Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
nie jest chyba tajemnicą że wszelkie pojazdy typu motorówki czy skutery zanieczyszczają środowisko wodne poprzez spaliny,oleje i powodowanie mieszania błota dennego śrubami napędu. Aby powstrzymać degradację i przywrócić czystość wody dla tysięcy plażowiczów trzeba zabronić kilku osobom używania motorówek i skuterów na jeziorze. Wystarczą rowery wodne,żaglówki i materace by spokojnie wypoczywać. Dlaczego kosztem kilku bosów co stać ich na motorówki i skutery ma cierpieć społeczność a czyste dotąd jezioro ma być ściekiem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie jest chyba tajemnicą że wszelkie pojazdy typu motorówki czy skutery zanieczyszczają środowisko wodne poprzez spaliny,oleje i powodowanie mieszania błota dennego śrubami napędu. Aby powstrzymać degradację i przywrócić czystość wody dla tysięcy plażowiczów trzeba zabronić kilku osobom używania motorówek i skuterów na jeziorze. Wystarczą rowery wodne,żaglówki i materace by spokojnie wypoczywać. Dlaczego kosztem kilku bosów co stać ich na motorówki i skutery ma cierpieć społeczność a czyste dotąd jezioro ma być ściekiem?
Nie byłem jeszcze nad Jeziorem Białym ale całkowicie popieram czytelnika , powinna być względna cisza aby można wypocząć i popływać w czystej wodzie., motorówki nigdzie nie są mile widziane poza służbami porządkowymi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to na takim malym akwenie mozna plywac motorowkami???? Myslalem ze to dawno zabronione.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak ktoś lubi dres i disko polo to tylko białe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najwyższa pora zamknąć to źródło rozpusty i bałaganu jakim stało się Jezioro Białe przez ostanie kilka lat, syf, brud i malaria.  Gdzie to Białe sprzed 15 lat ciche spokojne i czyste?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kolego ja jeździłem nad Białe jak miałem 16 lat w wieku 17 zrobiłem sobie młodszego ratownika jak miałem 18 to pracowałem jako ratownik na ośrodku żeby wyrywać najlepsze laski. Mój najlepszy okres w życiu:) Sam nie wiem już dziś ile wydymałem lasek. Dziś mam lat 40 i trójkę dzieci. Tam nigdy nie było cicho i spokojnie, zawsze to było siedlisko rozpusty, jak komuś to się nie podoba to niech idzie wypoczywać na pielgrzymkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kolego ja jeździłem nad Białe jak miałem 16 lat w wieku 17 zrobiłem sobie młodszego ratownika jak miałem 18 to pracowałem jako ratownik na ośrodku żeby wyrywać najlepsze laski. Mój najlepszy okres w życiu:) Sam nie wiem już dziś ile wydymałem lasek. Dziś mam lat 40 i trójkę dzieci. Tam nigdy nie było cicho i spokojnie, zawsze to było siedlisko rozpusty, jak komuś to się nie podoba to niech idzie wypoczywać na pielgrzymkę.
Nie wiem dlaczego w nazwie pojawił się Guest - wpisywałem się jako gość ale jeszcze jedno , fakt jest jeden że właśnie kilkanaście lat temu motorówkami pływało tylko WOPR i POLICJA a dziś ten dmuchane wynalazki które płyna za motorówką wypożycza pan który był szefem WOPRU na Chełm. Tak to jest jak ma się układy.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A na pielgrzymkę laski nie idą?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dopiero teraz się zorientowali? Degradacja jest tam od co najmniej 20 lat. Strach tam jeździć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezioro Białe pamiętam z dzieciństwa.Prawie co roku jeździlem tam na wczasy z rodzicami.Kilka lat temu postanowiłem ponownie odwiedzić ośrodek do którego tyle razy przyjeżdżaliśmy .Wykupiłem domek na tydzień .Po dwóch dniach wróciliśmy do domu.Gwar ,dudniąca muzyka z każdej strony ,hordy pijanych gówniarzy do samego rana.Spać sie nie dało nie mówiac o odrobinie spokoju nawet za dnia. Szkoda gadać...Ale zostały wspomnienia i zdjęcia z czasów gdy jeszcze było to miejsce rekreacji i odpoczynku.No coż ...Świat się zmienia ale czy na lepsze? W przypadku jeziora Białego z pewnością tak nie jest. Oby podobny los nie spotkał reszty pojezierza bo to było by straszne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wychowałem się nad "BIAŁYM" tam spędziłem najlepsze lata młodości, a tera aż nie chce mi się tam przyjeżdżać. Jezioro zrobiło się po prostu za małe. Niech włodarze pomyślą o rozwoju GLINEK takie fajne jeziorko się marnuje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj tam marudzicie jak dziewczyny. Nad Biały zawsze było niej lub bardziej bezpiecznie. Okazjonalne mordobicia zdarzają się do dzisiaj — w porównaniu tego, co działo się za Sabatu, Mokki albo na początku lat 2000 to i tak jest spokojnie. Osobiście lubie obserwować z balonu mojego pokoju co dziej się przy nowym pomoście — dramaty, rozstania i powroty — sprzeczki i pływanie po pijaku. Jak potrzebujecie spokoju to zameldujcie sie po drugiej stronie jeziora (od Rusałki i dalej). Motorówki mulą wodę, latająca deska też robi swoje — ale ktoś zwrócił uwagę na dziesiątki ton brudnego piachu naszpikowanego resztkami cementu którym "nawożone" są plaże ? Albo widzieliście jak wygląda brzeg po tym jak ulewa spłucze z ulic cały syf ? Moim zdaniem problem nie jest tak jednowymiarowy, jak go przedstawiacie; ),
