Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kościół znosi zakaz jedzenia mięsa w piątek

Utworzony przez folkatka, 29 kwietnia 2009 r. o 12:03 Powrót do artykułu
Wyjątkowo głupi tytuł. Sugeruje że Kościół znosi wogóle ten zakaz, a tymczasem chodzi tu o dyspensę tylko na jeden dzień.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A po co Jego Ekscelencja nosi na szyi pendrive'a?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Wyjątkowo głupi tytuł. Sugeruje że Kościół znosi wogóle ten zakaz, a tymczasem chodzi tu o dyspensę tylko na jeden dzień.
...i w dodatku ograniczoną terytorialnie. Co "Kościół", a co archidiecezja lubelska. Tytuł sam jest zaś nie tyle "głupi", ile dezinformujący manierą tabloidowo-brukową. Dla jasności tekst oficjalny ze strony Kurii: Dyspensa od spożywania pokarmów mięsnych na dzień 1 maja -------------------------------------------------------------------------------- Lublin, dnia 28 kwietnia 2009 r. Nr 276/Gł/2009 DEKRET O UDZIELENIU DYSPENSY OD PRZEPISÓW O WSTRZEMIĘŹLIWOŚCI Mając na uwadze specjalny charakter dnia 1 maja, który w bieżącym roku przypada w piątek, niniejszym na podstawie kan. 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i przestrzegania pokutnego charakteru tego dnia wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności. + Józef Życiński ARCYBISKUP METROPOLITA LUBELSKI -------------------------------------------------------------------------------- Informujemy także, że 8 maja z racji przypadającej w tym dniu uroczystości św. Stanisława Biskupa i Męczennika nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ks. dr Wojciech Pęcherzewski KANCLERZ
Ostatnio edytowany 29 kwietnia 2009 r. o 14:24
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witamy towarzysza Filozofa.... ...widzimy, że się powodzi.....!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyspensa tego pana to mi lata koło, zgadnijcie gdzie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyspensa tego pana to mi lata koło, zgadnijcie gdzie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jego dyspensę mam też w d.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przyłaczam sie do bandina
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CIEKAWE GDZIE? TO MACIE ? W NAJMĄDRZEJSZEJ CZĘŚCI WASZEGO CIAŁA? TAM GDZIE SIĘ KOŃCZĄ PLECY? HA HA HA!!! BO W GŁOWIE TO MACIE ZAPEWNE PUSTO!!!! ZGŁOŚCIE SIĘ DO NFZ PO ODSZKODOWANIE ZA TO, ŻE WAS KTOŚ SPŁODZIŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nick napisał:
Dyspensa tego pana to mi lata koło, zgadnijcie gdzie...[/quote] [quote name='bandina' post='122440' date='29.04.2009, 13:55:40']Ja jego dyspensę mam też w d.....
A mi wy latacie... zgadnijcie wokół czego? I też mam was w ... - druga zagadka - zgadnijcie gdzie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O ile dobrze mio wiadomo,"post " w piątki został zniesiony już kilka lat temu.O ile sobie przypominam,post obowiązuje tylko 2 razy w roku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda bardzo że kler będzie mi muwil co mam jeść,nawet gdyby nie dał dyspensy to jaki mam grzech jakie ja przykazanie dekalogu łamię, żadne.Czyli tylko dekalog z przykazań jest ważny reszte przykazań to wymysł kościoła, a skoro tak to ja to mam w d....e.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na zdjęciu koło głowy Życinskiego jest napis FRYZJER. Uważam przypisywanie JE jakichś powiązań z Ryszardem F. vel Fryzjerem za wysoce niestosowne. Wiadomo przecież, że JE był FILOZOFEM...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zapominalski napisał:
O ile dobrze mio wiadomo,"post " w piątki został zniesiony już kilka lat temu.O ile sobie przypominam,post obowiązuje tylko 2 razy w roku.
