Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Możemy być Kuwejtem

Utworzony przez Tancerz, 22 lutego 2009 r. o 23:55 Powrót do artykułu
oczywiscie pawlak pojechal , bo lepkie raczki ma i chce je w taki biznaes wsadzic - to juz potwierdzone, oczywiscie wejda koncerny energetyczne ( kapitał zagraniczny !!! oczywiście) i pewnie Pana Profesora i ekipe naukowców wyslizgaja od razu, Pawlak tez sie do tego doloży. ( dodam ze nie jestem z PIS, wogole nie jestm zorientowany politycznie). A dlaczego nie zrobić funduszu inwestycyjnego ( taki fundusz pozwoliłby zarobic wielu polakom , a nie klikom) 100 mln nazbieralibysmy w 3 dni , w nastepne 3 byloby 300 mln i produkcja ostro w przód, .... ale nie, pawlak i jego lepkie ministerstwo nie, sprzedamy koncernom energetycznym, JAkubasowi itd .... sprzeda polski patent jak kazdy z mistrów wyprzeda majatek jaki w Polsce jest. Dorobi sobie moze 10mln na boczku , a koncerny ( bo ludzie nie mogą) zarobią mld-ardy... i kasa popłynie za granice ... typowo po polsku. NAjchetniej założyłbym sam taki fundusz i pomógł Profesorowi , ale zadziałay byy specjaln... służ... i juz po mnie wiec , ma być tak pieknie , paliwo , a bedzie jak zwykle.. czyli dla Polski nic.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kto to jest ? Stary, przepalony niby profesor. Znany jako "uzdrawiacz " - Błazen tzw. >wynalazków< .Ludzie dajcie spokój temu wysłannikowi KUL ( naganiacz do solidarności UMCS ) .Wstydź się pan !! Buraczany wynalazco - ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Premier Pawlak jedyny zrozumiał ze kto pracuje dla kraju tego ludzie docenią.Widać ,ze sie statra być Ojcem Narodu na tle reszty głupków i darmozjadów polityków
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest na prawdę przełomowy projekt! Osobiście uważam, że nam wyjdzie jeśli tylko uwierzymy w to, a nie będziemy psioczyć. Zauważcie, że w dobie nadmiaru gazów cieplarnianych takie rozwiązania kwalifikują się na nobla z chemii, nie wspominając już o korzyściach materialnych dla naszego kraju i tych związanych z bezpieczeństwem energetycznym państwa. Jeśli ceny benzyny spadną to spadnie również cena prądu, żywności, wszelkich podróży. Podskoczy polska gospodarka itp itd! na prawdę trzymam kciuki za projekt profesorka! Wierzę, że są w tym kraju patrioci, którzy nie pozwolą zmarnować takiej szansy dla Polski!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przeczytałem i jestem zainteresowany tym pomysłem, wszak posiadam auto na gaz i olej napędowy. Interesuje mnie ten pomysł , nie tylko mnie, wielu moich znajomych było zbulwersowanych zaniechaniem finansowania przez państwo i dotowaniem tak świetlanego pomysłu. Gratulacje dla instytutu i pomysłowych profesorów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1l benzyny = 0,7 * 42000000 = 29400000 J - tyle daje nam energii 1l spalonej benzyny 1 kWh = 1*1000*W*60*60*s = 3 600 000 Ws = 3600000 J - tyle energii zawiera jedna kilowatogodzina 1l benzyny = 8.1666667 kWh - energia spalonej benzyny w jednostkach "prądowych" Zatem z podstawowych zasad zachowania energii: Aby zamienić spalony C02 na benzynę potrzebujemy 8.1666kWh energii elektrycznej (przy idealnej sprawności) 45 groszy (sic!) - tyle ma być wg Nazimka wynosić koszt produkcji 1l paliwa przy sprawnościu 100% otrzymalibyśmy cenę prądu: (45groszy)/(8,15kWh)*100%==5,5groszy - w tej cenie musielibyśmy mieć prąd (!!!!!) bardziej realnie sprawność może wynieść powiedzmy <=0,5 więc prąd musiałby być tańszy od 3groszy/kWh !!!!!! (pan Nazimek chyba w innym świecie żyje)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ms napisał:
