Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Muzea w woj. lubelskim tracą zwiedzających

Utworzony przez zbyslew, 6 lutego 2012 r. o 09:07 Powrót do artykułu
rzetelność dziennikarska wymagała by podania jak rosły ceny za wstęp do tych obiektów w podanych statystycznie latach. Ceny w stosunku do zarobków poszły na tyle w górę że nie mam już ochoty zapłacić kilkunastu złotych za wstęp do Muzeum Wsi Lubelskiej-gdzie od lat nie zmienia się nic a wstrętne baby pilnują by nie robić zdjęć bez uprzedniej niemałej opłaty za to.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Extra fachowość. Kraków podany łącznie wszystkie oddziały, a Muzeum Lubelskie liczby podane tylko dla zamku - a gdzie reszta oddziałów??? Zdecydujcie się jakie obieracie kryteria. Poza tym wiadomo że nie możemy konkurować z muzeami Krakowa czy Warszawy. Trzeba było podać przykłady z miast podobnych do Lublina jak Szczecin, Bydgoszcz, Katowice - jak tam wygląda ilość zwiedzających. A i gdzie wielka metropolia Rzeszów, który to podobno jest tak fantastycznym miastem które bije nas we wszystkim na głowę jak tam wygląda liczba zwiedzających.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zbyslew napisał:
rzetelność dziennikarska wymagała by podania jak rosły ceny za wstęp do tych obiektów w podanych statystycznie latach. Ceny w stosunku do zarobków poszły na tyle w górę że nie mam już ochoty zapłacić kilkunastu złotych za wstęp do Muzeum Wsi Lubelskiej-gdzie od lat nie zmienia się nic a wstrętne baby pilnują by nie robić zdjęć bez uprzedniej niemałej opłaty za to.
Święta racja, a wszystko dlatego, że dyrektorzy tam święta krowa. Zima w skansenie powinna właśnie przyciągać ludzi. Co sądzicie forumowicze o ścieżkach narciarskich w skansenie? Aż się prosi, prawda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak się zatrzymali w wieku XX z promocją to niech się nie dziwią, że wkrótce pies z kulawą nogą tam nie zajrzy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Muzeom brakuje dobrej promocji. Wiele z nich jest odwiedzanych dlatego, że przychodzą tam wycieczki szkolne. Niestety, trzeba dostosować się do realiów tego świata i umieć zachęcić ludzi do przyjścia. A u nas co? Problem żeby zrobić zdjęcia w Kozłówce. W Luwrze można za darmo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Muzea w Lubelskiem zatrzymały się na etapie prehistorii muzealnej. Można zwiedzać, ale eksponatów nie ruszać, zdjęć nie robić (a jak już to zapłacić), w poniedziałki nie przychodzić, w zimie też (bo taki zwyczaj). Ciapy czy workowate cuś na nogi, eksponaty za szkłem, zero multimedialności czy interakcji ze zwiedzającymi. A co stoi na przeszkodzie, żeby organizować jakieś interesujące warsztaty, lekcje muzealne. W niedoszłym ESK to nie byłby chyba wielki problem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko racja. Promocja jest ale trafia raczej do zainteresowanych i to w naszym województwie, a promocja w innych regionach Polski...po ESK chyba cicho. Nie wiele się zmienia, ekspozycje od lat te same lub nieco urozmaicone. Zdjęcia w Kozłówce można robić od zeszłego sezonu, ale to dlatego, że ktoś się upomniał o swoje prawo do tego i nie narzekał tylko zawalczył formalnie. W Skansenie trzeba płacić...? nie wiedziałam a to już nie dozwolone. Do muzeów w Lublinie można dojechać miejskim autobusem, jak się uprzesz to można się przespacerować ...no ale do Kozłówki jeżeli się nie ma samochodu to trzeba trochę pokombinować...A zimą zapewniam, martwy sezon poza miastem...Bo funduszy brak i to fakt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic dziwnego,że tracą zwiedzających jeśli np.nie są dostosowane do osób niepełnosprawnych -a tyle się ostatnio o tym mówi. Chciałem z żoną(na wózku inwalidzkim) w ubiegłym roku pojechać pozwiedzać Skansen,ale żona ma problemy z częstym sikaniem. Zadzwoniłem i zapytałem,czy mają tam również ubikację przyst. dla niepełnosprawnych -odpowiedzieli,że nie. Więc podziękowałem i do widzenia! Tak się składa,że akurat niepełnosprawni to często grupa osób,które mają nieco więcej czasu wolnego od innych grup społecznych -więc chętnie by coś zwiedzili,ale...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
griffeys wholesale shoes griffeys High shoes nike air griffey max Women's Shoes griffeys Running shoes air max 2009 Cheap shoes air max 2011 Anta shoes air max 2012 Basketball shoes air max 90 High shoes kobe shoes Low shoes nike basketball shoes Designer shoes
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...