Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Opozycja zwołuje nadzwyczajną sesję Rady Miasta

Utworzony przez ~gość~, 10 czerwca 2009 r. o 08:45 Powrót do artykułu
i znowu tomasiak, ludzie zróbcie coś z tym typem, przecież ten człowiek albo ma kompleksy albo opanowały go jakieś fobie. A może ktoś mu dosypuje coś do wody, przecież reakcje tego osobnika nie są do końca normalne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Festiwal populistów, postkomunistów i oszołomów pod dyktando skinheda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuszna inicjatywa przeciw małomiasteczkowej klice nieudaczników, układowców, nepotów, leni, politycznych bankrutów i wszelkiej maści planktonu miejskiego, pod egzotyczną flagą jakiegoś WIRu, naszego domu, samoobrony bis i jednego rodzynka z PO. Tę hałastrę, dla dobra miasta, trzeba rozpędzić. Brawo opozycja. Mam nadzieję, że PIS się przyłączy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
i znowu tomasiak, ludzie zróbcie coś z tym typem, przecież ten człowiek albo ma kompleksy albo opanowały go jakieś fobie. A może ktoś mu dosypuje coś do wody, przecież reakcje tego osobnika nie są do końca normalne.
a jeżeli twoje reakcje mają być normalne no to ja proponuję ci abyś płacił za śmieci tych mieszkańców z domków jednorodzinnych co podrzucają je do śmietników należących do spółdzielców. Mieszkam w bloku i obok mnie są domki jednorodzinne, które nie wystawiają do zabrania śmieci bo wrzucają do naszego śmietnika. Nie rozumiem dlaczego mieszkańcy blokowisk mają płacić za czyjeś śmiecie. Stać kogoś na domek jednorodzinny to i na wywóz śmieci. Mieszkańcy blokowisk nie są świętymi mikołajami. Także jak ci przeszkadza, no to możesz się wykazać i wpłacać na konto współdzieli pieniądze za te podrzucane śmieci. Dotarło to do ciebie, czy jeszcze nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~krystian~ napisał:
Festiwal populistów, postkomunistów i oszołomów pod dyktando skinheda.
Tak mógł napisać tylko POpaprany uwol wciągniety do d... przez WiR
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przy okazji euro-wyborów w kilkunastu polskich gminach odbyły się gminne referenda w sprawie gospodarki odpadami komunalnymi. Tylko w gminie Słopnice referendum okazało się ważne. http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?...Sum=-1501011843 Referenda dotyczyły uzyskania przez administracje lokalne takich samych narzędzi i mechanizmów zarządzania w gospodarce odpadami komunalnymi, jakie mają gminy w Unii Europejskiej. W gminie Słopnice z Małopolski frekwencja wyniosła 42,7 procent. 98 procent głosujących opowiedziało się za przejęciem odpadów komunalnych przez administrację gminną. Pozostałe referenda nie przyniosły rezultatu z powodu frekwencji niższej niż 30 procent. To smutne i żenujące, że aby polskie gminy posiadały takie same narzędzia i mechanizmy zarządzania jakie mają gminy zachodnioeuropejskie - trzeba organizować kosztowne i skazane na niepowodzenie referenda lokalne… W skali kraju zmarnowano spore pieniądze podatników (a tak brakuje funduszy na ochronę środowiska) na to aby wyposażyć polskie gminy w instrumenty prawidłowego zarządzania, instrumenty z natury rzeczy posiadane przez gminy unijne. To wstyd, że osiem lat od podpisania unijnych zobowiązań akcesyjnych administracja centralna nie przeprowadza nadal zmian legislacyjnych dla integracji polskiej gospodarki odpadami komunalnymi do unijnych zasad systemowych... To smutne i żenujące, że zamiast implementować unijne zasady systemowe do polskiej gospodarki odpadami komunalnymi – organizuje się w Polsce cykliczne „sprzątanie świata” aby uprzątnąć dzikie wysypiska... To smutne i żenujące, że trzeba się po ośmiu latach od podpisania unijnych zobowiązań akcesyjnych upominać poprzez apele aby polska administracja przeprowadziła niezbędne reformy systemowe gospodarki odpadami a w dobie kryzysu finansowego trwoni się pieniądze na jałowe środki zastępcze... TRZEBA WYELIMINOWAĆ PRZYCZYNY SYSTEMOWE TWORZENIA SIĘ „DZIKICH WYSYPISK”. Całą dyskusję dotyczącą klęski narodowej jaką są dzikie wysypiska, które nie są znane w większości krajów unijnych - trzeba zacząć od opłaty za usuwanie odpadów domowych. W Unii Europejskiej płaci ryczałtowo każda rodzina do administracji gminnej, która jest obowiązana odebrać wszelkie odpady domowe i wyposażyć posesję w wystarczające i znormalizowane pojemniki. Zryczałtowana opłata musi też starczyć na opłacenie