Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Miroslaw napisał:
Zazdrośnicy hehe ja na budowie zarabiam 5600zł miesięcznie na rękę, siedząc sobie wygodnie na dźwigu i co? Też mało pracuje? Nie liczy się ile kto pracuje tylko jaka to praca.
Oj Mirku, miej i 10000 zł miesięcznie. Twoja praca jest odpowiednio wynagradzana i cieszyć się pozostaje z tego, że Twoja rodzina ma tak dobre warunki rozwojowe. Zauważ tylko, że Twoja pensja jest ustalana przez wolny rynek, a nie głupkowate związki zawodowe, które dbają jedynie o swój interes. Jeśli chcesz tak, to porównaj nauczycieli do dźwigowych, a swoją firmę do samorządu. Potrzeba 2 dźwigowych, a jest 10 i każdy nie może zarobić mniej niż np. 5000 zł. Mało tego. Pracodawca widzi, że nie ma pracy dla 10 dźwigowych, ale nie może żadnego tknąć, bo zaraz jakieś "krzywe ryje" wpadną i zaczną szantażować. No i teraz masz 10 dźwigowych, z których pracuje 2 i 50 osób również w firmie zatrudnionych, które pracują na tych 8 pozostałych dźwigowych. No i powiedz teraz jak ma Twój szef postąpić? Narazić się związkom zawodowym, dźwigowym, pozostałym 50 pracownikom nie wypłacić tyle ile trzeba, czy może zbankrutować?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pensje na 1-go, kto to widział aby otrzymywać wynagrodzenie z góry za nieprzepracowany miesiąc. Mozna wziać pieniądze i nie przejmować się pracą( bo tak się zdarza, że nauczyciel w ciągu miesiaca idzie na zwolnienie lekarskie bo nie ma ochoty na pracę ,takich też znam) i co wtedy ? nie znam sie na rozliczaniu wynagrodzeń ale myslę, że jest problem. W żadnym innym zawodzie nie płacą wynagrodzeń z góry. Niech się przyjżą nowo wybrani posłowie i wreszcie zlikwidują tę Kartę Nauczyciela, z którą jest tyle kłopotów bo przecież jest to ustawa sprzed prawie 30 lat!, to w PRL brak było nauczycieli i tworzono takie ustawy aby zachęcać do pracy, a na wsi nauczyciel jeszcze ma dodatek 10 % za to że chce pracować na wsi , a myslę że na wsi jest lepszy komfort pracy jak w mieście i jeszcze się skarżą bo jest 4 dniowe opóźnienie . Ja otrzymuja wynagrodzenie do końca nastepnego miesiąca to za październik dostane pod koniec listopada jak dostanę? a może dopiero w grudniu . I nikt z naszej załogi nie robi takiej afery jak nauczyciele- od razu media, kurator , związki i sama nie wiem co jeszcze? Opamietanie dla Was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spróbuję wyliczyć te wynagrodzenia Średnie wynagrodzenie dla poszczególnych stopni awansu zawodowego w roku 2011 • dla nauczyciela stażysty - 2 618 zł - to ten który rozpoczyna pracę – nie wiem czy w innych zawodach tyle płacą płaca minimalna kiedy magister podejmuje 1386 • dla nauczyciela kontraktowego - 2 906 zł , po odbyciu stażu 9 miesięcznego- nieźle co? • dla nauczyciela mianowanego - 3 770 zł , - średnio po 4 latach pracy • dla nauczyciela dyplomowanego - 4 817 zł - ambitni po 7 latach. I to wszystko dźwigają samorządy , a nauczyciele płaczą!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
matematyk napisał:
Spróbuję wyliczyć te wynagrodzenia Średnie wynagrodzenie dla poszczególnych stopni awansu zawodowego w roku 2011 • dla nauczyciela stażysty - 2 618 zł - to ten który rozpoczyna pracę – nie wiem czy w innych zawodach tyle płacą płaca minimalna kiedy magister podejmuje 1386 • dla nauczyciela kontraktowego - 2 906 zł , po odbyciu stażu 9 miesięcznego- nieźle co? • dla nauczyciela mianowanego - 3 770 zł , - średnio po 4 latach pracy • dla nauczyciela dyplomowanego - 4 817 zł - ambitni po 7 latach. I to wszystko dźwigają samorządy , a nauczyciele płaczą!