1l benzyny = 0,7 * 42000000 = 29400000 J - tyle daje nam energii 1l spalonej benzyny 1 kWh = 1*1000*W*60*60*s = 3 600 000 Ws = 3600000 J - tyle energii zawiera jedna kilowatogodzina 1l benzyny = 8.1666667 kWh - energia spalonej benzyny w jednostkach "prądowych" Zatem z podstawowych zasad zachowania energii: Aby zamienić spalony C02 na benzynę potrzebujemy 8.1666kWh energii elektrycznej (przy idealnej sprawności) 45 groszy (sic!) - tyle ma być wg Nazimka wynosić koszt produkcji 1l paliwa przy sprawnościu 100% otrzymalibyśmy cenę prądu: (45groszy)/(8,15kWh)*100%==5,5groszy - w tej cenie musielibyśmy mieć prąd (!!!!!) bardziej realnie sprawność może wynieść powiedzmy <=0,5 więc prąd musiałby być tańszy od 3groszy/kWh !!!!!! (pan Nazimek chyba w innym świecie żyje)
Co Ty pieprzysz !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przecież CO2 NIE BEDZIEMY BRAC ZE SPALANEJ BENZYNY TYLKO Z WIELKICH ELEKTROWNI ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja na miejscu służb pilnowałbym bezpieczeństwa tego Pana jak oka w głowie , bombę atomową już kiedyś też mogliśmy mieć tylko główny naukowiec miał wypadek samochodowy ( na prostej drodze uderzył w drzewo )
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Informacja ukazała się w 2009, teraz jest 2014. I nic nie słychać o tym wynalazku. Okazał się nieekonomiczny, jednak pieniądze są problemem czy ukręcili sprawie łeb bo lobby naftowe zablokowało inicjatywę. A może sąsiedzi ze wschodu lub zachodu wykupili licencję?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PUTIN przyjdzie po niego,szkoda chłopa bo to zawsze swój.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko fajnie, ale nikt nie napisał ile potrzeba energii do wytworzenia takiego paliwa i skąd ją brać? Człowiek, który rozumie fizykę na poziomie szkoły podstawowej wie, że zasady zachowania energii nie oszukamy. Jeśli dwutlenek węgla jest produktem reakcji, z której uzyskaliśmy energię, to żeby stworzyć z niego z powrotem wysokoenergetyczny produkt, musimy w to energię włożyć. I to więcej niż potem z tej benzyny energii uzyskamy. Ile tej energii potrzeba, skąd ją brać i dlaczego np. nie wykorzystać jej bezpośrednio, tylko produkować benzynę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1l benzyny = 0,7 * 42000000 = 29400000 J - tyle daje nam energii 1l spalonej benzyny 1 kWh = 1*1000*W*60*60*s = 3 600 000 Ws = 3600000 J - tyle energii zawiera jedna kilowatogodzina 1l benzyny = 8.1666667 kWh - energia spalonej benzyny w jednostkach "prądowych" Zatem z podstawowych zasad zachowania energii: Aby zamienić spalony C02 na benzynę potrzebujemy 8.1666kWh energii elektrycznej (przy idealnej sprawności) 45 groszy (sic!) - tyle ma być wg Nazimka wynosić koszt produkcji 1l paliwa przy sprawnościu 100% otrzymalibyśmy cenę prądu: (45groszy)/(8,15kWh)*100%==5,5groszy - w tej cenie musielibyśmy mieć prąd (!!!!!) bardziej realnie sprawność może wynieść powiedzmy <=0,5 więc prąd musiałby być tańszy od 3groszy/kWh !!!!!! (pan Nazimek chyba w innym świecie żyje)
