Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Beatko Chmielewska, czy takich mądrości uczą kosmetyczki? Czy może studiujesz filozofię? Zdecydowanie zajmij się malowaniem paznokci albo robieniem fotek na nk...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kruszynka napisał:
Beatko Chmielewska, czy takich mądrości uczą kosmetyczki? Czy może studiujesz filozofię? Zdecydowanie zajmij się malowaniem paznokci albo robieniem fotek na nk...
Kolejny pokaz poziomu klakierów obecnego księdza. Nie mają czego się czepić więc czepiają się, że ktoś jest kosmetyczką(sami pewnie żyją zasiłku). I ponawiam pytanie o te nieślubne dzieci członków nowej rady parafialnej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
freud napisał:
Kolejny pokaz poziomu klakierów obecnego księdza. Nie mają czego się czepić więc czepiają się, że ktoś jest kosmetyczką(sami pewnie żyją zasiłku). I ponawiam pytanie o te nieślubne dzieci członków nowej rady parafialnej.
Zaszła pomyłeczka: chodziło mi o dzieci żyjące bez ślubu zamiast "nieślubne"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Beata Chmielewska napisał:
Można zacząć wszystko od nowa! Moglibyście przestać tyle gadać. Natura dała nam dwoje uszu i tylko jeden język, ażebyśmy dwa razy więcej słuchali! Czas na postawienie "STOP" między umysłem, a ustami. Nie którzy potrzebuję strategii. Przecież nie zatkają kwadratowej dziury okrągłym korkiem. Zamiana nawyku mówienia, na uważne słuchanie to dobry wstęp do pozbycia się nawykowego oceniania wszystkiego wokół. Ocenianie to jak jedna z form noszenia swojej skóry. Sposób ego, żeby wzmacniać odrębność, przeciwstawiać się światu, który chce Nas pochłonąć... Gdybyście byli dojrzali, nie traktowalibyście siebie jak boga słońce, punktu odniesienia dla reszty ludzi. Ta potrzeba ciągłego wyrażania opinii o innych odzwierciedla swój stosunek do siebie. Ciągłe niezadowolenie ze świata, wypływa z niezadowolenia z samego siebie. Dość już podglądania cudzych okien, żeby sprawdzić czy jesteście lepsi od innych.
I czemu ta filozofia niby ma służyć? Bezsensowna gadanina o niczym. A może lepiej zapytać czy autor tego tekstu wie, że podpisujesz go swoim nazwiskiem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Beata Chmielewska napisał:
Można zacząć wszystko od nowa! Moglibyście przestać tyle gadać. Natura dała nam dwoje uszu i tylko jeden język, ażebyśmy dwa razy więcej słuchali! Czas na postawienie "STOP" między umysłem, a ustami. Nie którzy potrzebuję strategii. Przecież nie zatkają kwadratowej dziury okrągłym korkiem. Zamiana nawyku mówienia, na uważne słuchanie to dobry wstęp do pozbycia się nawykowego oceniania wszystkiego wokół. Ocenianie to jak jedna z form noszenia swojej skóry. Sposób ego, żeby wzmacniać odrębność, przeciwstawiać się światu, który chce Nas pochłonąć... Gdybyście byli dojrzali, nie traktowalibyście siebie jak boga słońce, punktu odniesienia dla reszty ludzi. Ta potrzeba ciągłego wyrażania opinii o innych odzwierciedla swój stosunek do siebie. Ciągłe niezadowolenie ze świata, wypływa z niezadowolenia z samego siebie. Dość już podglądania cudzych okien, żeby sprawdzić czy jesteście lepsi od innych.
