Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Chętnych na fotowoltaikę nie brakowało. Teraz wielu mieszkańców chce się wycofać

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 31 marca 2018 r. o 10:48 Powrót do artykułu
W innych gminach ludzie chcieli pompy i fotowolt, ale ich nieudolni włodarze olali sprawę. W wyborach się policzymy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gmina Niedrzwica Duża - wkład własny w solary 1800/1900. Gmina wzięła na swoją klatę VAT 23%. Solary wraz z oprzyrządowaniem zamontowane w mym domu. Jestem bardzo zadowolony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe tylko co powie kontrola od wojewody na niezgodną z prawem pomoc publiczną. A po za tym ja bym się na wójta wkurzył za doplacanie do prywatnych instalacji ze wspólnych podatków. Czyba że mieszkańcy w zamian za sponsorowane VATu udostępniają prysznic w swojej łazience każdemu chętnemu z gminy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Gmina Niedrzwica Duża - wkład własny w solary 1800/1900. Gmina wzięła na swoją klatę VAT 23%. Solary wraz z oprzyrządowaniem zamontowane w mym domu. Jestem bardzo zadowolony.
Mam solary od 5 lat i .... pogadamy kolego po takim samym okresie użytkowania. W Niedzrzwicy właśnie zakładają więc z czego jesteś zadowolony? Te solary to gówniane rozwiązanie w naszym klimacie. Działają z przyzwoitą wydajnością i sprawnością przez kilka miesięcy w roku. Nie ciesz się więc niedrzwiczaku bo nie masz z czego hehe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że nawet z podatkiem vat jest to oferta bardzo korzystna dla mieszkańców. Ja mam taką instalację od ok. 7 lat, za wszystko sama zapłaciłam 100%. Teraz w mojej gminie też ma być realizowany identyczny projekt i mam nadzieję, że vatu gmina nie pokryje z własnego budżetu - czyli z podatków ogółu mieszkańców. Byłoby to nie fer - zwłaszcza wobec osób, którzy też płacą podatki ale mają stare domy, bez instalacji c.o. i z projektu skorzystać nie mogą. Wspólne pieniądze powinny iść na wspólne i ogólnodostępne przedsięwzięcia - drogi, szkoły, chodniki, boiska, świetlice, wodociągi, itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro było mnóstwo chętnych, to w czym problem? Podstawa ekonomii "podaż, popyt". Znając życie i tak pozostanie jeszcze sporo chętnych. I tak powinny być wydawane publiczne, unijne pieniądze... poprzez licytację. A nie kto szybciej dorwie się do koryta lub zna lepiej wójta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ - ZA RZĄDÓW PIS TA REGUŁA NIE OBOWIĄZUJE - POGRATULOWAĆ KOŚCIÓŁKOWYM DEBILOM GŁOSUJĄCYM NA PIS I SKŁADAJĄCYM OFIARĘ BYDLAKOWI RYDZYKOWI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem tych "totalnych oponentów" którzy działania obecnego rządu negują totalnie!. Czy za po było im lepiej?. To by oznaczało,że coś stracili obecnie. Wystarczy POmyśleć- co mogli stracić???.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ - ZA RZĄDÓW PIS TA REGUŁA NIE OBOWIĄZUJE - POGRATULOWAĆ KOŚCIÓŁKOWYM DEBILOM GŁOSUJĄCYM NA PIS I SKŁADAJĄCYM OFIARĘ BYDLAKOWI RYDZYKOWI
 Porównanie ciebie do bydła uwłacza bydłu. Zrozumiałeś? Pewnie nie, więc wytłumaczę: bydło przy tobie to kultura i inteligencja. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja założyłem instalacje za własne pieniądze. Bez dotacji czy jakiś kredytów z ochrony środowiska. Nie były to małe pieniądze za instalację 4kWh ale się opłacało. Po 2 miesiącach od uruchomienia mam wyprodukowane 3 razy więcej prądu niż wykorzystałem. Tak więc moje 17 tys zł zwróci się po 10 latach. Zdania są różne, ja jestem zadowolony. Kuba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Noe będziesz składał ofiary rydzykowi to Będziesz to robił dla Mahometa, a Twoje córki lub wnuczki będą musiały się rznac już w przedszkolu. ludzkość tak jak i natura nie lubi próżni. Nie popieram ryzyka ale z dwojga złego wolę to co jest. pozdrowienia i wesołych świąt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zakładam ok 7kw za wlasne 37000 pln,mam też pompe ciepła też bez żadnych dotacji,a właśnie brzezicki zabrał mi odprawe emerytalna , ok 40000 pln,podobno dla ratowania przedsiebiorstwa PŻM,a chcialem żyć godnie na emeryturze.po 40 latach pracy na morzu.styropianowe solidaruchy,co innego obiecywali!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcesz zobaczyć debila to spojrzyj w lustro cieciu malinowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
solary jak kazda bateria zuzyje sie po okolo 10 latach i trzeba bedzie znowu wymienic czyli zysku niema zadnego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...