Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
To niech im rząd teraz dowozi skoro wały umieja przerywac to wody przywieźc sie nie chce? spojrzmy prawdzie w oczy zanim fala dosżła do Warszawy wały pekały jak szalone i to nocami./..dziwne...a po Wawie juz nawet o fali nie było słychac a co mówic o pekniętych walach. Ludzie mówia o tym głosno ze celowo wały porozwalali zeby oszczędzic Warszawę tylko czemu nigdzie w mediach nikt tego nie pusci ...zakazano? Ludzie potracili nie tylko domy ale i swoja cięzka pracę...jak można tak skrztywdzic ludzi a warszawiacy dalej pierdzą w stołki na 10 piętrze...mnie to przeraża
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Racja w dziwny sposób wały pękały w nocy przed Warszawą prawda nasi rządzący?!! Lepiej utopić kilkaset wiosek niż warszawkę i udawać że się o niczym nic nie wie. A Tusk o stanie klęski żywiołowej nawet nie chce słyszeć , ale na wybory zachęcają . I na kogo mamy głosować na taki rząd co nie dba o swoich obywateli?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może gmina kupi coś takiego (urządzenie do oczyszczania wody): ######biznes.onet.pl/ten-wynalazek-moze-p...53,1,news-detal
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
######biznes.onet.pl/ten-wynalazek-moze-p...53,1,news-detal
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem bardzo ciekawa gdzie jest ta rzeka Lubomirka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lalo napisał:
To niech im rząd teraz dowozi skoro wały umieja przerywac to wody przywieźc sie nie chce? spojrzmy prawdzie w oczy zanim fala dosżła do Warszawy wały pekały jak szalone i to nocami./..dziwne...a po Wawie juz nawet o fali nie było słychac a co mówic o pekniętych walach. Ludzie mówia o tym głosno ze celowo wały porozwalali zeby oszczędzic Warszawę tylko czemu nigdzie w mediach nikt tego nie pusci ...zakazano? Ludzie potracili nie tylko domy ale i swoja cięzka pracę...jak można tak skrztywdzic ludzi a warszawiacy dalej pierdzą w stołki na 10 piętrze...mnie to przeraża
mnie też przeraża ale.... głupota ludzka, z uporem maniaka zapytam: no kto wam te wały wysadzał - Sierotka Marysia? turystki z Warszawy? czy naprawdę wierzycie , że w kraju gdzie nawet największe tajemnice na drugi dzień są ujawniane w gazetach dałoby się ukryć, ze to rząd wysadza wały ( przy pomocy tajemniczego proszku , sztucznych kretów i Bóg jeden wie czego jeszcze?),po co wam przywracać cywilizację jak wy dalej żyjecie w świacie guseł , zabobobonów i tych saperów z Warszawy? wasza głupota jest bezkresna - fala wiślana przy niej to pikuś, a jeśli nawet macie rację (hipotetycznie) to powiem krótko - było sobie wałów pilnować ( ci z gminy Łaziska jakoś dali radę i po nogach powinniście ich za to caować), tyle wiosek do zalania a na wałach kto? pewnie sami saperzy, a powiślanie gdzie byli? sady pryskali? to niech teraz jadą po wodę do biedronki ahoj powiślanie, nie słuchajcie idiotów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ślepy napisał:
