Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nie będzie referendum w sprawy śmieci

Utworzony przez nie z elity, 27 września 2008 r. o 16:56 Powrót do artykułu
Panie Burmistrzu czyżby Pan zapomnial, ze mieszkańcy z bloków są też mieszkańcami Lubartowa i nikt nie mówi, zeby Pan działał na dyktando spółdzielni tj. mieszkańców Lubartowa, ale Pańskim obowiązkiem jest dbanie o mieszkańcow blokowisk czy to się Panu podoba czy nie. A co do realizacji kompleksu śmieciowego w całym powiecie to chyba Panu pomieszały się obowiązki, bo powiatem to rzadzi starosta...... starosta......... Także ja teraz przestanę płacić za smiecie, niech płacą teraz za mnie co radni co byli przeciw jeżeli nie umią dbac o nas mieszkańców z bloków. Zastanawia mnie dlaczego chodzili po blokach ze swoimi wyborczymi plakatami. Wtenczas mieszkańcy z bloków byli potrzebni a teraz be, niech płacą za innych tj. za śmieci z domkow rodzinnych. No i prosze, kto w naszym mieście się liczy. Widać po tym referendum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan burmistrz Zwoliński to wielki mały człowiek. Przegrał ze Spółdzielnią spór o LOK (chciał żeby spółdzielcy płacili za prowadzenie domu kultury) i teraz nie odmówi sobie ukarania spółdzielców. Niech płacą za wszystkich którzy nie mają umów na wywóz śmieci i tych którzy je maja ale chcąć płacić mniej podrzucają innym!!! Tak nasz boss zbuduje System!!! A za dwa lata on i jego kolesie przyleca po nasze głosy. Pamiętacie plakat wyborczy Zwolińskiego z hasłami - uczciwość, doświadczenie, skuteczność, rzetelność, prawdomówność, szacunek dla wszystkich! Ale jaja! No nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lubartowiak napisał:
Pan burmistrz Zwoliński to wielki mały człowiek. Przegrał ze Spółdzielnią spór o LOK (chciał żeby spółdzielcy płacili za prowadzenie domu kultury) i teraz nie odmówi sobie ukarania spółdzielców. Niech płacą za wszystkich którzy nie mają umów na wywóz śmieci i tych którzy je maja ale chcąć płacić mniej podrzucają innym!!! Tak nasz boss zbuduje System!!! A za dwa lata on i jego kolesie przyleca po nasze głosy. Pamiętacie plakat wyborczy Zwolińskiego z hasłami - uczciwość, doświadczenie, skuteczność, rzetelność, prawdomówność, szacunek dla wszystkich! Ale jaja! No nie?
dobrze piszesz, malutki prezesiku lubartowiaku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te ponad 1000 podpisów to niewiele w stosunku do liczby mieszkańców. CZyli po co ta piana panie lubartowiak. A może pan redaktor napisze jak to prezes w sierpniu podniósł za garaże w Lubartowie o bagatela 400%!!!!!!. No ale pewnie temat tabu dla kolegi po fachu :-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy powinien płacić tylko za te śmiecie które wytwarza! System sprawdzony na całym swiecie. Po co więc świat poprawiać? Tomasiak "krzyczy" bo w ten sposób kamufluje swoją nieudaolność w załatwianiu problemy śmieciowego w Spółdzielni. Niech Spódzielnia zamknie wszystkie swoje śmietniki i da klucze upoważnionym do wysypywania śmieci lokatorom, albo niech przy każdym śmietniku Tomasiak stawia na dyżurach swoich bojówkarzy, którzy udostepnią dany śmietnik upoważnionym. To jest bardziej uczciwe niż poprzez podatki obciążanie jednych za śmiecie które produkują inni. Inny aspekt sprawy to to że Tomasiak niejako przy okazjii rozkręca następną awanturę polityczną skierowaną przeciw Zwolińskiemu, w której wdzięcznie mu wtóruje redaktor Jędryszka nagłaśniający całą sprawę, który jak widać z wielu artykułów jest bardzo stronniczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proszę jak się co dla niektórych liczą ludzie, gorzej jak zwierzęta, no bo 1 tys. mieszkańców uważają za niewiele. A co do tego, ze każdy winien płacić za swoje śmieci to też uważam, że tak i jako mieszkaniec bloku nie wyrażam zgody na to aby śmietniki zamykać, ponieważ śmieci dalej będą wyrzucane pod śmietnik. Ci co podrzucają nam śmieci to są mieszkańcy domków jednorodzinnych, także proszę bardzo, radni i inni co są przeciw pilnujcie sobie swoją niewychowaną .............., która obarcza kosztami wywozu śmieci. A tak na marginesie obciążyć kosztami osoby co są przeciw, niech płacą za tych co podrzucają. Jeżeli komuś nie podoba się prezes to nie musi na niego patrzeć, ale jeżeli prezes dla o dobro, którym zarządza tj. pieniędzmi spółdzielców to niektórym widzę przeszkadza. Dobrze było jak był poprzedni prezes, który