Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Bardzo proszę zauważyć, że na dzień 28.03.2013 1.Nie są uruchomione punkty odbioru śmieci.(jeżeli się mylę , proszę o sprostowanie) 2.Nie wiem w jakim okresie te punkty będą pracować.Na stronie DER była informacja ,że od kwietnia do września-ale chyba zniknęła. Co mam zrobić z odpadami ,zwłaszcza zielonymi ,w październiku,listopadzie,marcu? 3.Nie wiem czy wogóle będzie i ile będzie kosztował worek na odpady zielone? 4cytat ze strony DER z 21.03.2014   "Nazwa „karta” odnosi się do zwykłej plastikowej karty bez chipów, kodów czy paska magnetycznego."   i fragment "regulaminu" z tej samej strony   "Karta identyfikacyjna ważna jest tylko z dowodem tożsamości ze zdjęciem"(są dowody tożsamośći bez zdjęcia?)   co sugeruje ,że w każdym punkcie powinien być pracownik nadzorujący , kto i po co wchodzi.   Skąd więc zapis kolejny:   "w przypadku pozostawienia punktu odbioru odpadów dostępnego dla osób trzecich – w wysokości 500 zł"     5.nie do końca mamy wybór i umowa z DER jest dobrowolna, z czego firma zdaje sobie sprawę i to wykorzystuje. Jeżeli ktos próbował zawrzeć umowę z inną firmą wpisana do RDR i to się udało, proszę o posta na forum napisanego wielkimi literami.   6 Może ktoś wie ile w ubiegłym roku  kosztował gminę wywóz kotenerów i ile jest działek rekreacyjnych w gminie?   Szkoda,że mając wspólny cel, natrafiamy na tak dużą nieporadność gminy zasłaniającą się ustawą.            
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podobno w poprzednich latach śmieci z terenów letniskowych kosztowały gminę ponad 500 tys rocznie a gmina Ludwin zbierała śmieci z całego pojezierza nie tylko z swojego terenu i chawala za to. A statystyczny letnik deklarował ze przebywa na dzialce 3 miesiąc i pobierał 3 woreczki. Mamy Marzec a to nie sezon turystyczny nad jeziorami, a chroniąc środowisko frakcje zielona powinno się kompostowac. Zamiast robić awanturę i zamieszanie lepiej przeczytaj ustawę i bądź swiatlym letnikiem a nie awanturnikiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do "sołtysa" z posty 42.   "Podobno w poprzednich latach śmieci z terenów letniskowych kosztowały gminę ponad 500 tys rocznie a gmina Ludwin zbierała śmieci z całego pojezierza nie tylko z swojego terenu i chawala za to." Czyli nie masz wiedzy ile letnicy wytwarzają śmieci.   "A statystyczny letnik deklarował ze przebywa na dzialce 3 miesiąc i pobierał 3 woreczki." Na to pozwalała gmina.   "Mamy Marzec a to nie sezon turystyczny nad jeziorami" Jeszcze ja decyduję kiedy przyjeżdżam na swoją działkę.   "a chroniąc środowisko frakcje zielona powinno się kompostowac" Proszę wskaż w którym miejscu ustawa nakłada na mnie taki obowiązek     "bądź swiatlym letnikiem a nie awanturnikiem"   W którym miejscu się awanturuję? Grzecznie proszę o podanie przejrzystych warunków odbioru śmieci, w tym odpadów zielonych, które chyba też są odpadami komunalnymi wg ustawy. Jadę jutro ne działeczkę,wyprodukuję ze 4 worki odpadów zielonych. 'Sołtysie", co mam z nimi zrobić? Napisz jak żyć, no jak żyć? :D      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwróć sie do gminy to Ci przedstawia ile było śmieci, przecież mają sprawozdania. Oczywiście że Ty decydujesz i Ty podpisz umowę z taką firma która będzie teraz odbierala śmieci od Ciebie! Przyjmijmy że gmina jest winna bo koniecznie chcesz to udowodnić! Ps. I przewietrz tyłek na tej działce bo od siedzenia przed kompem i pisania komentarzy hemoroidow się nabawisz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Wójcie Dobra robota! trzeba tej "elicie" letniskowej uświadomić ze nie są Panami w Ludwinie tylko wyłącznie na tych 250m2  ogrodzonej odrutowanej zarośniętej przystrzyżonej działce tam niech sobie ustalają swoje prawa swoją drogą wziął bym za dupy tych wszystkich którzy mają jeszcze nieopodatkowane domki czy będą też tacy poszkodowani??? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwróć sie do gminy to Ci przedstawia ile było śmieci, przecież mają sprawozdania. Oczywiście że Ty decydujesz i Ty podpisz umowę z taką firma która będzie teraz odbierala śmieci od Ciebie! Przyjmijmy że gmina jest winna bo koniecznie chcesz to udowodnić! Ps. I przewietrz tyłek na tej działce bo od siedzenia przed kompem i pisania komentarzy hemoroidow się nabawisz.