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nauczyciel napisał:
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
Nie ma problemów z zazdrością,każdemu płacić w\g profesji.Problem jest głębszy gdyż dotyczy całych społeczności gminnych.Pani minister planuje podwyżki kosztem gmin np. w wielu gminach subwencja wystarcza na pokrycie 70-80% wynagrodzeń tylko nauczycieli,a gdzie obsługa, opał,energia,pomoce naukowe i wiele innych wydatków np.na spełnienie głupawych wymysłów SANEPIDU.Problem tkwi w tym,że te podwyżki bez zapewnienia środków przez rząd powodują krzywdzenie w szczególności dzieci wiejskich w małych szkołach ,na nauczyciela przypada 5-6 uczniów w dużych 25-30.Wynagrodzenia są jednakowe dlatego pęd do zamykania szkół i protesty dzieją się te praktyki najczęściej w gminach wiejskich.Tu jest rola dla ZNP,dlaczego gloryfikuje tych co mają mniej pracy a zdecydowaną większość goni do roboty przez "rzekomą równość" wpisaną w KARTĘ NAUCZYCIELA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nauczyciel napisał:
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
Jeśli jest tak ciężko, masz kolego/koleżanko możliwość skorzystania z rocznego płatnego urlopu na podratowanie zdrowia. Pokaż mi inną profesję objętą takimi bokami jakie ma belfer. Źródło tej laby tkwi w karcie nauczyciela, która powstała w ubiegły wieku, w innych warunkach. A kasa jak na wieś nie jest mała. Szczególnie, że rzadko można znaleźć prawdziwych pasjonatów. Niemało z was trafiło do zawodu przez przypadek, na skutek selekcji negatywnej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odnoszę wrażenie,że nie czytacie ze zrozumieniem.Wszyscy rozpisujecie się na temat wysokości zarobków nauczycieli.Problemem jest to,iż w Godziszowie nie dostali ani za dużych, ani za małych.Nie dostali ich wcale !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
antek napisał:
Odnoszę wrażenie,że nie czytacie ze zrozumieniem.Wszyscy rozpisujecie się na temat wysokości zarobków nauczycieli.Problemem jest to,iż w Godziszowie nie dostali ani za dużych, ani za małych.Nie dostali ich wcale !!!
Dostaną oni swoje pieniądze tydzień po terminie lub dwa... Ale na pewno dostaną!!! Nie rozbawiaj mnie, że to taki wielki problem - na wolnym rynku, na swoim funkcjonuję kilkanaście lat. Raz jest lepiej innym razem źle. Mam dłużników, którzy nigdy nie oddadzą mi należnych pieniędzy. Skończyłem jedną z lepszych politechnik w Polsce i kilka podyplomówek - drogi Antku. Robię swoje i nie płaczę... Jeśli inżynier po zawale może być cieciem, dlaczego niesprawny belfer nie może być woźnym, pracownikiem administracyjnym etc.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ale o czym w ogóle jest dyskusja? 1 listopada jest dniem wolnym więc NIGDZIE żaden nauczyciel nie dostał wynagrodzenia, wypłaty poszły dopiero drugiego listopada, więc gadanie ze na 1-go nie miał na świeczki jest cokolwiek śmieszne, dodam, że nie wolno wypłacić ani w październiku ani w żadnym innym miesiącu dwa razy poborów (na 1-go i na 31-go żeby nauczyciel miał je do dyspozycji 1-go listopada) ze względu na podatek, kwotę wolną itp o których żaden nauczyciel nie ma zielonego pojęcia
najwidoczniej nie wie tego też Pani redaktor
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nauczyciel napisał:
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
Dyplomowany to ja nie wiem jak Ty liczysz, bo jak nie dostaniesz takiej kwoty w ciągu roku to Ci musza dopłacić wyrównanie ! i nie udaj ze jest inaczej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nauczyciel napisał:
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
matematyk napisał:
Z całym szacunkiem dla nauczycieli, ale nie wiem jak Ty liczysz swoje wynagrodzenie, bo 10 % dodatek wiejski nie wchodzi do tego wynagrodzenia 4817 jest on dodatkowym dodatkiem socjalnym. Jak nie dostaniesz takiego wynagrodzenia w ciągu roku do do lutego nastepnego musi Ci Gmina dopłacić do takiej wysokości i nie udaj, że nie bo zaraz yłby protest jak w tym przypadku.
