Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zawieszenie organów powiatu i wprowadzenie komisarza? Wojewoda napisał do ministra

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 1 lutego 2018 r. o 09:31 Powrót do artykułu
zostańmy przy "członku"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
uczeń napisał:
and napisał:
Tak sie kończy gdy zbyt dużo do powiedzenia mają nauczyciele najbardziej arogancka i rozczeniowa grupa zawodowa bufonów. Ich nie interesują żadne finanse, chyba że własne wiecznie im mało wieczny płacz gdy chcą kilku zredukować. Liczba uczącej się młodzieży i dzieci spada od wielu lat natomiast liczba nauczycieli i szkół jest praktycznie stała co prowadzi do zapaści finansowej powiatu nie tylko łęczyńskiego problem jest ogólnopolski. Jakość nauczania w małych miasteczkach jest żenująca więc bardziej ambitna młodzież wybiera Lublin i kilka renomowanych szkół, kadro nauczycielska uderz się w pierś i przyznaj do własnych błędów wskaż też drogę do wyjścia z zapaści bo bez redukcji i zamykania placówek się nie obędzie a zaklinanie rzeczywistości z lamentem nic już nie pomogą. Utrzymanie budynków, ich remonty to są naprawdę ogromne pieniądze a wykorzystane są tylko kilka godzin dziennie, może wprowadzić dwuzmianowe i popołudniowe nauczanie a pozbyć się obciążeń i kilku zbędnych budynków. Korona z głowy nikomu nie spadnie a oszczędności byłyby spore przy okazji mozna śmiało zredukować kilka zbędnych etacików. Przypominam również że Łęczna to nie tylko dzieci i młodzież przejadające większość pieniędzy ale również osoby starsze które są totalnie pomijane w wydatkach i cała grupa dorosłych korzystająca z niedoinwestowanej infrastruktury, taka sytuacja na dłuższą metę jest wielce niesprawiedliwa aby tylko część społeczeństwa wykorzystywała całe zasoby finansowe powiatu.
Co to za bzdury? Ty ślepy idioto. Zobacz jak jest w innych miastach. Świdnik na przykład. Tu nie ma problemów z naborami. Ba! uczniów jest coraz więcej. Dlaczego? Bo nieudolna władza nie macza swoich łap w oświacie. Bo nie likwiduje kolejnych szkół, powodując przy tym, że kolejne pokolenie nie zastanawia się nad tym która szkołę w Łęcznej wybrać tylko która w Lublinie czy w Świdniku właśnie. Wynikiem tych brudnych zagrań władzy jest to, że dyrektorzy szkół chcąc nie chcąc musza zajmować sie polityką , a nie tym, żeby poprawić ofertę edukacyjną. Baczyński Kuczyński cholewa - rozliczymy was w wyborach.
 Droga pani nauczycielko ukrywająca się pod tytułem "uczeń"proszę mnie nie obrażać i nie wyzywać od ślepych idiotów ponieważ nie jestem pani uczniem i nigdy nim nie byłem. Brak szacunku dla innych jest typową cechą zaściankowych nauczycieli bez aspiracji oraz zakompleksionych czyli takich którzy dawno spoczeli na laurach korzystając z notatek zrobionych wiele, wiele lat temu. Nie wniosła pani niczego do tej dyskusji poza kolejnymi rozczeniami i pretensjami. Oferta o której pani wspomina wiąże się z wykfalifikowanymi nauczycielami z powołania czyli takich którym chce się chcieć i którzy na terenie naszego powiatu występuja w śladowych ilościach a jakiekolwiek nowe kierunki w szkołach niczego niie zmienią jeżeli takie miernoty jak pani nadal bedą okupowały swoje stołki. W oświacie najważniejszy powinien byc efekt nauczania czyli ilu uczniów dostało sie na dobre kierunki studiów ilu dobrze zdało maturę ilu po szkole znajduje dobrze płatną pracę. Cały system łęczyńskiej oświaty pomimo ogromnych kwot na nią przeznaczanych jest niewydolny i skostniały więc czas to zmienić. Proszę napisać jaki pani ma pomysł na zaoszczędzenie brakujących już pieniędzy w tym powiacie bez zabierania resztki kwot przeznaczanych na infrastrukturę, remonty dróg itd bo powiat to nie tylko oświata. Pozdrawiam i mimo wszystko nie zniżę się do pani poziomu. Jeżeli pomyliłem płeć to proszę o wybaczenie co nie zmienia całej reszty mojego komentarza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
