Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Referendum w sprawie śmieci

Utworzony przez nobi, 26 września 2008 r. o 07:01 Powrót do artykułu
Ten psychol chce podatku śmieciowego? Znowu jakąś wojenkę w Lubartowie szykuje. Potrafi tylko nowe opłaty i podatki proponować. Miasto z kolei powinno egzekwować przepisy, żeby ukrócić nielegalne wyrzucanie śmieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie podpisywali Tomasiakowi bo niezdawali sobie sprawy z tego co podpisują. Nieudolność prezesa Tomasiaka wychodzi w całej okazałosci. Dlaczego korzysta z usług "obcej" firmy do wywozu smieci? W blokach obsługiwanych przez Gospodarkę Komunalną śmieci też podrzucają a jest taniej. To podrzucanie ma charakter akcydentalny. Tomasiak jeszcze kilka lat temu był prawicowym "zadymiarzem" te metody stosuje teraz w walce z burmistrzem. W ten sposób chce się pozbyć ze swojego zarządu problemu śmieci a jednoczesnie ugrać politycznie. W spódzielni płacimy drożej za smieci bo dopuściliśmy tego nieudacznika i propagandzistę do władzy w Spółdzielni! Ludzie nie dajmy się zwarjować i nie poddawajmy się takiej manipulacji!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śledząc w ostatnim okresie karierę Tomasiaka mam przekonanie, aby takich idiotów eliminować z życia pulicznego jak najszybciej. Przecież ten człowiek nawet nie wie pod czym się podpisuje i jest problemem samym dla siebie. Życzę mu jak najlepiej, czyli powienien zacząć się leczyć na główkę jak najszybciej. Może jest już za późno, ale nadzieja umiera jednak ostatnia. Ciekawy jestem jacy ludzie na niego głosują? Chciałbym z nimi siąść twarzą w twarz i przynajmniej ich poznać. To również muszą być ciekawe przypadki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no proszę, czyzby wypowiadały się tutaj osoby, którym jednakowe płacenie za smieci nie odpowiada, możemy tylko się domyslać dlaczego. Natomiast ja mieszkam w bloku i nie mam zamiaru za kogoś płacić kogo stać na dom mieszkalny, niejednokrotne porządne auto bo takimi sa przywożone śmieci. Przeszkadza wam Tomasiak, no bo w naszym mieście jak ktoś chce coś robic to jest źle traktowany. Lepszy był poprzedni zarząd, bo na mieszkańców SM zwalił utrzymywanie LOK, do tego nic nie robił, jedynie co wywoził za granicę pieeniądze spółdzielców. I było dobrze. Do spółdzielni mieszkaniowej nie nalezy zarządzanie i dbanie o kulturę miasta, o śmieci z domów prywatnych. Wam się chyba ......, kto ma o to dbać. To nalezy do urzędu miasta..... urzędu miasta. Nie mam zamiaru ....... i utrzymywać to co nalezy do kompetencji urzedu miasta, tj. LOK. tj. śmieci z domów prywatnych. Stać na "chałupę" to i stać na płacenie za smieci. Widziałem niejednokrotnie jak podjeżdżają nawet samochodem i wywalają śmeci do kontenerów SM. Jak co niektórym przeszkadza referendum, nie ma sprawy. Ci co są przeciw niech płacą za tych co "podrzucają" śmieci, nikt nikomu nie zabrania płacić za kogoś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak możesz nazywać mieszkańców bloku ludźmi chorymi na glowe za to, ze nie chcą płacić za nie swoje smieci, tzn. za podrzucane śmieci z prywatnych domków do kontenerów SM. Oj chyba wiem, kto tu chory na tą glowę. Także radze skorzystać z pomocy lekarza, bo ja w każdym bądź razie nie mam zamiaru płacić za nie swoje śmieci. Skończył się socjalizm. Teraz każda własność jest szanowana, także kontenery SM są mieszkańców blokowisk i niech się mieszkańcy domków jednorodzinnych odczepią od nich. Dotarło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie może skupmy się nad pomysłem czy taki podatek wprowadzać czy nie i zajmijmy się sprawą merytorycznie i po ludzku a nie obrzucając się błotem. chociaż obrzucanie się błotem najlpeiej nam wychdzi to nasza Polska specjalnosć. Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać. Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest. a jeki proponuję rozwiązanie, a popatrzmy w przesłość i teraźniejszość kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja/ potrzba rozwiązań innych by ograniczyć naszą produkcję odpadów i innych niepotrzebnych rzeczy. a co do referendu, jak sie nie mylę żeby referendum było ważne potrzebna jest odowiednia frekwencja czy na taką możemy liczyć w naszym społeczeństwie jeszcze nie do końca ukształtowanym \ cóz tak zastanawiam sie bo ja jestem z dawnych czasó czy nie powinienem polec jak nasz pomnik który padł ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