Niepotrzebnie się podpisywałaś. Ładnie to wszystko brzmi, ale to jest gadanie o niczym. Wypisujesz jakieś filozofie, które można napisać praktycznie wszędzie i nic to nie wnosi. Powiem więcej, fragment o frustracji można jeszcze raz wkleić pod tym co napisałaś, bo to ewidentnie stąd wypływa. Nie chcę być niemiły. A teraz skup się: 1. Trafił nam się taki ksiądz, jakiego nie było od lat (oczywiście w pozytywnym znaczeniu). 2. Z powodów wymienionych wcześniej, ktoś stara się go zaszczuć (nie osobiście, a sposobem). 3. Zbulwersowani ludzie stają w obronie jego godności. Sprawa jest banalnie prosta, więc nie dorabiaj sobie ideologii i nie szukaj głębszego sensu. Ludzie bronią księdza tak jak potrafią. A że są nerwy to tak to wszystko wygląda. Nie pamiętam kiedy ostatnim razem widziałem Cię w kościele, więc skąd możesz mieć pojęcie o sprawie. Wszelkie wzmianki dotyczące nauczycieli możesz sobie wsadzić w buty. Nie masz pojęcia co mają nauczyciele do powiedzenia, bo jeżeli myślisz, że wszyscy chcą wykopać księdza jak najszybciej to jesteś w błędzie. Dzisiejszy program o sytuacji w rzeczycy Obejrzyj i nie patrz na tych ludzi z góry. Może wreszcie coś zrozumiesz. Też stanęłabyś w obronie przyjaciela, kiedy byłby pod presją kłamliwych zarzutów. Wracając do nauczycieli: w szkole jest znaczna mniejszość tych, którzy uważają księdza za winnego. Reszta nie działa do końca świadomie, bo jest zmanipulowana. I Twoje argumenty w stylu "no bo jedna nauczycielka to nie może..." są błędne: wystarczyło pismo podpisane przez 4 osoby (nie wnikam kogo, ale nie koniecznie są to nauczyciele jak się wszystkim wydaje) i poprzednie wycieczki paru osobników do kurii załatwiły sprawę. Dlatego przestrzegam też resztę, która z taką łatwością opluwa szkołę. Znam Cię i nie gniewaj się, ale w tym momencie za mało wiesz żeby pouczać innych. Jednocześnie odcinam się od żałosnych uwag niejakiej ~kruszynki~.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leśny duch napisał:
I czemu ta filozofia niby ma służyć? Bezsensowna gadanina o niczym. A może lepiej zapytać czy autor tego tekstu wie, że podpisujesz go swoim nazwiskiem?
Słuchaj, nic się nie stanie. Jeżeli to ktoś kiedyś tak napisał to teraz już się do tego nie przyzna. Pomyśl na jakiej bani to było pisane. A kazali jej cioci bronić, bo umie komputer włączyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
heh...nie wiem czy zauważyliście ale jestem po niczyjej stronie...weszłam na to forum z ciekawości i nie ukrywam, że poruszyło mnie kilka wypowiedzi...poprostu uważam, że przesadzacie poruszając prywatne sprawy nie których osób... wszystkiego można się spodziewać po tym forum...zaraz zaczniecie oceniać moje życie...nie zdziwiłabym się jakby tak było... wydaje mi się, że wszyscy tutaj się znamy na forum...i jestem tego pewna na 100%...ale nikt nie ma odwagi się ujawnić...więc piszcie co chcecie mnie to już nie rusza. owszem nie chodzę do Nas do Kościoła...a co do malowania paznokci i zdjęc to moja osobista sprawa czym się w życiu zajmuje... koniec tematu z mojej strony...!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gad napisał:
Słuchaj, nic się nie stanie. Jeżeli to ktoś kiedyś tak napisał to teraz już się do tego nie przyzna. Pomyśl na jakiej bani to było pisane. A kazali jej cioci bronić, bo umie komputer włączyć.
Takie uwagi świadczą tylko o Twojej małości. Nic dziwnego, że ludzie z zewnątrz zaczynają patrzeć na obrońców księdza jak na zacofanych idiotów. Takim pierdzieleniem tylko szkodzisz, więc lepiej się przymknij i obronę księdza zostaw ludziom mądrzejszym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Redaktorka Sylwia jest bardzo podniecona podjudzaniem wiernych w Rzeczycy:> Szkoda, że nie wspomniała o nagłej i niedawnej zmianie rady parafialnej. Ciekawe co tamta rada by powiedziała. Liczono pewnie na zrobienie widowiska tzn: ludzie będą sobie ubliżać przed kamerami a pani redaktorka Sylwia będzie szczytować komentując to w TV. Jedna ze stron ustąpiła, nie przyszła i nie dała jej tej satysfakcji. Jeśli moja nowa ulubiona redaktorka chce dyskusji to niech zaprosi przedstawicieli obu stron do studia zamiast robić widowisko przed kościołem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hiszpańska Inkwizycja napisał:
Redaktorka Sylwia jest bardzo podniecona podjudzaniem wiernych w Rzeczycy:> Szkoda, że nie wspomniała o nagłej i niedawnej zmianie rady parafialnej. Ciekawe co tamta rada by powiedziała. Liczono pewnie na zrobienie widowiska tzn: ludzie będą sobie ubliżać przed kamerami a pani redaktorka Sylwia będzie szczytować komentując to w TV. Jedna ze stron ustąpiła, nie przyszła i nie dała jej tej satysfakcji. Jeśli moja nowa ulubiona redaktorka chce dyskusji to niech zaprosi przedstawicieli obu stron do studia zamiast robić widowisko przed kościołem.