and napisał:
uczeń napisał:
and napisał:
 Tak sie kończy gdy zbyt dużo do powiedzenia mają nauczyciele najbardziej arogancka i rozczeniowa grupa zawodowa bufonów. Ich nie interesują żadne finanse, chyba że własne wiecznie im mało wieczny płacz gdy chcą kilku zredukować. Liczba uczącej się młodzieży i dzieci spada od wielu lat natomiast liczba nauczycieli i szkół jest praktycznie stała co prowadzi do zapaści finansowej powiatu nie tylko łęczyńskiego problem jest ogólnopolski. Jakość nauczania w małych miasteczkach jest żenująca więc bardziej ambitna młodzież wybiera Lublin i kilka renomowanych szkół, kadro nauczycielska uderz się w pierś i przyznaj do własnych błędów wskaż też drogę do wyjścia z zapaści bo bez redukcji i zamykania placówek się nie obędzie a zaklinanie rzeczywistości z lamentem nic już nie pomogą. Utrzymanie budynków, ich remonty to są naprawdę ogromne pieniądze a wykorzystane są tylko kilka godzin dziennie, może wprowadzić dwuzmianowe i popołudniowe nauczanie a pozbyć się obciążeń i kilku zbędnych budynków. Korona z głowy nikomu nie spadnie a oszczędności byłyby spore przy okazji mozna śmiało zredukować kilka zbędnych etacików. Przypominam również że Łęczna to nie tylko dzieci i młodzież przejadające większość pieniędzy ale również osoby starsze które są totalnie pomijane w wydatkach i cała grupa dorosłych korzystająca z niedoinwestowanej infrastruktury, taka sytuacja na dłuższą metę jest wielce niesprawiedliwa aby tylko część społeczeństwa wykorzystywała całe zasoby finansowe powiatu.
Co to za bzdury? Ty ślepy idioto. Zobacz jak jest w innych miastach. Świdnik na przykład. Tu nie ma problemów z naborami. Ba! uczniów jest coraz więcej. Dlaczego? Bo nieudolna władza nie macza swoich łap w oświacie. Bo nie likwiduje kolejnych szkół, powodując przy tym, że kolejne pokolenie nie zastanawia się nad tym która szkołę w Łęcznej wybrać tylko która w Lublinie czy w Świdniku właśnie. Wynikiem tych brudnych zagrań władzy jest to, że dyrektorzy szkół chcąc nie chcąc musza zajmować sie polityką , a nie tym, żeby poprawić ofertę edukacyjną. Baczyński Kuczyński cholewa - rozliczymy was w wyborach.
Droga pani nauczycielko ukrywająca się pod tytułem "uczeń"proszę mnie nie obrażać i nie wyzywać od ślepych idiotów ponieważ nie jestem pani uczniem i nigdy nim nie byłem. Brak szacunku dla innych jest typową cechą zaściankowych nauczycieli bez aspiracji oraz zakompleksionych czyli takich którzy dawno spoczeli na laurach korzystając z notatek zrobionych wiele, wiele lat temu. Nie wniosła pani niczego do tej dyskusji poza kolejnymi rozczeniami i pretensjami. Oferta o której pani wspomina wiąże się z wykfalifikowanymi nauczycielami z powołania czyli takich którym chce się chcieć i którzy na terenie naszego powiatu występuja w śladowych ilościach a jakiekolwiek nowe kierunki w szkołach niczego niie zmienią jeżeli takie miernoty jak pani nadal bedą okupowały swoje stołki. W oświacie najważniejszy powinien byc efekt nauczania czyli ilu uczniów dostało sie na dobre kierunki studiów ilu dobrze zdało maturę ilu po szkole znajduje dobrze płatną pracę. Cały system łęczyńskiej oświaty pomimo ogromnych kwot na nią przeznaczanych jest niewydolny i skostniały więc czas to zmienić. Proszę napisać jaki pani ma pomysł na zaoszczędzenie brakujących już pieniędzy w tym powiacie bez zabierania resztki kwot przeznaczanych na infrastrukturę, remonty dróg itd bo powiat to nie tylko oświata. Pozdrawiam i mimo wszystko nie zniżę się do pani poziomu. Jeżeli pomyliłem płeć to proszę o wybaczenie co nie zmienia całej reszty mojego komentarza.
