Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nad J.Łukcze i Rogóźno tez zlikwidowano kontenery. Jeszcze nie rozpoczął sie sezon a po rowach i w lesie juz pełno smieci !!! Co dalej Gmino Ludwin ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że worki nie są dobrym rozwiązaniem, bo dostaną je tylko właściciele działek, a inni wypoczywający nad jeziorami swoje śmiecie będą zostawiali gdzie popadnie: w lesie, nad jeziorami, w jeziorze, bo przecież nie będą ich wieźli do domu. Już teraz w weekend majowy nad jeziorem Piaseczno (gdzie też usunięto kontenery) było mnóstwo śmieci na plaży. Nawet nie chcę myśleć co się będzie działo w wakacje........ . Przez takie głupie decyzje wkrótce nie będzie naszego pięknego i czystego pojezierza. Problem dotyczy też jeziora Łukcze i Rogóżno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawa jestem ile będzie kosztowało sprzątanie lasu i jezior po każdym weekendzie. Czy aby nie drożej od postawienia kontenerów i kto za to zapłaci??????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Durny pomysł, nad Zagłęboczem po weekendzie majowym kupa śmieci, nawet jeziorze:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piaseczno to samo. Ciągle się mówi o gospodarce odpadami i segregacji śmieci a na pojezierzu idą pod prąd. Za chwilę nie da się wejść do lasu czy na plażę bo będą to dzikie wysypiska. A na działkach będziemy wypoczywać w chmurze dymu bo wszyscy będą paliś śmieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego Gmina upiera się przy jakieś głupocie. Ktoś wymyślił idiotyczne worki które zupełnie nie pasują do specyfiki użytkowania terenów letniskowych i z uporem maniaka nie daje sobie wytłumaczyć że to nie jest dobre rozwiązanie. Ja uważam że Gmina powinna zorganizować estetyczne miejsca ustawienia kontenerów, otoczone parkanem lub żywopłotem, wyodrębniając kontenery na śmiecie komunalne, śmiecie do recyklingu, i odpady zielone do kompostowania. Musi też być miejsce na śmiecie gabarytowe takie jak np. stare meble. W Lublinie już dawno zrezygnowano z tak szczegółowego segregowania śmieci, z podziałem na papier , szkło , metal itd. Jeżeli chodzi o opłaty to powinny być albo ryczałtowe w zależności od powierzchni domku ( działki), albo popierane na miejscu składowania w zależności od ilości i rodzaju. Przecież można zatrudnić pracownika który będzie zbierać opłaty i pilnować porządku i odpowiedniego segregowania śmieci. Myślę że chętnych by nie brakowało widząc ilu ludzi zbiera tam surowce wtórne. Gmina musi mieć świadomość że jest jej obowiązkiem zorganizowania w sensownej formie, akceptowalnej przez większość, odbioru śmieci. A miernikiem tego jak to zorganizowała, będzie ilość dzikich wysypisk i bałagan na jej terenie. Oczywiście zależy to również od kultury mieszkańców i turystów, ale tą zmienia się powoli również przez dobry przykład dobrej organizacji odbioru śmieci. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idiotyzm, ale co się dziwić takim pomysłom, jeśli gmina rządzą takie nie inne osoby. Pani wójt przed wyborami samorządowymi zrobila ludziom chodnik (z jednej strony0 i to na odcinku najmniej użytkowanym w sezonie, czyli na wsi. Natomiast tam gdzie jest ruch i naprawdę niebezpiecznie ludzie dalej przemykają sie pomiędzy samochodami. A ja sie pytam kto odpowie za ofiary wypadków komunikacyjnych np. jak ta w ubiegłym roku...? No cóż ale wybory wygrała. Innym skandalem jest fakt, iż nad Zagłęboczem nie ma toalet, owszem 2-3 lata temu postawiona była toaleta, ale chyba za drogo kosztowała, więc teraz ludzie "korzystają" z okolicznych krzaków. Wstyd XXI wiek i Konopielkia. Brawo, brawo pani wót.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ci ludzie nie potrafią wykorzystać potencjału jaki dają im jeziora...mogliby naprawde zarabiać na turystach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zagłębocze z daleka cuchnie uryną,piwosze nie trafiają do TOI-TOI.Kilka razy byłem przejazdem,za każdym razem to samo do jeziora trafia się bez problemu od drogi Łomnica-Orzechów już mocno czuć.Dużo pochlebnych słów od przyjezdnych nt.jeziora Piaseczno i Łukcze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja chciałbym poruszyć inny temat: dlaczego ścieżka rowerowa z Łęcznej kończy się w Dąbrowie przed ruchliwą drogą? kto wymyślił taki absurd i bezsens?! Właśnie na ruchliwej (bynajmniej w weekendy i w sezonie) trasie (Łęczna -Sosnowica) taka ścieżka rowerowa bardzo by się przydała do Jeziora Rogóźno lub nawet dalej! Na takich wioskach jak np.Nadrybie rowerzyści bez problemu mogą jechać szosą,bo ruch samochodowy jest tam mały -a właśnie na trasie do Sosnowicy (gdzie samochody jeżdżą stadami) taka ścieżka jest jak najbardziej pożądana i wskazana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ścieżkę finansował powiat łęczyński przy swojej drodze.Droga do Rogóżna jest podległa Hetmanowi Lubelskiemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A moze lepiej wysypywac pod Urzedem Gminnym...oni posprzataja...i jest rozwiazanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A moze lepiej wysypywac pod Urzedem Gminnym...oni posprzataja...i jest rozwiazanie. [/quote] [quote name='Gość' timestamp='1337258649' post='631051'] A moze lepiej wysypywac pod Urzedem Gminnym...oni posprzataja...i jest rozwiazanie.
Jak naprodukowałaś(eś) smrodu to zeżryj go sama(m).Napewno dupy wycierać ci nie będziemy,narobiłaś(eś) brudu sprzątaj swoim jęzorem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...