wywoził za granicę pieniądze i nic nie robił, obecny wam przeszkadza, bo nie pozwala trwonić pieniędzy spółdzielców. No to widać komu teraz prezes przeszkadza, daje to dużo..... dużo..... do myślenia. Natomiast co do wypowiedzi na temat garażu. Uważam, że jak kogoś stać na samochód to i niech płaci właściwą kwotę za wynajem garażu. Ja jeżdżę rowerem bo mnie nie stać na samochód. A za śmieci musowo płacić, bo każdy mieszkaniec pomimo tego czy chce czy nie produkuje śmieci, nie da się żyć bez produkcji śmieci, a bez samochodu tak. Nie słyszałem jeszcze aby ktoś umarł z braku posiadania samochodu. Proszę moją wypowiedź nie przypisywać prezesowi, bo ja prezesem nie chciałbym być, najwyżej jak będę startować to tylko na burmistrza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej, jakby podatek śmieciowy wpływał do kasy spółdzielni. Niech radny Tomasiak powie ile zaserwował jako prezes spółdzielni za wywóz śmieci lokalom usługowym, którym wynajmuje cokolwiek, nawet dzierżawę gruntu! Teraz domaga się podatku dla wszystkich, od każdego mieszkańca:np. od dziecka, które wyjechało do innego miasta do szkoły czy studiować płacić będzie też trzeba. Ale na sesji radny ma na to proste rozwiązanie. "Sprawę niepłacących oddaje się do egzekucji przez komornika i temat załatwiony" Jakie to proste, nieprawadaż. Że nikt wcześniej na to nie wpadł, dopiero radny miejski. Toż to geniusz umysłowo- biznesowy. Ciekawe jak wyjdą spółdzielcy na tym geniuszu, jak zaczną spłacać zaciągane kredyty na docieplenia. A system bankowy wchodzi w kłopoty i odsetki drożeją systematycznie. Czy wówczas wystarczy egzekucja komornicza mieszkania zastawionego przez tego geniusza? Ceny mieszkań i tak spadają. Nad spółdzielnia kłębią się już czarne chmury, ale nie wszyscy je dostrzegają. Najbardziej ślepa jest rada nadzorcza. Ciekawe czego nie urządza sobie posiedzeń w sali widowiskowej? Tyle przestrzeni, do której już nie musi prezes "dopłacać", bo koszty utrzymania pustostanów pokrywają oczywiście członkowie, a prezes i jego zastępca członkami nie są, przynajmniej w spółdzielni którą rządzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karina z twoja wypowiedz to jak bełkot pijanegoo. Nie wiadomo o co ci chodzi, o jaki wywóz smieci i dzierżawę, o jaki podatek od dzieci. A co do niepłacących to prezes ma rację, po to jest komornik i niech ściąga. Dlaczego ja mam jeść cały miesiąc chleb ze smalcem i kupuję sobie ciuch jeden na kilka lat a ktoś zyje na co dzień bogato natomiast nie płaci czynszu. Ja najpierw płacę czynsz a zyje z tego co mi zostanie. A, że wcześniej nikt na to nie wpadł, no bo poprzedni zarząd zajęty byl zbieraniem pieniędzy na wywóz za granicę, a pozostali być może sami nie płacili no i jak mogli nasyłać komornika, sami na siebie, nie bądź śmieszna. Co do ociepleń, to w bankach nie są zastawione mieszkania jak nie wiesz to się przynajmniej nie wypowiadaj. A co do sali widowiskowej to jest sala nie prezesa, rady spółdzielczej tylko wszystkich spółdzielców, bo spółdzielnia to nie prezes, to nie rada nadzorcza tylko spółdzielcy. A sala widowiskowa napewno nie nalezy do urzędu miasta i urząd miasta nie będzie dyktował co ma się znajdować w pomieszczeniach spółdzielni, tj. spółdzielców.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
natasza napisał:
Karina z twoja wypowiedz to jak bełkot pijanegoo. Nie wiadomo o co ci chodzi, o jaki wywóz smieci i dzierżawę, o jaki podatek od dzieci. A co do niepłacących to prezes ma rację, po to jest komornik i niech ściąga. Dlaczego ja mam jeść cały miesiąc chleb ze smalcem i kupuję sobie ciuch jeden na kilka lat a ktoś zyje na co dzień bogato natomiast nie płaci czynszu. Ja najpierw płacę czynsz a zyje z tego co mi zostanie. A, że wcześniej nikt na to nie wpadł, no bo poprzedni zarząd zajęty byl zbieraniem pieniędzy na wywóz za granicę, a pozostali być może sami nie płacili no i jak mogli nasyłać komornika, sami na siebie, nie bądź śmieszna. Co do ociepleń, to w bankach nie są zastawione mieszkania jak nie wiesz to się przynajmniej nie wypowiadaj. A co do sali widowiskowej to jest sala nie prezesa, rady spółdzielczej tylko wszystkich spółdzielców, bo spółdzielnia to nie prezes, to nie rada nadzorcza tylko spółdzielcy. A sala widowiskowa napewno nie nalezy do urzędu miasta i urząd miasta nie będzie dyktował co ma się znajdować w pomieszczeniach spółdzielni, tj. spółdzielców.
