Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
protestują tylko oszo..my popierające PiS. Ci co głosują na PO wiedzą, że to dla ich dobra i chętnie z tej pensji by wogóle zrezygnowali, ale boją się mówić. A nauczyciele jako ludzie wykształceni popierają decyzje PO, tylko ciemnieki wybierają PiS.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też jeszcze nie wzięłam pensji za listopad, ale nie wolno mi marudzić bo ja nie jestem nauczycielem. Ja muszę czekać cierpliwie do końca miesiąca, a też mam na utrzymaniu rodzinę i znicze też musiałam kupić. Wpadłam na genialny pomysł i zostawiłam sobie na lampki z październikowych poborów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele powoli zabijają samorządy. Sam również pracuję w urzędzie gminy i widzę jak jest i co się stało po ostatnich podwyżkach. Musieliśmy wstrzymać 3 dość potrzebne inwestycje tylko dlatego, że nie byłoby możliwości wypłacenia pensji nauczycielom. Teraz nie ma już zagrożenia dla nich, ale urząd stoi przy ścianie. Związkowe pijawy już się szykują na kolejne wykrzykiwanie i walki o następne podwyżki, a samorządy ledwo zipią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moze i dostajesz pensje pod koniec miesiaca i co z tego dostajesz ja zawsze tego samego dnia, myslisz ze jakby nauczyciele dostaali pod koniec miesiaca to by narzekali?, co za roznica? tylko skoro ktos zarabia tak aby starczylo od 1 do 1 i tak jest przyzwyczajony to chyba logiczne ze w terminie oczekuje zaplaty za prace ? A ciekawe czy gmina sobie powyplacala ? - dla nich napewno pieniazki byly . A moze tam ciecia zrobic ? siedza pija kawe i probują na innych oszczedzac . Ja chetnie sie zamienie na prace. A nasze kochane madre glowy daza aby z Polakow znow zrobic ciemnote- likwidowac szkoly , mniej kasy nauczycielom - a kto bedzie chcial uczyc za marne grosze jak kierowca busa wiecej zarabia i go glowa nie boli ze ma sprawdziany itp do sprawdzenia , ze musi sie na jutro przygotowac. Jeszcze troche i znow bedziemy parobkami za marne grosze . Oj szkoda slow .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NAUCZYCIELE WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY A NIE ZAWSZE WAM TYLKO I MALO I MALO! PRACUJECIE W SUMIE NA PÓŁ ETATU I TAK WIĘCEJ ZARABIACIE!! I ILE WOLNEGO PRZERWA ŚWIATECZNA, FERIE, WAKACJE i PONAD 30 DNI URLOPU WYPOCZYNKOWEGO!! PONADTO JESZCZE URLOP ROCZNY ZDROWOTNY PŁATNY PRZYSŁUGUJE!!POCHWALCIE SIE TYM A NIE ZAWSZE MAŁO TO NIE PRL ZE MACIE BYĆ UPRZYWILEJOWANI!! TO ILE FAKTYCZNIE EFEKTYWNIE PRACUJECIE!! STANOWCZO MNIE NIŻ WIEKSZOSC SPOŁECZEŃSTWA!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
asaaaaaaa napisał:
moze i dostajesz pensje pod koniec miesiaca i co z tego dostajesz ja zawsze tego samego dnia, myslisz ze jakby nauczyciele dostaali pod koniec miesiaca to by narzekali?, co za roznica? tylko skoro ktos zarabia tak aby starczylo od 1 do 1 i tak jest przyzwyczajony to chyba logiczne ze w terminie oczekuje zaplaty za prace ? A ciekawe czy gmina sobie powyplacala ? - dla nich napewno pieniazki byly . A moze tam ciecia zrobic ? siedza pija kawe i probują na innych oszczedzac . Ja chetnie sie zamienie na prace. A nasze kochane madre glowy daza aby z Polakow znow zrobic ciemnote- likwidowac szkoly , mniej kasy nauczycielom - a kto bedzie chcial uczyc za marne grosze jak kierowca busa wiecej zarabia i go glowa nie boli ze ma sprawdziany itp do sp rawdzenia , ze musi sie na jutro przygotowac. Jeszcze troche i znow bedziemy parobkami za marne grosze . Oj szkoda slow .
