Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
a ja wierze w Boga, a nie w księdza i budynek zwany świątynią
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W moim przypadku: Jan Paweł II  nie miał na to wpływu. Pochodzę z rodziny dość "poważnie" wierzącej. Zawsze chodzilem do kościoła i sakramenty przyjmowalem. Niestety, kilka tygodni temu dowiedzialem się, jak bardzo ksiądz proboszcz (z jednej z podzamojskich Parafii)  narozrabiał (zabawial się z "Paniami L.Ob." z Lublina, a parafian okłamywał, że to jego rodzina oraz tym "Paniom" zapisał w spadku swój majątek) -powiedziałem "Dość!!!" -i do kościoła pójdę chyba jedynie "od wielkiego dzwonu", a na tacę NIC nie dam !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja wierze w Boga, a nie w księdza i budynek zwany świątynią
i to jest właściwy tok myślenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pustoszenie kościołów to efekt edukacji religijnej w szkolach. Wyczyny katechetów skutecznie zniechęcają już na starcie, gdy jest czas na pierwszokomunijne przygotowania. Druga zasługa to tempo i rodzaj przekazywanych informacji. O ile kiedyś o ekscesach księdza wiedziała tylko parafia, dzisiaj dowiadują się wszyscy. Trudno więc wierzyć w to, co mówi nie zawsze praworządny ksiadz. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z wiarą. Wielu ldzi wierzy, ale kościoły omija wielkim łukiem- tylko i wyłącznie z uwagi na księży.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
głodny o chlebie...? :)
Jest KAWAŁ pręta do zrobienia CYCU,będziesz szczęśliwy w swym uniesieniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od kilkunastu lat nie chodzę. Dlaczego? W tv polityka, w radiu polityka, w gazetach polityka, w internecie polityka. W kościele, niestety, też. Zanim przestałem tam chodzić wogóle, zrobiłem coniedzielny obchód po kilkunastu pobliskich lubelskich wiątyniach. Niestety, wszędzie to samo. Polityka, polityka, polityka. Niektórzy zarzucają mi odejście od Boga. Nie, Boga mam w sercu. I wcale nie muszę się do niego modlić w Kościele. Przecież Bóg jest wszędzie. PS. Na szczęście w lodówce nie ma i nie było polityki
Są w Lublinie przynajmniej dwa kościoły, gdzie nie ma polityki. To kosciol akademicki KUL i dominikanie. Cale życie do nich chodzę, jestem tam regularnie, i nigdy nie słyszałam żadnego politycznego kazania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielu ldzi wierzy, ale kościoły omija wielkim łukiem- tylko i wyłącznie z uwagi na księży.
O tak ze względu na opowiadających bzdury i niedouczonych księży!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zdajecie sobie ludzie sprawy: jak ogromna obłuda jest w Kościele Rzymskokatolickim! Księża "na okrągło" robią nas (czyli swoich parafian) w Bambuko! Mój teść był w szpitalu (3 miesiące temu) i leżał na sąsiednim łóżku Swiadek Jehowy, który mnóstwo razy przygadywał mu:"Wasza wiara jest za pieniądze, księża nie są szczerzy względem Was". Zacząłem się znajomić (pół roku temu) z Zielonoświątkowcami -swojej wiary nie zmienię (raczej), ale im bardziej ich "poznaję", tym większy mam do nich szacunek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nic dziwnego, jak idziesz zamówić, mszę pogrzebową, weselną itp, a ksiądz ci rzuca cenę progową i jeszcze na dokładkę odpie....li  ci kazanie co o tobie myśli i wyjawi ci kim jesteś, prawdę którą musisz zostać objawiony, nakarmi cię swoimi mądrościami, że masz dosyć, czujesz się jak śmieć, nie dziwota, że ludziska mają ich w dupie. wycinek ,,jak się nie podoba lub cena nie odpowiada, to bez mszy pod płotem jest miejsce dla zmarłego". Oby tak dalej alleluja i do przodu. Tak jest w większości.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z Kościołem katolickim jest jak z lasem, który był jak nas nie było i będzie jak nas już nie będzie.   W tym wszystkim o czym traktuje raport zabrakło przede wszystkim skutków migracji największej w powojennej historii Polski.   Jako członek rady duszpasterskiej działającej przy jednej z lubelskich parafii oraz świecki realizujący na rzecz Kościołów i Związków Wyznaniowych misję ewangelizacyjną mogę śmiało napisać, że twórcy raportu korzystali z narzędzi, które były dobre w XX wieku, a nie wieku sieci Internet.   Gdyby partie polityczne i inne pozarządowe organizacje miały taki poziom frekwencji i  aktywności swoich członków jak KK, to by się zastanawiały czy czasem z powołaniem się nie pomyliły.   Nawet jeżeli kościoły pustoszeją jako miejsca kultu religijnego, to zapełnia się przestrzeń wirtualna, która dostępna jest online przez wszystko, co ma dostęp do sieci Internet.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niechodzenie do kościoła nie oznacza,że jest się człowiekiem niewierzącym.Ludzie wierzą w Boga,ale księża nie są dla nich żadnymi autorytetami.Księża zatrzymali się w średniowieczu,dla nich oznaką wiary jest ilość kiczowatych obrazów Świętych wiszących na ścianach mieszkań.Podzcas wizyty duszpasterskiej w tym roku ksiądz zwrócił mi na ten fakt uwagę.Mądrzy,rozsądni księża zdarzają się bardzo rzadko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I za tych mądrych i rozsądnych dziękujmy Bogu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nic dziwnego, jak idziesz zamówić, mszę pogrzebową, weselną itp, a ksiądz ci rzuca cenę progową i jeszcze na dokładkę odpie....li  ci kazanie co o tobie myśli i wyjawi ci kim jesteś, prawdę którą musisz zostać objawiony, nakarmi cię swoimi mądrościami, że masz dosyć, czujesz się jak śmieć, nie dziwota, że ludziska mają ich w du***. wycinek ,,jak się nie podoba lub cena nie odpowiada, to bez mszy pod płotem jest miejsce dla zmarłego". Oby tak dalej alleluja i do przodu. Tak jest w większości.  
