Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A kto tak powiedział, że jeśli nie będzie kościoła, to musi być na to miejsce meczet ?
Patrz na zachód europy.Islam nie rozróżnia wierzących i ateistów dla nich wszyscy jesteśmy niewierni.Albo bijesz pokłony Allachowi albo tracisz głowę taka jest prawda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od kilkunastu lat nie chodzę. Dlaczego? W tv polityka, w radiu polityka, w gazetach polityka, w internecie polityka. W kościele, niestety, też. Zanim przestałem tam chodzić wogóle, zrobiłem coniedzielny obchód po kilkunastu pobliskich lubelskich wiątyniach. Niestety, wszędzie to samo. Polityka, polityka, polityka. Niektórzy zarzucają mi odejście od Boga. Nie, Boga mam w sercu. I wcale nie muszę się do niego modlić w Kościele. Przecież Bóg jest wszędzie. PS. Na szczęście w lodówce nie ma i nie było polityki
  Masz racje popieram  cie zeby sie modlic nie potrzeba ci posrednika.Spowiadac tez mozna sie bezposrednio do Boga,posrednik nie potrzebny.Wielu ksiezy pozniej sie smieje.Nie wiadomo ile makaronu maja sami za uszami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro co sie "oddaje", to znaczy, ze najpierw bylo po prostu Kosciolowi skradzione. Tak jak w przypadku dzialki przy ul. Morwowej. Nalezala do Bractwa Sw. Trojcy, ktore bylo stowarzyszeniem ludzi swieckich i nabylo ziemie, na ktorej postawiono cegielnie, zeby Lublinianie mieli gdzie pracowac. Kosciol byl zatem pracodawca. Potem komuchy ukradly to prawowitym wlascicielom. Oddanie zagrabionej wlasnosci jest obowiazkiem panstwa prawa, jakim jak czytam w gazetach jest Polska. Czy aby na pewno? Kosciolowi oddaje sie tylko 1 ha tej dzialki, choc ukradziono mu o wiele wiecej. Ciekawe czy gdyby komus z krytykujacych tak bardzo te decyzje panstwo ktos ukradl jego mienie machnal na to reka, bo ktos inny zdazyl je juz zagospodarowac? Czy tez walczylby o zwrot swojej wlasnosci?
  Czlowieku nie znasz histori.Jak myslisz,  skad Kosciol ma te majatki te koscioly z pracy swoich rak?Czy wiesz, ze ludzie od wiekow placili kosciolowi dziesiecine a co to bylo to byl obecny podatek.Kiedys nie bylo panstwowosci,  a rzadzil ksiadz .To oni brali biedocie pieniadze i budowali koscioly ,kupowali pola.Zdarzalo sie ze bogacze fundowali koscioly.Wiec jakie to ich ,to pokolenia wyzyskiwanej ciemnoty.Dla mnie to czarna mafia i bizesmeni, ktorzy umiejetnie manipuluja ciemnota.Strasza diablem, pieklem itd.  Jestem wierzaca ale nie trawie wyzysku i wtracanie sie w rzady Panstwa Polskiego. Nie chce Panstwa Katolickiego bo sa przyklady jak Hiszpania i Irlandia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Czlowieku nie znasz histori.Jak myslisz,  skad Kosciol ma te majatki te koscioly z pracy swoich rak?Czy wiesz, ze ludzie od wiekow placili kosciolowi dziesiecine a co to bylo to byl obecny podatek.Kiedys nie bylo panstwowosci,  a rzadzil ksiadz .To oni brali biedocie pieniadze i budowali koscioly ,kupowali pola.Zdarzalo sie ze bogacze fundowali koscioly.Wiec jakie to ich ,to pokolenia wyzyskiwanej ciemnoty.Dla mnie to czarna mafia i bizesmeni, ktorzy umiejetnie manipuluja ciemnota.Strasza diablem, pieklem itd.  Jestem wierzaca ale nie trawie wyzysku i wtracanie sie w rzady Panstwa Polskiego. Nie chce Panstwa Katolickiego bo sa przyklady jak Hiszpania i Irlandia.  
Ooo wielce oświecona "hietorycznie" paniusia! Chcieć to ty sobie możesz, a możesz tylko sobie popłakać. Wierząca i opluwająca...2w1. Jakie to teraz modne i żałosne...2w1. Spróbuj strawić swoją głupotę, pychę, obłudę. Wstyd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyjechali do pracy za granice
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Patrz na zachód europy.Islam nie rozróżnia wierzących i ateistów dla nich wszyscy jesteśmy niewierni.Albo bijesz pokłony Allachowi albo tracisz głowę taka jest prawda.
