Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Krzczonów - wybory nowy wątek

Utworzony przez Przemysław Leniak, 23 października 2014 r. o 13:13
Wszyscy są związani z naszym kochanym dbającym o sprawy rolników ale przede wszystkim o swoje PSL em głosujcie na PSL
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja się dziwie, że w Krzczonowie ruszyło "forum młodych ludowców", które jawnie działa pod sztandarami PSLu, ale jak widziałem na zdjęciu, to tam były osoby, które nie miały jeszcze 18 lat, ale czasami trzeba zobaczyć coś z bliska, żeby zrozumieć, że coś śmierdzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dzięka Bogu stacja paliw powstanie u nas we Krzczonowie to i bedziem gdzie mieli zatankować nasz nowy samochod strażacki co go nam obiecali przed wyborami i se równiuśką drogą nową bendziemy jeżdzili i co głupio bendzie popszedniemu wójtowi .
Oczywiśćie, tylko co z tego, że po 30 latach nie będzie Gmina nic miała w posiadaniu, jak nowy dzierżawca sobie te tereny zawłaszczy w świetle prawa! Żal mi tych, którzy nawet podstawowych ustaw nie znają, bo można nimi tak lawirować jak to czyni obecna władza. Samochodu strażackiego nie będzie i nie ma co się uszukiwać, a równiuśka droga -jeszcze za Podsiadłego była dokumentacja robiona.   Szkoda, że tak ważna sprawa jaką poruszyłem jest zmącona -pierdołami, inaczej się tego nie da nazwać. W tej Gminie widocznie nie ma z kim merytorycznie porozmawiać, kierujecie się tylko sympatiami i oczekiwaniami -co dostane w zamian za poparcie. W kampanii najważniejszą sprawą były dwie żarówki pod UG, drogi, które Pani Wójt obiecywała do tych najuboższych i najdalej położonych gospodarstw, ale jak na sesji zostało podjęte pytanie o drogę na końcu Skałki (kwestia usunięcia krzaków), to Pani Wójt nie wiedziała gdzie to jest . Ach pieniacze drodzy, nie znacie się na polityce, tylko zajmujecie się PIERDOŁAMI, najmniej istotnymi rzeczami, a może by tak zacząć coś wkońcu robić, a nie tylko uchylać drzwiczki do zawłaszczania majątku Gminy! A Radnym powinno być wstyd, tak dawać się manipulować -pamiętajcie -nie wybierała was Pani Bryda, lecz społeczeństwo, a im mniej swojego zdania, tym mniej szacunku wobec was!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No w końcu ktoś rozsądny a pro po komu wójtowa oddała POM ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No w końcu ktoś rozsądny a pro po komu wójtowa oddała POM ?
Z tego co wiem to, POM był już dawno sprzedany, jeszcze za czasów jak prywatyzowany był pawilon i szkoła w Żukowie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Więc kto jest tym szczęśliwcem od kogo będziemy kupować paliwo ktoś tu pisał że jest nowy właściciel lub też dzierżawca
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może drogi "mieszkańcu" "znawco prawa" wyjaśnisz jak można zawłaszczyć dzierżawiony teren własność?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może drogi "mieszkańcu" "znawco prawa" wyjaśnisz jak można zawłaszczyć dzierżawiony teren własność?
  Wystarczy po 30 latach dzierżawy zgłosić wniosek do sądy o zasiedzenie, jeżeli wątpisz w moją wiedzę o prawie, możesz się dopytać radcy prawnego, bądź prawnika, jestem świadomy, że mogę sporo nie wiedzieć, ale podstawowe akty prawne staram się znać, bo jak ktoś powiedział z moich wykładowców "nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania", a stara rzymska maksyma głosi: Ignorantia iuris nocet -Nieznajomość prawa szkodzi. PS. Tak dotykając sprawę PRAWNIKA, bądź RADCY, to czemu go/jej nie ma na sesjach Rady Gminy, jak uprzednio przez kilkanaście lat?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak widać nowa władza nie jest ani czytelna w komunikacji ze społeczeństwem, ani tym bardziej nie prowadzi przeźroczystych działań. Ale tego można było się spodziewać. Mało tego, baba rządzi, ale takiego brudu w Krzczonowie nie było ani za Grzeszczyka ani za Podsiadłego ! Wiosna moze jeszcze nie w kalendarzu, ale w obejściu już tak. Bryda idąc do władzy obiecywała wiele, ale nie zakasa rękawów do czarnej roboty, ani jak się okazuje nie zatrudni nikogo z nas. Ona tylko otoczy się swoimi ludźmi (nie mylić z wyborcami, o tym już niektórzy się dowiedzieli i plują sobie w gębę. ) I będzie spijać śmietankę, przypisując sobie niejeden sukces. Podobnie z drogami, to nie jest sukces obecnej władzy. Robotę zrobili poprzednicy. Ale niech tam jej będzie. Mnie nie przekonała ani ona, ani przewodniczący, swoje wiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a skąd informacje o dzierżawie na 30 lat?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
popieram wiesz co mówisz ,przykre .Stało się to że wybrani przez nas radni to zwykłe maszynki do głosowania , co wójt powie oni przytakują ,zwykłe lizusostwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z tego co wiem nowym dzierżawcą został Pan Pawłat z Piotrkówka i to fakt na 30 lat
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli chodzi o radnych to sprawa jest prosta, jeden z radnych opozycyjnych powinien założyć sobie konto na facebooku i publikować tam pod każdą uchwałą imienną listę głosowania, abyśmy teraz i za 4 lata wiedzieli kto jak głosował. No i na bieźąco mógłby informować o dziwnych pomysłach władzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a skąd informacje o dzierżawie na 30 lat?
