Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Darius widzę z Garbowa... Uwziął się na sokoła bo ich instruktor wyrzucił kiedyś z pracy obecnego wójta Garbowa bo był niekompetentny i nielojalny i donosił na swojego pracodawcę do swojego układziku a teraz przy okazji wypadku chce się wplątać tegoż pracodawcę w całą sprawę. Tyle w tym temacie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ci którzy atakują pana Niedbałe to klakierzy wojta Firleja, którzy się mszczą za serwis www.naszgarbow.pl Tam jest pokazana prawdziwa praktyka obecnej wladzy w Garbowie. Polecam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kimkolwiek jesteś to wiedz, że perfidnie kłamiesz. Jesteś w stanie zostać nawet adwokatem diabła. Nieładnie. Tutaj rozmawiamy o faktach, a nie o tym kto jest jakim wójtem i co robi. Fakt jest taki, że Niedbała był w Kępie, przyglądał się strzelaniu i jest w jakimś stopniu odpowiedzialny za to co tam się stało. Kolejny fakt jest taki, że było o nim niezwykle cicho. Informacje o Niedbale pojawiały się tylko w komentarzach, a nigdy nie wychodziły od redaktorów. Dopiero wczoraj w gazecie pojawiły się informacje o "urzędniku z kancelarii prezydenta Lublina". I wskutek rozmowy na forum sytuacja się klaruje - LOK, Sokół, Niedbała - wszystko się układa w całość. O panu Firleju wypowiadać się nie będę, ale jego nie było w Kępie, nie strzelał, nie jest żadnym sokolnikiem więc jest poza sprawą - oprócz tego, że zabronił im strzelać w Garbowie na festynie, co należy uznać za dobry uczynek. Miejcie chociaż trochę godności i honoru człowieka!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem przekonany na 100% ,że gdy by ten rolnik ze swoimi dziećmi zabawiał się bronią w tym samym miejscu (nawetbez tak tragicznego finału)-to już dawno by siedział za kratkami.No ale to udział w tej "zabawie" brała udział władza i iiii......Nikt nie jest winien. Trzeba przyznać,że ich dzieci strzelają bardzo celnie.  Policjant pozwala dzieciom na zabawę bronią?????. No ja też chcę uczyć 12-latka jeżdzić samochodem po drodze publicznej. Tylko,że- jest mała różnica- ja nie należę ani do władzy,ani do żadnej elyty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja się zastanawiam w jaki sposób"instruktor" podtrzymywał dziecku glocka  ??????  ,,ale celowanie i strzał to już samo dziecko??? na mój nos cos tu nie gra.jeśli uczy sie kogoś strzelać z reworweru to staje sie za nim i oboje celują (uczeń trzyma za rękojeść ,) spust nacisnąć może tylko jeden z nich-uczeń  ,ale celują razem. w ten sposób  uczy się odpowiedniej postawy strzeleckiej  oraz oswaja  z odrzutem. mówienie że strzelało dziecko mozna włożyc między bajki.    poza tym skąd oni wiedzą że kula nie wyleciała jak strzelali dorośli ,a pewni są ,że stało sie to póżniej.   jeśli  postrzelony rolnik był 600m dalej to ---kałach ma strzał skyteczny do 1500m teoretycznie  ,praktycznie do 650 --  glock  50m -- dziwne.   pm84 glaubaryt kaliber 9mm strzelanie do tarczy na 50 m pociski wylatywały jakbypluć  pestkami wisni  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Super, że mamy takie zaj EEe biste sądy!