mnie też przeraża ale.... głupota ludzka, z uporem maniaka zapytam: no kto wam te wały wysadzał - Sierotka Marysia? turystki z Warszawy? czy naprawdę wierzycie , że w kraju gdzie nawet największe tajemnice na drugi dzień są ujawniane w gazetach dałoby się ukryć, ze to rząd wysadza wały ( przy pomocy tajemniczego proszku , sztucznych kretów i Bóg jeden wie czego jeszcze?),po co wam przywracać cywilizację jak wy dalej żyjecie w świacie guseł , zabobobonów i tych saperów z Warszawy? wasza głupota jest bezkresna - fala wiślana przy niej to pikuś, a jeśli nawet macie rację (hipotetycznie) to powiem krótko - było sobie wałów pilnować ( ci z gminy Łaziska jakoś dali radę i po nogach powinniście ich za to caować), tyle wiosek do zalania a na wałach kto? pewnie sami saperzy, a powiślanie gdzie byli? sady pryskali? to niech teraz jadą po wodę do biedronki ahoj powiślanie, nie słuchajcie idiotów
To były łodzie podwodne i taranowały wały!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SLEPY- chociaz sam pochodze z Powisla musze sie z toba zgodzic w 100 procentach. Po pierwsze wal nie zostal przerwany w nocy ,lecz pomiedzy 14.30-16.00 Druga sprawa odnosnie pilnowania walow to co napisales jest prawda -w czasie kiedy przerwalo wal poraz pierwszy ,sporo ludzi pryskalo sady i chmielniki tlumaczac ,ze jak wejdzie woda to przez tydzien nie beda mogli opryskac sadow . Kto wie jak potoczyla by sie sytuacja gdyby ludzie zgrali by sie tak jak na kepie gosteckiej,wg.mnie byly by duze szanse obronic Powisle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadza sie wszystko co napisaliscie. Pycha,lenistwo i zaprzanstwo zostalo ukarane dwukrotnie,chociaz wielu ludzi szkoda naprawde ,bo sa prostymi ,acz uczciwymi i pracowitymi ludzmi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ślepy napisał:
mnie też przeraża ale.... głupota ludzka, z uporem maniaka zapytam: no kto wam te wały wysadzał - Sierotka Marysia? turystki z Warszawy? czy naprawdę wierzycie , że w kraju gdzie nawet największe tajemnice na drugi dzień są ujawniane w gazetach dałoby się ukryć, ze to rząd wysadza wały ( przy pomocy tajemniczego proszku , sztucznych kretów i Bóg jeden wie czego jeszcze?),po co wam przywracać cywilizację jak wy dalej żyjecie w świacie guseł , zabobobonów i tych saperów z Warszawy? wasza głupota jest bezkresna - fala wiślana przy niej to pikuś, a jeśli nawet macie rację (hipotetycznie) to powiem krótko - było sobie wałów pilnować ( ci z gminy Łaziska jakoś dali radę i po nogach powinniście ich za to caować), tyle wiosek do zalania a na wałach kto? pewnie sami saperzy, a powiślanie gdzie byli? sady pryskali? to niech teraz jadą po wodę do biedronki ahoj powiślanie, nie słuchajcie idiotów
PIEPRZONA KANALIO ZANIM MORDĘ OTWORZYSZ 5 POMYŚL CO CHCESZ Z NIEJ WYDOBYĆ!!! ŻYJEMY W TAKIM SAMYM KRAJU DBAMY I KOCHAMY SWOJE DZIECI, DLA NICH PRACUJEMY STARAMY SIĘ ŻYĆ GODNIE I WYCHOWAĆ JE , SZANUJEMY SIĘ WZAJEMNIE, PŁACIMY PODATKI, I CO OKAZUJE SIĘ ŻE W POLSCE LICZY SIĘ WŁADZA I PIENIĄDZ NIE WARTOŚCI, WŁADZE JAKĄ MAMY KAŻDY WIDZI SZMATLAWCE KTÓRZY ZA GARŚĆ ZŁOTÓWEK CIĘ SPRZEDADZĄ OBCEMU KAPITAŁOWI BYLE BY NA TYM ZAROBIĆ! CZY MY MAMY PILNOWAĆ WAŁÓW IDIOTO? NA TO IDĄ NASZE PIENIĄDZE, OD TEGO PASOŻYTY ŻERUJĄ NA NASZYCH PODATKACH BY ZADBAĆ O NASZE BEZPIECZEŃSTWO! GDYBYŚ BYŁ NA WAŁACH WIEDZIAŁBYŚ KTO JE WYSADZA!!! SIEROTKA MARYSIA WRAZ Z TURYSTKAMI Z WARSZAWY PRZY POMOCY TAJEMNICZYCH KRETÓW ZDALNIE STEROWANYCH W MUNDURACH STRAŻY ................!!!!! POLICJA PILNUJE A KOLEDZY W MUNDURACH ROBIĄ Z NICH DURNI JAK TO WSZYSTKO FAJNIE WYGLĄDAŁO Z BOKU ALE NIE DLA TYCH KTÓRZY TAM MIESZKAJĄ!!!! HIPOKRYTO PIE........Y
