Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
u schetyny na podwórku załóżcie tą firmę, przecież nie szkodzi, LUDZIE NIE DAJCIE, WSPANIAŁY REGION,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Urban , U Siebie w Marysinie rób kompostownię , skoro to takie bezpieczne!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bychawa i okolice jak zawsze zatrzymana w rozwoju :) Epoka kamienia łupanego :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak widać ostatnio lubelskie ma niezwykłe powodzenie w kwestii spalarni odpadów, opon, biomasy, itd. Szkoda, że pani ze Śląska nie pobuduje sobie tego ekologicznego zakładu pod własnym domem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łoj Lachy Lachy !!! Śmiałyśta się z sowietów , a sameśta som nirozumni. Wiadomo ,ży zachód zrobił z wos pochołkuw i kundli, a wyśta mu łuwierzyły !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1. "Wszystko tu było przygotowane pod działalność rolniczą. Są silosy, świnie tutaj kiedyś hodowano. " To dopiero musiał być zapach. 2. "Właścicielka firmy z Tych zapewnia" Z których? Może z Tychów? 3. Nie ma zakładów pracy - źle, powstają zakłady pracy, tez źle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyślijcie burmistrza na Metalurgiczną w Lublinie. Też miały być nowoczesne technologie, cuda na kiju ale smród z kompostowników niesie się na kilka dzielnic. To samo z oczyszczalnią na Hajdowie. W Polsce tylko pieniądze nie śmierdzą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracownicy burmistrza stanęli w obronie, widać po komentarzach ☺
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowa wersja LOKOMOTYWY Tuwima Stoi na stacji drużyna Kopacz Spójrz na ich twarze i w oczy popatrz Nędza i rozpacz. Stoi i sapie, dyszy i bredzi Premier od dawna w przedziale siedzi Buch – jak czyściutko… Uch – jak ładniutko… Puff – jak smaczniutko… Uff – jak milutko… Już ledwo sapie, już ledwo zipie A jeszcze Misiek pomysły sypie Działaczy do niej podoczepiali Znanych, nieznanych, młodych i starych I pełno złości w każdym działaczu Trzęsie się pociąg w rytmie ich płaczu Wagony z klimą, błyszczące, duże A w jednym świnie, a w drugim tchórze A w trzecim siedzą sami cynicy Siedzą i jedzą zad ośmiornicy A czwarty wagon pełen kelnerów W piątym wycieczka wicepremierów W szóstym Karolak (trochę nieświeży) W siódmym eksperci oraz hejterzy W ósmym szefowej rządu psiapsiółki Wcinają z jajem służbowe bułki W dziewiątym – wszyscy doradcy „Bula” W dziesiątym Donald… Nie, to wiatr hula. A tych wagonów jest ze czterdzieści Ta paranoja się w nich nie zmieści. Lecz choćby przyszło tysiąc Saletów I każdy zjadłby tysiąc kotletów I każdy nie wiem, jak „dawał radę”, Słupków poparcia nie dźwignie żaden… Nagle - zgrzyt! Nagle - wstyd! Partia - w dół! Koła - w muł! Najpierw powoli - jak żółw – ociężale, Ruszyła Platforma po szynach - ospale, Szarpnęła kamery i ciągnie z mozołem I kręcą się, kręcą się „setki” wesołe I biegu przyspiesza, i gna na złamanie, I ściemnia, i mami, obraża i kłamie, A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost! Po torze, po torze, po torze, po głos! Przez góry, przez tunel, przez pola, przez las, I spieszy się, spieszy, by zdążyć na czas, Gładko tak, lekko tak toczy się w dal, Jak gdyby ktoś inny tu rządził od lat i straszył, i ściemniał, wył, kopał i gryzł Że „wszyscy umrzecie”, gdy rząd będzie z PiS. A skądże to, jakże to, czemu tak łże? A co to to, co to to, kto to tak prze, Że pędzi, że wali, że bucha buch, buch? To Partia Obciachu wprawiła to w ruch, To partia, co z kotła mediami do tłuków, A tłuki rechoczą przez łzy do rozpuku I wrzeszczą, i plują, i pociąg się toczy, Tak długo aż w końcu z tych torów wyskoczy i w przepaść poleci, i sztandar się zwinie, By żyło się lepiej – Platforma przeminie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pogratulować pomysłu , wysypisko śmieci ( nazwijmy po imieniu) w środku wsi gdzie mieszka wiele rodzin,ludzi. Pan burmistrz w obronie zapewnie nie stanie ,bo wszyscy w osowie już go dobrze znają :) Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w mieście nie mieszkają rodziny z dziećmi???Dobrze że przynajmniej jedna"szkodliwa" inwestycja ominie Lublin...