 Wyzywając się wzajemnie i innych, juz Jesteście na żałosnym poziomie i nic tego nie zmieni, żadne Wasze zapewnienia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
and napisał:
uczeń napisał:
and napisał:
 Tak sie kończy gdy zbyt dużo do powiedzenia mają nauczyciele najbardziej arogancka i rozczeniowa grupa zawodowa bufonów. Ich nie interesują żadne finanse, chyba że własne wiecznie im mało wieczny płacz gdy chcą kilku zredukować. Liczba uczącej się młodzieży i dzieci spada od wielu lat natomiast liczba nauczycieli i szkół jest praktycznie stała co prowadzi do zapaści finansowej powiatu nie tylko łęczyńskiego problem jest ogólnopolski. Jakość nauczania w małych miasteczkach jest żenująca więc bardziej ambitna młodzież wybiera Lublin i kilka renomowanych szkół, kadro nauczycielska uderz się w pierś i przyznaj do własnych błędów wskaż też drogę do wyjścia z zapaści bo bez redukcji i zamykania placówek się nie obędzie a zaklinanie rzeczywistości z lamentem nic już nie pomogą. Utrzymanie budynków, ich remonty to są naprawdę ogromne pieniądze a wykorzystane są tylko kilka godzin dziennie, może wprowadzić dwuzmianowe i popołudniowe nauczanie a pozbyć się obciążeń i kilku zbędnych budynków. Korona z głowy nikomu nie spadnie a oszczędności byłyby spore przy okazji mozna śmiało zredukować kilka zbędnych etacików. Przypominam również że Łęczna to nie tylko dzieci i młodzież przejadające większość pieniędzy ale również osoby starsze które są totalnie pomijane w wydatkach i cała grupa dorosłych korzystająca z niedoinwestowanej infrastruktury, taka sytuacja na dłuższą metę jest wielce niesprawiedliwa aby tylko część społeczeństwa wykorzystywała całe zasoby finansowe powiatu.
Co to za bzdury? Ty ślepy idioto. Zobacz jak jest w innych miastach. Świdnik na przykład. Tu nie ma problemów z naborami. Ba! uczniów jest coraz więcej. Dlaczego? Bo nieudolna władza nie macza swoich łap w oświacie. Bo nie likwiduje kolejnych szkół, powodując przy tym, że kolejne pokolenie nie zastanawia się nad tym która szkołę w Łęcznej wybrać tylko która w Lublinie czy w Świdniku właśnie. Wynikiem tych brudnych zagrań władzy jest to, że dyrektorzy szkół chcąc nie chcąc musza zajmować sie polityką , a nie tym, żeby poprawić ofertę edukacyjną. Baczyński Kuczyński cholewa - rozliczymy was w wyborach.