To źle Ci wiadomo - katolików obowiązuje post od pokarmów mięsnych w każdy piątek cały rok (z niewielkimi wyjątkami np piątek oktawy Wielkiej Nocy i inne uroczystości) a w środę popielcową i Wilki piątek obowiązuje post ścisły ("ilościowy i jakosciowy ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŻULE,KARIEROWICZE,CZERPIĄCY ZYSKI OD WIARY...KIEDY W KOŃCU ZACZNIECIE DZIELIĆ SIĘ SWOIMI DOBRAMI Z BIEDOTĄ,NĘDZARZAMI,GŁODNYMI DZIEĆMI .... ITD NIE ZBIÓRKI OD MOHERÓW TYLKO WYSKAKIWAC Z KASY WYPASIONE WIEPRZE ,NIE ZABIERAĆ SZKÓŁ,SZPITALI....WYDZIERAĆ CO NAJLEPSZE DZIAŁKI PÓŻNIEJ JE SPRZEDAWAĆ...HANDLOWAC DZIECMI ITD SKĄD WY HIENY MACIE MAJĄTKI...JAK TO PRZECIEŻ MA BYĆ UBUSTWO....WCISKAJCIE DALEJ CIEMNOTĘ.....ZAPYZIAŁE PAJACE....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja pamiętam lata sześdziesiąte,jak moja ciotka była gosposią księdza,tam zawsze królowało mięso na stole,i nie było żadnego postu i innych przykazań.Odnoszę wrażenie.że te wszystkie nakazy i zakazy to czysty wymysł kleru dla ciemnoty ludu,który we wczesnych dziejach budowy katolicyzmu na świecie,jak również w polsce,było podporządkowanie sobie ludu- parafian,czyli ludu nieoczytanego ani też niewykształconego. Dziś młodzi i wykształceni myslą inaczej, niż to deklaruje kler.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAKO HIENA ŁADNIE PISZESZ!!! KTO CIĘ ZROBIŁ? ALE JAKO DO HIENY NIE MA OBIEKCJI!!!! ZGŁOŚ SIĘ DO HYCLA, ABY ZAKOŃCZYŁ TWOJE SUCZE ŻYCIE!!!!! A POTEM POD PŁOT JAK HIENA!!!! ZDYCHAJ W POKOJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ADAM napisał:
JAKO HIENA ŁADNIE PISZESZ!!! KTO CIĘ ZROBIŁ? ALE JAKO DO HIENY NIE MA OBIEKCJI!!!! ZGŁOŚ SIĘ DO HYCLA, ABY ZAKOŃCZYŁ TWOJE SUCZE ŻYCIE!!!!! A POTEM POD PŁOT JAK HIENA!!!! ZDYCHAJ W POKOJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
adaś napisz skąd jesteś . bo to ciekawe gdzie sie takie młotki rodzą? aha i napisz jeszcze kto cie zrobił to cie pomszczę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ADAM napisał:
JAKO HIENA ŁADNIE PISZESZ!!! KTO CIĘ ZROBIŁ? ALE JAKO DO HIENY NIE MA OBIEKCJI!!!! ZGŁOŚ SIĘ DO HYCLA, ABY ZAKOŃCZYŁ TWOJE SUCZE ŻYCIE!!!!! A POTEM POD PŁOT JAK HIENA!!!! ZDYCHAJ W POKOJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SZKODA ADAM ŻE TWÓJ TATUŚ NIE UŻYWAŁ PREZERWATYWY. JEDNEGO NAWIEDZONEGO OSZOŁOMA BYŁOBY MNIEJ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ADAM napisał:
JAKO HIENA ŁADNIE PISZESZ!!! KTO CIĘ ZROBIŁ? ALE JAKO DO HIENY NIE MA OBIEKCJI!!!! ZGŁOŚ SIĘ DO HYCLA, ABY ZAKOŃCZYŁ TWOJE SUCZE ŻYCIE!!!!! A POTEM POD PŁOT JAK HIENA!!!! ZDYCHAJ W POKOJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WIELKI PLEMNIKU ADAŚ,,,MASZ SZCZĘŚCIE ŻE TEN CO CIĘ SPŁODZIŁ,,,NIE ZLAŁ SIĘ NA PATELNIĘ,TOBY BYŁ Z CIEBIE NALEŚNIK ....A TAK JESTEŚ deb***EM Z OGRANICZONĄ POCZYTALNOŚCIĄ...IMBECYLU...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...