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MIeszkaniec lublina ,z czym masz problem ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowa wersja LOKOMOTYWY Tuwima Stoi na stacji drużyna Kopacz Spójrz na ich twarze i w oczy popatrz Nędza i rozpacz. Stoi i sapie, dyszy i bredzi Premier od dawna w przedziale siedzi Buch – jak czyściutko… Uch – jak ładniutko… Puff – jak smaczniutko… Uff – jak milutko… Już ledwo sapie, już ledwo zipie A jeszcze Misiek pomysły sypie Działaczy do niej podoczepiali Znanych, nieznanych, młodych i starych I pełno złości w każdym działaczu Trzęsie się pociąg w rytmie ich płaczu Wagony z klimą, błyszczące, duże A w jednym świnie, a w drugim tchórze A w trzecim siedzą sami cynicy Siedzą i jedzą zad ośmiornicy A czwarty wagon pełen kelnerów W piątym wycieczka wicepremierów W szóstym Karolak (trochę nieświeży) W siódmym eksperci oraz hejterzy W ósmym szefowej rządu psiapsiółki Wcinają z jajem służbowe bułki W dziewiątym – wszyscy doradcy „Bula” W dziesiątym Donald… Nie, to wiatr hula. A tych wagonów jest ze czterdzieści Ta paranoja się w nich nie zmieści. Lecz choćby przyszło tysiąc Saletów I każdy zjadłby tysiąc kotletów I każdy nie wiem, jak „dawał radę”, Słupków poparcia nie dźwignie żaden… Nagle - zgrzyt! Nagle - wstyd! Partia - w dół! Koła - w muł! Najpierw powoli - jak żółw – ociężale, Ruszyła Platforma po szynach - ospale, Szarpnęła kamery i ciągnie z mozołem I kręcą się, kręcą się „setki” wesołe I biegu przyspiesza, i gna na złamanie, I ściemnia, i mami, obraża i kłamie, A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost! Po torze, po torze, po torze, po głos! Przez góry, przez tunel, przez pola, przez las, I spieszy się, spieszy, by zdążyć na czas, Gładko tak, lekko tak toczy się w dal, Jak gdyby ktoś inny tu rządził od lat i straszył, i ściemniał, wył, kopał i gryzł Że „wszyscy umrzecie”, gdy rząd będzie z PiS. A skądże to, jakże to, czemu tak łże? A co to to, co to to, kto to tak prze, Że pędzi, że wali, że bucha buch, buch? To Partia Obciachu wprawiła to w ruch, To partia, co z kotła mediami do tłuków, A tłuki rechoczą przez łzy do rozpuku I wrzeszczą, i plują, i pociąg się toczy, Tak długo aż w końcu z tych torów wyskoczy i w przepaść poleci, i sztandar się zwinie, By żyło się lepiej – Platforma przeminie.   A podem przyjdzie inna partia i roz....doli wszystko w PiSdu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkańcem Bychawy. I szczerze wstyd mi za wszystkich mieszkających tam, a zwłaszcza w okolicach, Wszystko blokują!. Jak miały być wiatraki to także je zablokowali nie potrafiąc umotywować tego. Po prostu nie i kropka. Zresztą pan burmistrz także do innowacyjnych nie należy. Zresztą prędzej czy później mieszkańców na tyle ubędzie, że zostanie tylko wyburzyć i zaorać Bychawę. Wtedy z chęcią sam przyjdę z młotem, łopatą i grabiami aby równo było przynajmniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkańcem Bychawy. I szczerze wstyd mi za wszystkich mieszkających tam, a zwłaszcza w okolicach, Wszystko blokują!. Jak miały być wiatraki to także je zablokowali nie potrafiąc umotywować tego. Po prostu nie i kropka. Zresztą pan burmistrz także do innowacyjnych nie należy. Zresztą prędzej czy później mieszkańców na tyle ubędzie, że zostanie tylko wyburzyć i zaorać Bychawę. Wtedy z chęcią sam przyjdę z młotem, łopatą i grabiami aby równo było przynajmniej.
Też jestem mieszkańcem Bychawy i wstyd mi za ciebie za to "żeś głupi". Poczytaj trochę o szkodliwym wpływie wiatraków o smrodzie z kompostowników i innych szkodliwych rzeczach i dopiero się wypowiadaj!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem mieszkańcem Bychawy. I szczerze wstyd mi za wszystkich mieszkających tam, a zwłaszcza w okolicach, Wszystko blokują!. Jak miały być wiatraki to także je zablokowali nie potrafiąc umotywować tego. Po prostu nie i kropka. Zresztą pan burmistrz także do innowacyjnych nie należy. Zresztą prędzej czy później mieszkańców na tyle ubędzie, że zostanie tylko wyburzyć i zaorać Bychawę. Wtedy z chęcią sam przyjdę z młotem, łopatą i grabiami aby równo było przynajmniej.