Dyskusję chętnie będę kontynuował, jak odrobisz lekcje na poniedziałek do szkoły.Tylko nie idż na wagary. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bałagan z wywozem śmieci z Gminy Ludwin monitoruje juz od kilku tygodni. Wykonalem wiele telefonow, przeczytalem ( w przeciwieństwie  do wiekszości tu piszących ) tzw. ustawę śmieciową i  oto  kilka najważniejszych punktów: 1. Wójt zlamal prawo nie oglaszajac przetargu na gospodarowanie odpadami komunalnymi 2. Wskazal "z czapy" ( czy tylko?)  firmę DER Sp. z o.o.. która ma się tym problemem zająć. 3. firma ta, na dzień dobry chce "przytulic kilkaset tysiecy złotych za sam fakt tego, że łaskawie będzie śmiecie wywozić. Skąd te kilkaset tysięcy- a no z tzw. pakietu startowego w wysokości 100 zł., gdzie 50 zl to wartość 3 worków a pozostałe 50 zl pomnożone przez ilość działek w Ludwinie( ok 4-5 tyś.) daje własnie tę kwotę. 4.W sasiednich gminach wywóz śmieci kosztuje zdecydowanie mniej- sprawdzałem.    Posłużę sie tylko przykładem Uścimowa- jakie są stawki opisano w artykule.  Jednak artykuł nie opisuje  najważniejszego. W Uścimowie( jaki w Sosnowicy ) za wywóz śmieci odpowiada PUK  ( Przedsiebiorstwo Uslug Komunalnych) Parczew. I ten że PUK Parczew będzie wywoził  również odpady z gminy Ludwin. Ale my, letnicy nie możemy z nim podpisać umowy wg stawek jakie ma on w sąsiednich gminach. My musimy podpisać umowy z firma DER, która jako typowy podmiot pośredni, podpisała umowę na wywóz smieci z PUK Parczew!!!   Tak więc, nie jest prawdą co mowi dziennikarzowi wójt - że nikt nie chciał wywozić "ludwińskich odpadów". Chciał, tylko dlaczego nie mógł? Kto i dlaczego wprowadził firmę krzak- bez wlasnego sprzętu, po za przetargiem i za zdecydowanie wyższe- ponad 300 % stawki?  To są tylko najważniejsze punkty mojego "śmieciowego śledztwa". Jest i kilka innych ciekawostek ale   te najprawdopodobniej przedstawię dopiero w prokuraturze o ile wójt tej sprawy w ciagu kilku najblizszych dni nie wyprostuje.  Za śmiecie płacić powinniśmy, to jest rzecz bezdyskusyjna. ale dlaczego na naszych śmieciach mają zarabiac jakieś cwaniaczki? Znamienne jest straszenie przez wójta karami. Komu zależy, żeby wywołać psychozę strachu i zmusić ludzi do podpisywania umów z bezprawnie narzuconym podmiotem??? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~eLeS~ Popieram w całości to co piszesz tu i na mmlublin. Jestem również sezonowym mieszkańcem nad Piasecznem i uważam, że trzeba zrobić z tym porządek. Czy jest jakieś forum czy inne miejsce, żeby się mogli wszyscy letnicy zorganizować?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram wywóz śmieci osobiście swoim samochodem do m-ca zamieszkania czyli do miasta.Wyjeżdżam na wieś 2 razy w miesiącu (letnim).Produkty kupuję w mieście-więc odpady wracają tam gdzie by wylądowały wtedy gdybym nigdzie się nie ruszył.Mam na myśli odpady które nie ulegają degradacji.Skoszona trawa do kompostownika,papiery do ogniska.Wniosek z tego,że po przyjeżdzie z weekendu mam mniej odpadów niż wtedy,gdy siedzę w miejskiej "chałupie".Ktoś z forumowiczów "powiedział",że nie wolno przewozić odpadów-no to niech nosi np.na plecach.Za odpady płacę w miejscu zamieszkania i to powinno wystarczyć. Jestem wrogiem tych co robią tak: "do wora i do rowa"-uważam,że to jest przestępstwo i powinno być karane b. surowo. Każde śmiecenie,mama z dzieckiem ,butelka z samochodu,pet na chodnik,srający piesek itp,itd..Też mam wrażenie,że śmieciowy interes to złoty interes.