Droga pani nauczycielko ukrywająca się pod tytułem "uczeń"proszę mnie nie obrażać i nie wyzywać od ślepych idiotów ponieważ nie jestem pani uczniem i nigdy nim nie byłem. Brak szacunku dla innych jest typową cechą zaściankowych nauczycieli bez aspiracji oraz zakompleksionych czyli takich którzy dawno spoczeli na laurach korzystając z notatek zrobionych wiele, wiele lat temu. Nie wniosła pani niczego do tej dyskusji poza kolejnymi rozczeniami i pretensjami. Oferta o której pani wspomina wiąże się z wykfalifikowanymi nauczycielami z powołania czyli takich którym chce się chcieć i którzy na terenie naszego powiatu występuja w śladowych ilościach a jakiekolwiek nowe kierunki w szkołach niczego niie zmienią jeżeli takie miernoty jak pani nadal bedą okupowały swoje stołki. W oświacie najważniejszy powinien byc efekt nauczania czyli ilu uczniów dostało sie na dobre kierunki studiów ilu dobrze zdało maturę ilu po szkole znajduje dobrze płatną pracę. Cały system łęczyńskiej oświaty pomimo ogromnych kwot na nią przeznaczanych jest niewydolny i skostniały więc czas to zmienić. Proszę napisać jaki pani ma pomysł na zaoszczędzenie brakujących już pieniędzy w tym powiacie bez zabierania resztki kwot przeznaczanych na infrastrukturę, remonty dróg itd bo powiat to nie tylko oświata. Pozdrawiam i mimo wszystko nie zniżę się do pani poziomu. Jeżeli pomyliłem płeć to proszę o wybaczenie co nie zmienia całej reszty mojego komentarza.
Sznowny panie and, nie błysnął Pan intelektem, ale cóż, nie każdy musi. Proszę pamietać człowieka nie mierzy się po ilości wyartykulowanych słów ale po ich jakości. Pan idzie tylko  na ilość ale to nie tędy droga. Jak pan napisze dużo to nie od razu znaczy, że mądrze. Jedno można z pana wypowiedzi wywnioskować, jest pan niesamowicie zakompleksiony. Trudno tak żyć, współczuję. Nie zmienia to jednak faktu, że przegrał pan i teraz próbuje odreagować. Proszę wiedzieć, że o jakości szkoły nie decyduje też ilość ale jakość ludzi jacy opuszczają jej mury. My nauczyciele mamy za zadanie ukształtować uczciwego, myślącego człowieka, który odróznia prawde od fałszu i dobro od zła. Nie piszę tego po ta aby pan zrozumiał, ale po to, aby ten wątek był za długi na czytanie bo za dużo bzdur w nim jest.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Najlepiej niech sejm przegłosuje delegalizację wszystkich samorządów gdzie nie rządzi PIS. Dudek podpisze
 Ja proponuję delegalizację nie samorządów tylko PSL - to wszystko załatwi. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xxx napisał:
undefined napisał:
Najlepiej niech sejm przegłosuje delegalizację wszystkich samorządów gdzie nie rządzi PIS. Dudek podpisze
Ja proponuję delegalizację nie samorządów tylko PSL - to wszystko załatwi.
 nie doczekanie twoje brudny łbie pisowski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakaś inna nauczycielka napisał:
and napisał:
uczeń napisał:
and napisał:
  Tak sie kończy gdy zbyt dużo do powiedzenia mają nauczyciele najbardziej arogancka i rozczeniowa grupa zawodowa bufonów. Ich nie interesują żadne finanse, chyba że własne wiecznie im mało wieczny płacz gdy chcą kilku zredukować. Liczba uczącej się młodzieży i dzieci spada od wielu lat natomiast liczba nauczycieli i szkół jest praktycznie stała co prowadzi do zapaści finansowej powiatu nie tylko łęczyńskiego problem jest ogólnopolski. Jakość nauczania w małych miasteczkach jest żenująca więc bardziej ambitna młodzież wybiera Lublin i kilka renomowanych szkół, kadro nauczycielska uderz się w pierś i przyznaj do własnych błędów wskaż też drogę do wyjścia z zapaści bo bez redukcji i zamykania placówek się nie obędzie a zaklinanie rzeczywistości z lamentem nic już nie pomogą. Utrzymanie budynków, ich remonty to są naprawdę ogromne pieniądze a wykorzystane są tylko kilka godzin dziennie, może wprowadzić dwuzmianowe i popołudniowe nauczanie a pozbyć się obciążeń i kilku zbędnych budynków. Korona z głowy nikomu nie spadnie a oszczędności byłyby spore przy okazji mozna śmiało zredukować kilka zbędnych etacików. Przypominam również że Łęczna to nie tylko dzieci i młodzież przejadające większość pieniędzy ale również osoby starsze które są totalnie pomijane w wydatkach i cała grupa dorosłych korzystająca z niedoinwestowanej infrastruktury, taka sytuacja na dłuższą metę jest wielce niesprawiedliwa aby tylko część społeczeństwa wykorzystywała całe zasoby finansowe powiatu.