Zgadzam się z Tobą, zero jakiegokolwiek rozwoju, wszystko jest blokowane. Ale no cóż... jeden człowiek nic nie zrobi :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam kilka pytań. 1. Czy inwestycja wcześniej była omawiana z mieszkańcami Osowy i okolic? 2. Dlaczego została wybrana ta lokalizacja? 3. Czy taka inwestycja nie powinna powstać z dala od zabudowań (na terenach niezamieszkałych)? 4. Dlaczego firma ze Śląska chce inwestować u nas a nie u siebie? 5. Czy władze gminy jednoznacznie wypowiedziały się w kwestii szkodliwego wpływu w/w inwestycji? 6. Dlaczego władze MiG Bychawa ciągle ściągają na nasze tereny inwestycje kontrowersyjne być może szkodliwe dla ludzi i środowiska? Proszę o odpowiedź ludzi znających temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ją znam dobrze sytuację i odpowiem na pytania. 1. Nikt nawet nie powiadomił mieszkańców o tym. Wszystko było po cichu pisma dostały tylko dwie rodziny której nie mieszkają najbliżej miejsca W którym ma zostac wybudowane WYSYPISKO SMIECI. Dodam że pismo jakie dostali było napisane w takiej formie że potrzeba prawnika żeby przetłumaczył bł mało który człowiek zna kodeksy karne i ustawy a właśnie w ten sposób było wszystko napisane. 2. Dlaczego ta lokalizacja? Odpowiedź jest prostą. Właścicielem tego miejsca jest Pan Wieczorkiewicz kto go zna ten zrozumie- kasa jest z tego niemala. Tutaj pozwoke sobie dodać że on sam napisał pismo w którym oświadczył że w pobliżu nikt nie mieszka co oczywiście jest kłamstwem ! 3. Oczywiście że powinna dlatego mieszkańcy o niczym nie wiedzieli dlatego wszystko było robione po cichu ale mieszkańcy jeden po drugim dowiedzieli się poprzez wymieniona w artykule "pocztę pantoflowa" . i dzięki Bogu bo bynajmniej mieszkańcy jeszcze.mogą powalczyc o swoje ponieważ maja tylko tydz na odwołanie się jeden dzień później i byłoby pozamiatane. 4. Słyszała że kto inny chciał kupić działkę na której ma powstać to coś , ale za większą sume kupił to PAN Wieczorkiewicz widocznie biznes się nie kręci a za to napewno będą spore i pewne pieniądze. Być może sam to wymyślił? 5. Dzisiaj ma być spotkanie z wlascicielem oraz z burmistrzem i mieszkańcami , ale to nie tylko od tych osób zależy wszyscy czekają nadal na decyzję z Regionalnej Dyrekcji ochrony Środowiska w Lublinie. 6. Odpowiedzi na to pytanie niestety nie znam. Osowa jest wsią miejscem gdzie żyją ludzie i zwierzęta miejscem gdzie powietrze jest i powinno być zdrowsze niż w mieście. Rolnicy uprawiają pola choduja na nich przeróżne rośliny które sprzedają do fabryk a potem trafiają one do sklepów. nie badzbądźmy obojętni! Nie zamieniajmy życia w wysypisko śmieci ! I proszę aby osoby które nie mieszkają tam albo są ślepe na to co się dzieje aby się nie wypowiadały że mieszkańcy Osowy są głupi bo blokują budowę czegoś dobrego. Nie macie pojęcia co się dzieje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak jesteś mieszkańcem bychawy to się zamknij bo jeśli to wybuduja ty również od czujesz tego skutki ! A nie sama Osowa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź ale w trakcie wyszły kolejne pytania. 1. Dlaczego tak długo ukrywano informacje o inwestycji? 2. Kto zarobi na tej inwestycji? Czy prywatny inwestor, czy gmina, czy ludzie z Osowy, czy właściciel działki? 3. Czy wiadomo ile osób zostanie tam zatrudnionych? 4. Czy jest gwarancja że osoby zatrudnione w tym zakładzie będą z naszej gminy? (po co tworzyć ryzykowną inwestycję na której zarobią inni?) 5. Czy inwestor podpisze klauzulę w umowie, że jeśli inwestycja będzie szkodliwa dla ludzi i zwierząt, będzie szkodzić naszemu środowisku bez protestu wypłaci odszkodowania i zakończy działania na tym terenie w trybie natychmiastowym? (jeśli nie to dla mnie wszystko jest jasne!) 6. W jaki sposób inwestycja będzie opłacalna dla gminy i jakie będą z tego zyski? 7. Czy ryzyko w/w inwestycji będzie opłacalne? (wiem, że dla mieszkańców Osowy nigdy nie będzie, bo kto chciałby zaryzykować i mieć taką firmę koło siebie) 8. Dlaczego gminie tak bardzo na tym zależy? Ja również uważam, iż w w/w temacie powinni się wypowiadać jedynie mieszkańcy Osowy i okolic ponieważ to dotyczy bezpośrednio ich. Padło kilka słów na temat blokowania inwestycji w gminie i tym osobom, które je powiedziały zadam pytanie czy chcielibyście mieć u siebie na działce albo w pobliżu wiatrak lub zakład przetwarzania odpadów? Są dobre i złe inwestycje. To, że coś się dzieje na terenie gminy nie znaczy od razu, że jest dobre. Inteligentny człowiek jest dociekliwy, zadaje pytania i sprawdza czy jest to dla niego korzystne czy nie! Życzę powodzenia, Bychawiak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...