Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Krasienin: pierwsze zmiany na skrzyżowaniu śmierci

Utworzony przez olo, 11 lipca 2008 r. o 06:28 Powrót do artykułu
Owszem, wina kierowców, bo znak pokazujący "uwaga na drogę z pierwszeństwem" jest, ale mimo to dziwię się, że mamy 21 wiek, a to skrzyżowanie nadal funkcjonuje w takim niebezpiecznym układzie. Znam je bo często jeżdżę tamtędy i proszę mi wierzyć - drogi krzyżują się pod kątem 90 stopni, zaś droga, która nie ma pierwszeństwa przejazdu jest bardziej wyjeżdżona - o czym świadczą wyżłobione na niej koleiny "na asfalcie". Ktoś kto tamtędy często nie jeździ ma przeświadczenie, że ma pierwszeństwo. Ja - mimo, że jeżdżę tą z pierwszeństwem to i tak się niemal zatrzymuję, bo kto wie, co nadjedzie znienacka. Bardzo niebezpieczne skrzyżowanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...kolega jeszcze nie wspomniał, że na rogach skrzyżowania stoją budynki, rosną krzaki, że nic a nic nie widać, co jest na sąsiedniej drodze. No może jak już się wjedzie na skrzyżowanie.... ale wtedy może być już za późno, nawet na modlitwę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
takich miejsc na drogach jest jeszcze w Polsce wiele, mam nadzieje, że w tym przypadku nie skończy się na obietnicach i drogowcy zajma się tym skrzyzowaniem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam tylko jedno pytanie do władz. Czy zawsze musi wydarzyć się WYPADEK ŚMIERTELNY aby ktoś oprzytomniał i się zabrał do roboty????Mam na myśli znaki STOP. Pulsujące , migające szkoda jeszcze ze nie gadajace!? Czy dopiero czyjaś śmierć mobilizuje władze do tego zeby coś w końcu z tym zrobić????? To jest chore!!! Już przy samym wjeździe do Krasienina ( z której strony by nie jechać) jest tablica która sygnalizuje o tym że gdzieś w pobliżu jest szkoła, Kościół, sklepy, mieszkańcy a przede wszystkim DZIECI!!!!. Chryste czy tak trudno to zrozumieć????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkanka Krasienina napisał:
Ja mam tylko jedno pytanie do władz. Czy zawsze musi wydarzyć się WYPADEK ŚMIERTELNY aby ktoś oprzytomniał i się zabrał do roboty????Mam na myśli znaki STOP. Pulsujące , migające szkoda jeszcze ze nie gadajace!? Czy dopiero czyjaś śmierć mobilizuje władze do tego zeby coś w końcu z tym zrobić????? To jest chore!!! Już przy samym wjeździe do Krasienina ( z której strony by nie jechać) jest tablica która sygnalizuje o tym że gdzieś w pobliżu jest szkoła, Kościół, sklepy, mieszkańcy a przede wszystkim DZIECI!!!!. Chryste czy tak trudno to zrozumieć????
Problemem nie jest oznakowanie drogi w taki czy inny sposob, problemem nie jest nawet kiepska widocznosc na skrzyzowaniu. Zadna, nawet najlepsza organizacja ruchu nie wygra z brawura i glupota kierowcow. Osobiscie mam nadzieje, ze nowe oznakowanie choc odrobine poprawi bezpieczenstwo na tym skrzyzowaniu, ale jako kierowca i drogowiec, watpie w skutecznosc takich rozwiazan.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na razie położyć "policjantów śpiących" jak ogólnie się nazywa te przeszkody 50 m przed skrzyżowaniem na każdej ulicy skrzyżowania. Potem wybudować tradycyjne RONDO, jakie są budowane ostatnio, to przyczyni się do zmniejszenia prędkości pojazdów. Znaki stoją, ale szoferzy nic z tego sobie nie robią, bo mają parę koni pod maską i dają ile się da!!! Na znaki szkoda pieniędzy wydawać. To trzeba jak najszybciej zrobić!!! Pozdrawiam szosowych wariatów pędzących na swych pięknych maszynach - opamiętajcie się z prędkością!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...