Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Inwestycje w powiecie opolskim

Utworzony przez nieryba, 9 stycznia 2009 r. o 08:59 Powrót do artykułu
Drodzy samorządowcy gmin nadwiślanskich-Waszą szansą rozwoju jest turystyka,a turystyki bez dróg,kanalizacji i odbioru śmieci być nie może. Tymczasem na odcinku lubelskich gmin jest to najbrzydszy brzeg Wisły w Polsce.Wisła służy jako zlewisko szamb i wysypisko śmieci.Powódz,która jest klęską żywiołową jest równocześnie zbawieniem,bo zabiera to wszystko od nas dalej..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co oznacza "Rozbudowa kina Opolanka"? Kino mieści się w zabytkowym budynku, to bodajże XVIII-wieczny spichlerz, z późniejszą dobudówką. Nie wiem, czy można coś zmieniać w strukturze tego budynku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Shawman napisał:
Co oznacza "Rozbudowa kina Opolanka"? Kino mieści się w zabytkowym budynku, to bodajże XVIII-wieczny spichlerz, z późniejszą dobudówką. Nie wiem, czy można coś zmieniać w strukturze tego budynku.
To gmina Chodel będzie budować dom kultury? Z tego co mi wiadomo to swego czasu nabyła od Powiatu Opolskiego budynek byłego internatu na ten cel i nic z tym nie robi a kibel przy cmentarzu to chyba największa inwestycja ostatnich 6 lat, pewnie i unia im doinansuje tę inwestycję ale dobrze bo ludziska nareszcie bedą mieli gdzie się wypiąć na wójta i proboszcza. A plac dla autobusów(ten środek lokomocji publicznej jest w zaniku) i busów to niepotrzebne wydawanie społecznych pieniędzy. Na każdej trasie sa przystanki i zadna gmina nie buduje jakichś zajezdni. Czy ci radni gminni to wiedzą jakie są potrzeby mieszkańców tej gminy czy nie? A może by tak zebranie z wyborcami zrobić, co? Tylko co na tym zebraniu mówić, kiedy pewnie wygwizdają? A może już nie ma potrzeby wszak to jeszcze niecałe dwa lata waszej działalności na rzecz wspólnoty, i dobrze, że tak niedługo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt w Chodlu to nawet nie wie co można nazwać inwestycją jak radni mogą pozwolić na takie marnotrawienie pieniędzy których i tak nie ma. Poczytajcie sobie zestawienia z innych gmin i zastanówcie się nad marnością inwestycyjną w naszej gminie. Dlaczego nie kanalizuje się dalej miejscowości Chodel i okolic, jak można było zaprzestać tych działań. Od kiedy wdarł się do UG Jan M. nie zrobiono nawet 1 metra kanalizacji to skandal. Poprzednie władze wybudowały oczyszczalnie ścieków, zaczęły kanalizować Chodel i od 6 lat zeroooooooooooo, NIC! Za to będzie kibel koło cmentarza dla niecierpliwych. A ten piach na drogi to poco nawozić po raz kolejny. Nie lepiej zrobić mniej a lepiej i utwardzić najbardziej strategiczne odcinki i co roku kolejne , na stałe i porządnie a nie na łapu capu trochę piachu, przyjdzie deszcz piasek zmyje i znowu od nowa „ Polska Ludowa” Pewnie niejeden zastanawia się po co ? odpowiedz jest prosta rodzina pana Jana M ( wójta) jest właścicielem kopalni piasku. Proste, kasa leci…. Z gminnej kasy do prywatnej kieszeni a dróg jak nie było tak nie ma! Parkingi niech tam sobie będą , pewnie ta inwestycja tez z proboszczem uzgodniona( parafianie będą mieli gdzie samochód postawić jak do kościoła przyjadą , było to bolączka proboszcza, więc pan wójt uszczęśliwi „władcę” dóbr chodelskich. Licząc na wsparcie i dobre słowo z ambony, przed wyborami. Wójcińsko wie z kim trzymać!) Budowa domu kultury super , pytanie gdzie? Grunty macie? A jak kasy nie ma na remont budynku kina które się wali i szpeci aż żal serce ściska to skąd pieniądze na budowę domu kultury???????????? No i gdzie ta kultura w Chodlu dla której ten dom kultury chcą budować? Nie ma pieniędzy na imprezy, nic się nie dzieje a dom kultury budują ???? Jaki wójt i rada takie inwestycje. Żenada!