Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Awantura o baseny. Radni nie wysłuchali samorządowców

Utworzony przez ~gość~, 8 marca 2010 r. o 18:03 Powrót do artykułu
Panowie z województwa jesteście bardzo ważni bo co tam dla was jakaś gmina. Ja jednak przypominam że to dzięki tym ludziom tam jesteście , mam zresztą nadzieje że niedługo Jaśnie Panie Grabczuk.!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak bys nazwal system w ktorym glosuje sie nad udzielenim glosu lub nie? - pajdokracja, komunizm, totalitaryzm czy tez POlityczny terroryzm a moze kanibalizm? Dokladnie w 42 rocznice wydarzen marcowych prawo glosu odebrano...wlasnym, rdzennym obywatelom. Patrz mój dobrotliwy Boże Na swój ulubiny ludek, Jak wychodzi rano w zboże Zginać harde karki z trudem. Patrz, jak schyla się nad pracą, Jak pokornie klęski znosi I nie pyta - Po co? Za co? Czasem o coś Cię poprosi: - Ujmij trochę łaski nieba! Daj spokoju w zamian, chleba! Innym udziel swej miłości! Nam - sprawiedliwości! - Smuć się Chryste Panie w chmurze Widząc jak się naród bawi, Znowu chciałby być przedmurzem I w pogańskiej krwi się pławić. Dymią kuźnie i warsztaty, Lecz nie pracą a - skargami, Że nie taka jak przed laty Łaska Twoja nad hyfcami: - Siły grożą Ci nieczyste Daj nam wsławić się o Chryste! Kalwin, Litwin nam ubliża! Dźwigniem ciężar Krzyża! - Załam ręce Matko Boska; Upadają obyczaje, Nie pomogła modłom chłosta - Młodzież w szranki ciała staje. W nędzy gzi się krew gorąca Bez sumienia i bez oddechu, Po czym z własnych trzewi strząsa Niedojrzały owoc grzechu. - Co zbawienie nam, czy piekło! Byle życie nie uciekło! Jeszcze będzie czas umierać! Żyjmy tu i teraz! - Grzmijcie gniewem Wszyscy Święci! Handel lud zalewa boży, Obce kupce i klienci W złote wabią go obroże. Liczy chciwy Żyd i Niemiec Dziś po ile polska czystość; Kupi dusze, kupi ziemie I zostawi pośmiewisko... - Co nam hańba, gdy talary Mają lepszy kurs od wiary! Wymienimy na walutę Honor i pokutę! - Jeden naród, tyle kwestii! Wszystkich na raz - nie wysłuchasz! - Zadumali się Niebiescy W imię Ojca, Syna, Ducha... - Co nam hańba, gdy talary... Jacek Kaczmarski "Kantyczka z lotu ptaka"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak ten bidny Parczew albo bidne Ryki miałyby taką pływalnię utrzymać? Parczew już niedługo może przestać być miastem powiatowym, a w Rykach tez się nie przelewa. tamtejsze samorządy chciały zafundować te pływalnie mieszkańcom "pod wybory" a teraz płaczą. Muszą wykombinować inną kiełbasę wyborczą. Panowie samorządowcy proszę się na mnie nie gniewać, bo przed wyborami wszystko można śpiewać!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poczynania Zarządu są złamaniem prawa, nie mieszczą się w normach demokracji. Ale to wina również mieszkańców, przyzwyczailiśmy ich do bezkarności i słuchania na kolanach. Biedna lubelszczyzna znowu zagłosuje na PSL i trochę na PO. Czy ktoś z Państwa wie, że tylko w lubelskim RPO nie ma odwołań? We wszystkich pozostałych województwach istnieje procedura odwoławcza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo najpierw władze się tu wybiera za pół litra na chłopa i czekoladkę dla baby. A później władzuchnę w pierścień całować i szanować, a szanować. Tak car też kiedyś kazał i posłuch miał. Bizancjum nasze wbite nahają w czerepy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zarząd PO-PSL i koalicja Sejmiku PO-PSL-SLD nie chce słuchać ludzi ,ani z nimi rozmawiać.Właśnie wczoraj pokazali klasę,kiedy burmistrz ze swoim z-cą z Parczewa przyjechali poskarżyć się na Zarząd to p.Czerniak/SLD/zamiast udzielić głosu to zarządził głosowanie wiedząc,że wniosek przepadnie.Niech sobie wyborcy wyciągną wnioski!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Panowie z województwa jesteście bardzo ważni bo co tam dla was jakaś gmina. Ja jednak przypominam że to dzięki tym ludziom tam jesteście , mam zresztą nadzieje że niedługo Jaśnie Panie Grabczuk.!!!