Proszę zajrzeć na stronę BIP UG Krzczonów w zakładce "Prawo miejscowe" -> "Uchwały Rady Gminy" Dobrze jest korzystać z tego co nam dano. Szkoda, że po fakcie mieszkańcy dowiadują się o tego typu sprawach. PS. zalecam też upewnieniu się co do zwolnienia Wójta z przetargu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze taki lapsus naszej nowej władzy, bo jak sobie przypominam, na pewnej imprezie gminnej (jeszcze wtedy) kandydatka promowała swoją osobę pewnym trunkiem, który podpisany był: "Na zdrowie i nazwisko osoby sponsorującej", nie wiedziałem, że tak szybko "kiełbasa wyborcza" stanie się przeciwdziałaniem. Na stronie BIP w tych samych zakładkach znajdą państwo taki tytuł uchwały: Uchwała Nr III/17/2015 Rady Gminy Krzczonów z dnia 26 stycznia 2015 r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i innych uzależnień na 2015 rok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w uchwale mowa jest o 15 latach, kolejna sprawa to kto normalny wydzierżawi nieruchomość ruderę w którą trzeba zainwestować kilka mln zł na parę lat, pewnie lepiej niech marnieje przez kolejne lata
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w uchwale mowa jest o 15 latach, kolejna sprawa to kto normalny wydzierżawi nieruchomość ruderę w którą trzeba zainwestować kilka mln zł na parę lat, pewnie lepiej niech marnieje przez kolejne lata
Ale to jest o magazynach (działka 2/24) a nie o stacji paliw (działka 2/28), widocznie jeszcze nie opublikowali z ostatniej sesji, która była w ubiegłym tygodniu. Tak szybki mamy przepływ informacji... A tak dla formalności! Nie jestem przeciw wydzierżawieniu nieruchomości jaką jest stacja paliw (działka ewidencyjna 2/28 położona w obrębie Krzczonów Folwark), tylko dziwi mnie fakt, że władze Gminy Krzczonów decydują się na tak nieudolną umowę, która będzie zawierała zapis o 30 latach dzierżawy. Jeżeli na tej nieruchomości ma powstać stacja paliw, może myjnia samochodowa, sklepy, czy stacja diagnostyczna, jestem w 100 % za! Ale nie za cenę "oddania" nieruchomości za "psi swąd", czyli poprzez zawłaszczenie. Radni (13 na 15) podjęli decyzję o wydzierżawieniu jej na 30 lat, zgodnie z prawem może ona zostać zawłaszczona, gdyby zapis brzmiał 29 lat nikt by się do tego nie przyczepiał. Nawet jak wiatraki chcieli stawiać na gruntach w gminie, to umowy były skonstruowane tak, aby nie mógł inwestor zawłaszczyć danej ziemi. Jeżeli ktoś mi nie wierzy są od tego prawnicy, czy radcy prawni, z resztą o opinię powinna się zatroszczyć Gmina, bo to władza wykonawcza podpisuje umowy, a wcześniej podsuwa radnym kwity, jak taka umowa będzie brzmiała. Nie wątpię, że jak to określiłeś/aś "w taką ruderę" trzeba zainwestować! Ale nie widzę problemu, gdyby taka umowa zawarta była o rok mniej, czyli 29 lat (bez możliwości prawnego zawłaszczenia w złej wierze). A co do magazynów na działce 2/24, to moim osobistym zdaniem, aby oczyścić tę sytuację, można by było zrobić przetarg wyłaniający najlepszą ofertę inwestora, rozwiało by to spekulacje i wątpliwości, a każdy z nas (mieszkańców) mógł by zapoznać się z treścią ogłoszenia o przetargu na jakich warunkach zostanie ona podpisana, a tak Pani Wójt została zwolniona z drogi przetargu, przez co może podać jaką chce kwotę za dzierżawę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Więc dla przejrzystości lepiej by było dla wójtowej zorganizować przetarg na obie działki niż to co zrobiła z częścią radnych bo to dla wielu źle się kojarzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoliła się u Burego ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem czemu się tak dziwicie Wiejski radny idzie do władzy "po coś", a nie żeby dobrze przysłużyć się ogółowi mieszkańców. Wie, że jego głos jest coś wart i handluje go z myślą o swoich interesach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...