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt Chodelski to się daje doły kopać a nie gminą zarządzać. Człowiek, który potrafi tylko wódkę pić ze strażakami nie powinien rządzić gminą....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja się pytam kiedy Chodel będzie miał oczyszczalnie??, bo jak na razie to Chodelaki jak i ludzie z Ratoszyna, Radlina, Borowa i Jeżowa oraz innych wsi robią do Chodelki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gmina Karczmiska inwestycje powiatu i naszego wodza -budowa kanalizacji (etap II) -rozbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w oparciu o środki unijne -budowa Szkoły Podstawowej w Karczmiskach(na pomieszczenia kuchenne i szatnie) -budowa drogi w Kolonii Karczmiska. Mam nadzieję, że na Pierwsze Zenuś zrób to, a będziesz gość. Bo te podjazdy z klinkieru z błota do błota -ostatni punkt inwestycji- to Ci nie wyszedły. Jakiś pijacki wymysł wykonawcy, czy inwestycję trzeba było ruszyć??? Chyba zrezygnuję z zakupu samochodu z napędem 4x4 - bo i po co. Droga będzie.... Nie wierzę. Kup, kup podpowiada mi doświadczenie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt chodelski potrafi robić drogi tylko dla ratoszyna a inne miejscowości ma w d.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokąd Świdno będzie dokładać się do Chodla i Ratoszyna? Wójt pochodzi z Ratoszyna i tylko tam zrobił drogi a w innych miejscowościach NIC nie zrobił, taki z niego wójt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielka szkoda, że droga od kościoła do II części Karczmisk nie została zaplanowana do inwestycji na ten rok. Nie ma tam ani asfaltu, ani oświetlenia. Mam nadzieję, że rada przypomni sobie, ze tam też mieszkają ludzie i podatnicy, bo podatnicy również zapomną o radzie, gdy nadejdzie ten czas. To hańba , żeby w dobie 21 wieku była polna droga wiodąca do kościoła, urzędu i szkół, a koła u samochodu można pourywać<<<<<<<<<<
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hańba, hańba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='okoń' date='9.01.2009, 20:21' post='82721'] a ja się pytam kiedy Chodel będzie miał oczyszczalnie??, bo jak na razie to Chodelaki jak i ludzie z Ratoszyna, Radlina, Borowa i Jeżowa oraz innych wsi robią do Chodelki [/quo CHODEL juz dawno ma oczyszczalnie, poprzedni Wójt wybudował i zaczął kanalizować Chodel, zdarzył przed odejściem ( a raczej przed wygryzieniem przez obecnego nieroba) skanalizować tylko kilka ulic a ten przyszedł i oczy ludziom mydlił przez kilka lat . Obarczał poprzednika że nic nie robił – a on co robi? Na kogo teraz będzie zwalał winę za swoją niekompetencję??? Zadłużył gminę i nic za te pieniadze nie zrobił??? Kluby na wsiach żeby menele pod płotami nie stały. Głupota i zmarnowanie państwowych pieniędzy!!!! Do roboty oszuście zacznij myśleć o konkretnych inwestycjach! Poprzednik starał się aby coś w gminie zrobić. Wodociągi, gaz, telefon i rozpoczęta kanalizacja gminy , wybudowana oczyszczalnia tylko kontynuować. I co? Przyszedł cwaniak z Ratoszyna i Nic nie robi. Pobory tylko pobiera i o dziwo jedne z największych w powiecie, tylko za co mu płaci ta rada to nie mam pojęcia?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Shawman napisał:
Co oznacza "Rozbudowa kina Opolanka"? Kino mieści się w zabytkowym budynku, to bodajże XVIII-wieczny spichlerz, z późniejszą dobudówką. Nie wiem, czy można coś zmieniać w strukturze tego budynku.
Niekopmpetencja dziennikarza. Ale nic dziwnego skoro wszystkie teksty dziennikarze DW robią zza biurka przez telefon. Miałem tam praktyki na studiach i to była porażka. Pan/i mm pomyliła rozbudowę z modernizacją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
RaPi napisał:
Wójt Chodelski to się daje doły kopać a nie gminą zarządzać. Człowiek, który potrafi tylko wódkę pić ze strażakami nie powinien rządzić gminą....