Link do redakcji Zdarzeń Mail do Twojej ulubionej prezenterki: sylwia.smal@tvp.pl No, to chyba już możesz się wykazać i udowodnić, że potrafisz coś więcej niż tylko pierdzielić na forum. Czekam na Twój występ w TV.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Link do redakcji Zdarzeń Mail do Twojej ulubionej prezenterki: sylwia.smal@tvp.pl No, to chyba już możesz się wykazać i udowodnić, że potrafisz coś więcej niż tylko pierdzielić na forum. Czekam na Twój występ w TV.
Może dalibyście już spokój bo robicie wszyscy pośmiewisko z RZECZYCY,A pRZECIEŻ KSIĄDZ I TAK WYGRAŁ.Dostał pozwolenie do nauczania religii tylko sam niechce po tym co się stało.Ale nie martwcie się wikary przyszedł tylko do końca roku szkolnego.ALE JEŻELI nie wieżycie to chódzcie do kościoła bo ksiądz ma już wszystkie dowody i ma ogłosic w kosciele imieniem i nazwiskiem.I bardzo dobrze teraz będziemy wiedzieli wszyscy .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wikary to nie kto inny jak ksiądz z Dąbrowy Olbięckiej, który z tego co się orientuje też lubi powiedzieć uczniom do słuchu i użyć ręki. Tak więc rodzice, którzy byli niezadowoleni z nauczania ks. Andrzejewskiego niech nie chwalą dnia przed zachodem słońca. Co do Beaty intencje miała częściowo szlachetne, ale źle sformułowała swoją wypowiedź (pomijam tu post filozoficzny o wszystkim i o niczym) i stąd te wszystkie negatywne komentarze. Każda nasza decyzja i słowo wypowiedziane głośno niesie za sobą konsekwencje. Uczą nas tego rodzice, nauczyciele, kościół i sytuacje, które nas spotykają przez całe życie. Właśnie takie konsekwencje dotknęły ową nauczycielkę przedszkolaków, którymi jest publiczne pranie brudów. Taka natura większości społeczeństwa jest i się długo nie zmieni. Jako osoba wykształcona w kierunku pedagogicznym powinna być tego świadoma. "Może dalibyście już spokój bo robicie wszyscy pośmiewisko z RZECZYCY,A pRZECIEŻ KSIĄDZ I TAK WYGRAŁ.Dostał pozwolenie do nauczania religii tylko sam niechce po tym co się stało.Ale nie martwcie się wikary przyszedł tylko do końca roku szkolnego.ALE JEŻELI nie wieżycie to chódzcie do kościoła bo ksiądz ma już wszystkie dowody i ma ogłosic w kosciele imieniem i nazwiskiem.I bardzo dobrze teraz będziemy wiedzieli wszyscy . " Ksiądz wygrał? Chyba czegoś nie zrozumiałaś. Co najwyżej odnieśliśmy zwycięstwo MY obrońcy uczciwego człowieka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z okolicy napisał:
Wikary to nie kto inny jak ksiądz z Dąbrowy Olbięckiej, który z tego co się orientuje też lubi powiedzieć uczniom do słuchu i użyć ręki. Tak więc rodzice, którzy byli niezadowoleni z nauczania ks. Andrzejewskiego niech nie chwalą dnia przed zachodem słońca. Co do Beaty intencje miała częściowo szlachetne, ale źle sformułowała swoją wypowiedź (pomijam tu post filozoficzny o wszystkim i o niczym) i stąd te wszystkie negatywne komentarze. Każda nasza decyzja i słowo wypowiedziane głośno niesie za sobą konsekwencje. Uczą nas tego rodzice, nauczyciele, kościół i sytuacje, które nas spotykają przez całe życie. Właśnie takie konsekwencje dotknęły ową nauczycielkę przedszkolaków, którymi jest publiczne pranie brudów. Taka natura większości społeczeństwa jest i się długo nie zmieni. Jako osoba wykształcona w kierunku pedagogicznym powinna być tego świadoma. "Może dalibyście już spokój bo robicie wszyscy pośmiewisko z RZECZYCY,A pRZECIEŻ KSIĄDZ I TAK WYGRAŁ.Dostał pozwolenie do nauczania religii tylko sam niechce po tym co się stało.Ale nie martwcie się wikary przyszedł tylko do końca roku szkolnego.ALE JEŻELI nie wieżycie to chódzcie do kościoła bo ksiądz ma już wszystkie dowody i ma ogłosic w kosciele imieniem i nazwiskiem.I bardzo dobrze teraz będziemy wiedzieli wszyscy . " Ksiądz wygrał? Chyba czegoś nie zrozumiałaś. Co najwyżej odnieśliśmy zwycięstwo MY obrońcy uczciwego człowieka.
