Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

27 maja strajkują nauczyciele (wideo)

Utworzony przez Cięzko pracujący, 20 maja 2008 r. o 15:28 Powrót do artykułu
No tak i może jeszcze po7 godzin pracy w tygodniu. Bezczelni, a może by tak Urząd Sakrbowy zają się źródłami pochodzenia majątków nauczycieli, może podatkami od korepetycji??? Gdzie jest Urząd Skarbowy?? A niby czym oni się mogą wykazać klepią przez 15 lat to samo. Jeszcze dostają kasę na dokształcanie. Pięknie, tylko poziom ich wiedzy jest naprawdę wątpily a uczeń wszystko przyjmie. Jak się nie podoba to wypad do Anglii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takiego wała jak wezmę urlop. Dzieci do szkoły i za brak opieki lub jej odmowę skarga do prokuratury. Innym radzę to samo. A w najbliższych wyborach głosujemy na polityków z ikrą którzy nie będą się bali tego rozleniwionego towarzystwa i dadzą im tyle pracy co innym grupom zawodowym, bo z nadmiaru wolnego czasu państwo nauczycielstwo fruwa w obłokach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie dla ekip rządzących. Poza tym strajk nie jest formą protestu godną naśladowania, a nauczyciel chyba powinien być wzorem dla młodego pokolenia. Z drugiej strony- nauczyciele mogliby spojrzeć na innych ludzi- pracujących ciężko 42 godziny tygodniowo (albo i więcej bez dodatkowego wynagrodzenia) do zaawansowanego wieku, dysponujących "normalnym" wymiarem urlopu. Przydałoby się trochę refleksji i empatii, a nie strajków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cięzko pracujący napisał:
No tak i może jeszcze po7 godzin pracy w tygodniu. Bezczelni, a może by tak Urząd Sakrbowy zają się źródłami pochodzenia majątków nauczycieli, może podatkami od korepetycji??? Gdzie jest Urząd Skarbowy?? A niby czym oni się mogą wykazać klepią przez 15 lat to samo. Jeszcze dostają kasę na dokształcanie. Pięknie, tylko poziom ich wiedzy jest naprawdę wątpily a uczeń wszystko przyjmie. Jak się nie podoba to wypad do Anglii.
Skoro nauczyciele mają tak pięknie to czego nim nie zostaniesz?? Miałbyś za darmo dokształcanie itp. Jeżeli chodzi o korepetycje to nie wszyscy nauczyciele mają tak różowo. I proponuję się niektórym zastanowić. NAUCZYCIELE CZĘSTO PRACUJĄ TAKŻE W DOMU, szczególnie poloniści. I nikt nie będzie wypadał do Anglii bo ma Polskę i chce godnie zarabiać. Nie po to człowiek się tyle uczy, żeby robić za grosze. Ja proponuję lepiej zabrać nierobom zasiłki, wtedy będzie sprawiedliwość. A majątki nauczycieli chyba nie leżą w zakresie us, milionów nie zarabiają!! Politycy na pewno mają więcej, a pracę mają podobną!! I żeby nie było nie domówień, jestem tegorocznym maturzystą, żaden z członków mojej rodziny nie jest NAUCZYCIELEM!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do żenujących przedmówców: pojęcia nie macie o pracy nauczyciela. a pretensje o strajk prosze kierować do premiera Tuska. przecież obiecał nam sowite wynagrodzenia. niczego wiecej się nie domagamy. proste?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem nauczycielem i się tego nie wstydzę! Proponuję RODZICOM, aby przeforsowali 40 godz. MÓJ tydzień pracy, tj. od 8 do 16. W tym czasie : lekcje, przygot. dp lekcji, sprawdzanie prac, zeszytów, testów itp., kółka,szkolenia, posiedzenia rad pedag., apele, akademie, wypelnianie dokumentów, dziennika, świadectw, matury, egzaminy, spotk. z rodzicami, wywiadówki, dyskoteki, wycieczki, konkursy dla uczniów, dekorowanie sal, rozpocz. i zakończenie roku szkolnego. PROSZĘ , załatwcie to i przyślijcie w sierpniu dzieci do szkoły, bo po co mi 2 m-ce wakacji, jak nie mam za co ich spędzić?? A propos, kto wtedy się nimi opiekuje? Też babcia ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Radek napisał:
Takiego wała jak wezmę urlop. Dzieci do szkoły i za brak opieki lub jej odmowę skarga do prokuratury. Innym radzę to samo. A w najbliższych wyborach głosujemy na polityków z ikrą którzy nie będą się bali tego rozleniwionego towarzystwa i dadzą im tyle pracy co innym grupom zawodowym, bo z nadmiaru wolnego czasu państwo nauczycielstwo fruwa w obłokach.