Spoko , to dobry cwaniaczek. Elektorat strażacki tez mu się przyda. To dobry cwaniak. on nie walczył na zabój o to wójtowanie, żeby w gminie coś zrobić tylko żeby się dorobić i ustawić odpowiednio. I konsekwentnie od samego początku urzędowania dąży do swojego celu. Pierwsza rzeczą jaka zrobił z wielkim rozmachem to- doprowadził do umorzenia długu jaki posiadał w stosunku do Urzedu gminy. Tak - DŁUGU! jako prywatny przedsiębiorca współwłaściciel spółdzielni ogrodniczej ( gdzie notabene główną księgową była wielce "zasłużona" dla Chodla jako radna Marianna zmrożona mina) posiadał dług za niepłacone podatki do gminy 20000 zł. Poprzednik chciał wyegzekwować od tego kreta podatki bo to był ładny kawał grosza, więc ten cwaniak zniszczył chłopine swoimi ubeckimi metodami ( jako były pracownik SB wiedział jak to się robi) i Dług rada panu J. M obecnemu wójtowi Nierobowi UMORZYŁA> to dopiero nazywa się dbanie o swoje interesy bo przecież nie o społeczne. Kolejną inwestycja pana wójta gminy chodel to , podniesienie sobie przez radę ( gdzie ma większość bezwzględną , czyli wszystko co chce to przegłosuje) poborów. chcecie wiedzieć ile zarabia wejdź na stronę UG i zobacz oświadczenia majątkowe - tam widać gdzie jak i na czyją korzyść pracuje złodziej jeden. A ta banda radnych pozwala mu na taki rozbój w biały dzień.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CHODEL juz dawno ma oczyszczalnie, poprzedni Wójt wybudował i zaczął kanalizować Chodel, zdarzył przed odejściem ( a raczej przed wygryzieniem przez obecnego nieroba) skanalizować tylko kilka ulic a ten przyszedł i oczy ludziom mydlił przez kilka lat . Obarczał poprzednika że nic nie robił – a on co robi? Na kogo teraz będzie zwalał winę za swoją niekompetencję??? Zadłużył gminę i nic za te pieniadze nie zrobił??? Kluby na wsiach żeby menele pod płotami nie stały. Głupota i zmarnowanie państwowych pieniędzy!!!! Do roboty oszuście zacznij myśleć o konkretnych inwestycjach! Poprzednik starał się aby coś w gminie zrobić. Wodociągi, gaz, telefon i rozpoczęta kanalizacja gminy , wybudowana oczyszczalnia tylko kontynuować. I co? Przyszedł cwaniak z Ratoszyna i Nic nie robi. Pobory tylko pobiera i o dziwo jedne z największych w powiecie, tylko za co mu płaci ta rada to nie mam pojęcia?????
A jaka to oczyszczalnia?? Zobacz na wodę w Chodelce!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krysia napisał:
A jaka to oczyszczalnia?? Zobacz na wodę w Chodelce!
Oczyszczalnia sama nie będzie działać, trzeba finansować. to jest biologiczna oczyszczalnia , która wymaga kupna odpowiednich blików biologicznych żeby odpowiednio funkcjonowała. A ten niby wójt to oszczędza na wszystkim żeby więcej dla niego zostało. Zniszczył drań gminę całkowicie, jeszcze przez wiele lat będziemy odczuwać niekompetencje tego złodzieja z Ratoszyna. Brut smród i ubóstwo. nad zalewem w Chodlu nawet jednego kosza na śmiecie nie postawi latem okoliczne lasy zamieniają się w jeden wielki kibel dla tych co nad wodę ciągną. Zniszczył wszystko co było można , zero kompetencji i wyobraźni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
Wójt chodelski potrafi robić drogi tylko dla ratoszyna a inne miejscowości ma w d.....