To prawda sami jeżdzilismy z księdzem do biskupa i mamy dowody a jeżeli komuś nie odpowiada ksiądz,to niech się przeniesie do jechowych ibędzie spokój albo niech chodzi do innego kościoła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tolek napisał:
To prawda sami jeżdzilismy z księdzem do biskupa i mamy dowody a jeżeli komuś nie odpowiada ksiądz,to niech się przeniesie do jechowych ibędzie spokój albo niech chodzi do innego kościoła.
Brawo,brawo wreszcie ktoś napisał prawde chciałabym zobaczyc tych miny ludzi .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
śmieszne to forum... wszyscy jesteście zabawni!!! Zobaczcie statystyki polskich księży połowa to alkoholicu a dróga połowa pedofile !!! Bronicie księdza a znacie go tylko jak przychodzi raz do roku do waszych domów i kropi was wodą i bierze od was ciężko zarobione pieniądze !!! Kiedyś wszyscy zostaną za swoje grzechy ukarani ale bóg was nie ochroni bo dopiero w chwili śmierci przypomnieliście sobie o nim!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
postać czarnego kozła napisał:
śmieszne to forum... wszyscy jesteście zabawni!!! Zobaczcie statystyki polskich księży połowa to alkoholicu a dróga połowa pedofile !!! Bronicie księdza a znacie go tylko jak przychodzi raz do roku do waszych domów i kropi was wodą i bierze od was ciężko zarobione pieniądze !!! Kiedyś wszyscy zostaną za swoje grzechy ukarani ale bóg was nie ochroni bo dopiero w chwili śmierci przypomnieliście sobie o nim!!!
Masz rację. Z mądrym zawsze miło pogadać. Pogryź sobie jeszcze miotłę i wracaj do obory.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Link do redakcji Zdarzeń Mail do Twojej ulubionej prezenterki: sylwia.smal@tvp.pl No, to chyba już możesz się wykazać i udowodnić, że potrafisz coś więcej niż tylko pierdzielić na forum. Czekam na Twój występ w TV.
Nie rozumiesz ironii: im gorzej w Rzeczycy tym lepiej dla tej pani bo będzie mieć fajny temat do TV. Ona nikomu nie pomoże. Dlaczego ksiądz nie chciał z nią rozmawiać? Bo wie, że tania sensacja prędzej mu zaszkodzi. Była mowa o sądzie biskupim, tam się wszystko rozstrzygnie. A najgorsze co można było zrobić to groźba że wyślą podanie do Kurii w Lublinie. Nie wiem czy to miał być jakiś żart, ale do tej pory Kuria Sandomierska była neutralna, miała dobrą wolę bo nie zmieniła od razu parafii księdzu to teraz przed sądem biskupim ksiądz Andrzejewski jest w trudnej sytuacji jako proboszcz w parafii buntowników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
postać czarnego kozła napisał:
śmieszne to forum... wszyscy jesteście zabawni!!! Zobaczcie statystyki polskich księży połowa to alkoholicu a dróga połowa pedofile !!! Bronicie księdza a znacie go tylko jak przychodzi raz do roku do waszych domów i kropi was wodą i bierze od was ciężko zarobione pieniądze !!! Kiedyś wszyscy zostaną za swoje grzechy ukarani ale bóg was nie ochroni bo dopiero w chwili śmierci przypomnieliście sobie o nim!!!
Jakby nie księża to byś mówił po rusku. Przeczytaj sobie kto był ostoją Polskości pod zaborami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
postać czarnego kozła napisał:
śmieszne to forum... wszyscy jesteście zabawni!!! Zobaczcie statystyki polskich księży połowa to alkoholicu a dróga połowa pedofile !!! Bronicie księdza a znacie go tylko jak przychodzi raz do roku do waszych domów i kropi was wodą i bierze od was ciężko zarobione pieniądze !!! Kiedyś wszyscy zostaną za swoje grzechy ukarani ale bóg was nie ochroni bo dopiero w chwili śmierci przypomnieliście sobie o nim!!!