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CO TAM WODA I DACH NAD GŁOWĄ BYLE BYŚ NIE ZDECHŁ PRZED WYBORAMI!!! ODDAJ GŁOS NA KACZYŃSKIEGO TUSKA LUB INNEGO NIEDOJDE A POTEM ZDYCHAJ W IMIĘ ZASAD BYLE ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobre pytanie zadał "ślepy". Kto wam te wały wysadza? A w ogóle czy ktoś z was widział i słyszał jakiś wybuch? Bo ja tak, jak saperzy wysadzali fragment wału w Braciejowicach-Majoracie w 2001, żeby woda z rozlewiska na Kępach Soleckiej i Gosteckiej spływała do Wisły. I co? Huk słyszany z 5 km, a wyrwa w wale KILKA metrów, a nie 400 jak w Wilkowie lub 100 w Janowcu.Takie zniszczenia to musiałyby być chyba po nalocie.Chyba że sami rozkopaliście w nocy łopatami z łódek! A propos pilnowania wałów.Jak się chce to można-przykład Kępy Gosteckiej,ale tam byli tez ludzie z innych miejscowości gminy Łaziska, nawet tych niezagrożonych. A w Wilkowie co?Lepiej pojechać sad pryskać.Tylko że teraz tych sadów nie będą pryskać jeszcze długo. A poza tym nie można wymagać wszystkiego od Państwa tym bardziej że się ciągle na to Państwo narzeka.Dla TOMASZA najwyraźniej rola obywatela w społeczeństwie kończy się na zapłaceniu podatku.A potem nogi na stołek piwo do ręki i niech się dzieje co chce, niech strażacy ochotnicy z Zamościa ,Tomaszowa i Chełma zap......ją na wałach, bo dla nich to atrakcja oglądać chamskie Powiśle....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
za słowa , które Tomasz napisał o bohaterskich strażakach (według Tomasza skrycie niszczących wały) należałaby mu się porządna lewatywa, choć wątpię by wypłukała z niego jad i głupotę ( może pompa holenderska dałaby radę), również śmiem wątpić czy Tomasz płaci jakiekolwiek podatki (no może poza akcyzą i vatem od alkoholu i tytoniu lub innych produktów „pierwszej potrzeby”) jego słowa wskazują , że ma mocno ograniczoną poczytalność (alkohol? ostatnie upały?) , a chorych przecież należy traktować łagodnie ahoj niewierny Tomaszu, życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ślepy napisał:
za słowa , które Tomasz napisał o bohaterskich strażakach (według Tomasza skrycie niszczących wały) należałaby mu się porządna lewatywa, choć wątpię by wypłukała z niego jad i głupotę ( może pompa holenderska dałaby radę), również śmiem wątpić czy Tomasz płaci jakiekolwiek podatki (no może poza akcyzą i vatem od alkoholu i tytoniu lub innych produktów „pierwszej potrzeby”) jego słowa wskazują , że ma mocno ograniczoną poczytalność (alkohol? ostatnie upały?) , a chorych przecież należy traktować łagodnie ahoj niewierny Tomaszu, życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Ja tak a propos. Nie chcę zaogniać i tak już gorących komentarzy, chcę natomiast zwrócić uwagę na coś, do czego, w moim przekonaniu, należy dążyć, mianowicie : społeczeństwa obywatelskiego, aktywnego publicznie, świadomego swoich celów, zdolnego do samoorganizowania się, aby te cele realizować. Można to osiągnąć skupiając się wokół ludzi o wyjątkowej charyzmie i zdolnościach organizatorskich, kierującymi się pozytywnym stosunkiem do innych ludzi, tolerancją, otwartością na inne argumenty oraz racjonalizmem, walką o swój własny los. Brzmi jak utopia, wiem. Ale proszę przyznać, jest to możliwe do zrealizowania. Zamiast żądać ( mamy do tego prawo, jako obywatele ), powinniśmy zorganizować się, zakasać rękawy i realizować wytyczone cele. Niestety, my, jako społeczeństwo, jesteśmy zbyt bierni i roszczeniowi. Uzdrowić to może rozwój ruchu samorządowego mieszkańców, spółdzielców, rolników itp. Temat społeczeństwa obywatelskiego jest zbyt obszerny na ramy tego forum. To jedynie sygnał i wskazówka, jak możemy zadbać o swój los i nie oglądać się na innych. Podsumowując mój wywód : narzekaniem niczego nie osiągniemy, będziemy nadal tkwić w marazmie i narzekać na podły los. Dziękuję za cierpliwość w dotarciu do ostatniej kropki. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tak a propos. Nie chcę zaogniać i tak już gorących komentarzy, chcę natomiast zwrócić uwagę na coś, do czego, w moim przekonaniu, należy dążyć, mianowicie : społeczeństwa obywatelskiego, aktywnego publicznie, świadomego swoich celów, zdolnego do samoorganizowania się, aby te cele realizować. Można to osiągnąć skupiając się wokół ludzi o wyjątkowej charyzmie i zdolnościach organizatorskich, kierującymi się pozytywnym stosunkiem do innych ludzi, tolerancją, otwartością na inne argumenty oraz racjonalizmem, walką o swój własny los. Brzmi jak utopia, wiem. Ale proszę przyznać, jest to możliwe do zrealizowania. Zamiast żądać ( mamy do tego prawo, jako obywatele ), powinniśmy zorganizować się, zakasać rękawy i realizować wytyczone cele. Niestety, my, jako społeczeństwo, jesteśmy zbyt bierni i roszczeniowi. Uzdrowić to może rozwój ruchu samorządowego mieszkańców, spółdzielców, rolników itp. Temat społeczeństwa obywatelskiego jest zbyt obszerny na ramy tego forum. To jedynie sygnał i wskazówka, jak możemy zadbać o swój los i nie oglądać się na innych. Podsumowując mój wywód : narzekaniem niczego nie osiągniemy, będziemy nadal tkwić w marazmie i narzekać na podły los. Dziękuję za cierpliwość w dotarciu do ostatniej kropki. Pozdrawiam. PS. Wpisałam ten tekst tutaj, bo artykuł, którego mój komentarz dotyczył, zniknął z ekranu po kilku minutach po jego skomentowaniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
baba napisał:
Ja tak a propos. Nie chcę zaogniać i tak już gorących komentarzy, chcę natomiast zwrócić uwagę na coś, do czego, w moim przekonaniu, należy dążyć, mianowicie : społeczeństwa obywatelskiego, aktywnego publicznie, świadomego swoich celów, zdolnego do samoorganizowania się, aby te cele realizować. Można to osiągnąć skupiając się wokół ludzi o wyjątkowej charyzmie i zdolnościach organizatorskich, kierującymi się pozytywnym stosunkiem do innych ludzi, tolerancją, otwartością na inne argumenty oraz racjonalizmem, walką o swój własny los. Brzmi jak utopia, wiem. Ale proszę przyznać, jest to możliwe do zrealizowania. Zamiast żądać ( mamy do tego prawo, jako obywatele ), powinniśmy zorganizować się, zakasać rękawy i realizować wytyczone cele. Niestety, my, jako społeczeństwo, jesteśmy zbyt bierni i roszczeniowi. Uzdrowić to może rozwój ruchu samorządowego mieszkańców, spółdzielców, rolników itp. Temat społeczeństwa obywatelskiego jest zbyt obszerny na ramy tego forum. To jedynie sygnał i wskazówka, jak możemy zadbać o swój los i nie oglądać się na innych. Podsumowując mój wywód : narzekaniem niczego nie osiągniemy, będziemy nadal tkwić w marazmie i narzekać na podły los. Dziękuję za cierpliwość w dotarciu do ostatniej kropki. Pozdrawiam.
