Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Betoniarnia łamie prawo pracy

Utworzony przez olo, 14 listopada 2008 r. o 08:02 Powrót do artykułu
też mi nowina w każdym prywatnym zakładzie łamie się nagminnie prawo pracy dlatego, że na tym zadupiu czyli lubelszczyźnie wciąż panuje rynek pracodawcy, najniższe z możliwych płace itp. Polaska wschodnia Polska B
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech pójdzie do pracy w biedronce, stokrotce, tesco, realu albo innym hipermarkecie:) ale na umysłowego, wtedy zobaczy ile będzie pracował:) z tym, że takiego gościa nikt nie zatrudni na umysłowego:) pozdro dla socjalistycznego podejścia do pracy!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do umysłowego co pracuje w hipermarkecie,- jakbyś poprzerzucał łopatą beton przez 12 godzin na maksa, to może byś zrozumiał, czemu tam się skarżą na nagminne wydłużanie dnia pracy. A swoją drogą, to nie wierzę by inspekcja pracy coś pomogła, widzą nie wiele albo pewnych rzeczy widzieć po prostu nie chcą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wlasnie w ten sposob lubartowski powiatowy Urzad Pracy poprawia sobie statystyki.Wlasnie tak sie w lubartowie "zmniejsza bezrobocie.Wysyłaja tam po koleii jak leci zadko kto wytrzymuje tam dłuzej niz kilka dni i taki delikwent traci status bezrobotnego na okres 3 miesiecy.Brawo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
He he tak 8-godzinny czas pracy... no ciekawe bo mieszkam nie daleko i czasami widzę jak idą do pracy ok. 6.30 a wychodzą z stamtąd ok.16.00,17.00,18.00 te same gęby... który z pracodawców przyzna się że wydłuża czas pracy???? robiłem już u niejednego "prywaciarza" i nie spotkałem się z czymś takim jak 8-godzinny czas pracy... a jak już to 8godzin 7dni w tygodniu bez przerwy... a ciekawy jestem który magisterek poszedł by przerzucać beton "żadna praca nie hańbi" a ktoś to robić musi... Ale jeszcze czy ktokolwiek się przyzna że jest mu źle? pójdzie na odstrzał i tyle uzyska,wątpię bardzo wątpię czy ktokolwiek ma tam umowę na stałe... szary człowiek ma niewiele do gadania... a na pomoc i tak nie może liczyć...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WIDZE ZE WYPOWIADAJĄ SIE SAMI LENIE KTÓRZY CHCĄ TYLKO KASE BRAC A NIC NIE ROBIC I WINO PIC POD SKLEPEM JA ZNAM TA FIRME I Z LUDZI NIEKTÓRYCH CO TAM PRACUJĄ I Z TEGO CO WIEM TO SA ZADOWOLENI Z ZAROBKÓW I ZPRACY I WARUNKOW ZAWSZE MOZNA POJSC GDZIE INDZIEJ PRAWDA A NIE SIEDZIEC I BIADOLIC JAK BABA PODOBNO W LUXACH DOBRZE ZARABIAJĄ I W BIEDRONKACH I MALO GODZIN PRACUJA.POZDRAWIAM WSZYSTKICH OBIBOKÓW. PA CIENIASY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ej obiboku wyłącz caps lok - owszem można pójść gdzie indziej, tylko, że nie o to chodzi, że można zmieni zakład. O to chodzi, że jak się zatrudnia pracowników to należny ich traktowa jak ludzi, bo to niestety są ludzie a jeżeli pracodawca uważa się za Boga i Cara to niech sam zapierdziela albo jego najbliższa rodzina ile chce i za ile chce. Po to są przepisy...... przepisy ......... i nalezy ich przestrzegać. I tak nie powinno byc. Jeżeli zakład pracy nie przestrzega kodeksu pracy to znaczy, że jest do kitu i winno go się zamknąc. I gdyby tak robiono to taki idiota wyzyskiwacz balby się cokolwiek robic niezgodnie z przepisami. Zrozumiałeś. A jeżeli ktoś wino pije pod sklepem, no to normalne, ze należy takiego pracownika zwolnic, natomiast jeżeli pracuje i to na budowie to winien byc godnie opłacany.A nie sądze, aby w lubartowie można było godnie zarobic. Należało by tak aby Inspekcja Pracy częściej i niespodziewanie więcej zakładów pracy w Lubartowie kontrolowała, byłoby tych niedociągnięc niemało. No ale, możemy tylko sobie pomarzyc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czytam i czytam i oczom własnym nie wierzę piszą sami którzy sa baaardzo nieszczęśliwi bo muszą pracować u kogoś ludzie zakładajcie własne firmy i pokażcie co potraficie a nie wieszacie psy na kimś bo to najłatwiej ajeszcze lepiej pisać o kimś o kim się nic niewie a ma się strasznie dużo do powiedzenia!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak chce się pracować 8 godzin to trzeba było się uczyć i miało bysię ciepłą posadkę ajak nie to wg. przysłowia nie chciało się nosić teczki totrzeba nosić woreczki .....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sam kiedyś pracowałem u tego człowieka i wiem jak doskonale jak tam jest i to jest prawda że jak nie chcę się zostać to są premie zabierane a ten młody emil woliński to kawał h...a jest !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
jak chce się pracować 8 godzin to trzeba było się uczyć i miało bysię ciepłą posadkę ajak nie to wg. przysłowia nie chciało się nosić teczki totrzeba nosić woreczki .....