źle na to patrzysz: produkujemy prąd w elektrowniach węglowych (na których moimzdaniem powinniśmy opierać swoją energetykę), aktualnie do ceny prądu jest doliczany "podatek" od wytworzonego CO2 (spora kasa) Jeśli niewielkim kosztem będziemy w stanie przerobić je na paliwo, to potanieje prąd, bo nie ma emisji CO2=nie płacimy podatku za emisję. Drugi zysk, że produkujemy paliwo. By w jakikolwiek sposób policzyć faktyczny zysk z tego procederu. Trzeba wziąć pod uwagę koszty katalizatora, budowy oraz eksploatacji instalacji przerobu i przyrównać do zysku z uzyskanego paliwa. trzecia sprawa, to handel "przydziałem" CO2, który dana elektrownia ma prawo wytworzyć (jedna z kopalni na śląsku zarabia na tym spore pieniądze).   Co do samego artykułu to nie chcę się czepiać, ale: "Polska mogłaby produkować 21 mln ton paliwa rocznie. W tym czasie Polacy zużywają niecałe 6 mln ton benzyny. paliwa to miedzy innymi: gaz ziemny, ropa naftowa, wspomniana wyżej bęzyna, ale i węgiel itp. Prosze o redaktora o uściślenie zwrotu. Bo jeśli zużywamy 6mln tom bęzyny, to ile zużywamy innych paliw? Trzecia sprawa, nad którą najbardziej ubolewam, to fakt, że to wszystko jest napędzone walką "z globalnym ociepleniem", które jest NAJDROŻSZĄ BUJDĄ w historii europy. Ci, dwaj którzy to ogłosili, już dawno ze swoich odkryć sie wycofali. A o raporcie pod którym się podpisały tysiące naukowców, (że to bajka) nadal nikt z mediów nie usłyszał. . .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chcę też Polski zamroczonej alkoholem i obłudnej - Gdzie pies zamroczonego alkoholem marszałka zostaje  czołową osobistością sejmu, stawiając tegoż marszałka  w jednym rzędzie obok cesarza Kaliguli który mianował swojego konia senatorem! - Gdzie twarzą przestrzegania wartości chrześcijańskich jest  minister lekarz co ma na sumieniu tysiąc skrobanek i który  przyznaje że jest alkoholikiem, a prokuratura prowadzi  postępowanie za machloje na szkodę państwa za to z  korzyścią dla zagranicznych koncernów farmaceutycznych! - Gdzie pierwsza osoba w państwie wydaje lekką ręką na alkohol setki tyś zł, a zakup pół tysiąca małpek  tłumaczy się koniecznością wyposażenia barku  prezydenckiego samolotu! - Gdzie nawaleni posłowie partii rządzącej demolują meleksem zagraniczny hotel! - Gdzie nawalona posłanka pytana przez dziennikarza  czym właściwie się zajmuje bełkocze zataczając się  że COŚ TAM COŚ TAM! - Gdzie zamroczony alkoholem generał, po skorzystaniu  z ww małpek, naprowadza prezydencki samolot wprost  na smoleńską brzozę! - Gdzie lowelas z CBA włóczy się z walizką publicznych  pieniądzy po knajpach racząc się najdroższymi trunkami  i w nagrodę zostaje posłem! zwiń  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chcę też Polski zamroczonej alkoholem i obłudnej - Gdzie pies zamroczonego alkoholem marszałka zostaje  czołową osobistością sejmu, stawiając tegoż marszałka  w jednym rzędzie obok cesarza Kaliguli który mianował swojego konia senatorem! - Gdzie twarzą przestrzegania wartości chrześcijańskich jest  minister lekarz co ma na sumieniu tysiąc skrobanek i który  przyznaje że jest alkoholikiem, a prokuratura prowadzi  postępowanie za