No widzisz gówniarzu...już nie masz łba. A tak bardzo jesteście zapatrzeni w "zachód".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo jako społeczeństwo mamy dość dorzucania publicznych pieniędzy w postaci funduszu kościelnego, mniejszych podatków, oddawania za bezcen intratnyh działek - na wystawne życie kleru na wszystkich szczeblach ich hierarchii. Prawdę o ilości wiernych biskupi polscy poznaliby wtedy, gdyby każdy wierny musiał oddać im cząstkę swoich dochodów. Skończyłyby się krocie za sakramenty i to szybko.
Ty się za całe społeczeństwo nie wypowiadaj, bo to tylko świadczy o twojej pysze i .głupocie. Nie masz nic konkretnego do powiedzenia w tym temacie to morda w kubeł. Coś mi się wydaje, że jesteś kolejny dyżurny ateista, który musi ię wypłakać tutaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto zauważyć, że osoby wierzące ale nie uczestniczące we mszy św. nie uczestniczą w sakramentach... Prawdopodobnie w większości przypadków taka wiara ogranicza się do aktywności na forach internetowych oraz rozpaczliwych zdrowaśkach w chwilach rozpaczy.
 
Warto zauważyć, że osoby wierzące ale nie uczestniczące we mszy św. nie uczestniczą w sakramentach... Prawdopodobnie w większości przypadków taka wiara ogranicza się do aktywności na forach internetowych oraz rozpaczliwych zdrowaśkach w chwilach rozpaczy.
Jak można "uczestniczyć" w sakramentach, skoro ma je "udzielać" księżulek, który około godzinę wcześniej "dymał" ministranta przed mszą św. lub za około godzinę będzie swoją gosposię tymi samymi "rączkami" pieścił, którymi teraz ma Ci "udzielić" tegoż Sakramentu ??? To tak, jak by poświęcić święconą wodą np.krzesło elektryczne... Szczera modlitwa w domowym zaciszu na pewno jest milsza Bogu, niź wszelkie "sakramenty" udzielone przez niekompetentnego ("brudnego") księdza. Proste pytanie na koniec : czy chciał byś pójść na operację "robioną" brudnymi narzędziami ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Jak można "uczestniczyć" w sakramentach, skoro ma je "udzielać" księżulek, który około godzinę wcześniej "dymał" ministranta przed mszą św. lub za około godzinę będzie swoją gosposię tymi samymi "rączkami" pieścił, którymi teraz ma Ci "udzielić" tegoż Sakramentu ??? To tak, jak by poświęcić święconą wodą np.krzesło elektryczne... Szczera modlitwa w domowym zaciszu na pewno jest milsza Bogu, niź wszelkie "sakramenty" udzielone przez niekompetentnego ("brudnego") księdza. Proste pytanie na koniec : czy chciał byś pójść na operację "robioną" brudnymi narzędziami ???  
O czym ty piszesz ?? komunistyczna,czerwona  świnio !!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ty się za całe społeczeństwo nie wypowiadaj, bo to tylko świadczy o twojej pysze i .głupocie. Nie masz nic konkretnego do powiedzenia w tym temacie to morda w kubeł. Coś mi się wydaje, że jesteś kolejny dyżurny ateista, który musi ię wypłakać tutaj.
  Jestem za placeniem podatku od kazdego wierzacego katolika na rzecz kosciola i po fanatykach religijnym w piec minut.W  USA kazdy ma zaplacic  10% od pensji i wiernych co kot naplakal.Tak samo w Polsce skonczylby sie fanatyzm jak by kazdemu trzeba bylo zaplacic 120 zl. na miesiac. Nie chce panstwa katolicego i wara od panstwa swieckiego.Nie bronie nikomu wierzyc i chodzic do kosciola ale koscil nie ma prawa sie wtracac do panstwa. Kosciol zawsze wykorzystywal ambony do gierek politycznych i przez to sie na ciemnocie bogacil. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O czym ty piszesz ?? komunistyczna,czerwona  świnio !!!!!
 
O czym ty piszesz ?? komunistyczna,czerwona  świnio !!!!!
