Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Michów czyli miasteczko Rudno

Utworzony przez leniak, 6 marca 2010 r. o 22:52
Bardzo jestem zainteresowany wsia Lukawka. Dalo by sie cos na jej temat napisac?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
prawie Krajan napisał:
Witam szukam informacji o nazwisku Misiurek z Rudzienka, czy ktos moze mi pomoc ??
Nazwisko znane, potomkowie z tej linii mieszkają w Trzcińcu. Pozdrowienia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
darek napisał:
Bardzo jestem zainteresowany wsia Lukawka. Dalo by sie cos na jej temat napisac?
Łukawka i Łukawica dawniej pozostawały jednym majatkiem. Słownik geograficzny Królestwa Polskiego wymienia w Tomie V str.815 Łukawkę - bud. murowany 1, z drewna 22, młyn wodny, cegielnia (nie jest podany rok do opisu) W historii Parafi Michów wykaz miejscowości przynależnych do erygowanej parafi w 1638r Łukawkę wzmiankuje. Mozna przyjąć ze na poczatku wieku XIX właścicielami dóbr Łukawica -Łukawka była rodzina Strzeleckich. Znany jest opis histori figury św. Floriana w Łukawicy- dziś stoja tam resztki kolumny, postawionej w miejscu gdzie oddał ducha Anastazy Strzelecki podpułkownik napoleonśki w roku 1848. Prawda jest że najstarszym nagrobkiem na cmentarzu w Michowie jest kolumna zakończona krzyżem na mogile pułkownika Anastazego Pozdrowienia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leniak napisał:
kogoś może interesuje historia Michowa albo okolic? bo wiecie jak kogoś interesuje to się ten ktoś może w tym watku odezwać... ...
Bardzo interesuje, zwlaszcza lukawka. moze wiesz cos ciekawego o tej wiosce. moi pra pra dziadkowie pochodzili z tej wioski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://g2.gangsters....ex.php?ref=2712
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łukawka - poszperam ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) : http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555 i czekać aż wylosują właśnie Ciebie. To nie żaden żart, przekonaj się sam ! Naprawdę POLECAM! Nie macie nic do stracenia, a możecie wiele zyskać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tymczasem do wikipedii poszedł tekst o Wypnisze (w nazwę proszę klikać) oczywiście proszę o uwagi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coś specjalnego rejestry narodzin małżeństw i zgonów od 1760 roku ;-) czytajcie szukajcie to są ślady waszych przodków http://regestry.lubgens.eu/viewpage.php?page_id=382 pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Póki co nic specjalnego o Łukawce ale za to dwie publikacje w robaczkach o Michowie pierwsza link i druga link (to nie ta miejscowość - nie Michów a Miechów ) rozumiem że czytanie robaczków za powszechne nie jest ale wiecie obrazki na skanach zawsze możecie pooglądać ;-) w drugiej publikacji jest sporo zdjęć Michowa tłumaczenie hmm kto wie może pomyślimy i o tłumaczeniu ;-) pzdr. ps. wybaczie błąd zdjęcia sa oczywiście z całkiem innego miejsca
Ostatnio edytowany 18 września 2012 r. o 09:36
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
eee chyba popełniłem bład obrazki w drugiej publikacji to nie Michów ;-) a Miechów ech te robaczki ;-)
Ostatnio edytowany 18 września 2012 r. o 09:34
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak zapytam czy jakbym przetłumaczył tę księgę pamiątkową to byłby ktoś zainteresowany jej przeczytaniem? Tytuł brzmi circa tak "Księga Pamiątkowa Męczenników Michowa, Zabitych Przez nazistów w latach 1939-1942" ספר זכרון לקדושי מיהו שה-נספו בה-שאת הא-נאצים בה-שנים 1939-1942 sefer zikaron lekedoshei Michow she-nispu be-shoat ha-natsim ba-shanim 1939-1942
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cisza... ech drodzy moi nie ma to jak kij wsadzić w mrowisko zatem fragment tej książki: "Polacy szydzili z Żydów. Chwaląc tragedię Żydów, Polacy byli zadowoleni i krzyczeli głośno: Krwawy Żydzie. Twój koniec nadchodzi ... Idziesz do pieca na mydło do rąk ..." rzecz działa się podobno w którąś majową sobotę roku 1943 a cały opis opowiada o zastrzeleniu przez dowódcę polskiej granatowej policji niejakiego Mordechaja który nie chciał wrzucić do ogniska zwojów Tory... ... no kij wsadziłem teraz pozostaje mi obserwować co na to mrowisko ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wsadz sobie ten kij tam gdzie słońce niedochodzi iczekaj na wrażenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znaczy jakieś zainteresowanie jest ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wielkie zainteresowanie niema leprzych klimatów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leprzych nie ma faktycznie ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
też tak myśle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No mróweczki więcej grzebać w mrowisu, a będziE AFERA jak w słynnej firmie AG.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam. Wiesz coś może o podziemiach w rudnie? Lub pod kościołem w rudnie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 14

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...