Co to za bzdury? Ty ślepy idioto. Zobacz jak jest w innych miastach. Świdnik na przykład. Tu nie ma problemów z naborami. Ba! uczniów jest coraz więcej. Dlaczego? Bo nieudolna władza nie macza swoich łap w oświacie. Bo nie likwiduje kolejnych szkół, powodując przy tym, że kolejne pokolenie nie zastanawia się nad tym która szkołę w Łęcznej wybrać tylko która w Lublinie czy w Świdniku właśnie. Wynikiem tych brudnych zagrań władzy jest to, że dyrektorzy szkół chcąc nie chcąc musza zajmować sie polityką , a nie tym, żeby poprawić ofertę edukacyjną. Baczyński Kuczyński cholewa - rozliczymy was w wyborach.
Droga pani nauczycielko ukrywająca się pod tytułem "uczeń"proszę mnie nie obrażać i nie wyzywać od ślepych idiotów ponieważ nie jestem pani uczniem i nigdy nim nie byłem. Brak szacunku dla innych jest typową cechą zaściankowych nauczycieli bez aspiracji oraz zakompleksionych czyli takich którzy dawno spoczeli na laurach korzystając z notatek zrobionych wiele, wiele lat temu. Nie wniosła pani niczego do tej dyskusji poza kolejnymi rozczeniami i pretensjami. Oferta o której pani wspomina wiąże się z wykfalifikowanymi nauczycielami z powołania czyli takich którym chce się chcieć i którzy na terenie naszego powiatu występuja w śladowych ilościach a jakiekolwiek nowe kierunki w szkołach niczego niie zmienią jeżeli takie miernoty jak pani nadal bedą okupowały swoje stołki. W oświacie najważniejszy powinien byc efekt nauczania czyli ilu uczniów dostało sie na dobre kierunki studiów ilu dobrze zdało maturę ilu po szkole znajduje dobrze płatną pracę. Cały system łęczyńskiej oświaty pomimo ogromnych kwot na nią przeznaczanych jest niewydolny i skostniały więc czas to zmienić. Proszę napisać jaki pani ma pomysł na zaoszczędzenie brakujących już pieniędzy w tym powiacie bez zabierania resztki kwot przeznaczanych na infrastrukturę, remonty dróg itd bo powiat to nie tylko oświata. Pozdrawiam i mimo wszystko nie zniżę się do pani poziomu. Jeżeli pomyliłem płeć to proszę o wybaczenie co nie zmienia całej reszty mojego komentarza.
Sznowny panie and, nie błysnął Pan intelektem, ale cóż, nie każdy musi. Proszę pamietać człowieka nie mierzy się po ilości wyartykulowanych słów ale po ich jakości. Pan idzie tylko  na ilość ale to nie tędy droga. Jak pan napisze dużo to nie od razu znaczy, że mądrze. Jedno można z pana wypowiedzi wywnioskować, jest pan niesamowicie zakompleksiony. Trudno tak żyć, współczuję. Nie zmienia to jednak faktu, że przegrał pan i teraz próbuje odreagować. Proszę wiedzieć, że o jakości szkoły nie decyduje też ilość ale jakość ludzi jacy opuszczają jej mury. My nauczyciele mamy za zadanie ukształtować uczciwego, myślącego człowieka, który odróznia prawde od fałszu i dobro od zła. Nie piszę tego po ta aby pan zrozumiał, ale po to, aby ten wątek był za długi na czytanie bo za dużo bzdur w nim jest.