A gdzie ma budować, przecież Ci on Nasz z Ratoszyna to tu buduje bo tu na niego będą głosować. Tu ma swoich znajomych, rodzinę, koch...i i przydupasów wszelkich ,którym obiecał drogi zrobić - to robi. Taka była jego obietnica. Do sadu swojego sobie zrobił, a co sie będzie przejmował ze dalej ludzie w błocie po kolana. Dorwał sie do żłoba to chce wykorzystać okazje a jak go wybierzemy jeszcze raz to i gmine do ratoszyna przeniesie a co niemożna? On tu władza. Wum też obiecywał ale dotrzymać nie musi, morzeta nie głosować my same se go wybierzymy , bo my tu rządzimy i koniec.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wkurzony napisał:
Spoko , to dobry cwaniaczek. Elektorat strażacki tez mu się przyda. To dobry cwaniak. on nie walczył na zabój o to wójtowanie, żeby w gminie coś zrobić tylko żeby się dorobić i ustawić odpowiednio. I konsekwentnie od samego początku urzędowania dąży do swojego celu. Pierwsza rzeczą jaka zrobił z wielkim rozmachem to- doprowadził do umorzenia długu jaki posiadał w stosunku do Urzedu gminy. Tak - DŁUGU! jako prywatny przedsiębiorca współwłaściciel spółdzielni ogrodniczej ( gdzie notabene główną księgową była wielce "zasłużona" dla Chodla jako radna Marianna zmrożona mina) posiadał dług za niepłacone podatki do gminy 20000 zł. Poprzednik chciał wyegzekwować od tego kręta podatki bo to był ładny kawał grosza, więc ten cwaniak zniszczył chłopine swoimi ubeckimi metodami ( jako były pracownik SB wiedział jak to się robi) i Dług rada panu J. M obecnemu wójtowi Nierobowi UMORZYŁA> to dopiero nazywa się dbanie o swoje interesy bo przecież nie o społeczne. Kolejną inwestycja pana wójta gminy chodel to , podniesienie sobie przez radę ( gdzie ma większość bezwzględną , czyli wszystko co chce to przegłosuje) poborów. chcecie wiedzieć ile zarabia wejdź na stronę UG i zobacz oświadczenia majątkowe - tam widać gdzie jak i na czyją korzyść pracuje złodziej jeden. A ta banda radnych pozwala mu na taki rozbój w biały dzień.
Jeszcze się taki nie narodził co by Stacha zniszczył, widuję go często i ma się b. dobrze. Odpoczywa od was.Po prostu przegrał wybory bo nie imał się takich metod jak ten ubek. Ale Stacho do dziś może ludziom patrzeć prosto w oczy z czego spora ich część nie może jemu tego zrobić. Stacho odchodząc zarabiał 4,6 tys. zł. a ten pajac po 4 latach od stycznia 2008 r. zarabia 9.040 zł. , wójt Józefowa nad Wisłą 9.280 zł, wójt Łazisk 7.940 zł., wójt Wilkowa 7.386 zł, wójt Karczmisk 9.380 zł. Wszystki kwoty to kwoty brutto. A w kampanii wyborczej 2002 r. majewski twierdził, i do dzisiaj to powtarza, że poprzednik tak zadłużył gminę, że on nic nie może zrobić bo nie ma pieniędzy. I z tych nudów ciemna rada wywindowała próżniakowi taaaakie pobory. A wyście mu uwierzyli mało tego, nawet sukienkowy z Chodla mu uwierzył ale cóż, gdzie kasa tam nie ma skrupółów, nawet wśród przywódców duchowych, zresztą tak jest od wieków, nieprawdaż? Jacy wierni, taki proboszcz, jacy wyborcy, taki wójt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gmina Wilków • zakup śmieciarek i koszy do każdego gospodarstwa Patrz Zenuś, wodzu karczmiski, jeszcze jedno. Sąsiednia gmina inwestuje w to, co ty każesz na nam kupować za swoje??? Skąd oni mają pieniądze??? Gdyby tak ciachnąć ci trochę po pensji, tak do poziomu wójta Wilkowa (to prawie dwa tysiaki!!!!!) to na ile koszy by starczyło??? A po kilku latach nawet śmieciarka by była. Ale kolego wolałeś promować przedsiębiorcę z Radomia - jako jedynemu wydałeś koncesję na wywóz śmieci do dnia 06-12-2008r. i dopiero gdy zrobił się obciach (po niedzielnych spotkaniu 07-12-2008r. z cwaniakami) koncesję dostał ją też ktoś inny. Dziwne??? E tam to normalka. Karczmiska "to taki dziwny kraj"... Ale widzę, że inni też mają problemy... Pozdrawiam wszystkich!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ircia napisał:
A gdzie ma budować, przecież Ci on Nasz z Ratoszyna to tu buduje bo tu na niego będą głosować. Tu ma swoich znajomych, rodzinę, koch...i i przydupasów wszelkich ,którym obiecał drogi zrobić - to robi. Taka była jego obietnica. Do sadu swojego sobie zrobił, a co sie będzie przejmował ze dalej ludzie w błocie po kolana. Dorwał sie do żłoba to chce wykorzystać okazje a jak go wybierzemy jeszcze raz to i gmine do ratoszyna przeniesie a co niemożna? On tu władza. Wum też obiecywał ale dotrzymać nie musi, morzeta nie głosować my same se go wybierzymy , bo my tu rządzimy i koniec.
W ratoszynie macie dobrą glebe, że takie buraki rosną jak ty i cały elektorat wójta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.