Natasza, piszesz że poprzedni zarząd był zajęty zbieraniem pieniędzy na wywożenie za granicę, to dlaczego ten zarząd nie jest zajęty przywożeniem tych pieniędzy z zagranicy? Pewnie dlatego, że ma już władzę, stołeczki oraz wiernopoddańcze natasze, które bronią prezeska jak dawno utraconej cnoty. A ten twój smalec z chlebem jest droższy niż margaryna kama. Zmień dietę. Ocieplacie bloki tylko dlatego, żeby wam było ciepło w kieszeniach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karina zmień swój bełkot.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ty nataszko zmień prezeska.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ty, karina a czy ty nie mieszkasz gdzieś tam na powstańców w-wy, bo prawdopodobnie tam co niektórym pachnie stołek prezesa i sieją taki zamęt. A co by bylo najśmieszniejsze to prawdopodobnie, ci co tak pałają nienawiścią to siedzą w kościele w pierwszej ławce i dużo udzielają się w nim. Ot wiejska mentalność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~garage~
Te ponad 1000 podpisów to niewiele w stosunku do liczby mieszkańców. CZyli po co ta piana panie lubartowiak. A może pan redaktor napisze jak to prezes w sierpniu podniósł za garaże w Lubartowie o bagatela 400%!!!!!!. No ale pewnie temat tabu dla kolegi po fachu :-)[/quote] ~uczciwości~[quote]Uważam, że jak kogoś stać na samochód to i niech płaci właściwą kwotę za wynajem garażu. Ja jeżdżę rowerem bo mnie nie stać na samochód.
. Jak kogoś stać na mieszkanie to niech mu czynsz o 400% zwiększą :-) Ja mieszkam na dworcu i mam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak Was czytam i się zastanawiam o czym ta dyskusja? Artykuł byl o problenie śmieciowym, a Wy pierniczycie o jakimś prezesie spółdzielni i zarozumiałym burmistrzu. A może przejdzcie się do lasu, na łąki lub wzdłóz torów kolejowych i zwróćcie uwagę na gury smieci. Możecie też wyjść na spacer wieczorem w okolice Kopernika i zaciągnąć się rakotwórczą wonią palonych plastików. To jest problem do rozwiązania, a nie kibicowanie dwom pacanom. Ja mieszkam w domku jednorodzinnym i "grzeje mnie" kto będzie prezesem prezesem w spółdzielni, ale nie mogę juz patrzeć jak połowa z mojej ulicy wieczorkami na rowerkach albo bardziej śmiało przyczepkami wywozi smieci w nieznanym kierunku. Nikt ich nigdy ze strazy miejskiej lub gospodarki komunalnej nie zapytał gdzie maja pokwitowania i faktury za utylizacje smieci. Powiem krótko, chętnie zgodziłbym sie płacić ten podatek, bo wiem, że wówczas nikomu by się nie opłaciło wywozić tych smieci do lasu lub ich palic, wtedy już nie dałoby się zaoszczedzic na tym kilku groszy. Wtedy by sie okazało, że pojemniki stoja przed każda posesją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No niestety darek to nalezy miec pretensje własnie do takich jak karina, która jest przeciw takiemu podatkowi. To jest proste, prezes spółdzielni jako radny wystąpil z wnioskiem o wprowadzenie tego podatku, ale widocznie zagraża innym w urzędzie miasta, bo co niektórzy z nich uważają, ze mają przyznany dożywotnio i stąd ten problem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pomyłka - chodzi o przyznany stołek dożywotnio
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Więc chyba coś jest na rzeczy z tym prezesem, że takie emocje wzbudza. Chyba się nie zasłuzył wszystkim robiąc czystki w spółdzielni a wczesniej udając patriotę (miedzy innymi w rocznicę 13 grudnia). Facet miał jasny cel, wyhaczyć ciepły stołek i był w tym skuteczny. W końcu nie wybrali go słuchacze radia maryja tylko WY mieszkańcy spółdzielni, znaliście jego przeszłość i poglądy. Natomiast spółdzielnia mieszkaniowa, ma swój statut i władze (to nie Białoruś) więc dalej do roboty, zmieńcie to zamiast anonimowo naszczekiwać pod stołem. Nie wylewajmy dziecka z kąpielą, bo akurat pomysł zaproponował nie ten człowiek, który nam się