  Prokuratura dopiero co zamknęła postępowanie przygotowawcze i skierowała akt oskarżenia do sądu, ale już wiadomo, że sądy złe. Jeszcze nie zdążyły się sądy w tej sprawie nasądzić, ale już sądów wina ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jako osoba obracajaca sie w dosc zmilitaryzowanym sreodowisku, jakim sa rekonstruktorzy historyczni, napisze tak- komus zabraklo zdrowego rozsadku i wyobrazni. Bo dziecko w wieku 9-10 lat w ogole nie powinno siendotykac do naladowanej, sprawnej broni. U nas wszelkie rzeczy zwiazane z bezpieczenstwem sa przestrzegane rygorystycznie, i tak dochodzi do wypadkow, bo wypadki, niestety, sa nieodlaczne, tak samo jak zdarzaja sie np. W lotnictwie, szybownoctwie etc. ale pewne rygory bezpieczenstwa sa zachowywane. Tutaj, jak czytam, tego nie bylo. I po prostu w pale mi sie nie miesci zeby dziecku dac bron do reki :((( ludzie, myslcie, to nie boli!!!!! I to niewazne w tym momencie, kto wystrzelil owa feralna kule, naprawde niewazne. Liczy sie fakt, totalnego zlekcewazenia wymogow bezpieczenstwa przez organizatorow imprezy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem kto chce kogo w co wplątać, ale cała sprawa śmierdzi z pewnością bardziej niż by to wynikało z artykułu, a także programu pani Jaworowicz, gdzie wszystko jest zazwyczaj jasne i dokumentuje tezę przyjętą przez redaktora. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że - jak sugeruje Darius - sprawa powinna być objęta szczególnym nadzorem, bo chce się tu chyba - jak w przysłowiu - powiesić cygana, choć zawinił kowal.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikt i nikogo nie ruszy !!!  wszyscy chleją razem !!! Żenada.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
program jaworowicz?-oszczerstwa i pomieszanie faktów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawia mnie fakt jakim cudem z Glocka doleciała kula tak daleko, może gdyby ktoś strzelał prosto do rolnika to i tak pewnie by nie doleciała, a tu wszyscy byli w dołku i jak byl nawet odrzut to kula leciała by elipsą więc pewnie długość lotu kuli byla by rownież skrócona. Co do śledztwa to powinni być wyłączeni i sędziowie i prokuratura z lubelskiego i krasnickiego macki prominentów lokalnych zostałby zablokowane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  ... Osobą kluczem faktycznie może być wspomniany wcześniej Zdzisław Niedbała, który mając odpowiednie znajomości w Kancelarii Prezydenta Lublina i w Powiecie Lubelskim może być poza zainteresowaniem śledczych.  Niedbała faktycznie działa w tym "Sokole", organizuje wyjazdy, strzelanie, biega po lesie w mundurze wehrmachtu. Chyba jest... nie wiem dokładnie - trzeba sprawdzić - nawet prezesem Garbowskiego Gniazda Sokoła, czyli raczej postać ze świecznika niż szeregowy działacz.  I co więcej - od początku całej afery jego nazwisko pojawiało się tylko w komentarzach, a nigdy w artykułach. Może komuś zależało, zeby było o nim cicho? Nie mnie to jednak oceniać. Dobrze, że wczoraj ktoś zwrócił na niego uwagę, bo aż nie mogę uwierzyć, że odpowiedzialni są tylko ludzie, który mówili "cel, pal, ognia". Może taki mieli... rozkaz? Naprawdę lepiej by było gdyby to się nigdy nie wydarzyło. Żadna kara nie zwróci zdrowia Panu Andrzejowi, ale kolejną paranoją by było gdyby wszyscy zawinili, a tylko Watrasa i tego policmajstra powiesili.   Co za obłuda piszącego ten post.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jakie Niedbała miał podjąć kroki? Po tej wypowiedzi na sesji nie odezwał się ni słowem. Udaje, że problemu nie ma i dla bezpieczeństwa nie przychodzi na sesje rady gminy do Garbowa, bo panicznie boi się wójta Firleja. Teraz atmosfera robi się naprawdę gęsta i naszego lokalnego sokoła odpowiedzialność nie ominie. Ciekawe czy tylko moralna.