Teraz rozumiem dlaczego wały były takie kiepskie, za niskie, za liche...... To my szarzy obywatele powinniśmy je wybudować i oddać w użytkowanie tym, którzy biorą za to pieniądze. Szewc robi buty, piekarz piecze chleb.....a co robili przez lata odpowiedzialni "fachowcy", by nie było tego nieszczęścia?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a czy wy nalezycie do powodzian...czy wy wiecie co sie działo na tych terenach czy wy zdajecie sobie sprawe co wiedza i mówia ludzie ale tego nikt nie publikuje czemu? nie wiem! wiem jedno ze zanim wały pekały działy sie rózne dziwne rzeczy , w niektórych miejscach ludzie stali z widłami i nawet obcego strażaka nie puscili do wału i jakos sie wybronili a wał byl w strasznym stanie ale wytrzymał......nie bede sie tu kłocic bo nie ma sensu ale kogo powodz nie dotkneła niech nie pisze i nie broni...najwazniejsza kwestia jest to ze wąły pekały przed wawą potem juz nie i to powinno wam dac do myslenia...nie chce siac głupot jezeli ktos to uwaza za głupote ale gdyby to was zalalo i wiedzielibyscie o pewnych wydarzeniach pierwsi stalibyscie z widłami i obelgami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ślepy napisał:
mnie też przeraża ale.... głupota ludzka, z uporem maniaka zapytam: no kto wam te wały wysadzał - Sierotka Marysia? turystki z Warszawy? czy naprawdę wierzycie , że w kraju gdzie nawet największe tajemnice na drugi dzień są ujawniane w gazetach dałoby się ukryć, ze to rząd wysadza wały ( przy pomocy tajemniczego proszku , sztucznych kretów i Bóg jeden wie czego jeszcze?),po co wam przywracać cywilizację jak wy dalej żyjecie w świacie guseł , zabobobonów i tych saperów z Warszawy? wasza głupota jest bezkresna - fala wiślana przy niej to pikuś, a jeśli nawet macie rację (hipotetycznie) to powiem krótko - było sobie wałów pilnować ( ci z gminy Łaziska jakoś dali radę i po nogach powinniście ich za to caować), tyle wiosek do zalania a na wałach kto? pewnie sami saperzy, a powiślanie gdzie byli? sady pryskali? to niech teraz jadą po wodę do biedronki ahoj powiślanie, nie słuchajcie idiotów
a ty uwaząsz ze ludzie wałów nie pilnowali?" co ty człowieku wiesz jestes slepy na serio...wierz sobie w te swoje bzdury i pomysl w jakim ty swiecie zyjesz a my wieśniaki nie jestemy w niczym gorsi od ciebie mieszczuchu...a mimow szystko traktuja wiesniakow jak bydło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Macie racje każdy wał można długo i zazwyczaj skutecznie bronić- przykładem jest Kepa Gostecka gdzie woda w niektórych miejscach była o 70 cm. wyższa niż korona wału.... A do tego potezne przesiąki u podstawy jednak dzięki wielkiemu zaangażowaniu strazaków i wojskowych oraz w bardzo dużej!!!!!!!! mierze mieszkańców Kepy udało się utrzymać wał chociaż wydawało się to nie możliwe do wykonania a jednak dzięki wspaniałej organizacji i pomocy ludzi udało się. Do tego zadanie było bardzo trudne gdyż na Kepie trzeba było utrzymać około 7 kilometrów wału który na całej długości był podwyższony oraz umocniony setkami tysięcy worków. Szacowane jest ze na 7 kilometrów wału ułożono 400-500 tysiecy!!!! worków. I nikt z miejscowych sadu i chmielu nie pryskał!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ślepy napisał:
za słowa , które Tomasz napisał o bohaterskich strażakach (według Tomasza skrycie niszczących wały) należałaby mu się porządna lewatywa, choć wątpię by wypłukała z niego jad i głupotę ( może pompa holenderska dałaby radę), również śmiem wątpić czy Tomasz płaci jakiekolwiek podatki (no może poza akcyzą i vatem od alkoholu i tytoniu lub innych produktów „pierwszej potrzeby”) jego słowa wskazują , że ma mocno ograniczoną poczytalność (alkohol? ostatnie upały?) , a chorych przecież należy traktować łagodnie ahoj niewierny Tomaszu, życzę szybkiego powrotu do zdrowia
KOLEGO ODSTAWIŁEŚ LEKI BEZ KONSULTACJI Z LEKARZEM A TAK SIĘ NIE ROBI BO WYRZĄDZASZ KRZYWDĘ SWOIM DZIECIOM!!! OPRÓCZ STRAŻY POŻARNEJ MAMY JESZCZE INNĄ STRAŻ!!! ALE TWÓJ OGRANICZONY UMYSŁ TEGO NIE OGARNIA!!! NIE PŁÓDŹ DZIECI JEŚLI MAJĄ BYĆ TAK OGRANICZENI JAK TY TO LEPIEJ GDYBY ICH WCALE NIE BYŁO!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...