie  jeden baran co przegrał wybory i teraz atakuje wójta przy każdej okazji. :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam wrazenie ze pisza tu jacys uposledzeni frustraci. Nie potraficie zrozumiec prostego tekstu?   Ze nie chodzi tutaj o to ze sie placi, tylko o to ze sie TYLE placi.   Dziesiec ray wiecej niz w innych gminach dookola, a jeszcze trzeba samemu wiesc 10 km.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poczekajmy jeszcze parę dni, a śmieci będą leżeć w workach po rowach i Kto ich posprząta? A jak będę chciał to swoje śmieci zawiozę do kosza pod Urzędem. :ph34r:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obok mojej posesji pewne smierdzące bydle wyrzucało smieci na cudzej łace ale miara się przebrała i znalazłem w odpadach jego rachunki. Oj drogo go kosztowało sprzątanie i nie mam żadnych oporów każdego śmierdziela zgłaszać do straży miejskiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Latrnik madrościa to Pan nie swiecisz. Umowy z firma odbierająca smieci Pan nie masz, więc Gmina wypisze Panu mandat. Chcesz Pan nielegalnie smieice Gminie podrzucać czyli chcesz pan popełnic przestepstwo. Gazeta ma Pana IP więc powinna zgłosic gdzie trzeba, Nie zgłosi to bedzie współwinna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w d...e sobie wsadzcie te "kary" za wasze widzi-misie. dbacie o ekologie? o ekologie dla kogo? dla obywateli? WSZYSTKICH???!!! to dajcie wszystkim ekologiczne domy! WSZYSTKIM!!!!!!! i ekologiczne ubrania, ekologiczne kosmetyki i ekologiczne jedzenie (KAŻDE!!!! OD CHLEBA PO ZDROWY SOK NA KAŻDE ŚNIADANIE!!- to wszystko w cenach jadła chemicznego!!! a nie w cenach przystępnych tylko dla ograniczonej grupy obywateli.) Dbacie o pewną grupę czy o wszystkich?? Co to ma być? Selekcja?). SKORO CHODZI WAM O EKOLOGIĘ!!! Ustaliliście sobie ustawę, która sama w sobie jest śmieciem! Zadbajcie najpierw o ZDROWIE KAŻDEGO OBYWATELA. Kończy się wasza "władza" i będziecie jęczeć długie lata z bólu za to co czyniliście "poddanym". 
Ostatnio edytowany 31 marca 2014 r. o 13:39
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
EWELINA rób pod siebie będzie ci przyjemniej,tylko kto ,koło ciebie zechce się zatrzymać,pal plastikami jedz zepsutą i zatrutą żywność.Kilkanaście lat wstecz po żadnej imprezie nie było tyle bajzlu obecnie,opróżniona butelka pod nogi lub o krawężnik,kosze stoją a opakowania wyrzuca się pod siebie czekam, już niedługo sranie i sikanie będziecie uskuteczniać pod siebie na koncertach,najlepiej taplać się we własnej kloace.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co do kompetencji...Urząd Gminy w Ludwinie to towarzystwo wzajemnej adoracji: syn b. wójta, synowa, sąsiedzi, przyjaciele, kuzyni, a jak dobrze się rozejrzeć to do kompletu tej rodzince dochodzi podstawówka i gimnazjum
może dlatego nie ma na śmieci w gminie bo trzeba poopłacać te stołeczki,  a trzeba z roku na rok zwiekszać zatrudnienie bo wnukowie byłego  zaczynają dorastać :) kto pozwolił  zeby doszło do takiej patologii ??? do rodziny byłego  można doliczyć jeszcze firmę   koparkowo strarżacka  też na usługach i garnuszku  ludwina ILE wujt chce jeszcze dac na swoich  bo słyszałem że wyrzutków z agencji jeszcze ma być wiecej ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tych komentarzach każdy wylewa żułć bo trzeba w końcu płacić za swoje śmieci, coś strasznego? A to, że gmina Ludwin w ubiegłym roku zbierała śmieci za darmo od letników to nikt już nie pamięta!!! A tak to tylko wrogowie polityczni obecnego wójta mają pożywkę bo zapomnieli co pan p.o wójta wcześniej wyprawiał i im tęskno już do władzy !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
różnica jest taka że teraz z problemem się walczy a wcześniej się dokładało i wyciszało! grono niezadowolonych będzie  duże, bo płacenie do przyjemnych nie należy 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Latarnik nawołuje do łamania prawa, śmieci do lasu wyrzucaja tylko bandyci i mam nadzieję że odpowiednią kara ich spotka i dzięki takim durniom jak Latarnik długo w tym kraju nie będzie pożądku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawidłowo że gmina chce karać, jesienią byłem nad lukczem i ku mojemu pozytywnemu zdziwieniu gmina sprzatala bałagan między dzialkami i cieszyłem się ze będzie czysto a teraz zajezdzam a tam sąsiedzi zaprowadzili swój pseldo porządek, burdel jak wcześniej robia. A w tej okolicy to ja jeden jestem fizyczny a reszta to niby profesory.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech każdy zabiera swoje śmieci z działki do domu. Przecież i tak w miejscu zameldowania płaci się od osoby. Będąc na działce nie produkujemy w tym czasie śmieci w domu więc wszystko się wyrónuje. Płacić 2x za to samo? Jak ktoś chce proszę badrdzo. A wójt powinien być dla ludzi taką ma funkcję. Wybory się zbliżają, zostanie doceniony.
Odpady zielone produkuję na działce letniskowej i podrzucanie ich gminie w której mieszkam nie byłoby uczciwe. Wójt jest dla ludzi, którzy na niego głosują-czyli mieszkańców, którzy płaca 4zł/osobę/miesiąc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karanie jest następstwem działanie wbrew przepisom lub przyjętym normom,nikt nikomu nie nadajhe kary czy mandatu za zapisany przepis tylko i wyłącznie za jego łamanie,chyba to logiczne.Artykuł w gazecie nadał formę drastyczności aby spowodaować zainteresowanie.Można było zacząć od "słów zbierajmy śmieci do worków zawązujmy je i stosujmy tylko najlepsze worki z firmy XXX."Jak chcemy aby ktoś jeszcze w przyszłości skorzystał z tych jezior,nie wylewjmy do nich szmb i nie rzucajmy śmieci byle gdzie.Ty decydujesz czu za" N" lat TWOJE DZIECKO,TWOI WNUKOWIE skorzystają z twojej krwawicy ulokowanej nad jeziorem.
Ucziwa umowa mniej więcej jednakowo traktuje obie strony. Ta przedstawiona ,przez reklamowaną przez gmine firmę DER, moim zdaniem ze względu na możliwość nałożenia kar tylko i wyłącznie na zleceniodawcę taka nie jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...