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jesteśmy mieszkańcami-wójt nie musiał ogłaszać przetargu. Musimy mieć podpisana umowę na wywóz śmieci i szamba-jeżeli takowe mamy obowiązek mieć. Nie wolno nam wyeksporować samodzielnie własnych śmieci do innej gminy(tam gdzie mieszkamy)-tak mi się przynajmniej  wydaje. Ustalone zostało, że gmina ma nas w d.......pie i wspiera Dera. Po informacji o pierwszej karze pieniężnej nałożonej za brak umowy ustawią się kolejki do Dera, a smiecie,poza tymi trzema workami wylądują .....w różnych miejscach. Macie podstawy prawne do podważenia  działalności Dera?Ale tak konkretnie.Jeżeli tak, to może wystąpimy do gminy o wykreslenie dera z RDR , wykażemy ,że nikt nie chce z nami podpisać umowy , odmówimy przyjęcia kary pieniężnej i poczekamy co zrobi gmina. Chce się komuś?.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bałagan z wywozem śmieci z Gminy Ludwin monitoruje juz od kilku tygodni. Wykonalem wiele telefonow, przeczytalem ( w przeciwieństwie  do wiekszości tu piszących ) tzw. ustawę śmieciową i  oto  kilka najważniejszych punktów: 1. Wójt zlamal prawo nie oglaszajac przetargu na gospodarowanie odpadami komunalnymi 2. Wskazal "z czapy" ( czy tylko?)  firmę DER Sp. z o.o.. która ma się tym problemem zająć. 3. firma ta, na dzień dobry chce "przytulic kilkaset tysiecy złotych za sam fakt tego, że łaskawie będzie śmiecie wywozić. Skąd te kilkaset tysięcy- a no z tzw. pakietu startowego w wysokości 100 zł., gdzie 50 zl to wartość 3 worków a pozostałe 50 zl pomnożone przez ilość działek w Ludwinie( ok 4-5 tyś.) daje własnie tę kwotę. 4.W sasiednich gminach wywóz śmieci kosztuje zdecydowanie mniej- sprawdzałem.    Posłużę sie tylko przykładem Uścimowa- jakie są stawki opisano w artykule.  Jednak artykuł nie opisuje  najważniejszego. W Uścimowie( jaki w Sosnowicy ) za wywóz śmieci odpowiada PUK  ( Przedsiebiorstwo Uslug Komunalnych) Parczew. I ten że PUK Parczew będzie wywoził  również odpady z gminy Ludwin. Ale my, letnicy nie możemy z nim podpisać umowy wg stawek jakie ma on w sąsiednich gminach. My musimy podpisać umowy z firma DER, która jako typowy podmiot pośredni, podpisała umowę na wywóz smieci z PUK Parczew!!!   Tak więc, nie jest prawdą co mowi dziennikarzowi wójt - że nikt nie chciał wywozić "ludwińskich odpadów". Chciał, tylko dlaczego nie mógł? Kto i dlaczego wprowadził firmę krzak- bez wlasnego sprzętu, po za przetargiem i za zdecydowanie wyższe- ponad 300 % stawki?  To są tylko najważniejsze punkty mojego "śmieciowego śledztwa". Jest i kilka innych ciekawostek ale   te najprawdopodobniej przedstawię dopiero w prokuraturze o ile wójt tej sprawy w ciagu kilku najblizszych dni nie wyprostuje.  Za śmiecie płacić powinniśmy, to jest rzecz bezdyskusyjna. ale dlaczego na naszych śmieciach mają zarabiac jakieś cwaniaczki? Znamienne jest straszenie przez wójta karami. Komu zależy, żeby wywołać psychozę strachu i zmusić ludzi do podpisywania umów z bezprawnie narzuconym podmiotem??? 
popieram pana bezapelacyjnie! mieliśmy właśnie wszystkie śmieci z długiego weekendu zrzucić na placu przed oknem wójt Popieramy pana działanie....jeśli trzeba w czymś pomóc oferujemy; tel 602314473-zbyszek. pozdrawiam serdecznie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skoro  nie wolno zabierać z miejsca wytworzenia to jak przemycić pod okno "wójt"oj nieładnie,nieładnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...