Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Tragedia. Śmierć człowieka. Ale dlaczego blokada linii kolejowej trwa KILKA GODZIN.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny wypadek, który spowoduje smutek, falę krytyki, rozmów, sporów i teoretycznych rozwiązań, z których żadne nie zostanie wprowadzone w życie, a cała sprawa zwyczajnie ucichnie. Nad ranem warunki pogodowe były wyjątkowo słabe, spora mgła utrudniała widoczność, ale ogólnie rzecz biorąc, za tego typu wypadki odpowiedzialność ponoszą dwie strony (kierowcy samochodów i zarząd odpowiedzialny za zabezpieczanie przejazdów kolejowych w danym miejscu). Kierowcy samochodów święci nie są- widzę jak wygląda przejeżdżanie przez przejazdy: prawie nikt się nie zatrzymuje, niektórzy nawet nie zwalniają. Ostatnio widziałem nawet kobietę koło 50-tki, która nie dość, że nie zwolniła, to nawet nie rozejrzała się na boki. Dodam, że czekałem na szynobus, który miał przyjechać planowo minutę później. Często nawet kierowcy busów przewożący ludzi mają w du*** tory kolejowe i nie zwalniają przed przejazdem. Innym problemem jest brak zabezpieczeń. Przejazd w Tarle do najlepiej widocznych nie należy, tory kolejowe przecinają drogę pod dziwnym kątem, a w lecie widoczność jest często utrudniona przez rosnące wokół krzaki i drzewa. Nie mam pojęcia kto za to odpowiada, ale założę się, że ta osoba/osoby wykręcą się, umyją rączki zamiast naprawić problem. Jestem młodym człowiekiem, ale już chwilami wątpię, że doczekam się w tym kraju normalności i rzetelnej pracy zamiast niechlujstwa rządzących.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeśli ktoś nie potrafi dostrzec torów, pociągu wielkiego jak stodoła i zastosować się do przepisów przy przekraczaniu przejazdu, no to ku***wa, nigdy nie powinien otrzymać prawa jazdy!!!! teraz żal mi tylko jego rodziny a nie idioty - on już zapłacił, dobrze ze tylko on, - nagroda Darwina
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tragedia. Przyczyna jedna - niezachowanie szczególnej ostrożności podczas przekraczania przejazdu kolejowego o której mowa w przepisach ruchu drogowego.... Linia zablokowana bo to wypadek śmiertelny nie dość że z musiałą przyjechać komisja z Lublina to zdaje się potrzebny był jeszcze prokurator ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Tarle jest przejazd strzeżony i co z tego sama widziałam jak samochody wielokrotnie przejerzdzają pomiędzy szlabanami bo im się spieszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@Watson     Proszę Cię, cała linia 30 do Parczewa przeszła większą lub mniejszą modernizację i wszedzie zachowane są tzw trójkąty widoczności w maksymalnym stopniu na ile pozwalają na to warunki terenowe. To, że linia krzyżuje się z drogą pod dziwnym kątem możesz zgłosić do cara bo to jego urzędnicy odpowiadają za jej kształt. Nie masz pojęcia kto za to odpowiada, a w domyśle - rządzący, zarządca linii itp. Zdjęcia na stronie lubartow24 . pl pokazują, że widoczność tam jest bardzo dobra. Pociag z pewnościa jechał z prędkością rozkładową czyli max 80 km/h na tym odcinku... zostaje nam więc tylko nieuwaga kierowcy audi i warunki pogodowe...Nie trzeba być znawcą żeby to stwierdzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@Guest Droga pani bardzo łatwo wyzywać ludzi od idiotów i debili ale obawiam się, że w zaistniałej sytuacji jest to co najmniej nie na miejscu. Rozumiem, że gdy wypadek spowodowany jest tym, że kierowca był pod wpływam alkoholu i nie przestrzegał przypisów to wtedy takiego człowieka nie szkoda ale osoby która zgineła w tym wypadku Pani nie znała a z samego artukułu nie za wiele się można dowiedzieć. Nie może Pani wiedzieć co było bezpośrednią przyczyną wypadku a wszelkie Pani słowa to spekulacje i domysły na dodatek bardzo nie miłe. Ja niestety wiem co było bezpośrednią przyczyną tego tragicznego wypadku i nie była to wcale nieostrożność kierowcy tylko mgła tak gęsta, że pole widzenia było ogromnie ograniczone. Kierowca owszem mógł się zagadać ale błagam jak się z kimś jedzie do pracy a jeszcze na dodatek się go zna to chyba logiczne, że podczas jazdy się z nim