Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Bezrobocie wzrosło - gdzie znaleźć pracę na Lubelszczyźnie

Utworzony przez ekonomista, 10 grudnia 2009 r. o 13:52 Powrót do artykułu
Dalej realizujcie tylko PO KL i finansujecie szkolenia zamiast inwestycji i przedsiębiorczości, gospodarki i fabryk a bezrobocie będzie rosło nadal i jacy bezrobotni wykształceni będą - TYLKO PO CO???????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bezrobocie jest, bo nie ma szkół i rozsądnego systemu z dobrym programem. Zlikwidowanie "zawodówek" było największą głupotą i nic tego nie zmieni. Teraz powoli i mozolnie odbudowuje się gdzieniegdzie te typy szkół, ale cały park maszynowy i dydaktyczny padł i trzeba go budować od nowa. Ludzie kończą studia i nie potrafią napisać cv i listu motywacyjnego, nie mają pojęcia jak szukać i gdzie szukać pracy. Podstawowe rodzaje wniosków są dla nich trudne do wypełnienia bo nie potrafią pomyśleć. Straszne. Nowe fabryki zmniejszą bezrobocie, ale kto bedzie w nich pracował? Brak specjalistów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Śmieszą mnie te dziadki co tęsknią z PRL-em: za fabrykami, odlewniami, PGR-ami. Powiedzcie mi szczerze kto z młodych obecnie ludzi chciałby z.a.p.i.e.r.d.a.l.a.ć w fabryce na 3 zmiany za 1200 złotych??? Nikt obecnie nie jest w stanie więcej zaoferować w przemyśle. Z Chinami na ilość nie wygramy, co najwyżej na jakość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zlikwidować Urząd Pracy, który i tak pracy nikomu nie da !!!!. Ludzie tam jest praca gdzie jest wielki biznes, firmy instytucje. A w Lublinie co macie .... Największą firmę Emperię i nic poza tym. Urzędy i cała adminsitraja państwowa nie są w stanie wchłonąć ludzi bez pracy. Najlepiej to zaorać Lublin i zrobić skansen Lublinek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
karmi napisał:
Śmieszą mnie te dziadki co tęsknią z PRL-em: za fabrykami, odlewniami, PGR-ami. Powiedzcie mi szczerze kto z młodych obecnie ludzi chciałby z.a.p.i.e.r.d.a.l.a.ć w fabryce na 3 zmiany za 1200 złotych??? Nikt obecnie nie jest w stanie więcej zaoferować w przemyśle. Z Chinami na ilość nie wygramy, co najwyżej na jakość.
Dziadki nie dziadki ale praca była, ba był nawet nakaz pracy nikt z głodu nie przymierał jak teraz, skromniej ale ludzie żyli co bardziej zaradni zarabiali więcej tylko co Ty człowieku możesz o tym wiedzieć ? i nie jest to tęsknota za komuną czy PRL-em a za egzystencją nie tą wybiórczą ale taką dla wszystkich !A pytasz kto by chciał za 1200 tyrać ? to jakeś taki mądry to otwórz fabrykę i zobaczysz ilu za te 1200 zł będzie chętnych !.Natomiast z Chińskimi towarami można sobie poradzić tylko trzeba chcieć !Więc zanim cokolwiek więcej napiszesz to popytaj starszych jak wtedy się naprawdę żyło i dla ścisłości ,ja nie twierdzę że było super ale zaradni dawali sobie radę lenie ,obiboki i niemyślący lub leniwi fakt mieli przerąbane .A że był terror fakt ale nie wszyscy byli poddani temu terrorowi i można było zachowując swój honor spokojnie dawać sobie radę ale o tym wszystkim wiedzą tylko Ci co w tamtych czasach żyli !. Były tego dobre i złe strony więc pewne grupy chciały zmian teraz oni żyją ponad stan zaś Ci którym wydawało się ze będą mieli jeszcze lepiej i walczyli przymierają głodem i tu jest żal i tęsknota tych ludzi do starego a czy uzasadniona to indywidualnie trzeba by oceniać ,zaś z tym nowym przybyli inni cwaniaczkowie ,ale to są trudne i indywidualne przemyślenia jak i odczucia jedno jest pewne że lepiej nie jest !a świadczy o tym choćby likwidacja zakładów pracy ,zgoda nierentowne ale co władza dała w zamian NIC !została pustka i wspomnienia a niedługo głód wyjdzie i roztoczy się nad większa populacją POLAKÓW i oby nie bo teraz jak Polacy wyjdą na ulice to może polać się krew .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaka praca? Lublin miasteczko studentów firemka żywi drugą firemke. Jeśli jest wiekszy koncern,oddział rekrutacje odbywają się fikcyjnie każy wciska swojego, tu mozna albo umrzeć w nadzieji albo wyjechac do stolicy lub wrócić za granice co jak co ale tam bynajmniej człowiek się nie martwił ani o prace ani o kase