no tak, biedni nauczyciele... niecałe 14 godzin zegarowych pracy w tygodniu, płatne ferie i wakacje, 13stki i 14stki (wyrównania), Karta Nauczyciela niczym immunitet poselski, odpis na socjalny równy średniemu wynagrodzeniu i gwarancja corocznej podwyżki o co najmniej 7%... To może nadajmy takie przywileje wszystkim innym grupom zawodowym, co?! Przecież dziś każdy normalnie funkcjonujący w społeczeństwie i pracujący zawodowo człowiek też musi się dokształcać i przygotowywać do wykonywania zadań. I harować jak wół często ponad 40 godzin (zegarowych!) w tygodniu. Jak ja zachoruję albo pójdę na urlop to moja praca, moje obowiązki na mnie czekają - nikt za mnie nic nie zrobi. A podwyżkę - 3 % - dali nam 3 lata temu. W tym roku nie będzie dla pracowników urzędu, bo trzeba zabezpieczyć płace nauczycieli (w lutym się okazało, że subwencja oświatowa jest o 200 tys. zł niższa niż zaplanowana) I jeszcze jedno Frustratko ~ chyba lata świetlne nie byłaś w urzędzie: czasy 'picia kawki' dawno minęły - trzeba się naprawdę nagimnastykować, żeby móc wypić 1 kawę za cały dzień. Wy nauczyciele - jako jedna z najbardziej uprzywilejowanych grup zawodowych - ciągniecie samorządy na finansowe dno. Niedługo urzędy miast i gmin będą przez 30 dni wegetować i ożywać na 1 dzień w miesiącu - dzień wypłat pensji nauczycielom. Bo na zrobienie niczego innego nie będzie środków!!! Do Partii Rządzącej: postuluję utworzenie Karty Urzędnika, Karty Pielęgniarki, Karty Górnika, Karty Kierowcy... itp. itd. Sprawiedliwość musi być!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem takiego podejścia do pracy nauczyciela. Chyba im zazdrościcie, tylko zastanawiam sie czego? zarobków, czasu pracy? piszą ci, którzy daleko są od realiów tego zawodu. A może by tak przyjżeć się lekarzom: czas wizyty 15 minut i średnio 100 zł do kieszeni a kasy fiskalnej nie widziałam. Albo ksiądz: trochę formułek nad trumną i spacerek na cmentarz i kasuje ok. tysiąca i tez bez kasy fiskalnej. Nie bądźmy zazdrośni bo naprawdę nie ma czego. a to że gminy mają problem to wina całego systemu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
urzędniczk@ napisał:
no tak, biedni nauczyciele... niecałe 14 godzin zegarowych pracy w tygodniu, płatne ferie i wakacje, 13stki i 14stki (wyrównania), Karta Nauczyciela niczym immunitet poselski, odpis na socjalny równy średniemu wynagrodzeniu i gwarancja corocznej podwyżki o co najmniej 7%... To może nadajmy takie przywileje wszystkim innym grupom zawodowym, co?! Przecież dziś każdy normalnie funkcjonujący w społeczeństwie i pracujący zawodowo człowiek też musi się dokształcać i przygotowywać do wykonywania zadań. I harować jak wół często ponad 40 godzin (zegarowych!) w tygodniu. Jak ja zachoruję albo pójdę na urlop to moja praca, moje obowiązki na mnie czekają - nikt za mnie nic nie zrobi. A podwyżkę - 3 % - dali nam 3 lata temu. W tym roku nie będzie dla pracowników urzędu, bo trzeba zabezpieczyć płace nauczycieli (w lutym się okazało, że subwencja oświatowa jest o 200 tys. zł niższa niż zaplanowana) I jeszcze jedno Frustratko ~ chyba lata świetlne nie byłaś w urzędzie: czasy 'picia kawki' dawno minęły - trzeba się naprawdę nagimnastykować, żeby móc wypić 1 kawę za cały dzień. Wy nauczyciele - jako jedna z najbardziej uprzywilejowanych grup zawodowych - ciągniecie samorządy na finansowe dno. Niedługo urzędy miast i gmin będą przez 30 dni wegetować i ożywać na 1 dzień w miesiącu - dzień wypłat pensji nauczycielom. Bo na zrobienie niczego innego nie będzie środków!!! Do Partii Rządzącej: postuluję utworzenie Karty Urzędnika, Karty Pielęgniarki, Karty Górnika, Karty Kierowcy... itp. itd. Sprawiedliwość musi być!!!!!!!!!!!!!!!!