......."Ja jestem mieszkańcem blokowiska i jestem przeciwny aby wszyscy płacili podatek smiechowy, już mieliśmy takie rozwiązanie ze wszyscy płacili po równo, może nie warto do tego wracać".... To w takim ukladzie dla takich osób co są przeciw zarząd SM winien ustalić dużo wyższe opłaty za smieci, bo ja jestem za referendum i nie mam zamiaru płacić za kogoś. Jeżeli Pan taki hojny, no to proszę bardzo, dlaczego Pan nie płaci za innych, mamy w SM dużo zaległości czynszowych. ....." Mam świadomość tego że ludzie z domków jednorodzinnych wyrzucają śmieci do śmietników spółdzielni, cóż jesteśmy społeczeństwem jeszcze mało demokratycznym z ukształtowniem pewnych wartości i dlatego tak jest".... Tak czcze gadanie przez Pana nic mi nie daje, bo ja muszę co miesiąc wylożyć z portfela i za kogoś płacić. Jeżeli ta osoba co wyrzuca śmieci będzie płacić to i od razu zrobi się bardziej demokratyczna bo nie będzie się jej opłacało wyrzucać śmieci do innych kontenerów. ........ "kto dopuścił że wokoło nas są takie smieci, komu przeszkadzały szklane butelki i papier szary. cóz my jesetśmy już w społeczeństwie konsumcyjnym gdzie nie liczy się przyroda, ekologia ale ta prawdziwa a nie jej marna imitacja"... no szkoda, może będziemy cofać się do średniowiecza, bo Pan jest przeciwny wprowadzeniu jednakowych opłat za smieci dla tych osób niereformowalnych. W każdym bądź razie, ja na swoje śmieci ciężko pracuje i nie mam zamiaru za kogoś płacić. Komuś to co rąsie do dupci przyrosły, ze nie umie sobie zapracować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
słuchajcie, ale jaja, czy ja dobrze rozumiem, że za posegregowane smieci płacę więcej. Bo jeżeli tak to ja chromolę je segregowac i obijać sobie nogi przez dwa pojemniki w kuchni o rozmiarach 2 m x 2 m. Nie dość, że mam ciasno to jeszcze mam więcej płacić. Ja się hcyba udusze ze smiechu, to tylko rzadzący naszym miastem moga tak wymyślć. Jeżeli to prawda to dlaczego SM nie zlikwidije pojemników na posegregowane smieci zjandujących się przy śmietnikach. Niech sobie rządzący naszym miastem składają tam swoje smieci, ich staać na większe opłaty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może swoją nieudolność w zarządzaniu zamiast przerzucać na innych pan prezesik weźmie się do roboty. A jak nie chce aby mu śmieci podrzucano to niech śmietniki pozamyka i klucze spółdzielcom rozda. jeżeli to prawda że tyle płaci i że to tyle mu podrzucają to w ciągu miesiąca pokryje koszty kluczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ty chyba jesteś chory, mam całą rodzinę zaopatrzyć w klucze i chodzić z nimi przy tylku. Ja chromolę, to najwyżej będę wyrzucać śmieci pod śmietnik. To niech radni staną przy śmietnikach jak nie umią swoich mieszkańców nauczyć kultury i pilnują gdzie wyrzucają śmieci. Przynajmniej jak biorą diety to niech wykażą się, ze coś robią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak śmieci będa podrzucane pod śmietnik to ty będziesz za nie płacil i sprzatał je, dobrze jak nie umiesz normalnie myśleć, do tego ja też nie mam zamiaru jako spółdzielca posiadać klucz, także będziesz na zawołanie stał przy smietniku i mi otwierał. Zarozumialeś, czy to dla ciebie za trudne do zrozumienia, że smieci z domków jednorodzinnych to są smieci zarządu miasta a nie spółdzielcow i pilnujcie sobie swoich "śmieciarzy"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...