 Droga pani inna nauczycielko nie jestam ani zakomleksiony ani przegrany żyję pełnią życia na emeryturze, dużo czytam mam rozległe zainteresowania i jedynym moim celem w tej dyskusji była ochrona resztki publicznych pieniędzy przed wydaniem jej na tzw oświatę. Żadna z szanownych pań nie pokazała drogi wyjścia z imapasu w jakim znalazł sie powiat a pogadanki na tematy humanistyczne niestety nie zastąpią brakujących funduszy. Ocenianie mnie oraz mojego intelektu proszę zostawić moim bliskim i przyjaciołom, czy swoich uczniów pani też tak błyskawicznie ocenia na podstawie kilku zdań przy okazji ubliżając im oraz wmawiając kompleksy i brak rozumu. Gratuluję wobec tego edukacji i podejścia do innych. Sądzę że nadal pani nie rozumie problemów finansowych powiatu uważając je za bzdurę. Mimo wszystko pozdrawiam ciało pedagogiczne za troskę o młodzież i jeszcze większą o swoje miejsce pracy oczywiście za nasze wspólne dobrze wydane pieniądze. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xy napisał:
xxx napisał:
undefined napisał:
 Najlepiej niech sejm przegłosuje delegalizację wszystkich samorządów gdzie nie rządzi PIS. Dudek podpisze
Ja proponuję delegalizację nie samorządów tylko PSL - to wszystko załatwi.
nie doczekanie twoje brudny łbie pisowski
Mam czystą głowę i co najważniesze czyste sumienie. W przeciwieństwie do peeselowców, którzy przyszli na świat głownie po to, żeby wykorzystywać innych. "Z pańskiego nie grzech brać" to wasza dewiza. Dlatego uważam, że delegalizacja jest jedyną szansą uratowana polskiej wsi i całej Polski przed waszą chciwością i lenistwem. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Ten powiat łęczyński w poprzedniej kadencji był ostoją PISu, już na dzień dobry obecny starosta nie miał czym rządzić bo zostawili mu same długi
 tak tak, ostoją PiSu, Pan starosta zawsze mógł zrezygnować, a tego nie zrobił!  dobrał sobie członków zarządu jeszcze z poprzedniej kadencji, więc miał świadomość z kim chce współpracować! Będziemy go wspominać jako tego który doprowadził do zapaści, niestety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze napisali na lle24  - te komentarze to krzyk odrywanch od koryta. Już nawet fakty uznają za fake newsy. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Grzegorz fejk nius Kłamczyński 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Cygan" zawinił "Kowala" chcą wieszać ,przed 2014 rokiem subwencja naliczana na Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy łatała "dziury" w budżetach wszystkich pozostałych szkół,od 2015 roku subwencja MOW  nie może służyć innym placówkom,została także obniżona na MOW o około 500 tys zł + zwroty nadpłaconej w latach 2011-2013.Od roku 2015-2017 włącznie do OŚWIATY w powiecie dołożono około 9 milionów złotych poza subwencją.To powoduje pewne zwirowania,,ale tragedii  finansowej nie ma.Myślę ,że po tych bardzo oczerniających różnych dyskusjach i "POMOC" różnych "bartoli" i innych "życzliwych" spowoduje dalsze zmniejszenie naboru do szkół powiatowych.Subwencja naliczana jest na ucznia,a nie na placówkę szkolną.Szkoła jak sama nazwa wskazuje ma uczyć kogo?Ma właśnie uczyć uczniów,gdy ich  nie będzie,pracownicy szkół będą chyba uczyć się wzajemnie.Niestety wówczas subwencji nie będzie.Spokoju i rozwagi,a także dużego zaangażowania w nabór uczniów,tego mogę z całego serca życzyć wszystkim "OŚWIATOWCOM".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt jest taki że wojewoda nie składał żadnego wniosku o zarząd komisaryczny, bo nie zostały spełnione przesłanki do jego powołania. I żadnego zarządu nie będzie!  