URZĘDNICZKo to wytłumacz mi dlaczego nie mogłem się dodzwonic do pracownicy Urzędu Miejskiego już od godz. 12 przez kilka dni. Powinna siedzieć w biurze i odbierać telefony a nie przez 3 godziny lawirować do zakończenia pracy czyli do 15. To takie 'biurwy' jak ta urzędniczka ciągną samorządy na dno. Skoro Ty tak myślisz o wszystkich nauczycielach to inni mogą i Ciebie podciągnąć pod wizerunek tworzony przez 'czarne owce' w Twoim zawodzie. Nie chcę być złośliwy ale jeśli yak zazdrościsz nauczycielom ich pozycji finansowej, to trzeba było zostać nauczycielką i byś zbijała dzisiaj kokosy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No dobrze. Ale niech to rynek wycenia pracę i płacę nauczyciela, a nie Karta Nauczyciela (komunistyczny wymysł) i odgórne narzucenie pensji przez odrealnionych oszołomów z rządu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
No dobrze. Ale niech to rynek wycenia pracę i płacę nauczyciela, a nie Karta Nauczyciela (komunistyczny wymysł) i odgórne narzucenie pensji przez odrealnionych oszołomów z rządu.
Jestem ZA. Rynek wyceniłby moją pracę na 5000 a nie na 2500!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Jestem ZA. Rynek wyceniłby moją pracę na 5000 a nie na 2500!!!
Jeśli pracujesz dużo to pewnie na 5000. A opier***acz, który teraz zarabia 2500 będzie zarabiać 800. I zrezygnuje z pracy, którą tylko hańbi zawód nauczyciela.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
itak powinno byc Dalej glosuj glupi narodzie na partie postsolidarnosciowe Oni was maja w d.... Upychaja swoje kieszenie kasa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze. Niech dalej podwyższają nauczycielom pensje. Gminy nie będą miały za co ich wypłacić więc pazerni nauczyciele nie dostaną nic. Brawo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gizmo napisał:
URZĘDNICZKo to wytłumacz mi dlaczego nie mogłem się dodzwonic do pracownicy Urzędu Miejskiego już od godz. 12 przez kilka dni. Powinna siedzieć w biurze i odbierać telefony a nie przez 3 godziny lawirować do zakończenia pracy czyli do 15. To takie 'biurwy' jak ta urzędniczka ciągną samorządy na dno. Skoro Ty tak myślisz o wszystkich nauczycielach to inni mogą i Ciebie podciągnąć pod wizerunek tworzony przez 'czarne owce' w Twoim zawodzie. Nie chcę być złośliwy ale jeśli yak zazdrościsz nauczycielom ich pozycji finansowej, to trzeba było zostać nauczycielką i byś zbijała dzisiaj kokosy
Po pierwsze: jak na domniemanego pedagoga wykazujesz zaskakująco żałosny poziom kultury. I chyba raczej nie dzwoniłeś do mojego urzędu! I ja nie zazdroszczę nauczycielom ich kokosów. Mierzi mnie jedynie uprzywilejowanie tej grupy zawodowej kosztem innych. Tak nie powinno być. Wy nauczyciele zabijacie polską koniunkturę na poziomie samorządów lokalnych. Bo jak pokazuje dzisiejsza rzeczywistość: w budżecie może zabraknąć kasy na wszystko, oprócz pensji nauczycielom, którzy w ogóle robią łaskę, że pracują!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Jeśli pracujesz dużo to pewnie na 5000. A opier***acz, który teraz zarabia 2500 będzie zarabiać 800. I zrezygnuje z pracy, którą tylko hańbi zawód nauczyciela.