Też mam taka nadzieję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Poczynania Zarządu są złamaniem prawa, nie mieszczą się w normach demokracji. Ale to wina również mieszkańców, przyzwyczailiśmy ich do bezkarności i słuchania na kolanach. Biedna lubelszczyzna znowu zagłosuje na PSL i trochę na PO. Czy ktoś z Państwa wie, że tylko w lubelskim RPO nie ma odwołań? We wszystkich pozostałych województwach istnieje procedura odwoławcza.
W RPO Lubelskiem też są odwołania, zanim napisze sie jakieś bzdury to należy szczegółowo przeczytać dokumenty związane z danym konkursem i uprzedzając zarzuty, nie chodzi mi o to że Zarząd Województwa zrobił dobrze, tylko o to żeby niepotrzebnie nie podsycać emocji nieprwdziwymi informacjami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aaaaa napisał:
W RPO Lubelskiem też są odwołania, zanim napisze sie jakieś bzdury to należy szczegółowo przeczytać dokumenty związane z danym konkursem i uprzedzając zarzuty, nie chodzi mi o to że Zarząd Województwa zrobił dobrze, tylko o to żeby niepotrzebnie nie podsycać emocji nieprwdziwymi informacjami
W RPO Lubelskiem są odwołania tylko po ocenie formalnej i merytorycznej. Po ocenie strategicznej i wyborze wniosków do dofinansowania regulamin konkursu odwołań nie przwiduje. Jedynie skargę do NSA, co wynika z przepisów ogólnych. W pozostałych województwach zasada dwuinstancyjności obowiazuje na każdym etapie. Jesli to są bzdury to w następnym poście włóżę stosowne linki do poszczególnych regulaminów, w tym lubelskiego RPO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To odpowiada pan Grabczuk to wierutne bzdury. W Gminie Niemce chcą wybudować na siłę 4 salę Gimnastyczną bo zbliżają się wybory, mimo, że władze samorządowe planują budowę kompleksu sportowego i ostatnio zostało otwarte boisko "Orlik". Może by pan Marszałek Grabczuk zaczął myśleć logicznie i zamiast budowania sal gimnastycznych zadbał o zdrowie młodzieży i dorosłych umożliwiając budowę basenów. A PSL niech przestanie na siłę uszczęśliwiać ludzi tylko niech zrobi coś dla rolnictwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
W RPO Lubelskiem są odwołania tylko po ocenie formalnej i merytorycznej. Po ocenie strategicznej i wyborze wniosków do dofinansowania regulamin konkursu odwołań nie przwiduje. Jedynie skargę do NSA, co wynika z przepisów ogólnych. W pozostałych województwach zasada dwuinstancyjności obowiazuje na każdym etapie. Jesli to są bzdury to w następnym poście włóżę stosowne linki do poszczególnych regulaminów, w tym lubelskiego RPO.
teraz zgodze się, ale z poprzedniego postu wynikało że procedury odwoławczej nie ma wcale, w tym przypadku nie chodzi o to czy ona jest tylko o to w jaki sposób interpretowana jest ocena negatywna, dodam, ze każda instytucja w tym miejscu w sumie wolną rękę projekt oceniony negatywnie to projekt odrzucony - a w tym przypadku nie ma projektów odrzuconych, są projekty wybrane do dofinansowania i projekty na liście rezerwowej czyli z założenia wszystkie przeszły pozytywnie ocenę wniosków - więc nie ma podstawy aby odwoływały się, bo decyzja jest "pozytywna" dla wszystkich ;-) z tego co pamiętam, projekty ocenione negatywnie na merytorycznej to projekty poniżej 48 punktów (chyba)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aaaaa napisał:
teraz zgodze się, ale z poprzedniego postu wynikało że procedury odwoławczej nie ma wcale, w tym przypadku nie chodzi o to czy ona jest tylko o to w jaki sposób interpretowana jest ocena negatywna, dodam, ze każda instytucja w tym miejscu w sumie wolną rękę projekt oceniony negatywnie to projekt odrzucony - a w tym przypadku nie ma projektów odrzuconych, są projekty wybrane do dofinansowania i projekty na liście rezerwowej czyli z założenia wszystkie przeszły pozytywnie ocenę wniosków - więc nie ma podstawy aby odwoływały się, bo decyzja jest "pozytywna" dla wszystkich ;-) z tego co pamiętam, projekty ocenione negatywnie na merytorycznej to projekty poniżej 48 punktów (chyba)
Jeśli chce Pan napisac, że wszystko jest ok. to ja się z tym zdecydowanie nie zgadzam. Zostały skrzywdzone niektóre podmioty w imię interesów partyjnych. To chore, nie zanosi się żeby szybko wróciła do Polski normalność. Odpowiedzialność za ten stan ponosi Zarząd, któremu życzę spokojnych snów. I jeszcze, żeby odszedł daleko, daleko od mojego również kraju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jeśli chce Pan napisac, że wszystko jest ok. to ja się z tym zdecydowanie nie zgadzam. Zostały skrzywdzone niektóre podmioty w imię interesów partyjnych. To chore, nie zanosi się żeby szybko wróciła do Polski normalność. Odpowiedzialność za ten stan ponosi Zarząd, któremu życzę spokojnych snów. I jeszcze, żeby odszedł daleko, daleko od mojego również kraju.
