Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Drogowcy stawiają słupki, pługi je niszczą

Utworzony przez kierowca, 9 grudnia 2010 r. o 21:31 Powrót do artykułu
W Turcji pas rozdzielajacy przeciwne kierunki ruchu ma szerokosc1-2 m.U nas 15 cm z miejscowym wynalazkiem czyli słupkami.Co jeszcze ciekawego wymyslą zamiast budowac odpowiedniej szerokosci drogi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po chu. te słupki ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brak pobocza i słupki na pasie. Wystarczy aby ktoś złapał kapcia, a wszyscy będą stać w korku...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jest chory pomysł z tymi słupkami raz że wstawienie kosztuje ok.200zł nie lepiej na coś mądrzejszego wydać? Są mało widoczne w nocy co się sam przekonałem a ponadto na tej trasie ze słupkami kiedyś jechał ciągnik i blokował przejazd a w razie jakiegoś zdarzenia na drodze to nie wiem co wybrać walić w pojazd czy jechać po słupkach i niszczyć i tak samochód jakie to bezpieczeństwo to chory wymysł i większe niebezpieczeństwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
słupki popisały się w ubiegłym tygodniu jak spadł śnieg.Tiry stanęły pod górę w łopienniku i trzeba było je rozwalić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W dupę je***e, ku*** pier***one słupki, niech je ku*** pługi rozniosą ten poje***y pomysł drogowców co ku*** myśleć nie umią!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kierowca napisał:
Co jeszcze ciekawego wymyślą zamiast budować odpowiedniej szerokości drogi?
Nakażą zakładanie kwadratowych kół, żeby nie można było się rozpędzić. Argument o bezpieczeństwie stawia na głowie całą logikę upłynnienia ruchu. Niektórzy decydenci uznają kierowców za głównego wroga. Zrobić tak, żeby nie było niczego. (wg Kononowicza) Wtedy będzie bezpiecznie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiecie dlaczego stoją słupki???Bo jakiś deb*** wziął w łapę od producenta i te słupki postawił.Proste.Tylko w Polsce utrudnia się jazdę po drogach, zamiast ją udogodnić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kombajnista traktorzysta napisał:
Brak pobocza i słupki na pasie. Wystarczy aby ktoś złapał kapcia, a wszyscy będą stać w korku...
co do sensu się zgadzam, ale tego kapcia to ja nie widziałem od chyba 15 lat... już nie te czasy, że się kapcie łapie, technika poszła w górę, opony bezdętkowe się tak same z siebie nie przebijają... szybciej nowoczesny silnik się popsuje niż opona kapcia złapie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł chyba najwiekszego ignoranta, wręcz powinien odpowiedzieć przed sadem za stwarzanie niebezpieczeństwa dla kierowców za te przeszkody drogowe. Powyrywane słupki przebijaja opony w sobotę widziałem jak mała renuwka na środku drogi złapała gumę od pozostałości słupka i zrobiła pare piruetów lądując w rowie . Kobieta jechała do Zamościa gdzieś ze Ślaska ale rejestracja niemiecka.Kierowca kobieta prawie umarła ze strachu. Polakom dostało się od niej od kompletnych idiotów. Kto do cholery jest takim durniem z tymi słupkami Już chyba wiekszego idiotyzmu trudno wynależć no może czas zacząć na środku drogi sadzić dzrzewa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to Polska właśnie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak długo można jeszcze to tolerować? Państwo nie dość że łupi kierowców na potęgę, to jeszcze utrudnia im życie innymi metodami. Fotoradarów jest już prawie tyle co słupków hektometrowych, w Puławach powstał idiotyzm p.n. "Miasteczko Holenderskie" - czyli tor przeszkód na kilku głównych ulicach, a teraz jeszcze pod Fajsławicami kolejna pułapka. Sytuacja wydaje się nieuchronnie dojrzewać do radykalnych rozwiązań: ciekawe czy wkurzeni kierowcy stworzą partię która po dojściu do władzy wywali wrogów na zbity pysk, czy też wybuchnie rewolucja i wrogowie stracą głowy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słupki mają sens - dla projektanta i jego kumpla handlującego słupkami (niezły interes nie?)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pomysł Zamiast tych maleńkich słupeczków, niech postawią MUR Z BETONU!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mariusz napisał:
Jak długo można jeszcze to tolerować? Państwo nie dość że łupi kierowców na potęgę, to jeszcze utrudnia im życie innymi metodami. Fotoradarów jest już prawie tyle co słupków hektometrowych, w Puławach powstał idiotyzm p.n. "Miasteczko Holenderskie" - czyli tor przeszkód na kilku głównych ulicach, a teraz jeszcze pod Fajsławicami kolejna pułapka. Sytuacja wydaje się nieuchronnie dojrzewać do radykalnych rozwiązań: ciekawe czy wkurzeni kierowcy stworzą partię która po dojściu do władzy wywali wrogów na zbity pysk, czy też wybuchnie rewolucja i wrogowie stracą głowy?