kosztów selektywnej zbiórki i kosztów przetwarzania odpadów. Nie jest więc potrzebna żadna umowa, która określa ilość i wielkość pojemników (a jeśli odpady nie mieszczą się w pojemnikach – gmina jest obowiązana skorygować ewentualnie liczbę i wielkość pojemników na tej posesji – ale musi bez dodatkowej opłaty odebrać odpady z tej posesji w ramach opłaty zryczałtowanej). Gdyby było tak, jak jest w Polsce – tam też mieszkańcy tworzyliby dla „oszczędności” w opłatach, dzikie wysypiska… Taki system opłat i przeniesienie własności wyniesionych odpadów domowych na gminę - powoduje to, że nikt nawet nie myśli o usuwaniu odpadów „w krzaki”, czy też o podtruwaniu bliźnich poprzez spalanie odpadów w domowych piecach. Kiedy usunie się przyczyny systemowe powstawania dzikich wysypisk – niepotrzebne są nawoływania do częstszych kontroli i zwiększania liczby strażników miejskich. Prewencja jest zawsze lepsza i tańsza od leczenia… Dzięki takiemu systemowi są już kraje w których na składowiska trafia jedynie 3 procent odpadów, reszta jest zagospodarowywana, a u nas – mimo przystąpienia 5 lat temu do Unii Europejskiej jest 97 procent odpadów ląduje na składowiskach - w tym też na "dzikich wysypiskach"… Pozostawienie w Polsce dotychczasowego chaotycznego stanu organizacyjno-logistycznego, w którym nie można jednoznacznie wskazać, kto jest odpowiedzialny wobec mieszkańców i wobec zobowiązań międzynarodowych Polski, za system gospodarki odpadami komunalnymi, zagraża bolesnymi skutkami dla budżetu i prestiżu państwa - wobec perspektywy unijnych sankcji finansowych za niewypełnienie podpisanych w 2001 roku zobowiązań akcesyjnych koszyka „środowisko”. Tylko przedstawienie wobec Unii Europejskiej konkretnej „mapy drogowej” programu naprawczego – może odsunąć nałożenie sankcji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości… Skutki karygodnych zaniedbań w transpozycji i implementacji unijnych zasad systemowych gospodarki odpadami komunalnymi mogą wyniknąć w ważnym dla Polski roku 2012… Brak dotychczasowego politycznego zainteresowania naszymi śmieciami będzie drogo kosztować nas - obywateli-podatników… --------------------- Panie Premierze - rok temu 21 kwietnia 2008 roku wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski na Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Rozwoju stwierdził: „zdarzały się te rzeczy, które powodowały, że na skutek działań różnych – nie wiem do końca jakich, ale nie chcę się nad tym zastanawiać – zapisy, które choćby łatwiej przekazywały władztwo nad strumieniem odpadów do samorządu terytorialnego, nagle gdzieś po drodze ginęły. ---- Dlaczego? Nie wiem i nie chcę szukać odpowiedzi na to pytanie. Nie będę się nad tym zastanawiał. ---- Oczywiście, ja mam świadomość, że stan taki, jaki jest, jest dla jakiejś określonej grupy działającej w tej branży, bardzo korzystny”. Czy nawet obywatelskie doniesienie o podejrzeniu przestępstwa złożone przez Pańskiego Ministra złożone na forum sejmowym – to za mało aby uruchomić szczególny nadzór nad pracami legislacyjnymi w tej dziedzinie w której Rzeczpospolitej grożą unijne sankcje finansowe? Czy na zasadzie "mądrości po szkodzie" - dopiero specjalne komisje śledcze mają badać przyczyny doprowadzenia do euro-kompromitacji? Zdzisław Smolak - eko.obywatel@gmail.com – społeczny rzecznik przeprowadzenia euro-programu naprawczego dla polskiego systemu gospodarki odpadami komunalnymi ----------------------------- Czy zmierzamy do euro-kompromitacji? - http://zb.eco.pl/publication/alarm-czy-zmi...mitacji-p1125l1 „Co rząd zamierza zrobić z odpadam komunalnymi” – http://www.wspolnota.org.pl/content/view/8049/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o matko, a kto by to czytał. Napisz w skrócie o co ci chodzi. Bez względu co napisałeś - przytoczyłeś to jestem za tym aby burmistrz płacił za śmiecie tych co nie płacą, bo ja nie jestem żadną instytucją charytatywną aby za kogoś płacić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"zadymić", nikt nie będzie widział, podburzyć,zaszumieć nikt nie usłyszy, rzucić ciemności; plac po pomniku, budynek po przystanku,targowisko. i oczywiście śmieci w 70-tą ROCZNICĘ SOWIECKIEJ AGRESJI NA OJCZYZNĘ NASZĄ-POLSKĘ rzecze jacuś do bogusi przy akompaniamencie maciejewka, usuwki, oj nie, nie za wielu bo stołek burmistrza jest jeden , chyba że się u-ściślimy i wszystkich wysadzimy - henryk s.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...