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak tęsknisz za PRLem to wyjedź na Białoruś, tam jest praca dla ciebie. Nikt cię tu nie trzyma na siłę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZA KOMUNY CZY BEZ KOMUNY ALE PRACA BYŁA ALE JAK ZDEWASTOWALI 70% ZAKLADOW PRODUKCYJNYCH I INNYCH TO O CZYM TU MÓWIĆ .A TERAZ IDZ DO PANA JAK KIEDYŚ DO DZIEDZICA I PROŚ O PRACE A KIEDYŚ TO CIEBIE PROŚILI. ZNOWU PANY ( CHAMY ) POLSKĘ ROZWALĄ .NIEMCY JUŻ NAS WYKUPUJĄ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do najbardziej skutecznych sposobów szukania pracy należą pomoc znajomych i rodziny (co jest także zgodne z obiegowymi opiniami na ten temat) oraz bezpośrednie kontaktowanie się z konkretnymi firmami, nawet jeśli ostatnio nie publikowały one interesujących nas ofert pracy. Musimy zawczasu zadbać, aby wszyscy, z którymi mamy dobre relacje wiedzieli, jaka praca nas interesuje. Warto raz na jakiś czas się im przypominać, a także wysyłać swoje CV z prośbą, aby w miarę możliwości kierowali je do współpracowników i przełożonych mających wpływ na decyzje personalne w firmie. Skuteczną metodą będzie wybór około 20 firm z interesujących nas branż i w odpowiedniej dla nas lokalizacji oraz sprawdzenie, kto ze znajomych, ich znajomych, itd… tam pracuje, a następnie próba bezpośredniego skontaktowania się z tą osobą. Wiele osób posiada teraz rozbudowane profile na portalach społecznościowych, co powinno sprawę ułatwić, gdyż stosunkowo łatwo jest w nich sprawdzić (oraz korzystając z wyszukiwarki internetowej), gdzie pracują znajomi naszych znajomych. Za: www.praca5.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobry klimat to np. taki - ***s://***gowork.pl/praca/gliwice;l jak widać, nawet na Śląsku nie ma większych problemów z zatrudnieniem, etatów jest mnóstwo, na dobrych warunkach. komu zależy na pracy, ten ją dostaje, ale przyszłość dopiero pokaże, jak będzie dalej. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
EuroKadra da Wam na spokojnie zatrudnienie na dobrych warunkach. Ogólnie - nie ma żadnych problemów z pracą, można ją dostać na sensownych zasadach. Kwestia taka, jakie macie oczekiwania. Finansowo dostajecie w zasadzie to samo, co zatrudnieni bezpośrenio. Tak więc powinno być w porządku. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie - przecież EuroKadra załatwia zatrudnienie nawet z dnia na dzień. Jeśli wam zależy na pracy to ją na spokojnie dostaniecie - pod tym względem akurat naprawdę zaszły mocne zmiany. Można się dostać do znanych firm bez ogromnego doświadczenia. Po prostu rynek ma zapotrzebowanie na pracowników. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
EuroKadra - jest co robić, każdy znajdzie zatrudnienie, pod tym względem warunki są spoko. Raczej mało kto spodziewał się, że sytuacja będzie wyglądać aż tak. Z agencji pracy można się dostać do znanych firm, z dobrym wynagrodzeniem. Raczej mało kto spodziewał się, że to wszystko zajdzie aż tak daleko. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idziecie do agencji EuroKadra i praca jest. Każdy może coś znaleźć, na sensownych warunkach. Ogólnie rynek jest w całkiem innej sytuacji, niż był. Tak więc naprawdę - jest co robić, jest gdzie pracować. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież nie ma żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Coś znajdzie się dla każdego, nie ma pod tym względem żadnych problemów, ale czy wykorzystacie okazje, to już całkiem inna kwestia. Na pewno duży plus jest taki, że teraz na rynku każdy może znaleźć zatrudnienie. Idźcie do EuroKadry - etat powinniście dostać bez problemów w ciągu kilku dni. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dużo opcji pracy, EuroKadra, każdy może coś znaleźć, kwestia oczekiwań. Na pewno pod tym względem moment na rynku jest dobry. Jeśli komuś zależy na pracy, to coś znajdzie. Po prostu - tak to teraz wygląda, ale jak długo będzie podobnie? Trudno powiedzieć. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie. Jeśli tylko ktoś chce pracy, to na spokojnie ją znajdzie. Opcji zatrudnienia jest całe mnóstwo, w różnych branżach, na różnych warunkach. Kierunek jest odpowiedni. O ile komuś zależy na pracy, to ją dostaje, a jak to będzie dalej wyglądało? Czas pokaże. Na pewno możliwości pracy jest teraz całe mnóstwo i zainteresowani etatem po prostu coś znajdą. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy ktoś z Was interesował się otwarciem własnej placówki bankowej? Myślę o tym coraz częściej i wydaje mi się, że po pierwsze to praca dla mnie, a po drugie, w mojej okolicy taki punkt by się przydał. Zastanawiam się, jakie warunki trzeba spełnić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy ktoś z Was interesował się otwarciem własnej placówki bankowej? Myślę o tym coraz częściej i wydaje mi się, że po pierwsze to praca dla mnie, a po drugie, w mojej okolicy taki punkt by się przydał. Zastanawiam się, jakie warunki trzeba spełnić?
Szanowna Pani, jeżeli jest Pani zainteresowana otwarciem placówki bankowej, to zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Banku: nestbank.pl/wspolpraca Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jest jakiś określony zestaw dokumentów jakie należy dostarczyć w celu potwierdzenia predyspozycji i faktycznych możliwości otwarcia i prowadzenia placówki bankowej Nest Banku?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...