Nigdy nie będzie dobrze, bo nie ma nikt odwagi patrzeć na sprawy merytorycznie i przyszłościowo a nie tylko partyjnie. Zlepiane do kupy egzotyczne koalicje powodują, że wszystkich trzeba obdzielić bo inaczej koalicja sie chwieje. Swoją drogą, marne ochłapy rzucono dla PSL-u, jakieś zadaszenia, przybudówki, termorenowacje. A miało być tak pięknie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jeśli chce Pan napisac, że wszystko jest ok. to ja się z tym zdecydowanie nie zgadzam. Zostały skrzywdzone niektóre podmioty w imię interesów partyjnych. To chore, nie zanosi się żeby szybko wróciła do Polski normalność. Odpowiedzialność za ten stan ponosi Zarząd, któremu życzę spokojnych snów. I jeszcze, żeby odszedł daleko, daleko od mojego również kraju.
Nigdy nie będzie dobrze, bo nie ma nikt odwagi patrzeć na sprawy merytorycznie i przyszłościowo a nie tylko partyjnie. Zlepiane do kupy egzotyczne koalicje powodują, że wszystkich trzeba obdzielić bo inaczej koalicja sie chwieje. Swoją drogą, marne ochłapy rzucono dla PSL-u, jakieś zadaszenia, przybudówki, termorenowacje. A miało być tak pięknie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jeśli chce Pan napisac, że wszystko jest ok. to ja się z tym zdecydowanie nie zgadzam. Zostały skrzywdzone niektóre podmioty w imię interesów partyjnych. To chore, nie zanosi się żeby szybko wróciła do Polski normalność. Odpowiedzialność za ten stan ponosi Zarząd, któremu życzę spokojnych snów. I jeszcze, żeby odszedł daleko, daleko od mojego również kraju.
Nigdy nie będzie dobrze, bo nie ma nikt odwagi patrzeć na sprawy merytorycznie i przyszłościowo a nie tylko partyjnie. Zlepiane do kupy egzotyczne koalicje powodują, że wszystkich trzeba obdzielić bo inaczej koalicja sie chwieje. Swoją drogą, marne ochłapy rzucono dla PSL-u, jakieś zadaszenia, przybudówki, termorenowacje. A miało być tak pięknie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jeśli chce Pan napisac, że wszystko jest ok. to ja się z tym zdecydowanie nie zgadzam. Zostały skrzywdzone niektóre podmioty w imię interesów partyjnych. To chore, nie zanosi się żeby szybko wróciła do Polski normalność. Odpowiedzialność za ten stan ponosi Zarząd, któremu życzę spokojnych snów. I jeszcze, żeby odszedł daleko, daleko od mojego również kraju.
Nigdy nie będzie dobrze, bo nie ma nikt odwagi patrzeć na sprawy merytorycznie i przyszłościowo a nie tylko partyjnie. Zlepiane do kupy egzotyczne koalicje powodują, że wszystkich trzeba obdzielić bo inaczej koalicja sie chwieje. Swoją drogą, marne ochłapy rzucono dla PSL-u, jakieś zadaszenia, przybudówki, termorenowacje. A miało być tak pięknie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Nigdy nie będzie dobrze, bo nie ma nikt odwagi patrzeć na sprawy merytorycznie i przyszłościowo a nie tylko partyjnie. Zlepiane do kupy egzotyczne koalicje powodują, że wszystkich trzeba obdzielić bo inaczej koalicja sie chwieje. Swoją drogą, marne ochłapy rzucono dla PSL-u, jakieś zadaszenia, przybudówki, termorenowacje. A miało być tak pięknie.
Biedny PSL, bardzo współczuję. Szczególnie koalicjanta i przyszłości partii. Sumienie ruszyło? Jestem pewny, że wcześniej czy później ruszy i odpowiedzialność za partyjne, a nie merytoryczne decyzje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...