hehe, no ciekawe....i słuszne , generalnie popieram Wszystkich powyżej bo słupki z bezpieczeństwem nie maja nic wspolnego o czym swiadcza przyklady ww. Powinni je usunac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drogi jakie są w Polsce a zwłaszcza na Lubelszczyźnie każdy wie, ale jak niebezpiecznie jeżdżą kierowcy-też każdy wie. Czy komuś na tym forum nie zdarzyło się uciekać na pobocze przed wymuszającym pierwszeństwo TIR-em? Pewnie zaraz będzie odpowiedź, że kierowcom zawodowym śpieszy się. Ciekawe dlaczego w innych zawodach pracownikom nie śpieszy się (np. robotnik na budowie potrafi pół dnia podpierać łopatę). Nawet w niedzielę, kiedy kierowcy powinni być zrelaksowani, jest wiele pośpiechu i nerwów na drogach. Jeśli ktoś przestrzega przepisów i szanuje innych użytkowników, to nie przeszkadzają mu ani słupki, ani fotoradary i nie potrzebuje wieśniackiego CB. Musi być jakiś sposób na zmuszenie kierowców do kulturalnej jazdy, bo niestety nie jest najlepiej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gniewko napisał:
Po chu. te słupki ???
Po to żeby były warte jakieś 20 zł, by ktoś to kupił po 200 zł i dlatego że nie nie ma nikogo kto by odpowiedzialnego za takie zakupy postawił pod ścianę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coś wam powiem. Wolę takie słuupki i miejsce na wyprzedzanie niż drogę z poboczem. Według polskiego prawa zjeżdżanie na pobocze nie ma prawa mieć miejsca. Więc pamiętajcie możecie za to dostać mandat. Taki system 2+1 jest dużo lepszy od 0,5+1+1+0,5 uwierzcie mi, tak się jeździ w świecie. Nikt nie zjeżdża tylko jest pas do wyprzedzania. Co do TIRów nie moja wina, że mają takie sprzęty co w zimie nie jeżdżą. A pomysleliscie czy mają zimówki? Znajomy co ma firmę mówił, że nigdy nie zakłada zimówek, bo po co. Taki kolos da radę na letnich. O ! ;/ Nie ma o c kopii kruszyć z tymi słupkami. Są i koniec. A jak mówią statystyki z nimi jest bezpieczniej, więc będzie ich więcej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja także myślę, że te słupki to duży przekręt. Chyba nikt nie pomyślał, jak pokonac osłupkowany odcinek drogi w przypadku awarii samochodu, wypadku lub srogiej zimy, nie ma innej możliwości rozwiązania problemu jak wyłamanie słupków. I tu jest cały biznes, od 2 lat 2 razy w tygodniu pokonuję trasę Lublin-Krasnystaw i sam już nie wiem ile razy słupki były uzupełniane, ale na pewno wiele razy z niewątpliwą korzyścia dla dostawców i producentów słupków. Koszt słupka ok 200 pln nie licząc czasu i nakładu pracy drogowców. Żeby biznes był dobry to musi się rozwijac i nie inaczej jest w tym przypadku. O ile początkowo słupki stały tylko pomiędzy Łopiennikiem i Fajsławicami, w roku bieżącym postanowiono na rozwój biznesu przez modernizację odcinka Łopiennik-Krasnystaw wyremontowanego bodajże ok 5 lat temu. I tak pewnie w imię bezpieczeństwa zmieniono organizację ruchu likwidując pobocze i dodając na pewnych odcinkach po jednym pasie ruchu i oddzielając w tych miejscach pasy ruchu w przeciwnych kierunkach biznesowymi słupkami. Jak w każdym "dobrym biznesie" ktoś zarabia i ktoś traci, z pewnością jak już wcześniej zaznaczyłem zarabiają dostawcy i producenci słupków, a byc może także ktoś kto zdecydował o ustawieniu słupków( może jakiś "dodatek" do pensji). A kto traci oczywiście użytkownicy dróg, gdyż słupki stwarzają raczej niebezpieczeństwo niż bezpieczeństwo ruchu i podatnicy, którzy to wszystko muszą sfinansowac. Warto wspomniec, że przy modernizacji odcinka Łopiennik - Krasnystaw usuwając stare pasy drogowcy zniszczyli nawierzchnię drogi, resztę pewnie zrobi moroźna pogoda i tak w niedługim czasie konieczny będzie remont tego odcinka, za który zapłacimy wszyscy. Warto byłoby, aby ktoś zadał pytanie zarządcy drogi o co came on ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KUPCIE DZIECIOM GORĄCĄ HERBATĘ, OWOCE, MLEKO ALBO ZRÓBCIE ŻŁOBEK LUB PRZEDSZKOLE ZAMIAST WYWALAĆ PUBLICZNE PIENIĄDZE NA ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNE I STANOWIĄCE ZAGROŻENIE SŁUPKI!. CO deb*** JE WYMYŚLIŁ!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...