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram przedmówców. To dzisiejsze Białe to kurort w porównaniu do tego, co się działo naście lat temu. Nie było zagranicznych wakacji, fejsa więc wszyscy walili imprezować nad Białe. Lublin, Świdnik, Chełm, Radom, Zamość, połowa Podkarpacia. W tamtych czasach mieszanka wybuchowa, każdy do każdego coś miał więc dymy były na porządku dziennym (a raczej nocnym:) Ogólnie można było dostać za całokształt więc jazda ekipą poniżej 5-6 osób bywała misją samobójczą :) Był też jeden duży plus-ogromna ilość ślicznych dziewczyn. Fajne czasy:)))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak dbacie o swoje jezioro a przy rusałce na plaży do tej pory cegły w wodzie lezą i nikt z tym nic nie robi umiecie tylko pisać gmina Włodawa tak samo kolega kolegę popchnie a my sie znamy jest Ok . Tak to idzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
.... ale ktoś zwrócił uwagę na dziesiątki ton brudnego piachu naszpikowanego resztkami cementu którym "nawożone" są plaże ? Albo widzieliście jak wygląda brzeg po tym jak ulewa spłucze z ulic cały syf ? Moim zdaniem problem nie jest tak jednowymiarowy, jak go przedstawiacie; ),
Święta racja - problem jest o wiele szerszy niż próbuje sie go przedstawić. Ale zaczynając od początku - raporty o czystości akwenów naszego pojezierza nie przedstawiają żadnych dramatycznych zmian - Białe nadal jest najczystsze w regionie. Jest także najbardziej eksploatowane. Dziennie średnio przebywa nad nim 2-3 tysiące ludzi (powiedzmy że polowa sie wykąpie, a 10% odda mocz), na weekendy jezioro potrafi przyjąć nawet powyżej 10.000 ludzi (sami sobie policzcie - dodajcie do tego olejki do opalania, śmieci ect).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta cała sparawa to dmuchanie balonu sensacji - jak kiedyś po Białym plywał parostatek za którym (dosłownie) ciągneła się smuga gubionego paliwa to nikt nie protestował i nie było sprawy (wiem bo kiedyś miałem nieprzyjmnść płynięcia za nim, pozniej musiałem do okulisty się udać). Czego dowiedziałem sie pozniej. nikt nic nie mowił bo właścicielme tego złomu był syn pana Wójta.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezioro Białe zmieniało się od lat, co jest zupełnie normalne. Lokalni przedsiębiorcy muszą jakoś zawalczyć o klientów stąd te wszystkie atrakcje i głośna muzyka. Jak komuś przeszkadza to w wypoczynku to powinien nocować po drugiej stronie jeziora z dala od "miasteczka". Bardziej niepokojąca jest kwestia czystości wody. Rekordy turystów na plaży robią swoje. Do tego wspomniane motorówki. Jest też coś o czym wiele osób nie wie, albo zapomniało. Zatopiony na dnie jeziora złom. Są tam jakieś stare wraki, a ostatnio za kadencji poprzedniego starosty Wiesława pojawił się helikopter. Żelastwo poszło na dno rdzewieć, a w pakiecie przewody, smary a nawet gumy na kołach. To było kilka lat temu jak jezioro dawało radę samo się oczyścić. Chodziłem, prosiłem, tłumaczyłem ale nie słuchali. Chcieli mieć atrakcję turystyczną to maja, a skutki są opłakane. Ciekawe ilu tych wspaniałych nurków tu przyjeżdża i ile płaca za realizację swojego hobby kosztem normalnych turystów wczasowiczów?     
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie motorówki co się do nich przywalili. Raptem pięć motorówek zanieczyściło Białe. Te motorówki są nad białym o ponad 10lat i jakoś nigdy nie było problemu i jezioro było czyste.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz rację gościu! Czepili się tych motorówek aby odsunąć prawdziwy problem na drugi plan. Motorówki pływają po jeziorze może 2 miesiące a może i mniej a bród z całego brzegu jeziora spływa do wody 12 miesięcy. Motorówki nie są i nie były nigdy większym problemem, nie ma znaczenia czy są prywatne czy służbowe ( GOPRu, Policji, Straży) one nie degradowały wcześniej jeziora i nie degradują teraz. Widzę że większość którzy zabierają głos w tej sprawie nie wiedzą jak wygląda jezioro na co dzień. Wzdłuż całego brzegu widać "leje" którymi spływa wszystko do jeziora, nie ma żadnych odpływów brudów z tzw obwodnicy jeziora, nie ma koszy na śmieci, nie ma toalet, większość domków nie jest podłączona do kanalizacji, ( a jet ich chyba kilka tysięcy). Większość terenów zielonych została zabetonowana. Na łąkach powstały ogromne ośrodki wypoczynkowe, Nad brzegiem jeziora betonowe promenady. Drzewa powycinano, szuwary powyrywano z dna jeziora by powiększyć plażę. Nie ma od wielu lat planu zagospodarowania jeziora. Samowola goni samowolę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupoty piszecie . Ja słyszałem że nad Białym był a może i jeszcze żyje jakiś Krokodyl . Pisali w gazetach i to różnych gazetach . To chyba była prawda , prawda?????? A świadczy to o czystości wody .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...