Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Bełżyce: NIK przyszedł do przedszkola

Utworzony przez Gość, 3 września 2010 r. o 16:12 Powrót do artykułu
Dymisja całego kierownictwa przedszkola !! Niech oddają te 160 tysięcy zł !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kompletnie nie rozumiem problemu przedszkola w Bełżycach. Wobec widocznych klęsk, jakie spotkały nasze okolice, nasz kraj, w imię prawa niszczy dobre imię i autorytet Pani Dyrektor przedszkola. Nie wiem tez dlaczego pozytywne wyniki prac kolejnych kontroli, które ktoś z uporem wzywa na pomoc do przedszkola, staja się podstawa do bezkarnego oskarżania osoby Pani Dyrektor i osób, które zatrudnia. Praca w przedszkolu nie jest łatwa, głównie jej sensem powinna być praca z dziećmi. Zadania z zakresu Opieki i wychowania w przedszkolu nikt nie ocenia źle, przeciwnie , jak widac rodzicom zależy na przedszkolu. Skoro zauważono trudności w funkcjonowaniu przedszkola, czemu nikt nie pomógł? Dlaczego Państwo Radni z Bełżyc krzywdzą rodziców niedorzeczną uchwałą o opłatach? Dziwnie dla mnie rozumieją Państwo Radni z Bełżyc swoją pracę w radzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani dyrektor jeszcze bezczelnie kłamie mówiąc że dzieci z poza gminy były przyjmowane w miare wolnych miejsc. Znam osobiście rodziców trójki dzieci mieszkających w Bełżycach dla których przez cały zeszły rok takie miejsce się nie znalazło!!!!Proszę nie wciskać kitu pani dyrektor!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te gorzkie słowa potwierdzają moje przypuszczenia, że konieczna jest pomoc i wsparcie, działania na rzecz rozwoju placówki, zwiększenia liczby miejsc w przedszkolu (rekrutację do przedszkola przeprowadza komisja, ale ani komisja, ani nikt za samorzad nie zwiększy liczby miejsc, żeby wszyscy byli zadowoleni). Więcej zrozumienia i szacunku dla nauczycieli, ktorzy pełnią trudne funkcje.Naprawdę nie da się nic dobrego napisać?, a przecież rodzicom zależy akurat na tym przedszkolu. Nie dziwię się, znam je - jest świetne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stwierdzenie, że radni na sesji "dyskutowali" to słowne nadużycie - oni stękali, dukali i bąkali, a przewodniczący podskakiwał, miotał się i ich poganiał. Było jak zwykle zresztą. Ps.ustalenia NIK-u oczywiście też opatrznie zrozumieli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy nie czas żeby ktoś przyjrzał sie jakie koligacje panuja w tej gminie i kto z poza ukladu ma wstep na etat do urzedu gminy czy gdziekolwiek indzuej chyba ze traf dziwny..prywata tylko to sie liczy w tej gminie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Te gorzkie słowa potwierdzają moje przypuszczenia, że konieczna jest pomoc i wsparcie, działania na rzecz rozwoju placówki, zwiększenia liczby miejsc w przedszkolu (rekrutację do przedszkola przeprowadza komisja, ale ani komisja, ani nikt za samorzad nie zwiększy liczby miejsc, żeby wszyscy byli zadowoleni). Więcej zrozumienia i szacunku dla nauczycieli, ktorzy pełnią trudne funkcje.Naprawdę nie da się nic dobrego napisać?, a przecież rodzicom zależy akurat na tym przedszkolu. Nie dziwię się, znam je - jest świetne!
Komisja czyli Pani Dyrektor
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak widać samorząd, podobnie jak w miasteczkach, gdzie miejsc pracy i szans na rozwój zawodowy mieszkańcy mają niewiele, ma wiele bolączek. Z pewnością próbuje je rozwiązać i poszukuje środków finansowych, ale ten sposob w jaki rozlicza się przedszkole jest po prostu nie do przyjęcia. Przedszkole jest samorządowe tzn. publiczne, mają być zastosowane kryteria przyjęć wynikające z rozporzadzenie o sposobach rekrutacji we wszystkich placowkach publicznych, w tym też w przedszkolach. Nie ma tam zapisu o rejonizacji, te dodatkowe kryteria stosuje sie w przypadku kiedy miejsc jest mniej niż dzieci. Zatem jest to zapis prawa miejscowego, czy NIK naprawde uczynił z tego zarzut dyrektorowi? Ale skoro wszyscy mają mieć równy dostęp do edukacji, to nie może to być zarzut, że działania dyrektora są niesłuszne, bo "przyjął" dzieci(czyt. pomógł w edukacji i opiece dzieciom, i ich rodzicom). Środki wydano na dzieci.I tak ma być! Podobną sytuację zauważa się w szpitalach, np. jeśli znajde się na terenie Bełżyc i,nie daj Boże zachoruję, to muszę uciekać, bo nie jestem "stąd" i nikt mnie nie będzie leczył?! Takie podejście może jest ekonomiczne, ale nie wróży dobrze tej miejscowości. Może warto poszukać innych rozwiązań i innych źródeł finansów? Te są "proste", ale uwłaczają ludziom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani dyrektor w pierwszej kolejności ma obowiązek przyjąć dzieci z gminy a jeśli tych jest mniej niż miejsc to dopiero wtedy może przyjmować dzieci z poza gminy. W zeszłym roku mimo chętnych z gminy pani dyrektor przyjęła 12 dzieci z poza gminy.Naraziła nas na stratę 160 tyś. a rodzicom każąc kupować zabawki, środki czystości itp. itd.To jest skandal!!!W tym roku jest to samo, ale to już nie przejdzie bo nareszcie ktoś (radni) się za to wzieli!!!!Jak pani dyrektor miała by trochę honoru to sama podała by się do dymisji ale jak dla mnie jest to człowiek bez sumienia i honoru!!!Pani dyrektor do DYMISJI!