Po co to teraz kwękolić,bardzo mądrze głosowaliście.Teraz kanapki z margaryną i do roboty na 12 godz za 8 stówek a będzie jeszcze lepiej, jak na margarynę braknie-już nie długo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do urzedniczki! nie nazywaj sie tak bo ci duzo brakuje zeby byc urzednikiem jestes tylko pracownikiem urzedu a to duza roznica, bo pracownik urzedu to taki smrod na etacie wiszacy u panskiej klamki lizacy tylek pryncypalowi za najnizsza krajowa a od pedagogow wara!! gdybym nie oni to na gowno mowilabys papa, a tak przynajmniej mozesz sie podpisac he
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale o czym w ogóle jest dyskusja? 1 listopada jest dniem wolnym więc NIGDZIE żaden nauczyciel nie dostał wynagrodzenia, wypłaty poszły dopiero drugiego listopada, więc gadanie ze na 1-go nie miał na świeczki jest cokolwiek śmieszne, dodam, że nie wolno wypłacić ani w październiku ani w żadnym innym miesiącu dwa razy poborów (na 1-go i na 31-go żeby nauczyciel miał je do dyspozycji 1-go listopada) ze względu na podatek, kwotę wolną itp o których żaden nauczyciel nie ma zielonego pojęcia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
psyche napisał:
do urzedniczki! nie nazywaj sie tak bo ci duzo brakuje zeby byc urzednikiem jestes tylko pracownikiem urzedu a to duza roznica, bo pracownik urzedu to taki smrod na etacie wiszacy u panskiej klamki lizacy tylek pryncypalowi za najnizsza krajowa a od pedagogow wara!! gdybym nie oni to na gowno mowilabys papa, a tak przynajmniej mozesz sie podpisac he
lecz się człowieku i nie pluj tak jadem, bo do mnie nie doleci a tobie poszkodzi - ale może to i lepiej - jednej pazery mniej na tym swiecie i tyle szczęścia, że powoli naród rozumie, że takie belfry jak Ty to zakała rzeczywistości - wycina się szkoły samorządowe na rzecz szkół stowarzyszeniowych - bo to właśnie w takich szkołach pracują nauczyciele z prawdziwego zdarzenia dając z siebie naprawdę wszystko i nie przeszkadza im brak przywilejów z Karty Nauczyciela
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Nauczyciele powoli zabijają samorządy. Sam również pracuję w urzędzie gminy i widzę jak jest i co się stało po ostatnich podwyżkach. Musieliśmy wstrzymać 3 dość potrzebne inwestycje tylko dlatego, że nie byłoby możliwości wypłacenia pensji nauczycielom. Teraz nie ma już zagrożenia dla nich, ale urząd stoi przy ścianie. Związkowe pijawy już się szykują na kolejne wykrzykiwanie i walki o następne podwyżki, a samorządy ledwo zipią.
No to rozwiążcie szkoły i zwolnijcie nauczycieli! Chyba proste rozwiązanie. Drugie rozwiązanie, żeby pracowali za darmo jest chyba nierealne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zazdrośnicy hehe ja na budowie zarabiam 5600zł miesięcznie na rękę, siedząc sobie wygodnie na dźwigu i co? Też mało pracuje? Nie liczy się ile kto pracuje tylko jaka to praca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...