Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Wolna amerykanka. Zapoczątkował lekceważąc prawo były dyr.szpitala ,póżniejszy szef NFZ w lublinie. Obchodząc prawo dał impuls innym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
problem w tym, że NFZ nie znalazł jakoś tańszej oferty, w tym roku obowiązywał punktowy system oceny, wyłoniono ze 2-3 championów, którzy rzekomo są najlepsi i tylko oni dostaną umowy z NFZ tym samym ogranicza została strasznie liczba placówek, gdzie klient NFZ-pacjent może się leczyć. Na papierku wszystko się zgadza, będzie niby lepsza obsługa/jakość, bo wygrywający ma standard ISO, czego przegrywający konkurent nie miał, ale ISO to nie wszystko. Gdzie warunki obsługi, podejście lekarza, kolejki do zabiegów ?? Olano Nas pacjentów Całkowicie. wg mnie oszukani zostali również świadczeniodawcy, kosztem kredytów/inwestycji podnosili standard placówek, sądząc, że w dłuższym okresie się to zwróci dzięki lepszej jakości obsługi świadczeń. Parę tysięcy placówek zostało odsuniętych od kontraktu z NFZ. Zostali "wybrańcy". Proszę poczytać odwołania na www.nfz-lublin.pl/Kontraktowanie/odwolania_ws.aspx około 700 odwołań zgłoszono, Wrocław czy Poznań, zaledwie z 30, więc tam chyba nie dopiekli tak mniejszym podmiotom chcącym działać na rynku. Uczeń w szkole już nie pójdzie do dentysty w tym samym budynku, musi jechać do "wybrańca" to jest Wyższy standard i lepsza jakość dla pacjenta ?? gabinet w szkole zostanie zamknięty, punkty dostanie monopolista. Pacjent z Lublina musi jechać na zabieg do Bychawy bo tam jest wybrańca NFZ, placówki z Lublina nie dostały punktów. Jak 2 oligarchów zamiotło konkurencję to teraz z pacjentami mogą robić co chcą, przez kolejne 3 lata nikt im nie podskoczy, a po tych 3 latach konkurencja sama upadnie bez środków NFZ. Gdzie tu wolny rynek ? Może zamknijmy większość sklepów i wskażmy parę Żabek gdzie można zakupy robić ? Jakość opieki nad pacjentem sama potrafi to monitorować, jak gdzieś krzywdzą, to drugi raz tam nie staniemy i pójdziemy leczyć się gdzie indziej, a teraz brak takiego wyboru, brak konkurencji doprowadzi do spadku jakości świadczeń, zwłaszcza, że prywaciarze będą chcieli jak najwięcej zarobić, kto kto im zabroni/przeszkodzi ?? konkurencja z tylko prywatnymi wysokopłatnymi dla zwykłego zjadacza chleba usługami ?? S K A N D A L Przykład z małopolski: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/473831,stolica_malopolski_bez_chirurgii_nfz_podpisal_umowe_ze_szpitalem_oddalonym_o_100_km_od_krakowa.html co to 100km dla Dyrektora NFZ'tu co zgarnia 12 tysięcy premii http://wyborcza.pl/1,75248,8861001,Prezes_NFZ_ma_gest__Po_12_tys__premii_dla_wszystkich.html ,a Pacjent jak ma dojechać ? a rodzina jak odwiedzić ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no to teraz wolne konanie, bo szkoda pacjent ledwie żywy ma jeździć tak daleko. Przecież to normalne, że z usług lekarza korzystają chorzy a nie zdrowi. I powiedzcie mi teraz, że nie ma eutanazji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.