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam przypadek gzie diecko z bełzyc chodzi do publicznego przedszkola na terenie innej gminy, ale nie dlatego, że nie było miejsca tylko dlatego, że jego ojciec tam pracuje i jest mu po drodze zabierac dziecko z przedszkola, i tu sa chyba przypadku podobne to wiec o co kopie kruszyć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest skandal!!!Jak radny wieczorkiewicz (nie tylko) miałby by trochę honoru to sam poddał by się do dymisji ale jak dla mnie jest to człowiek bez sumienia i honoru!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xx napisał:
Znam przypadek gzie diecko z bełzyc chodzi do publicznego przedszkola na terenie innej gminy, ale nie dlatego, że nie było miejsca tylko dlatego, że jego ojciec tam pracuje i jest mu po drodze zabierac dziecko z przedszkola, i tu sa chyba przypadku podobne to wiec o co kopie kruszyć
wszystko było by ok gdyby dyrektor poprzyjmowała wszystkie dzieci z gminy a jak by było jeszcze miejsce to ok. niech by były i z poza gminy. ale w tym przypadku to jest o co kopie kruszyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja slyszalam ze rodzice dzieci z Bełzyc mowili ze nie ma u nas miejsc a tu prosze spoza gminy dzieci sie dostaja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
To jest skandal!!!Jak radny wieczorkiewicz (nie tylko) miałby by trochę honoru to sam poddał by się do dymisji ale jak dla mnie jest to człowiek bez sumienia i honoru!!!
Wieczorkiewicz i honor,dobre.Ma on czelność czynić uwagi przedszkolu.NIK do klubu "Unia" i wtedy zobaczymy honor i całe oblicze tego człowieka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
te przypadki można mnożyć, bo to gminy mają ze sobą rozmawiać o refundacji kosztów za pobyt dzieci, a nie dyrekcja!Do innych przedszkoli publicznych też uczęszczaja dzieci spoza gminy! Gminy, których dzieci korzystaja z pobytu koszty refundują(jeśli ich taka wola- przepisu na to nie ma -jeśli chodzi o publiczne przedszkola, z prywatnymi jest inaczej - gmina dostaje poprostu powiadomienie, ze takie dzieci do predszkola ucczęszczaja i płaci!-jest na to art. w ustawie o systemie oświaty). Szkoda, że tego zapisu nie ma jeśli chodzi o przedszkola publiczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kibic napisał:
Wieczorkiewicz i honor,dobre.Ma on czelność czynić uwagi przedszkolu.NIK do klubu "Unia" i wtedy zobaczymy honor i całe oblicze tego człowieka.
Klubem zajęła się już prokuratura, wszyscy SĄ przesłuchiwani:piłkarze ,trenerzy, oczywiście PREZES WIECZORKIEWICZ, nawet burmistrz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam nadzieję, ze Pani Redaktor dała komuś do autoryzacji ten artykuł. Napisany "pod sensację", tendencyjny, niepoprawny. Co to ma być?!Kto drukuje takie teksty?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xx napisał:
Znam przypadek gzie diecko z bełzyc chodzi do publicznego przedszkola na terenie innej gminy, ale nie dlatego, że nie było miejsca tylko dlatego, że jego ojciec tam pracuje i jest mu po drodze zabierac dziecko z przedszkola, i tu sa chyba przypadku podobne to wiec o co kopie kruszyć
O co kopie kruszyć? O marnotrastwo ponad 160.000 zł które powinny być przeznaczone dla dzieci z gminy, które nie dostały się do przedszkola. To jeszcze wg ciebie nic plus niezasadne podwyżki w przedszkolu to jeszcze mało> Decyzje i ocena NIK są niepodważalne.A gdzie nad tym wszystkim nadzór- jaśnie pana góry? NIK ocenił jako nierzetelny. To i tak delikatnie nazwano.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czytelnik dziennika napisał:
mam nadzieję, ze Pani Redaktor dała komuś do autoryzacji ten artykuł. Napisany "pod sensację", tendencyjny, niepoprawny. Co to ma być?!Kto drukuje takie teksty?
Zajrzyj na stronę NIK to się dowiesz prawdy, jeśli masz wątpliwości. Dziennikarka była podpisana, adres gazety znany to napisz bądź jedź jak masz wątpliwości co do poprawności, tendencyjnośći. Jak by był artykuł o kimś innym pewnie by ci nie przeszkadzało jeśli nawet byłby plugawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak możesz podrzuć linka do strony z tym raportem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...