machloje na szkodę państwa za to z  korzyścią dla zagranicznych koncernów farmaceutycznych! - Gdzie pierwsza osoba w państwie wydaje lekką ręką na alkohol setki tyś zł, a zakup pół tysiąca małpek  tłumaczy się koniecznością wyposażenia barku  prezydenckiego samolotu! - Gdzie nawaleni posłowie partii rządzącej demolują meleksem zagraniczny hotel! - Gdzie nawalona posłanka pytana przez dziennikarza  czym właściwie się zajmuje bełkocze zataczając się  że COŚ TAM COŚ TAM! - Gdzie zamroczony alkoholem generał, po skorzystaniu  z ww małpek, naprowadza prezydencki samolot wprost  na smoleńską brzozę! - Gdzie lowelas z CBA włóczy się z walizką publicznych  pieniądzy po knajpach racząc się najdroższymi trunkami  i w nagrodę zostaje posłem! zwiń  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chcę też Polski zamroczonej alkoholem i obłudnej - Gdzie pies zamroczonego alkoholem marszałka zostaje  czołową osobistością sejmu, stawiając tegoż marszałka  w jednym rzędzie obok cesarza Kaliguli który mianował swojego konia senatorem! - Gdzie twarzą przestrzegania wartości chrześcijańskich jest  minister lekarz co ma na sumieniu tysiąc skrobanek i który  przyznaje że jest alkoholikiem, a prokuratura prowadzi  postępowanie za machloje na szkodę państwa za to z  korzyścią dla zagranicznych koncernów farmaceutycznych! - Gdzie pierwsza osoba w państwie wydaje lekką ręką na alkohol setki tyś zł, a zakup pół tysiąca małpek  tłumaczy się koniecznością wyposażenia barku  prezydenckiego samolotu! - Gdzie nawaleni posłowie partii rządzącej demolują meleksem zagraniczny hotel! - Gdzie nawalona posłanka pytana przez dziennikarza  czym właściwie się zajmuje bełkocze zataczając się  że COŚ TAM COŚ TAM! - Gdzie zamroczony alkoholem generał, po skorzystaniu  z ww małpek, naprowadza prezydencki samolot wprost  na smoleńską brzozę! - Gdzie lowelas z CBA włóczy się z walizką publicznych  pieniądzy po knajpach racząc się najdroższymi trunkami  i w nagrodę zostaje posłem! zwiń  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chcę też Polski zamroczonej alkoholem i obłudnej - Gdzie pies zamroczonego alkoholem marszałka zostaje  czołową osobistością sejmu, stawiając tegoż marszałka  w jednym rzędzie obok cesarza Kaliguli który mianował swojego konia senatorem! - Gdzie twarzą przestrzegania wartości chrześcijańskich jest  minister lekarz co ma na sumieniu tysiąc skrobanek i który  przyznaje że jest alkoholikiem, a prokuratura prowadzi  postępowanie za machloje na szkodę państwa za to z  korzyścią dla zagranicznych koncernów farmaceutycznych! - Gdzie pierwsza osoba w państwie wydaje lekką ręką na alkohol setki tyś zł, a zakup pół tysiąca małpek  tłumaczy się koniecznością wyposażenia barku  prezydenckiego samolotu! - Gdzie nawaleni posłowie partii rządzącej demolują meleksem zagraniczny hotel! - Gdzie nawalona posłanka pytana przez dziennikarza  czym właściwie się zajmuje bełkocze zataczając się  że COŚ TAM COŚ TAM! - Gdzie zamroczony alkoholem generał, po skorzystaniu  z ww małpek, naprowadza prezydencki samolot wprost  na smoleńską brzozę! - Gdzie lowelas z CBA włóczy się z walizką publicznych  pieniądzy po knajpach racząc się najdroższymi trunkami  i w nagrodę zostaje posłem! zwiń  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...