(b Wysokość wynagrodzenia ustalana przez państwo dla nauczyciela dyplpmowanego to 2995 złrutto). Reszta to dodatki ustalane przez gminy, chyba oprócz wiejskiego, wynoszącego właśnie 10%i za staż. Gminy bogate pewnie płacą wysoki dodatki za wychowawstwo, motywacyjny itd. Chciałabym na koniec roku dostać tzw. wyrównanie do średniej krajowej podawanej w mediach, ale nigdy nie dostałam. A że w każdej pracxy są zapaleńcy, ludzie z pasją i tacy co udają, że pracują to już iiny problem,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Róża napisał:
Pensje na 1-go, kto to widział aby otrzymywać wynagrodzenie z góry za nieprzepracowany miesiąc. Mozna wziać pieniądze i nie przejmować się pracą( bo tak się zdarza, że nauczyciel w ciągu miesiaca idzie na zwolnienie lekarskie bo nie ma ochoty na pracę ,takich też znam) i co wtedy ? nie znam sie na rozliczaniu wynagrodzeń ale myslę, że jest problem. W żadnym innym zawodzie nie płacą wynagrodzeń z góry. Niech się przyjżą nowo wybrani posłowie i wreszcie zlikwidują tę Kartę Nauczyciela, z którą jest tyle kłopotów bo przecież jest to ustawa sprzed prawie 30 lat!, to w PRL brak było nauczycieli i tworzono takie ustawy aby zachęcać do pracy, a na wsi nauczyciel jeszcze ma dodatek 10 % za to że chce pracować na wsi , a myslę że na wsi jest lepszy komfort pracy jak w mieście i jeszcze się skarżą bo jest 4 dniowe opóźnienie . Ja otrzymuja wynagrodzenie do końca nastepnego miesiąca to za październik dostane pod koniec listopada jak dostanę? a może dopiero w grudniu . I nikt z naszej załogi nie robi takiej afery jak nauczyciele- od razu media, kurator , związki i sama nie wiem co jeszcze? Opamietanie dla Was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani kochana , jak się pani nie zna, to niech Pani nie wypisuje takich bredni. Czy zapłacono kiedykolwiek Pani za darmo?Pewnie nie!Więc niech się Pani tak nie bulwersuje i nie złości, bo i nauczycielom za nieprzepracowane godziny czy dni nie płacą, mimo iż otrzymują wynagrodzenie "z góry". Życzę pani nauczyciela w rodzinie, może syn albo córka wybierze ten zawód?Wtedy zmieni pani front, ręczę za to:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nauczyciel napisał:
Jestem nauczycielem dyplomowanym, na wsi (więc 10 % dod. wiejskiego), 20 lat stażu (20%za tzw. za ,wysługe), wychowawstwo (nastepne 4 %)i proszę mi wierzyć, że do wymienionej kwoty 4 817 (brutto) jeszcze brakuje. Przestańcie zazdrościć nauczycielom tych ponoć bajecznych zarobków i kikunastogodzinnej pracy w tygodniu. Zapraszam, tych zazdrośników na jeden dzień do gimnazjum i myślę ze wielu zweryfikowałoby swoje podejście do zawodu. Pozdrawiam nauczycieli i wszystkich, którzy nam tej profesji zadroszczą. Zawsze możecie zmienić kwalifikacje i zostać nauczycielem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zostaną we własnych placówkach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
użytkownik napisał:
Ciekaw jestem bardzo czy gmina przez tydzień poradzi sobie ze znalezieniem środków na pensje nauczycielskie?Może zrobi cięcia we własnym funduszu socjalnym albo zaciągnie pożyczkę w banku:)?Bo to naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze bez uprzedzenia i bez uzgodnienia. Najprościej zastraszyć zwolnieniem z pracy w tym wypadku albo zamknięciem szkół, z tym że do szkół chodzą również uczniowie i nie chodzi tylko o nauczycieli, do których utrzymania Gmina tak wiele musi dokładać.Obywatele raczej pamiętają przedwyborcze obietnice,że dzieci zostaną we własnych placówkach.