Kodeks pracy jest jednakowy baranie jak dla pracownika wyuczonego jak i bez szkoly. Pracuje się 8 godzin czy ci się podoba czy nie. Różnica w poziomie wykształcenia polega na tym, że osoba wykształcona nie podjęłaby pracy fizycznej. Ale pracownik czy to fizyczny, czy to umysłowy jest pracownikiem. A pracodawca, który pracownika "fizycznego" traktuje jak parobka, no to winno się takim pracodawcom odbierać możliwość prowadzenia firmy. Bo czasy parobków w naszym kraju minęły. A kodeks pracy obowiązuje zarówno pracownika jak i pracodawcę. A jeżeli pracodawca nie umie zarządzacfirmą, to niech zrezygnuje i zatrudni się jako pracownik pracujący po 12 - 14 godzin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak zgadzam się z tobą "obrońco uciśnionych" ale pracownik fizyczny jest niestety od tego by wykonywać polecenia przełożonego i nie ma tam czasu na sentymenty sam pracuję jako pracownik fizyczny w ich konkurencji i jestem od tego by wykonywać polecenia i pracuję po 9 a nawet po 10 godzin i nie płaczę z tego powodu bo zato dostaję kasę u nas też są premie i też właściciel może je zabrać albo dać a ty widzę jesteś bardzo nieszczęśliwy z tego powodu weż się leniu lepiej do roboty .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie tylko pracownicy fizyczni są od wykonywania poleceń. Wykształciuchów juz to nie dotyczy?? Jestem fizycznyma pracuje od 7 do 15, na 10tego mam wypłate na koncie, pełne socjalne( bony, jeszcze chyba będa paczki dla dzieci, mydło, ręcznik itd..) Czyli MOŻNA byc zadowolonym!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do gościa z wpisu10. ej a czemu ty ubliżasz temu właścicielowi? czy wiesz że to co napisałeś to świadczy tylko o twiom złym wychowaniu?! musiałeś być strasznym leniem i obibokiem a może lubiłeś też sobie golnąc co? ciekawy jestem czy sam się zwolniłeś czy wylał cię za wódę a może miałeś lepkie rączki co?musisz mieć straszny żal do tego człowieka podejrzewam że gdybyś był ok. to dalej byś pracował......nie rozumiem każdy czepia się właścicielów a może czas najwyższy poczepiać się pracowników co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widzę że wkącu prawda uiżała swjatło dzienne,jak tak to gonią tam do roboty.a jak lądujesz w szpitalu z poparzoną reką,bo ich nieiteresuje stn urzadzen elektrycznych.to mają cie w du... i karza mowic że to w domu ci sie stało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
do gościa z wpisu10. ej a czemu ty ubliżasz temu właścicielowi? czy wiesz że to co napisałeś to świadczy tylko o twiom złym wychowaniu?! musiałeś być strasznym leniem i obibokiem a może lubiłeś też sobie golnąc co? ciekawy jestem czy sam się zwolniłeś czy wylał cię za wódę a może miałeś lepkie rączki co?musisz mieć straszny żal do tego człowieka podejrzewam że gdybyś był ok. to dalej byś pracował......nie rozumiem każdy czepia się właścicielów a może czas najwyższy poczepiać się pracowników co?
Pisze sie wlascicieli a nie ''wlascicielow'!!! Nie uczyli w szkole?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedys tam pracowalem i zgadzam sie z tym ze mlody wolinski to kawal ch...a iw dodatku oszukuje na wyplacie ze tego inspekcja nie stwierdzila no bo wziela konkretna lapowke placa jak chca ale zus placa od najnizszego wynagrodzenia zlodzieje jezdza luksusowymi samochodami ale okradaje ludzi z przyszlych emerytur nawet na swieta nie daja premii swiatecznej ludzie ostrzegajcie znajomych przed WOLMATEM z SKROBOWA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
robotnik napisał:
Do umysłowego co pracuje w hipermarkecie,- jakbyś poprzerzucał łopatą beton przez 12 godzin na maksa, to może byś zrozumiał, czemu tam się skarżą na nagminne wydłużanie dnia pracy. A swoją drogą, to nie wierzę by inspekcja pracy coś pomogła, widzą nie wiele albo pewnych rzeczy widzieć po prostu nie chcą.
BO W ŁAPE BIORĄ KONKRETNE ŁAPÓWKI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widzę że wypowiadają się ludzie którzy nie mają pojęcia na czym polega prowadzenie firmy. Jakby Pan Emil Woliński miał trochę wiedzy na ten temat to wiedział by że pracownik najniższego rzędu w firmie stanowi fundament. Powinien być traktowany godnie bo to on zarabia pieniądze a Woliński tylko je liczy. Pracowałem w WOL-MAT- cie i wiem jak się sytuacja przedstawia. Nie bedę powtarzał przedmówców jest po prostu tragedia, żadnych zasad bhp, praw pracownika, najważniejsza jest norma jaką robotnik ma wykonać. Wiadomo że nikt nikogo nie zmusza do pracy w tej firmie, jak Wolińki powiedział dla DW, ale tu chodzi o zasady moralne i szacunek do drugiego człowieka. Pozdrawiam Zarząd WOL-MAT-u i życzę sukcesów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bo widocznie wypowiadają się ci co mają firmy i widać jak traktują pracowników w tych swoich firmach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...