Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
a co to bedzie za konkurencja dla komeko? kosztowo nigdy się nie opłaci wozic odpadu poza lublin. tak na marginesie jedna smieciarka która ma wozic smieci do rokitna zrobi 1 moze dwa kursy na dzien a komeko 5. to ile trzeba smieciarek aby wozic do wólki rokickiej. znowu bedzie lipa z inwestycji ze wzkledu na koszty transportu. a i czesc zdolnosci produkcyjnej z wólki załatwia tylko 1/5 lublina. jaka konkurencja dla komeko?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szumiec to nie jest burmistrz:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zastanawiająca jest ta 30 arowa działka w środku parceli osoby prywatnej, coś mi tu śmierdzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest jedna wielka ŚCIEMA. Po pierwsze to firma chcąca wywozić śmieci musi wykazać odpowiedni poziom odzysku. Nie wiem dlaczego nikt o tym jakoś nie pamięta. Mamienie ludzi że firma X czy Y będzie jako jedyna miała sortownie i będzie dyktowała ceny jest nieporozumieniem. Aby być dopuszczonym do przetargu należy wykazać się dostępem do takiej instalacji. W Lublinie przez lata ugruntowało się że są dwie firmy ale wcale tak nie musi być i jakby przeprowadzono normalny przetarg w normalnym terminie na pewno zgłosiło by się więcej firm chcących wywozić śmieci z Lublina. Druga sprawa jest taka - jak decydenci chcą zapewnić odpowiedni strumień odpadów do sortowni? Nikt jakoś o tym nie myśli, miasto nie ma własnego zakładu wywozu, tak więc trzeba będzie jakoś "zmusić" firmy prywatne do wożenia śmieci do "miejskiej Sortowni". Kolejna sprawa to ta że jeżeli już to będą do tej sortowni trafiać odpady najmniej wartościowe, a spółki prywatne będą wiedziały jak zagospodarować te na których da się zarobić. Wg. mnie to kolejna "fontanna" na której mają zarobić ci co powinni no i kolejne stołki do obsadzenia. 49 milionów to maże nie dwieście ale ta sortownia jest nam zupełnie nie potrzebna i (chciałbym się mylić) nigdy w pełni wykorzystana. Nawet te 10 milionów które chcą dołożyć lubelscy radni można by wydać w lepszy sposób. Nie jestem malkontentem ale trochę obiłem się o branżę śmieciową i wiem co piszę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak kolego tak właśnie funkcjonuje segregacja w całym cywilizowanym świecie e a z twoimi poglądami to znów proponujesz wysypywanie śmieci do lasu a może sąsiadowi na podwórko. Nie ma cudownych dla wszystkich rozwiązań ale sortownia to chyba najlepsze wyjście i dla miejsca lokalizacji (miejsca pracy)  i dla dużych aglomeracji miejskich (Lublin)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Jest zastępcą Imię i nazwisko: Radosław Szumiec Oświadczenia majątkowe: Oświadczenie za rok 2013 Stanowisko: Zastępca Burmistrza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolego DS Jak na razie nie podałeś żadnych konkretnych powodów dlaczego Lublin musi mieć sortownię. Jak zwykle, w takich przypadkach przytaczane są "argumenty" - cały cywilizowany świat tak robi oraz jeżeli masz swoje zdanie to zapewne swoje śmieci wyrzucasz do lasu lub podrzucasz sąsiadowi. Napisz konkretnie - po co nam ta cała sortownia, a nie uprawiasz demagogię. Czy rzeczywiście nie widzisz bezsensowności tej inwestycji? Trzeba się na coś zdecydować - albo wywozem i segregacją zajmuje się samorząd (tak jak dostarczaniem wody czy prądu) czy też robią to firmy prywatne. Po raz kolejny napiszę: sortownia miejska w tym momencie nie ma racji bytu, przede wszystkim dlatego że strumień odpadów nie będzie wystarczający do zapewnienia pracy sortowni, a będą tam trafiały odpady najgorszej jakości lub trudno zbywalne. OZ PS. jak do tej pory ustawa o zagospodarowaniu odpadów nie rozwiązała problemu śmieci w lesie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spieracie się o coś, co tak naprawdę dotyczy was w stopniu znikomym. Bo nie rozumiem, co to dla was za różnica, gdzie trafią wyprodukowane przez was śmieci. Nad sensownością owej sortowni powinniśmy zastanawiać się my-mieszkańcy okolicznych wsi (m.in. Rokitno, Baranówka, Trzciniec, Łucka), o których istnieniu większość z was pewnie nie miała do tąd pojęcia... To na nasze otoczenie istnienie i funkcjonowanie sortowni wpłynie najbardziej. Co nie oznacza, że kibicujemy wywożeniu śmieci do lasu, ale to już temat na inną rozmowę. :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...