podoba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to nie z prezesem jest coś nie tak, przecież podatek śmieciowy chciał wprowadzić prezez i dużo osób było za, natomiast poczytaj dobrze i zobacz, kto był przeciw. A co do czystek w spółdzielni to też uważasz, że prezes zrobił żle za to, że pogonił poprzedni zarząd za wywożenie pieniędzy za granicę, a niestety co niektórzy byli za tym aby były zarząd nadal pracował i nadal "kombinowa. Także iwdać z kim w naszym mieście jest coś nie tak, widać kto ma gdzieś mieszkańców miasta, widać kto umie wykonywać swoje zobowiązania wobec LOK, biblioteki, podatku śmieciowego a ostatnio przystanku autobusowego z możliwością postoju 2 autobusów, Ten nowy przystanek w mieście koło kościoła kapucynów to już calowita klapa. Także widać z kim jest coś nie tak. Także i ty też wybierałeś tych co teraz rządzą lubartowem. Brawo. To też nie Białoruś, że radni i inni włodarze miasta mają rządzić według własnego widzi mi się, nie zważając na dobro ogółu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
to nie z prezesem jest coś nie tak, przecież podatek śmieciowy chciał wprowadzić prezez i dużo osób było za, natomiast poczytaj dobrze i zobacz, kto był przeciw. A co do czystek w spółdzielni to też uważasz, że prezes zrobił żle za to, że pogonił poprzedni zarząd za wywożenie pieniędzy za granicę, a niestety co niektórzy byli za tym aby były zarząd nadal pracował i nadal "kombinowa. Także iwdać z kim w naszym mieście jest coś nie tak, widać kto ma gdzieś mieszkańców miasta, widać kto umie wykonywać swoje zobowiązania wobec LOK, biblioteki, podatku śmieciowego a ostatnio przystanku autobusowego z możliwością postoju 2 autobusów, Ten nowy przystanek w mieście koło kościoła kapucynów to już calowita klapa. Także widać z kim jest coś nie tak. Także i ty też wybierałeś tych co teraz rządzą lubartowem. Brawo. To też nie Białoruś, że radni i inni włodarze miasta mają rządzić według własnego widzi mi się, nie zważając na dobro ogółu.
Osobiście muszę się Ci powiedzieć, że nie głosowałem na obecnego burmistrza, moim zdaniem on miał juz dosyc czasu aby pokazać co potrafi i poza sprzedażą czego się dało nie zrobił wiele więcej. Natomiast spółdzielnia mieszkaniowa zupełnie mnie nie interesuje bo nie jestem jej członkiem. Jednak jako mieszkaniec tego miasta obserwuję jak wielu swoista karierą pana Tomasiaka. Jak pamiętam zaczynał jako redaktor w "Lubartowiaku" od polemik z jednym z radnych z Uni Wolności. Najbardziej utkwiło mi w pamięci jego jedno zdanie, które brzmiało mniej więcej tak: "Panie radny ja wiem lepiej na czym polega obiektywizm i profesjonalizm dziennikarski, bo ja studiuje dziennikarstwo". Podejrzewam, że choć mineło sporo czasu prezes spółdzielni jest w dalszym ciągu jedynym posiadaczem prawdy, tak zreszta jak i jego partia - LPR. Natomiast podatek śmieciowy to bardzo dobry pomysł. Tylko ta argumentacja, że worki stoją pod smietnikami spóldzielni, pewnie wkurza niektórych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie da się osiągnąć kariery siedząc cicho i nic nie robiąc, mnie nie interesuje żadna partia i nie utożsamiam osoby z daną partią. Własnie jak słyszę, że obsadza się stołki byle kim a tylko z tego względu, że nalezy do danej partii to mam ochotę ............ . Dla mnie liczy się człowiek, który coś robi a nie tylko piastuje stanowisko. A to, że Tomasiak zaczynał jako dziennikarz, to mamy byłego prezydenta Wałęsę po zawodówce i też było. Mamy doskonały przykład wielkiego "robienia" dla mieszkańców Lubartowa, ostatnio przystanek "z prawdziwego zdarzenia" w mieście. Zgroza, żeby miasto nie mogło rozwiązać tego problemu. Ale widać dla miasta wszystko jest problemem nie do rozwiązania - LOK, biblioteka, podatek śmieciowy, przystanek, były zasyfiony "ogródek jordanowski". Jedynie z braniem porządnych wynagrodzeń nie mają problemów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...