Czytałeś o tym w mainstreamowych mediach czy słyszałeś w kolejce do apteki gdzie są tanie leki?   Wielokrotnie byłem świadkiem zamawiania przez wiernych różnych św. sakramentów i intencji i ani razu nie słyszałem tego, o czym piszesz.   Być może miałeś pecha i trafiłeś na duchownego wykonującego profesję, a nie misję - tyle, że gdyby był to przedstawiciel jakikolwiek innej profesji, to zapewne byś nie obrażał, bo jakże żyć bez lekarza, nauczyciela, sędziego, prokuratora, policjanta, że o członkach różnych rządów i nierządów nie wspomnę.   Pamiętaj, że nie święci garnki lepią...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wiara i iuczestnictwo we mszy św. nie zależy od księży ale od nas samych to my jesteśmy kościołem .Pan Jezus zostawi  nam ewangelię i naucznie, ktore przekazywał nam nasz kochany Ojciec Sw..jezeli masz chwilę zwątpienia pomyśl o nim właśnie. Ile w tym świętym człowieku było wiary. nidgy nie wątpił. a co do księży - nie nam osadzać . staną przed Paneem Bogiem jak i my. Zobaczcie ludzie świeccy też przyjmują sakramety a co ? rozwodzą sie, zabijają , kradną , zdradzają zony i mężów,rzdko kiedy żeby bogaty podzielił się z biednym.  ludzie wykształceni są pedofilami , czyż nie jest tak. Kochani oddajmy Bogu co Boskie a cesarzowi co należ do cezara.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podzielę sie swoimi refleksjami na temat kościoła. Jestem człowiekiem, żyjącym zgodnie z 10-cioma przykazaniami. Kiedyś bardzo często chodziłem do kościoła, ale postępowanie księży zdecydowanie mnie do tego zniechęciło.Ta perfidna dwudrożność postępowania kleru tj mówienie o konieczności pozbycia się dóbr materialnych i jednoczesne ohydne wydzieranie kasy od wiernych na czym tylko się da. Dla 99,9% naszych księży liczy się tylko kasa!  Nic nie zrobią za darmo, nic a nic. Ten przepych, nowe samochody, panienki (chłopcy) na boku, ukrywanie pedofili, spowodują że już niebawem kościoły będą świecić pustkami. I jeszcze jedna moja obserwacja życiowa: bardzo często najgorszymi współpracownikami czy sąsiadami są osoby deklarujące się jako zagorzali katolicy, chodzący prawie codzień do kościoła. Tylko że oni zaraz po wyjściu z tego kościółka słowem i czynem zaprzeczają swojej wierze. To też takie podwójne życie, prawie takie samo jak u księży. Ohyda!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pustoszeja bo ludzie madrzeja ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
        Pan Bóg zostawił nam Biblię, tam szukajcie mądrości.Człowiek to stworzenie rozumne ma rozum i wolną wolę. A ksiądz, to tylko człowiek... Chodzę do koscioła nie dla księdza, ale dla Pana boga, dla samej siebie. Zawsze coś cennego usłyszę. Nie mnie oceniać księży... Pozdrawiam wszystkich myślących ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podzielę sie swoimi refleksjami na temat kościoła. Jestem człowiekiem, żyjącym zgodnie z 10-cioma przykazaniami. Kiedyś bardzo często chodziłem do kościoła, ale postępowanie księży zdecydowanie mnie do tego zniechęciło.Ta perfidna dwudrożność postępowania kleru tj mówienie o konieczności pozbycia się dóbr materialnych i jednoczesne ohydne wydzieranie kasy od wiernych na czym tylko się da. Dla 99,9% naszych księży liczy się tylko kasa! Nic nie zrobią za darmo, nic a nic. Ten przepych, nowe samochody, panienki (chłopcy) na boku, ukrywanie pedofili, spowodują że już niebawem kościoły będą świecić pustkami. I jeszcze jedna moja obserwacja życiowa: bardzo często najgorszymi współpracownikami czy sąsiadami są osoby deklarujące się jako zagorzali katolicy, chodzący prawie codzień do kościoła. Tylko że oni zaraz po wyjściu z tego kościółka słowem i czynem zaprzeczają swojej wierze. To też takie podwójne życie, prawie takie samo jak u księży. Ohyda!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OŚWIECENIE -> WIEDZA CIEMNOTA -> WIARA ...i tyle ode mnie w tym temacie.   Pozdrawiam myślących.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LUDZIE PRZEGLĄDAJĄ NA OCZY,ŻE WIARA KATOLICKA W WYDANIU POLSKIM TO: KASA, POLITYKA, WROGOSC KLECHÓW WOBEC INACZEJ MYŚLĄCYCH, OBŁUDA!!!OBY DUCH ANTYKATOLICYZMU SZEDŁ SZEROKĄ FALĄ!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...