  Wysłuchałem dość cierpliwie nagrania z tej sesji i zauważyłem że p. wójt zabawił się w wymiar ludowej sprawiedliwości. Ponad pół godziny czytał oskarżenie i przytaczał jakieś ekspertyzy. Fatalne wystąpienie, facet nie ma kultury osobistej. Ośmieszył się żądaniem od Z.N. ustosunkowania się do incydentu w gm. Borzechów i zrobił z niego odpowiedzialnego za wydarzenia na dzikiej strzelnicy, tak jakby był organizatorem tej imprezy. Poza tym wójt wykazał się kompletną ignorancją historyczną. Nie ma pojęcia o roli i celach ruchu gimnastycznego Sokół, pod zaborami i efektach jego działalności. Jaką to zbrodnię popełnił Z.N. ze stara się wychowywać młodzież w duchu patriotycznym, w duch skautingu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gwoli ścisłosci - rozumiem, ze ten mundur Wehrmachtu to miał byc przytyk.    Niestety, na zdjęciu, które pojawiło sie w tym watku, rzeczony pan ma na sobie mundur Bundeswehry w kamuflarzu "flectarn". To sa bardzo popularne u nas rzeczy, ze względu na swa taniość. Więc niestety, z tym Wehrmachtem nie wyszło.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja się zastanawiam w jaki sposób"instruktor" podtrzymywał dziecku glocka  ??????  ,,ale celowanie i strzał to już samo dziecko??? na mój nos cos tu nie gra.jeśli uczy sie kogoś strzelać z reworweru to staje sie za nim i oboje celują (uczeń trzyma za rękojeść ,) spust nacisnąć może tylko jeden z nich-uczeń  ,ale celują razem. w ten sposób  uczy się odpowiedniej postawy strzeleckiej  oraz oswaja  z odrzutem. mówienie że strzelało dziecko mozna włożyc między bajki.  poza tym skąd oni wiedzą że kula nie wyleciała jak strzelali dorośli ,a pewni są ,że stało sie to póżniej. jeśli  postrzelony rolnik był 600m dalej to ---kałach ma strzał skyteczny do 1500m teoretycznie  ,praktycznie do 650 --  glock  50m -- dziwne. pm84 glaubaryt kaliber 9mm strzelanie do tarczy na 50 m pociski wylatywały jakbypluć  pestkami wisni
Te filozof stań a ja do ciebie strzelę ze 100 metrów z gloka i zobaczymy czy pociki wylecą jak pestki z lufy tylko najpierw kup sobie trumnę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chętnie pokoresponduję z forumowiczami, którzy znają ten lokalny układ. Proszę pisać m.wrona2@tvn.pl 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak można uznać strzelanie z AK47 jako nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu?? Nieumyślnie można kogoś potrącić samochodem. AK 47 nie jest używany przez kłusowników. Ak47 to ciężki karabin szturmowy, jego zasięg to 3 TRZY kilometry. Bezpośrednie trafienie przebija dwie osoby na wylot. Siła jest taka, że przebija niezbrojone ściany. DECYDUJĄC się na strzelanie z takiego sprzętu w nieprzystosowanym miejscu UMYŚLNIE i z PREMEDYTACJĄ narażamy otoczenie w promilu 3 km na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Więc zarzuty moim zdaniem są śmieszne i wynikają tyko ze znajomości osób z tego układu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak można uznać strzelanie z AK47 jako nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu?? Nieumyślnie można kogoś potrącić samochodem. AK 47 nie jest używany przez kłusowników. Ak47 to ciężki karabin szturmowy, jego zasięg to 3 TRZY kilometry. Bezpośrednie trafienie przebija dwie osoby na wylot. Siła jest taka, że przebija niezbrojone ściany. DECYDUJĄC się na strzelanie z takiego sprzętu w nieprzystosowanym miejscu UMYŚLNIE i z PREMEDYTACJĄ narażamy otoczenie w promilu 3 km na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Więc zarzuty moim zdaniem są śmieszne i wynikają tyko ze znajomości osób z tego układu.
W układzie ludzi z pod znaku koniczynki wszystko można, czyż lubelszczyzna nie jest lennem danym tym panom ze słomą w butach?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
program jaworowicz?-oszczerstwa i pomieszanie faktów
Ale wszystko o nielegalnych strzelaniach baranie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem kto chce kogo w co wplątać, ale cała sprawa śmierdzi z pewnością bardziej niż by to wynikało z artykułu, a także programu pani Jaworowicz, gdzie wszystko jest zazwyczaj jasne i dokumentuje tezę przyjętą przez redaktora. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że - jak sugeruje Darius - sprawa powinna być objęta szczególnym nadzorem, bo chce się tu chyba - jak w przysłowiu - powiesić cygana, choć zawinił kowal.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...