A przypominasz sobie ostatnie podwyżki GŁODOWYCH PENSJI nauczycieli? Naprawdę nieładnie wydawać cudze pieniądze, ale gmina nie ma wyjścia i musi nauczycielom te cudze pieniądze wydać. A co do uczenia dzieci w miejscu zamieszkania, to ja przeniosłem swoje do głównej szkoły, bo w filiach było ich po 8 osób w klasie. Wolę dowozić, niż trzymać dzieciaki w tak małej grupce. Nauka w większej klasie jest tylko z korzyścią dla dziecka i wcale nieprawda, że nauczyciel nie ma czasu dla 25 osób, a dla 8 ma. Minusem tego rozwiązania jest jest jeszcze to, że nauczyciel od polskiego uczy jeszcze historii, biologii i innych takich, bo przecież taka malutka szkółka nie zatrudni dla każdego przedmiotu innego nauczyciela. Drodzy nauczyciele pora się opamiętać. Macie przywileje jak żadna grupa, no może jeszcze górnicy mają podobnie, ale tam też są potrzebne zmiany, bo górnik dołowy ma pracę faktycznie ciężką, ale cała reszta? Tylko jak tu ruszyć związki zawodowe (lub raczej związki zabetonowane).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
slawka napisał:
NAUCZYCIELE WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY A NIE ZAWSZE WAM TYLKO I MALO I MALO! PRACUJECIE W SUMIE NA PÓŁ ETATU I TAK WIĘCEJ ZARABIACIE!! I ILE WOLNEGO PRZERWA ŚWIATECZNA, FERIE, WAKACJE i PONAD 30 DNI URLOPU WYPOCZYNKOWEGO!! PONADTO JESZCZE URLOP ROCZNY ZDROWOTNY PŁATNY PRZYSŁUGUJE!!POCHWALCIE SIE TYM A NIE ZAWSZE MAŁO TO NIE PRL ZE MACIE BYĆ UPRZYWILEJOWANI!! TO ILE FAKTYCZNIE EFEKTYWNIE PRACUJECIE!! STANOWCZO MNIE NIŻ WIEKSZOSC SPOŁECZEŃSTWA!!
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sccl napisał:
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
Nie podoba się praca w szkole w ciepełku i wygodzie? W każdej chwili możesz zmienić i zapίeprzać z łopatą w błocie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sccl napisał:
Ciekawe czym się człowieku zajmujesz w życiu?? Nauczycielem nie jesteś więc nie masz bladego pojęcia o tej pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest ciężką psychiczną pracą nie wspominając o czasie spędzonym poza wymiarem godzin tj. sprawdzanie testów, przygotowywanie się do lekcji itp. Ludzie się upomnieli o kasę, w prawdzie nie potrzebnie ktoś od razu do mediów poleciał, ale każdy z tego aferę robi i oczywiście stałe argumenty są wyciągane takie jak powyżej... Każdy zawód ma swoje dobre i złe strony, normalne!! A polak ćwok i narzeka!
Jak można uczyć w polskiej szkole z taką pogardą dla zwykłych Polaków? Pięknie belferku!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...