Gośiu ! Wyluzuj ! SZKOŁA to miejsce opieki, czy miejsce nauki ? Czytaj ze zrozumieniem. Nauczyciele odejdą od tablic, nie będą nauczać.!!! Dyrektorzy mają obowiązek zapewnić OPIEKĘ dzieciom takich pracusiów jak ty. Zgadnij, kto im w tym pomoże ? Dobrze - odpowiedzialni- nauczyciele ! Przeczytaj wpisy poniżej, to może coś pojmiesz ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda jest taka, że większość nauczycieli to darmozjady i lenie, którzy nie uczą, a odwalają parę godzin w szkole, na dodatek wołając bez przerwy o więcej kasy i więcej odpoczynku. Mam nadzieję, że rząd wraz z sejmem rozpędzą tą bandę i wprowadzą nowe, zdrowe zasady pracy i płacy dla nauczycieli, wyrzucą kartę nauczyciela do kosza. Powodzenia, Panie Premierze !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za tych nierobów nauczycielskich powinna się wziąść prokuratura i sąd. Ja dzieci poślę do szkoły, bo na to płacę podatki a jak się komuś nie podoba do wont do Anglii, ale tam też trzeba pracować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
as napisał:
Za tych nierobów nauczycielskich powinna się wziąść prokuratura i sąd. Ja dzieci poślę do szkoły, bo na to płacę podatki a jak się komuś nie podoba do wont do Anglii, ale tam też trzeba pracować.
A co robisz jak strajkuje służba zdrowia, urzędy, komunikacja (państwowe oczywiście), na które TEŻ płacisz podatki. Za nich też "powinna się wziąść prokuratura i sąd." ?. Działaj, bo jak sprawiedliwość, to nie tylko "po naszej stronie, mimo że sąd sądem" . Ponieważ jestem nauczycielem, to moim obowiązkiem jest zwrócić uwagę na niepoprawny zapis w twojej wypowiededzi, ( to nie jest literówka, które częstą zdarzają się w tekście internetowym), mianowicie: nie pisze się WZIĄŚĆ tylko WZIĄĆ - tak też sę wymawia. Sorry, ale to skrzywienie zawodowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Radek napisał:
Takiego wała jak wezmę urlop. Dzieci do szkoły i za brak opieki lub jej odmowę skarga do prokuratury. Innym radzę to samo. A w najbliższych wyborach głosujemy na polityków z ikrą którzy nie będą się bali tego rozleniwionego towarzystwa i dadzą im tyle pracy co innym grupom zawodowym, bo z nadmiaru wolnego czasu państwo nauczycielstwo fruwa w obłokach.
Przyprowadz to moze prace curus/synus za to dostanie pozniej w obyczajowce. Strajk jest prawem pracownika (patrz: zawody-wyjatki) wywalczonym za komuny i w krajach cywilizowanych w pelni respektowanym. Twoj glos brzmi jakos zalosnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
as napisał:
Za tych nierobów nauczycielskich powinna się wziąść prokuratura i sąd. Ja dzieci poślę do szkoły, bo na to płacę podatki a jak się komuś nie podoba do wont do Anglii, ale tam też trzeba pracować.
To jak ci sie cos nie podoba to wont
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem wszystkich moich przedmówców którzy nawalają na nauczycieli!! Skoro są to nie roby, lenie, które nic nie potrafią to po co wysyłać dzieci do szkoły!! To nie jest darmowa przechowalnia pociech. Wydaję mi się, że jednak analfabetami nie jesteśmy, a to kto jakie wyniki będzie osiągał zależy w głównej mierze od nas samych. Nauczyciel ma za zadanie przybliżyć uczniowi dane zagadnienie, ewentualnie postarać się go tym zainteresować. Po niektórych wpisach na forum sądzę, że to wam przydałaby się dodatkowe lekcji z języka polskiego. A rząd wątpię żeby coś w tym pomógł. Minister edukacji już dawno powinna się poddać do dymisji. Najpierw afera z testem gimnazjalnym, teraz z maturą chociażby z matematyki. Kto za to odpowiada?? Bo chyba nie zwykli nauczyciele. Więc ludzie zastanówcie się!! Jak nauczyciel ma uczyć młodego człowieka logicznego myślenia, skoro na maturze z polskiego i tak musi trafić w klucz, który został napisany przez kogoś tam. Sądząc po tego rocznej maturze, raczej nikogo kompetentnego. I szanujcie innego człowieka, nie wyzywajcie go od nierobów. Skoro uczeń ma wakacje to chyba logiczne, że nauczyciel też ma przerwę. Jeszcze parę lat i nie będzie miał kto uczyć waszych dzieci. I tak coraz większe są problemy, aby znaleźć nauczyciela takiego przedmiotu jakim jest chociażby język obcy nowożytny. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania proszę pisać. Któż lepiej może na nie odpowiedzieć jak nie uczeń przebywający z nauczycielami dzień w dzień??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do roboty święte krowy nic tylko pieniądze i duzo wolnego wstyd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pedagog napisał:
Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie dla ekip rządzących. Poza tym strajk nie jest formą protestu godną naśladowania, a nauczyciel chyba powinien być wzorem dla młodego pokolenia. Z drugiej strony- nauczyciele mogliby spojrzeć na innych ludzi- pracujących ciężko 42 godziny tygodniowo (albo i więcej bez dodatkowego wynagrodzenia) do zaawansowanego wieku, dysponujących "normalnym" wymiarem urlopu. Przydałoby się trochę refleksji i empatii, a nie strajków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CYTAT(pedagog @ 20.05.2008, 15:15) Jestem pedagogiem i wiem doskonale na czym polega praca nauczyciela. Jednocześnie mam własne dzieci i widzę dokładnie, jak nauczyciele wykonują swój zawód. Większość idzie na łatwiznę, nie przygotowuje się zbytnio do zajęć, nawet nie stara się zainteresować dzieci swoim przedmiotem (oczywiście nie wszyscy- są nauczyciele z powołania!). Osobiście nie widzę powodu, abym brała wolny dzień w pracy, posyłam dzieci do szkół. Wyraźnie widać, że strajk jest utrudnieniem dla przeciętnego człowieka, a nie dla ekip rządzących. Poza tym strajk nie jest formą protestu godną naśladowania, a nauczyciel chyba powinien być wzorem dla młodego pokolenia. Z drugiej strony- nauczyciele mogliby spojrzeć na innych ludzi- pracujących ciężko 42 godziny tygodniowo (albo i więcej bez dodatkowego wynagrodzenia) do zaawansowanego wieku, dysponujących "normalnym" wymiarem urlopu. Przydałoby się trochę refleksji i empatii, a nie strajków. Pozujesz na inteligentnego człowieka, a piszesz takie bzdury. Strajk z natury jest formą protestu, ktora polega na tym, że poprzez czasowe utrudnienie działalności ludzi, ma zwrócić uwagę ekip rządzących na problemy określonej grupy bądź grup spolecznych. Jest to ostateczność. Oczekujecie empatii ze strony nauczycieli, a gdzie empatia dla nich, skoro każda wzmianka o nauczycielach, o ich problemach budzi tyle negatywnych emocji. Czy ktokolwiek z was choć przez chwilę zadał sobie pytania : A może oni maja rację? Czy mają racje ci, ktorzy tylko krytykują nauczycieli. Niewielu z was zadaje sobie te pytania, a jeszcze mniej odpowiada na nie zgodnie z rzeczywistością. Jestem nauczycielką, odczuwam trudy mojej pracy a mimo to nigdy nie zmieniłabym zawodu, bo kocham to co robię. Staram sie dac najwiecej ile potrafię moim uczniom. Ale boli to, ze ludzie są tacy bezkrytyczni i zawistni. Czy ja mam pracować z ogromnym poświęceniem i otrzymywać za to marne grosze, a przecież kazdy z nas ma rodziny, ktopre nalezy utrzymać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie !!Przestancie ciągle obrażać nauczyciel a potem ubolewać,ze nasze dzieci nie słuchają ani nas ani ich!! Płacę podatki i chciałabym,żeby moje dziecko było uczone przez dobrych i zadowolonych ze swojej pracy fachowców.Przeklenstwo "A bodajbyś cudze dzieci uczył" nie głupi wymyślił. Ostatnio musiałam kilka razy odwiedzić gimnazjum mojego syna i patrząc na zachowanie młodzieży na przerwie i słysząc te wrzaski,wycie i słownictwo wiem jedno ZA Żadne Pieniądze nie chciałabym tam pracować!! Nie zazdroszczę ani wakacji ani czasu pracy! Pieniądze jakie oni zarabiają mozna dostać po zawodówce a oni muszą mieć studia,przygotowanie pedagogiczne itp.. Po kilku latach użerania z tą bezstresowo wychowaną młodzieżą można do psychiatryka trafić! Nie możana też ciągle powtarzać,że jak się nauczycielom nie podobają zarobki to niech sobie innąpracę znajdą,bo ktoś te nasze dzieci uczyć musi! i dobrze byłoby,żeby to nie był byle kto a za pieniądze które tam płacą będą szli coraz słabsi .Płacimy podatki i nie nauczyciele naszych dzieci zarabiają godnie! Na emeryturę to wręcz żądam,zeby ich wysyłano wcześnie zanim zaczną głupoty opwiadać dzieciom. Kiedy rząd to zrozumie,że na dzieciach nie można oszczędzać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Heh jestem uczennica 1 kl gm w lublinie i popieram ten strajk bo bez kitu ci nauczyciele musza sie niezle natyrac zwlascza w gimnazjum bo to chyba najgorszy okres dla nastolatkow a im placa marne 800 - 900zl za miesiac i niektorzy ledwie lacza koniec z koncem bo skoro podnosza ceny gospodarcze to niech podniosa rowniez zarobki no bo jak taki wyksztalcony nauczyciel okolo 60 ma sie dogadac z takim 15latkiem to jest niezly wyczyn a wiec popieram strajk a wy rodzice sie nie martwie dzieci zorganizuja sobie wolny czas we wtorek ;d;d;d ze mna moze byc problem bo mam kare do konca roku szkolnego ale damy rade niestety wrocilam do domu pod wplywem alkocholu i przypal ale kij
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mógłby mi ktoś powiedzieć, czy sp 51 będzie w końcu strajkować?? Moi nauczyciele nic nam nie chcieli powiedzieć. Jeden mowił, ze strajku nie będzie u nas w szkole, drugi, że niewiadomo, trzeci ze być może. To w końcu jak jest??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...