rozmawia. Człowiek jest tylko człowiekiem i niektórych rzeczy czy sytuacji nie jest w stanie przewidzieć. Dlatego nie uważam, że to była całkowicie wina kierowcy bo przestrzegał on przepisów a nie mógł przewidzieć tego, że owy pociąg nadjedzie. Niestety zawsze znajdą się ludzie którzy będą oceniać innych nie wiedząc o nich nic, i nie mając żadnego rozeznania w sytuacji. A każdy z nas gdzieś codziennie jedzie niektórzy do szkoły, inni do pracy i taki wypadek czy to z udziałem pociągu czy to samochodu może nam się przytrafić. Wystarczy tylko sekunda nieuwagi, chwila rozkojarzenia i będzie po nas. Niestety ale taka jest prawda. Więc na Pani miejscu zastanowiłabym się porządnie nad tym co pisze Pani w Internecie bo niektórych to może urazić no chyba, że Panią to nie obchodzi. To już Pani sprawa. A jeszcze tak dla ścisłości ja wiem co mówię bo tak się składa, że mieszkam bliziutko Tarła i osoby z wypadku znam. Niestety znam też ich dzieci i wiem co teraz przeżywają. Pozdrawiam serdecznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po obejrzeniu zdjęć dziwię się, że zginął kierowca, a przeżył pasażer siedzący obok niego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwne, baz pasów był czy ki diabeł? Przecież samochód nie jest bardzo zniszczony. Już na pewno nie w obrębie kierowcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak ja też się dziwie dlaczego zginął kierowca. Ale nikogo z nas tam nie było i nie mamy prawa oskarżać kierowcę Audi godzina 5.40 to jest jeszcze noc a do tego dochodzi ta mgła a na zdjęciach jest widno wiec na pewno zostały zrobione kilka godzin po wypadku a nie kila minut. Wiadomo w takich przypadkach to winna spada na kierowce samochodu ale wiadomo człowiek jest tylko człowiekiem co drugi dzień wstaje o 5 rano i zaworze męża na szynobus wiem jaka jest pogoda i jaka jest widoczność. Ne oceniam kierowcy Audi bo bardzo mi przykro i wiem co przezywa jego rodzina a szczególnie dzieci ale też koledzy z pracy czy tez znajomi pewnie każdy jest w szoku doskonały kierowca,wspaniały ojciec, super kolega a tu .................... Może i szynobus był źle oświetlony, może powinien dawać jakieś znaki dzwienkowe przy tak trudnych warunkach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście LLB na tablicach. Dlaczego mnie to nie dziwi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czemu na każdym przejeździe niestrzeżonym nie ma sygnalizacji świetlnej ostrzegającej o nadjeżdżającym pociągu? Jak kierowca w warunkach zaciemnienia i mgły ma mieć pewność, że przejedzie przez przejazd bezpiecznie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam to miejsce łąki, lasek i krzaczory... Gęsta mgła musiała tam być... Powinny byc sygnalizacje świetlne ostrzegające przed nadjeżdżającym pociągiem na każdym przejeździe zwłaszcza niestrzeżonym!! Ciągle myślę o tym kierowcy..to brat znajomego...ehh Niech mu ziemia lekką będzie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam to miejsce łąki, lasek i krzaczory... Gęsta mgła musiała tam być... Powinny byc sygnalizacje świetlne ostrzegające przed nadjeżdżającym pociągiem na każdym przejeździe zwłaszcza niestrzeżonym!! Ciągle myślę o tym kierowcy..to brat znajomego...ehh Niech mu ziemia lekką będzie!
 
Znam to miejsce łąki, lasek i krzaczory... Gęsta mgła musiała tam być... Powinny byc sygnalizacje świetlne ostrzegające przed nadjeżdżającym pociągiem na każdym przejeździe zwłaszcza niestrzeżonym!! Ciągle myślę o tym kierowcy..to brat znajomego...ehh Niech mu ziemia lekką będzie!
Nie przesadzajcie ludzie, nie przesadzajcie... Pociąg jadący z prędkością około 80 km/h i taka mgła, jaka była wtedy -to raczej nie sposób, aby szynobusu nie zauważyć. Z przerażeniem (jestem Miłośnikiem Kolei) przyglądam się nieraz z jaką prędkością ludzie przejeżdżają przez przejazdy kolejowe -to nie dziwię się takim skutkom wypadków...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idioci sami się eliminują :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znowu wypadek na tej linii kolejowej? Co wy ludzie z tych okolic, jeździć nie umita?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...