Jakbu to teraz zrobił bez wcześniej przewidzianych prawnie kroków to złamałby prawo.  Jedynie co zrobił wojewoda to na wniosek posła Sobonia trzy-cztery dni po jego konferencji zapytał w KRRM czy jest to mozliwe. Dostał odpowiedź, ze trzeba to przeanalizować sprawę z RIO. RIO odpowiedziałlo że nie można, bo budżet jest realizowany i opiniowany pozytywnie. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale na 500+ pieniądze mają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt jest taki że wojewoda nie składał żadnego wniosku o zarząd komisaryczny, bo nie zostały spełnione przesłanki do jego powołania. I żadnego zarządu nie będzie! Jakbu to teraz zrobił bez wcześniej przewidzianych prawnie kroków to złamałby prawo. Jedynie co zrobił wojewoda to na wniosek posła Sobonia trzy-cztery dni po jego konferencji zapytał w KRRM czy jest to mozliwe. Dostał odpowiedź, ze trzeba to przeanalizować sprawę z RIO. RIO odpowiedziałlo że nie można, bo budżet jest realizowany i opiniowany pozytywnie. Kuczyński jesteś żałosny. Doczytaj jak nie wiesz i nie siej propagandy. Wniosek o komisarza napisali mieszkańcy a w ministerstwie wraz z wieloma innymi dokumentami złożył go wojewoda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kuczyński jesteś żałosny. Doczytaj jak nie wiesz i nie siej propagandy. Wniosek o komisarza napisali mieszkańcy a w ministerstwie wraz z wieloma innymi dokumentami złożył go wojewoda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ile razy trzeba pisać panu radnemu K, że subwencja nie zależy tylko od liczby uczniów . Pan K uczepił się tylko subwencji bezpośredniej, nich poczyta dalej. Subwencja zależy od liczby nauczycieli i stopnia ich awansu zawodowego oraz charakteru kształcenia, inna jest w przypadku LO a wyzsza w przypadku technikum. Zabezpieczone są też w obecnej subwencji pieniądze na podwyżki dla nauczycieli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LLE chce przykryć aferę z pijanym synem ważnej persony Lepszej Łęcznej! Wstyd! I to ta Solidarność?? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Który to łobuz był w pracy pijany. Czemu media milczą. Cenzura?? Dziennik Wschodni nie moze o tym napisać? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Osoba życzliwa oświacie napisał:
"Cygan" zawinił "Kowala" chcą wieszać ,przed 2014 rokiem subwencja naliczana na Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy łatała "dziury" w budżetach wszystkich pozostałych szkół,od 2015 roku subwencja MOW  nie może służyć innym placówkom,została także obniżona na MOW o około 500 tys zł + zwroty nadpłaconej w latach 2011-2013.Od roku 2015-2017 włącznie do OŚWIATY w powiecie dołożono około 9 milionów złotych poza subwencją.To powoduje pewne zwirowania,,ale tragedii  finansowej nie ma.Myślę ,że po tych bardzo oczerniających różnych dyskusjach i "POMOC" różnych "bartoli" i innych "życzliwych" spowoduje dalsze zmniejszenie naboru do szkół powiatowych.Subwencja naliczana jest na ucznia,a nie na placówkę szkolną.Szkoła jak sama nazwa wskazuje ma uczyć kogo?Ma właśnie uczyć uczniów,gdy ich  nie będzie,pracownicy szkół będą chyba uczyć się wzajemnie.Niestety wówczas subwencji nie będzie.Spokoju i rozwagi,a także dużego zaangażowania w nabór uczniów,tego mogę z całego serca życzyć wszystkim "OŚWIATOWCOM".
 ma się wrażenie że nikt tego nie kontrolował, nadzór radnych był żaden, liczył się tylko układ polityczny? mam rację? słyszałem że mieli się wycofać z fikołków na oświacie i zostawić Vela z tym gorącym kartoflem, ale któryś z wójtów wszedł w paradę 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 14

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...