Po pierwsze nie krzycz, nikt tu chyba głuchy nie jest. Po drugie Bóg to się z dużej litery pisze. Po trzecie podaj jakiegoś linka do tej statystyki, chętnie zerknę. Po czwarte - "Bronicie księdza a znacie go tylko jak przychodzi raz do roku do waszych domów ..." - strasznie dziwne gramatycznie zdanie. Fakt jak idzie ulicą to Go nie znamy, znamy Go tylko jak przychodzi do nas do domów raz w roku . Po piąte - mi tych pieniędzy nie szkoda, a jak Tobie szkoda to księdza po prostu nie wpuszczaj. Nigdzie nie jest nakazane, żeby Go przyjmować po kolędzie, to jest tylko i wyłącznie dobrowolne. Mnie nie interesuje prywatne życie ludzi i ktoś po świńsku zrobił pisząc o prywatnym życiu pewnej osoby bez skrupułów podając nazwisko - bardzo nieładnie. Wkurza mnie za to oczernianie księdza i wciąganie do tego jeszcze dzieci. No ale niech będzie, nawet jak krzyknął na to dziecko - to cóż z tego? Każdy chodził do szkoły i wie jak trudno nauczycielowi utrzymać w ryzach klasę ze średnio 20tką dzieci. A szczególnie teraz jak zapanowało jakieś dziwaczne bezstresowe wychowanie. Dzieciaki robią co chcą i każdy dobrze wie co robią. Kiedyś tak nie było - jak dyrektor Ciupak przyfasolił linijką drewnianą po łapie to spokój był, ale człowiek nie leciał do mamuni i nie mazgaił się, że pan dyrektor na mnie nakrzyczał. Tylko się zacisnęło zęby i zniosło to z honorem. Dzięki temu nie wyrosło się na rozpieszczoną pierdołę. A teraz szkoda gadać. Czy każdy zapewni, że jego dziecko nie rozrabiało na lekcjach u księdza, u Tego obecnego księdza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
postać czarnego kozła napisał:
śmieszne to forum... wszyscy jesteście zabawni!!! Zobaczcie statystyki polskich księży połowa to alkoholicu a dróga połowa pedofile !!! Bronicie księdza a znacie go tylko jak przychodzi raz do roku do waszych domów i kropi was wodą i bierze od was ciężko zarobione pieniądze !!! Kiedyś wszyscy zostaną za swoje grzechy ukarani ale bóg was nie ochroni bo dopiero w chwili śmierci przypomnieliście sobie o nim!!!
Po pierwsze nie krzycz, nikt tu chyba głuchy nie jest. Po drugie Bóg to się z dużej litery pisze. Po trzecie podaj jakiegoś linka do tej statystyki, chętnie zerknę. Po czwarte - "Bronicie księdza a znacie go tylko jak przychodzi raz do roku do waszych domów ..." - strasznie dziwne gramatycznie zdanie. Fakt jak idzie ulicą to Go nie znamy, znamy Go tylko jak przychodzi do nas do domów raz w roku . Po piąte - mi tych pieniędzy nie szkoda, a jak Tobie szkoda to księdza po prostu nie wpuszczaj. Nigdzie nie jest nakazane, żeby Go przyjmować po kolędzie, to jest tylko i wyłącznie dobrowolne. Mnie nie interesuje prywatne życie ludzi i ktoś po świńsku zrobił pisząc o prywatnym życiu pewnej osoby bez skrupułów podając nazwisko - bardzo nieładnie. Wkurza mnie za to oczernianie księdza i wciąganie do tego jeszcze dzieci. No ale niech będzie, nawet jak krzyknął na to dziecko/dzieci, w co dość trudno uwierzyć - to cóż z tego? Każdy chodził do szkoły i wie jak trudno nauczycielowi utrzymać w ryzach klasę ze średnio 20tką dzieci. A szczególnie teraz jak zapanowało jakieś dziwaczne bezstresowe wychowanie. Dzieciaki robią co chcą i każdy dobrze wie co robią. Kiedyś tak nie było - jak dyrektor Ciupak przyfasolił linijką drewnianą po łapie to spokój był, ale człowiek nie leciał do mamuni i nie mazgaił się, że pan dyrektor na mnie nakrzyczał. Tylko się zacisnęło zęby i zniosło to z honorem. Dzięki temu nie wyrosło się na rozpieszczoną pierdołę. A teraz szkoda gadać. Czy każdy zapewni, że jego dziecko nie rozrabiało na lekcjach u księdza, u Tego obecnego księdza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...