Heh ! Akurat Cię tym razem Cię zasmucę, bo akurat nikt z mojej  rodziny nie należał do Partii. I jak Ci teraz w ryjku ? :lol:  Co tym razem wymyślisz przykościelna fioletowa wieprzowinko ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cieszy mnie ten fakt że ludzie stopniowo mądrzeją i nie dają się oszukiwać . Moim zdaniem religia to choroba słabych psychicznie ludzi ,coś w rodzaju urojeń w schizofreni . Ciekawą rzeczą jest że gdy jedna osoba ma jakieś urojenia to określa się mianem choroby. ale gdy jakieś urojenia  ma większa grupa osób to wtedy określa się to mianem religii.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Heh ! Akurat Cię tym razem Cię zasmucę, bo akurat nikt z mojej  rodziny nie należał do Partii. I jak Ci teraz w ryjku ? :lol:  Co tym razem wymyślisz przykościelna fioletowa wieprzowinko ?  
JUDE ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Jak można "uczestniczyć" w sakramentach, skoro ma je "udzielać" księżulek, który około godzinę wcześniej "dymał" ministranta przed mszą św. lub za około godzinę będzie swoją gosposię tymi samymi "rączkami" pieścił, którymi teraz ma Ci "udzielić" tegoż Sakramentu ??? To tak, jak by poświęcić święconą wodą np.krzesło elektryczne... Szczera modlitwa w domowym zaciszu na pewno jest milsza Bogu, niź wszelkie "sakramenty" udzielone przez niekompetentnego ("brudnego") księdza. Proste pytanie na koniec : czy chciał byś pójść na operację "robioną" brudnymi narzędziami ???  
Sądzę, że jesteś DURNIEM. Nie odróżniasz ułomności ludzi od świętości Boga.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak można "uczestniczyć" w sakramentach, skoro ma je "udzielać" księżulek, który około godzinę wcześniej "dymał" ministranta przed mszą św. lub za około godzinę będzie swoją gosposię tymi samymi "rączkami" pieścił, którymi teraz ma Ci "udzielić" tegoż Sakramentu ??? To tak, jak by poświęcić święconą wodą np.krzesło elektryczne... Szczera modlitwa w domowym zaciszu na pewno jest milsza Bogu, niź wszelkie "sakramenty" udzielone przez niekompetentnego ("brudnego") księdza. Proste pytanie na koniec : czy chciał byś pójść na operację "robioną" brudnymi narzędziami ???     Sądzę, że jesteś DURNIEM. Nie odróżniasz ułomności ludzi od świętości Boga.  
Ma facet rację . Należy wprowadzić ponownie tzw .dziesięcinę  dla wyznawców ,np. z całego majątku wyznacy religijnego ,i wtedy zobaczymy ilu będzie takich co nadal będą dotować swoich religijnych góru.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ma facet rację . Należy wprowadzić ponownie tzw .dziesięcinę  dla wyznawców ,np. z całego majątku wyznacy religijnego ,i wtedy zobaczymy ilu będzie takich co nadal będą dotować swoich religijnych góru.
Tylko wtedy jak kopaczkę,komora i wszystkich z tej POlszewi się wypier doli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kościoły po desakralizacji        
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Kościoły pustoszeją. Jest coraz mniej wierzących?" Jest to nastepstwo wprowadzenia prawie obowiazkowego przedmiotu "Religia" w szkołach. W szkołach winno być religioznawstwo z etyką. Natomiast religia powinna być przy kosciołach. Wiary nie można nauczyć pracami domowymi.. Kościół domagając się nauki religii w szkołach doprowadził do stanu, że młodzi ludzie nie chcą chodzić do kościołów. Mam tego przykład w najbliższej rodzinie (moje dzieci i wnuki)...  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Heh ! Akurat Cię tym razem Cię zasmucę, bo akurat nikt z mojej  rodziny nie należał do Partii. I jak Ci teraz w ryjku ? :lol:  Co tym razem wymyślisz przykościelna fioletowa wieprzowinko ?  
Łżesz komuchu jak pies !!!  a wujek Stefan,staru NKWD-zista i pieprzony UBek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chodze do kapucynow na poczekajke w lublinie, denerwuje mnie przesyt  ogloszen parafialnych o roznych ofiarach na rozne cele czesto 6-7 intencji,,,,i to glosi je proboszcz walemar,,,,co za duzo to niezdrowo,,proboszczu waldemarze,,,,czekam kiedy i czy beda ogloszenia bez wycigania reki po ofiary,,jak duzo intencji to nie daje nic,,,,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...