Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Drogi Narodzie i Drogi Pierwszy Strażaku Rzeczypospolitej Nasz piękny kraj idzie w kierunku upadku. Od niedawna jestem na emeryturze (mundurowej) i tak pomyślałem sobie by wstąpić do OSP i w ten sposób pomagać jeszcze społeczeństwu. Jak słyszę o testach i innych szkoleniach niezbędnych to od razu mi się przestaje chcieć. Czy w tym kierunku idziemy w tym kraju ??? Może to komuś na rękę by tak było ? Nie wiem - sami obywatele znajdą odpowiedz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież pierwszy ratownik z pod smoleńska towarzysz antonio macierkiewicz jak wyleciał z Katynia na smoleńsk to ledwie zdołali go zatrzymać na granicy we czterech tak parł biedak ! Ratując ohydną fałszywą własną dupę ! Bo jak siejący nienawiść jego guru tow. rydzok, putin z Tusakiem razem uwzieły sie na antonia ! Łon by dał radę tzeba mu tylko strach na wróble wq dupę wsadzić bydlakowi szkodnikowi Polski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
minimalne wymogi muszą być stawiane mimo że to ochotnicy to moga sobie i innym krzywde zrobić a prawde mówiąc 90 % wiejskich ochotników to pijaczki po 50
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po prostu taką mamy usportowioną młodzież , na przerwach jakby się park palił tak się młodzież dotlenia dymem tytoniowym , wiem bo spaceruję po parku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najpierw płaczą, że ich słabo uczą - teraz, że nie dają rady, może w przedszkolu niech spróbują tam są mniejsze wymagania! nie każdy musi być strażakiem nawet ochotnikiem1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
minimalne wymogi muszą być stawiane mimo że to ochotnicy to moga sobie i innym krzywde zrobić a prawde mówiąc 90 % wiejskich ochotników to pijaczki po 50
To właśnie te pijaczki jak ich określiłeś są pierwsi przy pożarze często lepiej się znają na gaszeniu od zawodowych przez lata praktyki a tu nieraz praktyka jest cenniejsza od sprawności fizycznej. Z tego co wiem więcej jest wypadków wśród zawodowej straży niż wśród ochotników, podczas powodzi więcej błędów popełniła zawodowa od miejscowych ochotników którzy świetnie znali teren, zawodowi jako specjaliści ignorowali rady tych drugich czego skutkiem było o mały włos utrata wozu i życia 2 czy 3 zawodowych. Szczerze mówią od zawsze ochotnicy ratowali mienie i życie więc nowa władza niech tego nie zmienia bo nie stać nas na to by niszczyć tą tradycję która nas tak naprawdę niewiele kosztuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a starownik był??eee??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście że kurs podstawowy oraz inne takie jak kpp powinien przejść każdy strażak ochotnik a w szczególności strażacy z KSRG, jeśli nie daję rady fizycznie to ma dwa wyjścia albo zrezygnuję albo poprawi swą formę fizyczną i przystąpi jeszcze raz do danego kursu. Owszem praktyka i doświadczenie jest bardzo ważne ale co się stanie jeśli taki ochotnik będzie w sytuacji gdzie siła i wytrzymałość fizyczna jak i psychiczna będą potrzebne do uratowania życia lub mienia. To wszystko jest dla dobra strażaków ale jeszcze bardziej potrzebne dla tych ludzi którzy są przez nich ratowani.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za kurs i egzamin powinni odpowiadać doświadczeni strażacy, a nie łajzy biurowe najczęściej po warszawce z chorymi ambicjami wszystko wyglądało by inaczej. OSP robi super robotę za free z zamiłowania nie za kasę. Jestem w PSP od wielu lat i wiem co piszę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko do wymiany ,,,,,oprócz opon!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I właśnie Pan Szyszko ma rację. To są ochotnicy, nie powinni być obciążani jakimikolwiek kosztami. Dana gmina czy też miasto lub powiat przystępując do KSRG powinno brać na siebie takie koszty a ZWIĄZEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH działających na terenie RP powinien ich wspierać. A tak na marginesie to wiele jednostek należących do KSRG powinno być skoszarowanych 24 godziny na dobę, gdzie służbę powinno pełnić co najmniej jeden zastęp... Nad tym powinno się poważnie pomyśleć...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zaliczenie komory dymowej było od dawna warunkiem ukończenia kursu podstawowego więc w czym problem niestety by brać udział w akcji ratowniczej trzeba posiadać odpowiednią sprawność fizyczną by przypadkiem to strażakowi ratownikowi nie trzeba było udzielać pomocy w pierwszej kolejności a to byłoby chyba trochę nie poważnie. statut osp określa zadania jednostek jakie mogą realizować i nie każdy musi brać udziału w działaniach ratowniczych są różne inne formy działalności osp dla tych co się nie nadają do działań ratowniczych.A że ubywa młodych ludzi gotowych do działań ratowniczych to jest problem nie od dziś bo widzę że ta wypowiedź pachnie mi polityką a przecież taki program szkolenia został opracowany przez poprzednią ekipę wiem bo jestem strażakiem z ksrg i o tych problemach mówi się już od jakiegoś czasu pozdrawiam i zachęcam młodież do ćwiczeń fizycznych a nie w barze czy przy komputerze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a wiec tak. pamietajcie że to dotyczy się osób któzy chcą zostać strażakami ochotnikami. a wiec niekiedy to są osoby mające po 40 lat wiec któży nigdy nie mieli na sobie aparatu powietrznbego wiec jesli założy go pierwszy raz to jest dla niego wielki stres.... tak wiem zaraz napiszecie ze strażak PSP też tak samo ma itp... ale strażak dostajacy sie do PSP ma juz jakies doswiadczenie bo musi miec ukonczony kurs podstawowy OSP. Wiec panowie chcacy ukonczyc kurs podstawowy OSP mający juz swój wiek nie dziwie sie im ze trudno jest im zaliczyc taką komore bo i to jest wysiłek i to jest sters. a doświadczenia nabywa sie w akcjach dowodca swojego strazaka doszkala najpierw puszcza go w mniejsze zadymienie zeby nabrał wprawy pozniej z czasem do poważnijszych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strażacy PSP zostaną niedługo sami i zobaczymy czy dadzą sobie radę jak nie będzie już spania po nocach tylko zapierdziel 24h bo OSP już nie będzie!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tyle tych jednostek OSP ,że głowa boli . Ile jednak przedstawia jakąkolwiek wartość ? Większość służy do noszenia baldachimu nad proboszczem, straży przy grobie wielkanocnym i jako zdyscyplinowany elektorat PSL.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niedopuszczenie do komory po zaliczeniu test sprawnościowego bo osoba na oko źle im wygląda to jest żenada. Znaleźli sie lekarze odoka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...